Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Upisivanje dijelova atest  (Posjeta: 1722 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Josip-98

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1185
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Upisivanje dijelova atest
« : 06 Lipanj, 2023, 17:31:20 »
Pozdrav, na skuteru se nalazi original sportski nosac registracije i sportski vizir. Kako funkcionira za upis i atest te dvije stvari? Koliko kosta, skuter je prosao uredno registraciju takav prije par mjeseci ali bi radi sebe volio to odraditi.
Unaprijed hvala

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Upisivanje dijelova atest
« Odgovori #1 : 06 Lipanj, 2023, 23:05:00 »
Račun i papiri od tvorničke homologacije, odes na tehnicki i zatražis atest.. i tu priča ide
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Josip-98

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1185
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Upisivanje dijelova atest
« Odgovori #2 : 10 Lipanj, 2023, 14:45:58 »
Tko ce dati racune, nije nov motor

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Upisivanje dijelova atest
« Odgovori #3 : 10 Lipanj, 2023, 14:51:14 »
Ne treba racun za atest (barem meni nije trebao prije 3 mjeseca za auspuh), samo homologacijski list, a za nosac tablice nije ni potreban, glavno da je nepreklopljiv bez alata i da je kut pod kojim je tablica u dozvoljenom rasponu. Problem je sto je atest za nosac tablice relativno skup, cak mislim (nisam 100% siguran) da sve preinake na motoru koje su dozvoljene mogu ici pod istu cijenu atesta (npr, ako imas zamjenske zmigavce, nosac tablice, rucice kocnica,  auspuh....)

Za vizir isto mislim da ne treba homologacijski list, a cak sam misljenja da to niti ne treba atestirat (barem za sada). Nosac tablice, zmigavce, auspuh treba jer na to paze
« Zadnja izmjena: 10 Lipanj, 2023, 15:00:53 3alfa3 »

Offline Josip-98

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1185
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Upisivanje dijelova atest
« Odgovori #4 : 12 Lipanj, 2023, 02:20:13 »
Ne treba racun za atest (barem meni nije trebao prije 3 mjeseca za auspuh), samo homologacijski list, a za nosac tablice nije ni potreban, glavno da je nepreklopljiv bez alata i da je kut pod kojim je tablica u dozvoljenom rasponu. Problem je sto je atest za nosac tablice relativno skup, cak mislim (nisam 100% siguran) da sve preinake na motoru koje su dozvoljene mogu ici pod istu cijenu atesta (npr, ako imas zamjenske zmigavce, nosac tablice, rucice kocnica,  auspuh....)

Za vizir isto mislim da ne treba homologacijski list, a cak sam misljenja da to niti ne treba atestirat (barem za sada). Nosac tablice, zmigavce, auspuh treba jer na to paze

Znas li koja je otprilike cijena za atest nosaca ?

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Upisivanje dijelova atest
« Odgovori #5 : 12 Lipanj, 2023, 12:19:04 »
Znas li koja je otprilike cijena za atest nosaca ?

Ne znam, ali samo za aupuh je oko 35 eura, a ovaj je osjetno skuplji (mozda i duplo, ako se dobro sjecam dok su jos bile kune, ljudi spominjali 450-500kn). U istoj cijeni bi bile i sve druge preinake pa se obicno to radi kad se zavrsi sa preinakama da se odjednom sve to rijesi.

Najjednostavnije ti je jedan dan otic do neke stanice za tehnicki koja to radi pa pitat za sve informacije koje trebas (sto je potrebno od dokumentacije ako je uopce potrebno, cijena itd)
« Zadnja izmjena: 12 Lipanj, 2023, 12:21:00 3alfa3 »