Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprila Scarabeo 250ie. 2007g  (Posjeta: 514 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mscab250

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprila Scarabeo 250
Aprila Scarabeo 250ie. 2007g
« : 10 Lipanj, 2023, 09:28:05 »
Pozdrav ekipa 🙂
Evo mene nakon "duzeg vremena" ( skuter je dobar dok se ne vozi pa zato ispadne duze vrijeme  😂😜)
Uglavnom jedan od problema riješen a taj je problem gašenja, problem je bio u prekidaču nogare tj u lemu jedne žice hehehehe 😂 otkriveno pukom slučajnošću 😜😂😜
Ali sada imam novi a mozda čak i stari problem...
Skuter slabo vuče , na način da kada se vozite npr na pola ste gasa i date puni gas a skuter se uguši i prekine/zastane, i nastavi lagano ubrzati kao serijski skuter od 50ccm , preticati mogu zaboravit , mogu ali samo po nizbrdicu 😂, uzbrdo zaboravi 😜
Ono sto sam još primjetilo:

- pali crvenu lampicu Check engine za vrijeme vožnje npr uhvatio je brzinu 100,110km/h lampica se upali malo popustiš gas ona se ugasi , ako opet das gasa nekada se upali a nekada ne ...

- jučer  ujutro idem ća , motor hladan , upalim gori crvena lampica cca 30 sekundi i ugasi se , poslje se nije palila

- kada ga upalim   nekada radi kao " Tomo Vinković"  prvih par taktova nabija kao da je traktor i lagano se smiruje ,
smiri se , radi normalno i onda digne okretaje npr kao da ste mu dali " čok"  😳🫤   , okretaji su toliko visoki ako još mrvicu date gasa odvaja kvačilo ti skuter kreće ...

- počeo je više trošiti goriva ,  🤔 koliko , pa ne računam koliko skuter troši ali ista količina goriva prije 300km sada 200km ...

Jučer sam promjenio svjećicu ,  danas cu provjerit pumpu goriva ...

Lagano mi ga je dosta ali jeb nema se za bolji, noviji,
Bilo koji savjet dobrodošao

Btw ako ima tko iz Rijeke da pogleda bio bih mu jako zahvalan , ja ću sve pripremiti (plastike  poskidat) da bude lakse..

Hvala unaprijed




Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Aprila Scarabeo 250ie. 2007g
« Odgovori #1 : 16 Lipanj, 2023, 15:48:16 »
Vozi to na servis nekome ko to servisira, ako sam nisi to nikada radio neces ni uociti problem i samo sebi stetu napraviti.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Aprila Scarabeo 250ie. 2007g
« Odgovori #2 : 16 Lipanj, 2023, 20:30:25 »
koja ti je razina ulja u masini?