Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Malaguti F15 setup prijenosa - lose ubrzanje  (Posjeta: 562 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline leongrubisic2006

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Makarska
  • Moj Skuter: Gilera Runner SC250
  • Moja Kaciga: AGV K-3 Rossi
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Serijala
Malaguti F15 setup prijenosa - lose ubrzanje
« : 20 Srpanj, 2023, 22:20:15 »
Pozdrav svima,

Imam Malagutija F15, 50ccm (original klip i cilindar), original auspuh s izvadjenim katalizatorom.
Problem je u ubrzanju, kad dam gas da krenem, skuter "štuca", i treba bas dosta dignuti okretaje da krene.
U prijenosu je trenutno Malossi vario s 4,8g rolicama, Malossi remen i MHR Delta (s zutim oprugicama, nisam siguran jeli tako u originalu ili je mijenjano) kvacilo s Malossi zvonom, bijeli Malossi centralni feder. Nema nikakvu podlosku(sajbu) na variomatu, osim one sta taman stane u rupu na ventilvaru. Karb je original Gurtner PY12, ne znam napamet koje su dizne.

Da li netko zna ako ova kombinacija nije optimalna ili do cega bi moglo biti da je start tako los?
Imam na raspolaganju raznih rolica, OE kvacila, zuti Malossi centralni feder, raznih dizni za karb i jos dosta dijelova sta bi moga promijeniti, ali ne kuzim se 100% u postavljanje optimalnog setupa za gradsku voznju.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Malaguti F15 setup prijenosa - lose ubrzanje
« Odgovori #1 : 22 Srpanj, 2023, 13:36:10 »
Baci taj malossi remen i kupi originalni mitsuboshi remen i ici ce puno bolje.
Jednostavno je taj malossi remen prekratak i nevalja ni start ni krajnja

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Malaguti F15 setup prijenosa - lose ubrzanje
« Odgovori #2 : 22 Srpanj, 2023, 18:40:13 »
Pa za minarelli je uvijek Bando remen bio kao najbolja opcija... ja sam vozio i mitsuboshi, ok je, al je bando bolji...

Obicni malossi variomat je po meni najgori koji sam probao na minarelliu, bolji je polini, a od njega mi je bolji top performances ...

Za serijski auspuh mi se cini da su te role pre lagane, takodjer za serijski auspuh idu najmekse opruge na kvacilo... bjeli centralni bi mogo biti malo pre mekan

kakve boje ti je svjecica? prije bilo kakvog ustelavanja prijenosa, ja bi prvo skinuo karb, ocistio detaljno, oprat ili zamjenit filter zraka, i provjerit da ne vuce fals zrak, sa godinama se airbox na minareliju zna izvitoperit i pustat..

Offline leongrubisic2006

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Makarska
  • Moj Skuter: Gilera Runner SC250
  • Moja Kaciga: AGV K-3 Rossi
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Malaguti F15 setup prijenosa - lose ubrzanje
« Odgovori #3 : 23 Srpanj, 2023, 08:39:41 »
Hvala na odgovoru. Probao sam i sa Mitsuboshijem, ista je stvar bila, ali vratim ga (iako imam jos 2 F15 s Malossi remenima i idu super).

Ovi dijelovi su sta imam u po kutijama, isto bi radije Polini hah.

Imam i vecih gramaza rolica, mislim da imam 5.5g pa probam s njima.

Znaci netko je stavio zute oprugice na Deltu, moram naci mekse ili staviti zuti centralni (imam ga negdje spremnog).

Taman sam jucer rastavio i oprao karb, original je Gurtner PY12, stavljena mu je dizna 82 a igla je na srednjem polozaju. Airbox je opran i filter pregledan.

Evo kako svjecica izgleda: