Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Speedfight-Izlizani zubci na radilici koji drže onu vanjsku polutku-"ventilator"  (Posjeta: 4254 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Ovakva je situacija, nemojte pljuvati po poeugeotu, ja sam kriv :toothy12:
ne pitajte kako ni zašto nego idemo to rješiti jer mi se ne da rastavljati cjelu mašinu.
ovako stvar stoji
stavio bi originnal slike ali nemam kabal od fotiča tu.

ovo se dogodilo


ja sad imam ideju kako bi to rješio. pošto je dio tih zubaca izlizan onda ta polutka nemože nasjest na zubce, ali kad maknem bolcnu i variomat onda može sjest na preostalo od tih zubaca, znači kad bi skratio bolcnu i ostalo za tolko kolko fali toj polutci vanjskoj onda bi ona sjela fino.
pa sam si ja to ovako zamislio





Mene zanima kako bi to funkcioniralo u praksi, na što trebam paziti i ako je izvedivo, preporučite mi nekog tokara, a možda i neće trebat ako mi legendarni giz to uspije rješit, nudio se za pomoć ali mislim da je izgubio volju kad je vidio peugeot tako da ćemo viditi ;D

pomagajte, hvala puno ekipo, ajte da to rješimo sad, baš sam podigo vozačku pa da navratim na sljeme koji put s vama :laughing7:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Pokvarili bi ti se prijenosni omjeri i motor bi bil jako trom na startu, kretal bi sa 3000 okretaja... pokvarilo bi se ubrzanje... i u krajnjem slučaju vario diže remen previsoko i postoji šansa da ili iskoči van ili će biti prenapet jer će sjest do kraja u polutke a vario će i dalje pokušavat raširit!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
a jel moguće negdje nać remen takav al uži za tolko kolko meni treba??
ili ne, jel moguće bez skraćivanja ičega da to na neki drugi način učvrstim ad se nekako naprave novi zubci, da se zapuni rupa u vanjskoj polutci i nareže nove zubce a na radilici isto nove zubce**?? ko bi bio tolko sposoban to napravit, jel zna neko nekog tokara u zg ili nešto tako
ali čekaj kaj ne bi trebalo biti ako skratim bolcnu za 2 mm i još onu zadnju stranu variomata da to ujednačuje stvar donekle?


ja bi najrađe i promijenio radilicu, nije mi ni tolko skupa radilica 400kn nova, + ležajevi 100 i kolko već ali problem je ko će to složit, još treba puno para za ruke platit, a ja nemam u nikoga povjrerenja, ja bi t najrađe i sam slago al ko zna kaj bi iz toga ispalo.
u najgorem slučaju bi dozvolio nekome na forumu vrlo iskusnom da slaže uz moj nadzor, i dao bi neke pare, al iznad 150-200kn nedaam za ruke nema šanse, ako bi moro platit više od toga onda sam slažem
al prvo ću probat ovo pa kaj ispadne ispadne


« Zadnja izmjena: 03 Studeni, 2008, 13:02:20 vktr »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Drugim rječima ako ti potokariš samo ovaj lijevi dio na slici (ne i blocnu)...


onda se i nebi prijenosni omjeri pokvarili ali bi se zamaknuo cijeli set za tih milimetar-dva prema unutra i remen bi bil pod kosim opterećenjem i bit će izložen opterećenju za koji nije predviđen i naravno, može puknut!  :nono:

Druga radilica je odličan izbor ali samo ak imaš nekog frenda majstora koji ti neće puno ruke računat  ::)

Neznam dal se da kakva nazubljena piksa napravit makar govorim napamet jer kome bi se dalo s tim zafrkavat i na kraju možda niš od toga...  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
da sam blize ja bi ti to slozio ;) al jbg... moras promjenit radilicu posto ce ti remen stojat ukoso i abnormano se trosit, pojest ce ga za 100km   :toothy9:

Jedino da posaljes masinu hp-om  pa ti ja to slozim  :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
da sam blize ja bi ti to slozio ;) al jbg... moras promjenit radilicu posto ce ti remen stojat ukoso i abnormano se trosit, pojest ce ga za 100km   :toothy9:

Jedino da posaljes masinu hp-om  pa ti ja to slozim  :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6:
zaleti se vlakom, platim kartu i kad složimo cugu i čevape  :toothy12:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Što mislite o ovome  ;D
razrežem tu štangicu, nabavim od neke druge radilice i gore na radilici napravim rupu i navoj da se ta nova štangica može zašarafit :toothy10:
ili dajte neku ideju drugu ne želim mjenjat to

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
turpijicu i lagano probaj sredit koliko se da  :icon_scratch:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
turpijicu i lagano probaj sredit koliko se da  :icon_scratch:

 ??? ???
kak
jel postoji nekakvo tekuće željezo ili tako nešto :toothy12:
kaj bi polio po tom izlizanom djelu da se skrutne i onda sa turpijicom nove zubce?
« Zadnja izmjena: 03 Studeni, 2008, 21:52:37 vktr »

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
nova radilica, 100e i vozi...nemože turpijicom jer su ti zupci fino izvedeni i smao ćeš se najebat jer tekući metal neće moć izdržat naprezanja...znam da je zajebano ali imaš priliku pripremit blokove za kit   ;D
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
a kaj briješ jel bi mogo ja to sam složit ?
na kaj trebam pazit?

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
sam nemože. ako nisi radio ne diraj.
nađi nekog tko se kuži i tko je radio, uprešavanje ležajeva i radilice je zajebana stvar i lako možeš oštetit nešto poput lupanja ležaja po sredini i nešto sjebat
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
sam nemože. ako nisi radio ne diraj.
nađi nekog tko se kuži i tko je radio, uprešavanje ležajeva i radilice je zajebana stvar i lako možeš oštetit nešto poput lupanja ležaja po sredini i nešto sjebat
pa neću ja na silu uprešavat lupat nabijat i ostalo
ležaj ide u pećnicu, radilica u škrinju a ako ne bude funkcioniralo tako ide kod rakitje00 na praksu on ima alat za uprešavanje

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
lezaj u pecnicu  :hmh:

blokovi u pecnicu, lezajevi i radilica u skrinju... iako nevidim razloga zasto nebi fino fenom zagrijo ili brenerom a ne sa pecnicom  :happy3:

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
ma nije potrebno stavljat blokove u pecnicu bzvz mami prljat pecnicu...dovoljno je na sobrnoj temperaturi ostaviti blokove i uzet radilicu namazat je uljem i stavit u vrecicu pa u skrinju i lezajeve isto tako ostaviti u originalnom pakovanju i staviti u skrinju da se nebi dogodilo da zahrdja radilica..ja sam par puta stavljao lezajeve a da nisam stavljao u pecnicu blokove.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
di ću nabavit specijalni alat za skidat magnet???
i jel mi treba još šta od specijalnog alata?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
di ću nabavit specijalni alat za skidat magnet???
i jel mi treba još šta od specijalnog alata?

Taj alat se napravi. Imas sliku magneta?

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
nažalost nemam, skuter je još uvjek rlativno u komadu, osim dekla koji je skinut, a da mi još više oteža posao skuter nije kod mene doma nego kad sam išo kod Giza da nešto složimo na frgi tamo mi se to dogodilo 15 kilometri ima do mene a on ima mini garažu i nema vremena :(

Isss, kolko posla, treba odšlepat skuter doma, treba otić u sloveniju po radilicu, treba to sve raskopat, kolike su šanse da sve uspije pa to je strašno

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
nažalost nemam, skuter je još uvjek rlativno u komadu, osim dekla koji je skinut, a da mi još više oteža posao skuter nije kod mene doma nego kad sam išo kod Giza da nešto složimo na frgi tamo mi se to dogodilo 15 kilometri ima do mene a on ima mini garažu i nema vremena :(

Isss, kolko posla, treba odšlepat skuter doma, treba otić u sloveniju po radilicu, treba to sve raskopat, kolike su šanse da sve uspije pa to je strašno

Ja sam prvi puta skidal radilicu i jedva sam popamtil kud sve ide (kablovi, crijeva...) i 5 mjeseci je stajalo raskopano i nisam niš krivo složil kad sam sastavljal... Jedino sam radilicu dal na uprešavanje jer to je jedini dio kaj nisam onda znal sastavit! Danas sve to sam radim  :icon_thumright:

Nije neka prevelika nauka pogotovo dok je to cvajo u igri! Cvaja je jedino nauka naštelat... Dok je firtakt jedna druga priča...
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
ovako
što mislite o ovome
da se izbuši ovako jedna rupica( ovo di je ova žuta crta,) i da se gurn nekakva šipkica(žuto)
kojom bi zablokirao tu polutku na radilicu??
uzto skratim bolcnu milimetar da uhvati bar pol milimetra preostalih zubaca