Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nexus 250 IE 2006 - problem - ne prima pun gas  (Posjeta: 1390 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Nexus 250 IE 2006 - problem - ne prima pun gas
« : 24 Srpanj, 2023, 19:55:46 »
Pozdrav ekipa,
Potrebna mi je pomoć oko Nexusa 250 IE 2006.
Kum se žalio da mu skuter slabo ide zadnjih par dana, štuca, ne ide preko 50 itd.
Gledajući malo po skuteru primjetim da je prirubnica koja spaja klapnu gasa i glavu puknuta te je zamijenjena OEM Piaggio dijelom.
Klapna gasa je bila užasno prljava te je očišćena.
Filter zraka je uredan, ulje također i svijećica je nova.
Skuter ima preko 50tkm.

Nakon izmjene navedenih dijelova i dalje štuca, trokira.
Nalijem cca par litara goriva, očistim klapnu i prestane trokirati ali pun gas ne prima nikako.
Na snimci se vidi da mali gas prima i tu vrti do 5000rpma ili nešto sitno preko 5000rpm.
Na odvrtanje punog gasa se osjeti da mu padne snaga, a i okretaji i ne ubrzava.
Nisam primjetio da smrdi gorivo iz auspuha, skuter ne dimi, vode ima, temperaturu drži.

Odakle krenuti? Što pregledati?
Može li biti do konektora nekih? Ventila? Lambde?
Prilažem video u prilogu i neke slike dijelova.
















Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Nexus 250 IE 2006 - problem - ne prima pun gas
« Odgovori #1 : 24 Srpanj, 2023, 23:30:09 »
jesi gledao injektor jel radi maglicu fino? izvuci ga i kurblaj malo pa prati, pazi da ne zapalis nesto...


bilo bi idealno na dijagnostiku spojit...

Mozes provjerit jos pumpu goriva i regulator pritiska.. zaboravio sam vec.. mislim da na dovod goriva na injektor mozes spojit manometar i vidit na kolko druka... trebalo bi do 3 bara kad das kontakt...

jesi probao na nogari (ili na cesti ako mozes) drzat neki konstantan gas tipa minutu i vidit jel pali check engine?

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Nexus 250 IE 2006 - problem - ne prima pun gas
« Odgovori #2 : 25 Srpanj, 2023, 00:50:16 »
Injektor provjerim sutra.
U slučaju da ne baca maglicu što mi je činiti? Pranje i ispiranje ili nov injektor?

Ovo za pumpu i regulator je isto dobar podatak, baš ću bacit oko da vidim jel mogu spojit nešto.

Check engine ne pali nikako.

Jedna zanimljivost - Kad sam tek oprao klapnu gasa štucao je ko lud, nevozljiv je bio, a tad je imao dvije crtice goriva. Nalio sam goriva i sada je na pola rezervara te se skuter skroz normalno može voziti na manjim otklonima gasa.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Nexus 250 IE 2006 - problem - ne prima pun gas
« Odgovori #3 : 25 Srpanj, 2023, 01:29:36 »

injektor ako ne baca maglicu, postoje aditivi, liqi molly, ali ako ne pomaze, trebas novi... opcenito izdrze jako puno... samo oem dolazi u obzir, jer alibaba znaju pustat vec odma...

da nije nekog smeca u tanku, ono sito kak izgleda?

zeznuto je kaj na njemu ecu prati sve zivo, i ak nes nije kak treba radi glavobolju... znaci sve mora bit cisto podihtano, cak i auspuh da ne pusta na spojevima... airbox se voli skrutiti, tj ide jedna tanka gumica koju sam znao vidjati da ima za kupiti i ona se stisne i ne dihta vise bas...

Voli puknut odusak povrata uljanih para i to moze radit zajeb, al opet ne vjerujem da bi ga limitirao na 50kmh...  Neke verzije su imale cjeli ventil za odusak povrata uljanih para koji je znao bas pravit problem, dok npr moj ima samo crijevo od glave do airboxa...

Ventile mozes pogledati, ali isto ne vjerujem da bi bas tako radio... ako diras ventile uzmi odma one oring gumice za srafe poklopca glave i veliku dihtungu za poklopac glave, jer je to ko kamen guma vec ak nije nikad mjenjano... da nebi slinilo....

jel drugacije radi bez cepa rezervara goriva?

kad si skidao usisno tjelo, da slucajno kada sica ne lupa u nesto ispod?  Nekim modelima kad bi otisli straznji amortizeri , kada sica je cak znala slomit injektor...

Jel puca iz auspuha tipa kad se spustas nizbrdo bez gasa?


edit... bilo je serija 250 ili cak i 300, ali ne mogu se sjetit jel to beverly ili opcenito quasar... problem je bila pumpa goriva koja je imala lose tolerancije i kad se ugrijala je cvikala pa ili nije palio ili je jako lose radio... to je bilo mjenjano bez naplate... ak netko zna nek pise... stvarno sam zaboravio...
« Zadnja izmjena: 25 Srpanj, 2023, 01:33:04 Poggiali »

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Nexus 250 IE 2006 - problem - ne prima pun gas
« Odgovori #4 : 27 Srpanj, 2023, 17:38:06 »
Taman sam isprobao injektor, čini mi se da ovo što je na snimci baš i nije maglica?

Tank nisam gledao, nisam ni znao da ima neko sito. Namjeravao sam ispustiti svo gorivo i pogledati kako izgleda to sve oko tanka, pumpe i slično.

Auspuh mu je dobar, ne pušta koliko vidim i čujem.

Airbox je također ovako dobar, nije nov ali ne vidim neki očiti problem, sve je na svom mjestu što se toga tiče.

Ovo za povrat uljnih para mi je zanimljivo jer je cijela glava zajedno sa cilindrom masna ali navodno je takav taj skuter otkad je kupljen.

Bez čepa ga nisam probao voziti ali mogu reći da nizbrdo ne puca iz auspuha koliko sam do sada primjetio.

Injektor i žice su čitavi, a vlasnik skutera kaže da je u Piaggio servisu prije nekoliko godina promjenjena ta problematična pumpa goriva.

Evo video rada injektora - skuter je na kolima bio, iskopčana lulica svjećice, sve ostalo normalno. Kako vam se ovo čini?

https://www.youtube.com/shorts/wMxcfFM0sNs

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Nexus 250 IE 2006 - problem - ne prima pun gas
« Odgovori #5 : 27 Srpanj, 2023, 18:06:34 »
meni izgleda da previse pljucka taj injektor... kad sam svoj testirao nije se uopce tak mlaz poznao... bilo bi super ak ti netko za probu moze dat samo injektor... cak i od 400-500 (master) da stavis, palit ce check engine ali ce se moc vozit ajmo rec normalno...

u tanku ti voli bit pjeskovito, nije na odmet isprat ga ako se ima volje to skidat :)

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Nexus 250 IE 2006 - problem - ne prima pun gas
« Odgovori #6 : 27 Srpanj, 2023, 18:25:48 »
E sad treba naći nekoga u Zadru da bi mi posudio takav injektor....Ne poznajem nikog tko bi tako nešto mogao imati.
Čini mi se da injektor ne baca dovoljno finu maglicu....Valjalo bi ga probat očistiti?

Tank budem oprao koliko mogu svakako.

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Nexus 250 IE 2006 - problem - ne prima pun gas
« Odgovori #7 : 01 Kolovoz, 2023, 16:04:59 »
Injektor sam napajao na stolu i čistio ga brake cleanerom i zrakom pod tlakom.
Rezervar sam izvadio, bilo je nešto smeća u njemu ali ništa strašno.
Pumpa goriva i crijeva izgledaju ispravno ovako jedino što je zanimljivo što na pumpi piše da je napravljena u Češkoj. Je li to original Piaggio dio? Vlasnik mi kaže da je ta pumpa mjenjana jednom u Piaggio servisu ali nije poznato prije koliko je to mijenjano.

Provjerio sam bobinu, žicu i kapu od svjećice, sve drži baš onako fino, ništa ne klapa, netaknuto je sve.

Što mi je dalje činiti?

Navodno je nedavno motor bio kod nekog tipa koji je promjenio rolice i remen. Je li moguće da je zeznuo nešto npr ako ga je zaverglao bez variomata pa da je ispao iz faze tj preskočio zub?

I koja bi gramaža rolica trebala biti u 250 IE mašini? Ovdje su neke bež boje nepoznate gramaže.










Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Nexus 250 IE 2006 - problem - ne prima pun gas
« Odgovori #8 : 02 Kolovoz, 2023, 00:40:47 »
jesi pod naponom imao injektor dok si cistio? jel sad ljepse sprica?

Rolice su 21x17 13.5gr , trebale bi biti crvenkaste... ako su oem...


Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Nexus 250 IE 2006 - problem - ne prima pun gas
« Odgovori #9 : 02 Kolovoz, 2023, 20:10:54 »
Injektor je bio pod naponom dok sam čistio, bacao je savršenu maglicu.

Ove rolice u skuteru nisu original onda ako se sudi po boji.

Uglavnom problem je riješen, skuter ide odlično.
Problem je bio u puknutom crijevu između pumpe goriva i filtera goriva na jedinici pumpe goriva koja stoji u rezervaru.
Crijevo je valjda bilo dotrajalo ali pukotina nije bila vidljiva dok crijevo nije bilo pod tlakom.
Puknuće možete vidjeti na snimci ispod.
Tako jednostavan kvar uzrokuje dosta mozganja, a i posla jer nije jednostavno baš raditi na nexusu.
Poggiali hvala na pomoći i savjetima  :icon_thumright:


Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Nexus 250 IE 2006 - problem - ne prima pun gas
« Odgovori #10 : 02 Kolovoz, 2023, 22:03:28 »
a kaj ne mozes stavit sve rolice na neku kuhinjsku vagu, pa vidis u grubo koja tezina je? :)

A daj ga, te masine su uglavnom odlicne i ne poderive, ali zub vremena nikad ne znas sad di ce da pusti... dobro da si naso :) Usput si resio i injektor   ;D

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Nexus 250 IE 2006 - problem - ne prima pun gas
« Odgovori #11 : 04 Kolovoz, 2023, 14:50:16 »
Kuhinjske vage nema, mi to sve odoka radimo u kuhinji  ;D
Na ovom motoru je dosta gumenih dijelova na kraju svog vijeka, očito je dosta sunca vidio, a i kilometara dosta ima.
U svakom slučaju ide okej sada, pali na zub.
Vrti oko 6900-7000 rpma kroz ubrzanje. To je ok?

Evo i video kako puni.
Nadam se da će tema pomoći nekome sa sličnim ili istim problemom.

  https://youtube.com/shorts/OcBKFegQkFk?feature=share
« Zadnja izmjena: 05 Kolovoz, 2023, 00:58:34 mic »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Nexus 250 IE 2006 - problem - ne prima pun gas
« Odgovori #12 : 05 Kolovoz, 2023, 00:11:48 »
hebemu, tutni role u dzep i idi u konzum, pa dok niko ne gleda, na onoj vazi za voce i povrce resi stvar xD

Ne znam po okretajima, nijedan skuter mi nije imao obrtaljku :( ali mi se cini da se mrvu vise vrti od mog 250...

Ako ti ista znaci, moment im je deklariran kao najvisi na 6500rpm, a snaga na 8000

Opcenito su te masine dobro slozene iz ducana i nema potrebe za prckanjem... netko ce uzet losiji primjerak, di je centrala izdusila i rec, au treba mi multivar i onda kao ide bolje, a zapravo, ja sam oem centralnu stavio novu, skuter se preporodio...

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Nexus 250 IE 2006 - problem - ne prima pun gas
« Odgovori #13 : 05 Kolovoz, 2023, 01:06:10 »
hahah dobra ideja  :icon_thumright: Općenito si želim kupiti onu malu dilersku vagicu za role...

Sudeći po podacima o momentu i najvećoj snazi ovo je taman između te dvije vrijednosti pa bi se usudio reći da je to sasvim u redu.

Po meni motor dobro ide, prijenos sam rastavljao i pregledao te po meni tu nema što dirati jer je sve kao novo jer je vlasnik pred koji mjesec obnovio komplet prijenos zajedno sa centralnom. Jedino što mislim da je malo "potrošeno" su opruge na kvačilu jer dosta rano hvata te malo start pati zbog toga dok ne razvrti. Inače je sve tip top, napravio sam nešto kilometara s njim otkad je napravljen i fino se vozi na svim otklonima gasa te na leru radi odlično.
Vlasnik je sretan, kaže da mu motor nikad nije ovako išao otkad ga ima tako da sam i ja sretan i to je to što se tiče ovog Nexusa do sljedećeg kvara  :laughing6:




Offline branee

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Pješke, trenutno
Odg: Nexus 250 IE 2006 - problem - ne prima pun gas
« Odgovori #14 : 18 Kolovoz, 2023, 09:25:16 »
Odličan posao, da si bliže dovezao bih ti svog na servis, ovako iz Varaždina mi ipak predaleko :icon_biggrin:
Problem kod mojeg je niski ler gas koji varira od preniskog do normalnog - nekad se čak i ugasi u vožnji.
Nizbrdo puca na auspuh, ne pretjerano ali zna tu i tamo pucati.
Možda jednom ili 2x do sad u zadnjih 1000km ostao bez gasa u vožnji, kao da kill switch opizdiš na 3-4sec i opet se vrati...
I za kraj - motor kad normalno upali - pali na 2-3 okretaja radilice - ali...često ne želi upalit i možeš ga verglat cijeli dan.
Zavrtim ga nekoliko puta po 2-3 okretaja i najnormalnije upali kao da ništa nije bilo.
Motor vuče normalno, ima snage makar mi se čini po tvom videu da sad popravljen ide bolje od mojeg.
Obrtomjer nemam.
Kupio sam aditiv za benzin pa ću krenut od toga.
Može dijagnoza? Preporuka servisa ili servisera na crnjaka Varaždin/Zagreb?
Zračni filter je novi, nova sviječica, ulje zamijenjeno, 41000km
« Zadnja izmjena: 18 Kolovoz, 2023, 12:43:36 branee »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Nexus 250 IE 2006 - problem - ne prima pun gas
« Odgovori #15 : 18 Kolovoz, 2023, 20:22:01 »
mislim da ti je Prikratki jedini ovlasteni za piaggio u Varazdinu.. mozes pitat za dijagnostiku kod njih..