Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR150 Challenbeen  (Posjeta: 12248 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #60 : 14 Srpanj, 2023, 15:20:51 »
A malo sam je potrošio jer je spalila jedan blatobran... tako da ono, mozda se to samo cini ali opet se ne cudim nicemu... imam jos lagera doma pa se ne brigam da će nestati
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #61 : 14 Srpanj, 2023, 17:50:50 »
Koji index brzine ti je ta ML?

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #62 : 15 Srpanj, 2023, 15:31:36 »




Brm brm... idu kilometri (21.250 km trenutno)
Fotka danas iz Zadra...
Stari mi je luuud, ne silazi sa MHR
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #63 : 15 Srpanj, 2023, 15:51:15 »
Dopada mu se nakitani runner :icon_thumright:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #64 : 15 Srpanj, 2023, 16:17:17 »
Koji index brzine ti je ta ML?

53L prednja i 57L zadnja

Dopada mu se nakitani runner :icon_thumright:

Dopada se njemu što preleti 99% auta na cesti ... i sto nije spor
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #65 : 16 Srpanj, 2023, 00:03:21 »


Dobro, to je ok, ja nisam obracao paznju, i na vxr stavio ml ko za 50.. na autoputu je guma bila na sredini ispupcena nerealno, reko da ti to nije satralo blatobran :)

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #66 : 16 Srpanj, 2023, 11:42:50 »
Uzimajuci u obzir kilometre koje, moze se reci, nabijas, i cestu na kojoj se kreces u jako dobrim uvjetima na BB-u, Molas nije dobar izbor. Bolje ti je uzeti gumu za suhu cestu, a o smjesi se da pricat. Izbor guma je kao stelanje frgica.

Fuge izmedju lamelica Molasa nepotrebno uzimaju rezervu gripa i lamelice pod ppvecanom kilazom i jacim motorom jako trpe, pa dolazi do deformacija istih, a pored mekane smjese na tom grubom asfaltu i extremnim vrucinama, brzo ces je zaravnati.

Uvijek sam govorio da Molas nije ultimativna guma za suho, medjutim, za one koji se slabije voze, sto obicno podrazumjeva i normalan tempo voznje, njima je primarno preporucljiv Molas, ali ide on i daleko po suhom.
To je kisna guma i tu si onda car, odnosno, ako se vozis kroz jesen/zimu/proljece onda njene performanse dolaze do izrazaja gdje nema dalje.
Meni je Molas na 50ccm majka, i jos mogu sici s asfalta jer voli travu i makadam :D


Tu si mozes uzet Mitasa nekog (umalo kupio, ali ponos neda kad se sjetim kako je to slajdralo i klizalo nekad, doduse tempo voznje mi je da iskoristavam svaku prednost i gustam u njoj a to mi ne nudi nov Mitas jer se voli pregrijat, a na D8 ekipa dodje s ljubicastim rubovima), a kao premiju tu bi mogao leci Pirelli Diablo. Ne znam kako ti se trosi prednja guma, i da li se javlja s nekim rezonancijama (obicno oko 90kmh), ali najtisa i najkomfornija napriied guma je ona koja ima crtu po sredini oboda gume. Koliko god ovo glupo zvucalo, zaista moze biti jako iritantno tako da za napriied ide Battlaxica SC. Ako nemas tih problema onda najbolje u paru slagat gume.
« Zadnja izmjena: 16 Srpanj, 2023, 11:49:22 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #67 : 16 Srpanj, 2023, 13:26:01 »
Dobro si to srocio :headbang:
Gume su stvarno stelajuci elemnt i nemoze ista guma bit ljeti i zimi.
Odabir gume i tvrdoce treba prilagodit sebi i isprobavat svasta pa izvuc najbolje iz toga. Jer ono kaj nekom valja moze bit sasvim kontra u nekim situacijama.
Evo slucajno sam nakacil michelinku i mogu rec da se dobro ponasa po ovim vrucinama, inace je jako tvrda ali sada je taman ili cak premekana. A jako dobro znamo da kad malo zahladi da ce to bit sklizaljka koju odma treba mjenjat. Tu gumu je inace nemoguce poderat kolko je tvrda, a sada se topi ko putar da ne povjerujes.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Toni46

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 803
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Aprilia SR 172
  • Moja Kaciga: AGV K3-SV
  • MojSetup: Malossi 172cc, Dellorto PHBL 25
  • MojSpuh: OEM
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #68 : 16 Srpanj, 2023, 14:55:00 »
Nekad sam imao michelin power pure sc na sr 180 a svi su je pljuvali. Ja sam ju vozio do ruba i razni tempo voznje itd. Po kisi isto dobro drzala. Jedino sto nije voljela bijele crte kao i vecina guma.
:aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #69 : 16 Srpanj, 2023, 15:05:02 »
Zaboravio sam spomenuti i Heidenau K66, cak i ispred Molasa bi mogao ici za nijansu, zbog manjoh fuga izmedju lamelica.


Da se voziti s s tvrdim gumama, ali ja ne znam vise covjeka koji bi ponovno kupio Michelin Pure, ljudi su ga uzimali jer je marketing gruvao svoje. Oduvijek sam se srao i serem kad mi.marketing nagovjestava boga i oca, a ono klosari iz marketinga se dosli oparit, bizbismeni jel, gdje hodce zgrnut brdo para doo prodaju nesto sto vrijedi 1kn. Ista stvar je sti promovoraju sad neke.kineske.motore, daj mrs u picku materinu s kopijama GSa, nakeda i tim smrdljivim reciklazama, cim sjednes shvatis da ue to batina. Naravno, to ce zadovoljit nekoga tko se ne vozi, cisto da ima nesto novo i njemu je dovoljan taj osjecaj. Taj nema.ppjma sta je prava kocnica, sta ue finoca ipreciznost i ugladjenost, te extremna pouzdanost, a di ce znati kad niie na tom nivou.

Glede Michelina PP.
. Nikome ne priia ona lelujavost zbog cudne geometrije, a i nije to kompletna guma, a to je ono sto se trazi.
Vozio sam i ja tvrde gume, ma sve super sve 5, rubio ih i cak su bile postojane na extremnim vrucinama i grubom asfaltu jer meksa hoce malo plivati, ali kad bi naletio na izlivenu kantu vode jer netko.pere tepih, prvo sam se usrao, zatim vidio grobno mkesto, a odmah nakon toga osjetio gubitak gripa gdje te trnci prodju. A najvise sam se usro kad sam.ostao bez ripni, i voz se autocestom lagano, i naravno, naleti pljisak, al jebes ti to, nego bas tada kombi ispred mene istiskuje lolvu preko svoh traka na autopcesti, e tad sam napunio gace vise nego sto je isus prosuo znoja. Fala lepa, al ja na padavicarsk.gumama.necu strepiti za onaj usrani jedan trenutak. E da, i tvrda mi je lijepo okliznula na jedno 140 kad je dosla promjena asfalta na gore, a ja sam zajasio prednju kocnicu, bas.me.fino htjelo otresti. Al dobro, tu sam bio u dinamic ++ modu. To su sve stvari koje se ne osjete na pravim gumama, a.po kisi sam se znao vozit i jednostavno je veci prosjek jer se moze.
« Zadnja izmjena: 16 Srpanj, 2023, 15:11:30 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #70 : 16 Srpanj, 2023, 16:37:17 »
Hvala svima na javljanju ajde baš mi je drago da se konačno pojavila normalna rasprava!

JA mogu pričati samo iz svog iskustva, tuđe ovaj puta neću spominjati. Počeo sam OPET sa skuterima 2020g kada sam se pridružio forumu, znači punih 3 godine sam na skuterima od 50-125-150-300-460cc. Promijenio sam ovako ugrubo oko 15 SETOVA guma i uvik sam se trudio probati nešto što će me impresionirati. Da krenem ispočetka, ne znam jel se sjećate Malagutija F15 kad sam sa njime krenuo tražiti savjete. Naime, došao je sa prednjom original gumom iz 2002g i zadnja iz 2008g. Moj otac je poludio kad je shvatio da se na tome želim voziti i odvezao ga je u Pag vulkanizeru/mehaničaru (onaj koji mi je razbio deklo na skipperu) i stavio mi je gume koje on inače stavlja svima - mišelin pure power. Naime, ta guma je držala prvih 100 km cestu, sljedećih 400 po pljuvački je znala zabaciti a da ne kažem kako je f15 bio bolje vožen na 18 godina starim gumama nego na tim novim mišelinkama. Ne znam što je bilo posrijedi ali bilo je samo moje iskustvo. Iste te godine sam stavio na skippera mitasice neke i spalio sam ih putovanjem do Splita ali držale su kao blesave i kočioni put je bio dobar i bile su opet dobre punih godinu dana dok je skuter bio u mene. Kad sam kupio 2021 NRG Powera u Puli prednja guma je bila hoop b02 a zadnja molas ml50 i moram reći da u 2.000 km napravljenih nikad se sigurnije nisam osjećao sa njima a sa tim skuterom sam vozio samo 10-11-12-01-02-03-04 mjesec dok ga nisam prodao liku koji je napravio još 1.500 km na njima i stavio iste i napravio još 5.000 km bez greške ili straha ...

Molas ML50 po meni je no1 guma i po meni staviti je kao prednju gumu je čist pogodak. Za zadnju pogonsku nije i ako se radi više kilometra mislim da bi bilo dobro staviti Mitas Touring Force (imam je već montiranu na felgi i čeka prebacivanje sa onog SR na ovaj SR čisto za probu pošto je nova guma i želim probati svoju teoriju a tko zna oće li se onaj SR ikad provozati)

Glede Maxi skutera, skoro sam 4 puta bio poginuo na Mišelinkama dobivenih na Xmaxu, i najgore mi je bilo u Kožinu kad jednostavno nisam stao na raskrižje nego samo prošao kao da nisam stisao kočnicu i proletio raskrižje ... Posli toga jedno od boljih guma su bile Bridgstonke ali ubijao sam ih u 5000 km ...
Po meni za Maxi Skuter, najizdržljivija i najbolja guma koja se može kupiti je Pirelli Diablo Rosso Scooter i sa tim gumama na X9 500 i na Nexus 500 radio sam neke stvari što se ljudi ne usudu na sporskim motorima raditi i ulijećat u zavoje. Mislim da se svi sjećate poderane desne strane na zadnjoj gumi na Neksari...

Trenutno na Runneru SP50 imam Pirelli Angel i jako jako jako sam zadovoljan tim gumama (vozim ih tek 700 km na skuteru, tako da možda još nisam 100% pouzdan ali opet za sad su top gume), nisu kao Diablo Rosso niti Bridgestone ali dobro su stabilne i sportske gume i svakako bi i njih preporučio za novijeg SP50 ili čak VXR/ST
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #71 : 18 Srpanj, 2023, 22:19:35 »






Nabijaju se kilometri sa SR-rkom, baš sam zadovoljan sa njime. Volim sa njime otić na kupanje više nego išta... vožnja u dvoje je isto zanimljiva, povlači ko manija do 110km/h po satu... naime, kad sam danas isao na posao i vraćao se, čuje se netko čudno lupkanje iz dekla pa bih volio to prekontrolirati tako da se za sad uzima MHR u upotrebu dok ne pregledam SR-a. Makar da skinem deklo, da vidim jel se što gdje odspojilo ili sjebalo... bolje spriječiti nego liječiti

Isto tako sam krenuo lagano u slaganje nosača kufera tako da jedva čekam da i njega složim ...
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #72 : 24 Srpanj, 2023, 17:00:00 »
Uvik postoji ona shema kad se nekako pretjera sa projektom, ali toga kod mene nema. Jedino me još muči nosač kufera ali i to ću nekako jednoga dana srediti ahahha... za sad je dobio nove žmigavce i žarulje te nove felge (druga boja) sa gumama i opet novi blatobran, zanimljiva je stvar da sa Mitas Touring Force niti malo ne zapinje za blatobran dok je sa Molas ML50 razvalila isti takvi blatobran... a da ne kažem da ima brutalno bolje ubrzanje sa Mitasicom ...  zaaaanimljivo totalno! I da, skinio sam kurblu van iz 2 razloga - jedan je taj što je imala jako puno lufta i gdje je počela šuškati prilikom vožnje (jedva sam dijagnosticirao) a drugi razlog je taj radi prelagane krađe pogotovo što je cigića sve više ovdje okolo po Pagu ... pa da nebi bilo da razvale bravu i odvezu se... pa si to ne mogu dopustiti psihički. Drugo je kad ukrcaju skuter u kombi, tako ih mogu pratiti videonadzorom  :headbang:


















Kako i sa Nexusom, tako i sa ovim SR150, ispunio sam dječački san ... provozati se po svom mjestu lagano u noćni suton sa curom i otići na noćno kupanje kao što sam jednom prije napravio to na crvenom zipiću 4t 50 cc ... hebote, to je bilo davne 2010g ... i evo, morao sam to jednom još napraviti ali na ljutom dvotočkašu jer su prije bile 2 komada SR BB u selu ... ... i odvezli se na plažu Ričine (stara Povljana) i beach party ... zvonkec zna di je plaža ta, pošto smo se tamo kupali  :icon_biggrin:

Zanimljiva stvar da nekidan (a svaki dan sam tamo) na bezinkoj sam naletio na Austrijance tripere sa 2t super moto pilama gdje su poletili sa motora da se naslikavaju sa SRkom... jao jao koji izljevi sreće
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #73 : 24 Srpanj, 2023, 21:20:54 »
Drugo je kad ukrcaju skuter u kombi, tako ih mogu pratiti videonadzorom 

Sad kad si napisao da imas videonadzor pazi da ne ostanes bez njega i Sr-ke  :laughing7:

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #74 : 24 Srpanj, 2023, 22:49:13 »
Općina ima 27 kamera :D od toga 10 kamera su u mojoj ulici (na trgu sam)



Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #75 : 30 Srpanj, 2023, 16:11:31 »















Eto ga, nekidan sam se baš navozao, preko 350 km u danu, a išao sam sa Paga na Benkovac pa na Stankovce, našo se sa Dačerovsom i njegovom integrom, zatim smo išli do njega u Žaborić podno Šibenika, popili piće, vratio se obalom, okrenuo 22.000 po satu točno kod Galešnjaka, i preko Zadra kući. Tankao sam se 3 puta - Benkovac, Vodice i Murvica (Zadar), sve cca 4 litre, nisam forsirao da idem do kraja rezervara da ne izađem iz konfora jer nisam  želio da dođe do stressinga a bez potrebe hahaha

Sutra dan sam dao MHR kumu, pa smo u 4ero išli u Pag na ručak.
Đirevi sa 2t postaju legendarni i jako mi se sviđa to ... a očito i kumu jer me 4 puta pitao koliko love za MHR  :icon_scratch: :icon_thumright:

SRka se svaki dan goni i evo, sad sam na 22.120 km i potrebno je ulit drugu litru dvotaktola od kad je u mene, što sam primjetio da troši 1 litra - 950-1.000 km
Odlučeno je da će sjedalo koje sam tapecirao otići kod profića na tapeciranje, jer ne samo da nisam ja najbolje odradio sjedalo, nego želim da izgleda vrhunski te da se ne desi i pucanje kože kao što se sad desilo (možda moje neiskustvo i kupnja predebele kože) ....
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #76 : 30 Srpanj, 2023, 20:50:04 »
Ovo je jako lijepo, a djir sa 2T uvijek ima ono nesto.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #77 : 01 Kolovoz, 2023, 11:40:01 »
Svaka čast....uživancija i povjerenje u svoj rad....

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #78 : 05 Kolovoz, 2023, 19:38:16 »






Gonu se oba, ali nijedan kao SR ... Predobar je ...
Naime, ostavljeno je sjedalo na tapeciranju kod jedne žene u Zemuniku, dobio sam vrhunske preporuke za nju, cijena je pravo paprena, ali evo, očekujemo rezultate kroz sljedeći tjedan pa ćemo vidit jel cijena opravdava kvalitetu!
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #79 : 10 Kolovoz, 2023, 11:20:32 »
Novi video

Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"