Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem sa radilicom ili klipom  (Posjeta: 900 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ante92mo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • Years
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
Problem sa radilicom ili klipom
« : 05 Kolovoz, 2023, 15:04:45 »
Pozdrav, u zadnje vrijeme cujem neko zujanje iz motora, najvise kada prolazin pored nekog zida pa se odbija zvuk. Skinuo dam set varijatora i snimio video, pa ako slucajno znate sta bi moglo biti, klip, radilica, lezajevi mislim da nisu jer se navoj na koji ide varijator ne mogu pomicat nikako. A video sam snimio sa obadvije strane motora. Inace radi se o Piaggio masini 250 kubika 2006. godiste. I usput ako znate koje djelove da ubacim i koja je cijena oko prilike… unaprijed zahvaljujem na svim odgovorima.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Problem sa radilicom ili klipom
« Odgovori #1 : 06 Kolovoz, 2023, 00:37:01 »
Jel tebi 100% dihta auspuh kod cilindra? kad ga pricepis krpom, mora da se gasi odma, ako ne, cut ces di pusta ...

Koje god dijelove da mijenjas, stavi samo original piaggio, najtrajniji su...rollice mozes dr pulley, ali ako ne znas ili ti se neda igrat tezinom, ostavi original...

Offline ante92mo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • Years
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
Odg: Problem sa radilicom ili klipom
« Odgovori #2 : 12 Kolovoz, 2023, 10:53:36 »
Jel tebi 100% dihta auspuh kod cilindra? kad ga pricepis krpom, mora da se gasi odma, ako ne, cut ces di pusta ...

Koje god dijelove da mijenjas, stavi samo original piaggio, najtrajniji su...rollice mozes dr pulley, ali ako ne znas ili ti se neda igrat tezinom, ostavi original...

E hvala ti na odgovoru, a zasto mislis da mi auspuh ne dihta, jer sam ga zacepio i pocne da se gasi.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Problem sa radilicom ili klipom
« Odgovori #3 : 12 Kolovoz, 2023, 15:54:11 »
meni je dosta nekako suskao dok mi je pustao kod cilindra... pa mi je to prvo palo na pamet...

kolko km ima skuter, kad su stelani ventili?

jel se u voznji ponasa normalno?

Offline ante92mo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • Years
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
Odg: Problem sa radilicom ili klipom
« Odgovori #4 : 13 Kolovoz, 2023, 14:32:42 »
meni je dosta nekako suskao dok mi je pustao kod cilindra... pa mi je to prvo palo na pamet...

kolko km ima skuter, kad su stelani ventili?

jel se u voznji ponasa normalno?

Skuter trenutno ima oko 44 tisuce kilometara, ja sam ga kupio prosle sezone u 4. mjesecu i u prodavac je napisao da je sve odradjeno na njemu, ja sam vidio da su, remen, rolnice, klizaci novi i da su varijator i kvacilo u perfektnom stanju… Pocetkom ove sezone sam otvarao karburator da ga ovistim i vidio sam da je bivsi vlasnik stvarno odradio posao sa svim crijevima, cak i karburator je bio cist… U voznji se skuter ponasa savim normalno, ubrzavanje je perfektno, bez ilakvih problema dodje do 125km/h mada ga nikaa tako ne vozim osim kada sam testirao jednom na pravcu prije 2 mjeseca. E samo sam primjetio to zveckanje kada polazim pored nekog zida uz magistralni put, pa odzvanja zvuk.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Problem sa radilicom ili klipom
« Odgovori #5 : 13 Kolovoz, 2023, 17:12:04 »
Gle moze ravno pa bilosta biti, od lanaca faze i uljne pumpe do defektnih lezajeva ili vodene pumpe, preko snimke se to nemoze cuti, treba skinut masinu i vidjet sta to zveci. Moze biti banalitet tipa sustav paljenja.
Nesto je, dal ces radit sam ili vozit majstoru to je tvoje sada.