Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR150 Challenbeen  (Posjeta: 12253 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2841
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #40 : 29 Lipanj, 2023, 16:14:35 »
Htio sam počet pisati objavu da nikad nisam imao 2 ista skutera onda sam se sjetio da sam imao 2-3 NRG Powera ... hahah ... evo ja kupio ovu SR i prosto sam oduševljen kako skuter ideee! Plan ga je bilo utopiti dalje ali kako sam ga regao i provozao 40ak km, jednostavno sam bez komentara... Vozio jesam serijski SP180 ali ovo je gotovo isti skuter po perfomansama.... Rade ga je dobro riješio i nemam nikakvu zamjerku osim sto je slomljena poluga na centralnoj nogari.

Sinoć kako sam se vratio od rade jedva sam ga docekao upaliti. Upaaalio je na zub... jutros sam ga regao i osigurao te sam ubacio ZD-172-SR tablicu koja čeka evo već koji mjesec na skuter (zamalo je završila na Nexari) ... zamjenio sam odmah prednji vizir, te sam zamjenio rep sa AngelEyes, ali sami stop svjetla su bolji od originala koji su došli na starom tako da to moram zamjeniti i prebaciti štopove... sve u svemu preeezadovoljan stanjom i izgledom skutera. Hvala ti Radojko na naljepnicama koje si nove izradio, idu za koji dan na skuter!

Plan za dalje: ubaciti nosač kufera, prebaciti felge sa novim humama, te vilice, zatim prebaciti štopove na farovima (Angel Eyes), prebaciti bočnu nogaru, pretapecirati sjedalo i nabaviti kuferče!!




















« Zadnja izmjena: 29 Lipanj, 2023, 16:24:36 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #41 : 30 Lipanj, 2023, 13:20:03 »
Sretno sa novom pilom, ima par sitnica za riješiti, ali mislim da je dobra kupovina i garantiram da je mehanički 1/1.
Nebi ga ja ni prodavao da nemam 4 skutera na sebi, jednostavno ih ne mogu sve voziti, serafiti stalno i plačati rege da skuteri stoje.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #42 : 30 Lipanj, 2023, 14:23:04 »
Sretno sa novom pilom, ima par sitnica za riješiti, ali mislim da je dobra kupovina i garantiram da je mehanički 1/1.
Nebi ga ja ni prodavao da nemam 4 skutera na sebi, jednostavno ih ne mogu sve voziti, serafiti stalno i plačati rege da skuteri stoje.

....a jos se nikad u HR nije poteglo pitanje zasto se tablice ne mogu prebacivat s vozila na vozilo kao u nekim zemljama koje su isto clanice EU. Mozda se varam, ali skoro bi se kladio da je u nekim zemljama clanicama EU moguce na istim tabilcama vozit vise motora jer je logika da nemres istovremeno vozit 2 motora/skutera. Al onda se nadovezuje i pitanje tehnickog pregleda koji je u HR svake godine, dok drugdje nije tako.... Ah...... Zivimo di zivimo
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2023, 14:25:24 3alfa3 »

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2841
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #43 : 30 Lipanj, 2023, 15:30:37 »
Pa može se i u Hrvatskoj to... samo mora imat firmu  :icon_scratch:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #44 : 30 Lipanj, 2023, 21:43:44 »
Moze se i bez firme, samo moras imat srece da te nikad ne zaustave 😆
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2841
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #45 : 02 Srpanj, 2023, 13:10:30 »
Kako mi je radiona pretrpana, natjeran sam na drastične mjere. Iako nisam fan cerada na otoku Pagu radi iznenadnih vjetrova, bio sam primoran je kupiti da zaštitim ljubimce od oborina koji su ovih dana češći nego udari Bure. Cerada je iz Plodina za 22,5 eura i poprično je dobra ovako na prvu a bome i velika. Nisam fan što se pokazuje i tablica ali što je tu je.






Ako netko ima ispravnu centralnu nogaru, bio bi jako zahvalan ako bi uzeli u obzir za prodaju jer je SR-ka trenutno u punom korištenju u Daily vožnjama i lokalnim i tripovi na posao, pa bi volio da ikako riješim i nogaru da se skuter normalno koristi... Gume su naručene i trebaju doći sutra, tako da jedva čekam da ih zamijenim jer sam jučer vozio po mokrome i u zavoju dodavajući gas, mišelinke su mi proklizavale i zanosile me... Još jedan razlog na listi zašto nikad neću kupiti Mišelin za dvotočkaše (što se tiče automobila, Pilot Sport 5 su mi fan) ali opet... ima guma sličnih perfomansi za 4 puta manju cijenu  :headbang:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2841
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #46 : 03 Srpanj, 2023, 22:59:32 »
Danas su stigle nove gume za SR-a. Obe sam uzeo Bridgestone ML50 i moram reći da sa ovim gumama je ovo apsolutno drugačiji skuter po agilnosti gradske vožnje a da ne spominjem kako se ukopava na pritisak kočnica... Sutra isproban kako je na dugim vožnjama, ali da, top je skuter sad...
Sa drugog SR-a sam skinuo bočnu nogaru, blatobran i YSS amortizer te sam ih prebacio na ovaj skuter... YSS amortizer je učinio skuter jako udobnijim preko rupa i preko same vožnje. Baš sam zadovoljan. Blatobran ga je učinio kao novim, a nogaru nisam uspio još montirati. Skužio sam da je ralica u dva dijela tako da će biti lako riješiti a i treba otkinuti otvor kuda ide nogara.
Polijepio sam i naljepnice, neke sam malo falio, a neke sam odradio vrhunski.
Sve u svemu sam zadovoljan i nadam se da će me super služiti!












Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2841
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #47 : 06 Srpanj, 2023, 13:23:45 »











I tako, dani idu, kilometri idu lagano... Naime, tapecirao sam sjedalo, ispalo je ok, moglo je bit bolje ali prvi put sam tapecirao ovakvi dizajn sjedala pa nisam znao kako treba ići i kuda ide plastika. Poprilično sam zadovoljan kako je ispalo ako se ignorira da se vide čavli od klamarice do plastike  :icon_scratch:

Naime, kako sam stavio 140-60-130 zadnju gumu i novi zamjenski blatobran nisam skužio da se zapravo može štelati visina na neki način tako da sam zapalio blatobran i sad trebam naručiti novi hahahahah...nema veze, na greškama se uči... za sad će se ovako voziti dok ne stigne drugi blatobran...

Što se tiče daljnjeg ulaganja, ne znam što i kako osim ugradnje bočne nogare ili nalaženja cijele centralne nogare pa da se zamjeni kako treba... Ne znam što drugo ima ili bi trebalo.. jako sam zadovoljan za sad skuterom!
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #48 : 06 Srpanj, 2023, 14:16:33 »
Odlično napreduje, šteta za blatobran jbg... Gledaj da izgledom ne ideš daleko od OEM looka i bit ce tip top. Ja bi oprao boju sa tog zadnjeg repa da bude u tvorničkoj sivoj boji i išao na original sic samo tapeciran na novo.

Šta je više gledam to mi je više žao što sam je prodao, ali jbg ne mozes voziti 5 skutera...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2841
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #49 : 06 Srpanj, 2023, 16:27:11 »
Odlično napreduje, šteta za blatobran jbg... Gledaj da izgledom ne ideš daleko od OEM looka i bit ce tip top. Ja bi oprao boju sa tog zadnjeg repa da bude u tvorničkoj sivoj boji i išao na original sic samo tapeciran na novo.

Šta je više gledam to mi je više žao što sam je prodao, ali jbg ne mozes voziti 5 skutera...

Srića pa ima za uzeti novi blatobran... imam sprej u sivoj boji pa ga možda probam na još jednom repu koji mi je ostao sastrane (ako se sjećaš bumper plastika sa X9) ... nije u boji problem već što je pohaban pa bi trebalo nekako to drugačije riješiti

Ma ne treba ti biti žao, skuteri dođu i odu... Imaš SP180 u top stanju i ja bi se držao njega, imaš MC2 za čuning i on je za zajebavanje, ostalo ovako samo poletno  :icon_biggrin:

Btw, evo snimke sa novim gumama i kako ide samnom:

« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2023, 16:32:12 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #50 : 06 Srpanj, 2023, 17:05:00 »
8:44 preticanje Fokusa. Jel to bio WOT? Ostalo nisam gledao, samo me zanimalo kad ces ga odcepit :toothy10:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #51 : 06 Srpanj, 2023, 17:35:00 »
Kako umire pod tobom  :headbang:

Jbg kad si tezak kao dvije osobe, a i otpor stvaraš ko jedro.

Da malo ljudi dobiju dojam kolki si  :dontknow:

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline jony b.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: našice
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 1000 crn
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #52 : 06 Srpanj, 2023, 18:09:52 »
Ha, dobar komad čovjeka 😉

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #53 : 06 Srpanj, 2023, 21:11:11 »
Ma stane mu jos zena na Runnera!!! Kad se sjetim koji je to pritisak i mucenje u dvoje. Solo mi je vrh bio i ostao.
Inace, rastuzuo si me s akceleracijom, car tuninga je utusena.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #54 : 06 Srpanj, 2023, 22:39:07 »



Btw, evo snimke sa novim gumama i kako ide samnom:



20:43 drsko, 21:08 sad si dobio svoje, 27:22 evo ga opet  :laughing7:

Koliko ide to? Koliko sam vidio nigdje nisi vozio brze od 120...


Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #55 : 07 Srpanj, 2023, 11:41:59 »
Kako umire pod tobom  :headbang:

Jbg kad si tezak kao dvije osobe, a i otpor stvaraš ko jedro.

Da malo ljudi dobiju dojam kolki si  :dontknow:



On je maneken sa mojom usporedbom 🤣

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2841
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #56 : 07 Srpanj, 2023, 22:18:52 »
Hvala puno ekipa što me pratite i komentirate, jako cijenim... malo sam bio ležeran na punom gasu a i plastika od blatobrana je drkala pa nisam razvio brzinu od 125 po satu kako inače sad SR samnom ide...

Danas sam šarafao po roksu, morao sam izkemijati drugi blatobran tj od 50cc i malo ga modificirati da odgovara BB bloku. Za sad sam zadovoljan kako je ispalo i kako ide. Naime, iskoristio sam priliku pa sam odmah ofarbao deklo u Pia121 boju i ispalo je perfekt... Jedino što moram sad nabaviti Crvenu Piaggio naljepnicu za sredinu i AGIP ili ENI naljepnicu za ispod kurble....



















Pala je odluka, tapecirati ću i original sjedalo, danas je probano sjedalo na dugoj vožnji na SRu, i malo je "tvrdo" ... pa sam odmah bacio na tapeciranje sjedala koji je originalno u crnu boju pa se nadam da će ispasti tooop ida će biti udooobnoooooo  :glasses9:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2841
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #57 : 08 Srpanj, 2023, 18:03:21 »











Evo, vratio sam OEM sjedalo, naravno da sam sam tapecirao pošto me lijepo krenulo hahah ... ono staro od SR50 ostat će za onu drugu SR150, dok je ovo originalno ostaje tu kako i spada... nisam htio kemijati sa tamno sivom bojom, išao sam na Brodski SKY crne boje koji je zapravo po meni pun pogodak i pretvara konačno skuter u dobru i kvalitetnu vozilicu  :icon_thumright:

Za dalje ne znam... Ni kuda, trenutno sam na 20.500 km, za sad samo toči vozi...
Znam da je Rade isprobao sve, ali čini mi se da uljna malo slini, a meni je to dovoljno da naručim novu Mikuni i promijenim je ahahah iaaaako imam već potpuno novu na drugim blokovima pa bi zapravo i nju mogao skinuti i prebaciti zajedno sa novim OEM remenom jer mi se ne sviđa ovaj Mitushobi  :toothy10: :toothy11:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2841
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #58 : 14 Srpanj, 2023, 08:29:25 »
Bilo kuda sa SR svuda! Haha
Evo okrenuše 21.055 km, što znači da je u mene 1.000+ km...
Bio sam nekidan sa Buddy94 i njegovim Roksom na điru pa smo išli do Novigrada i Masleničkog mosta. Skuter mi se jako jako lijepo ponaša i lijepo se vozi. Pogriješio sam u kupnji platna (sa kojim sam tapecirao sjedalo) uzeo sam najskuplji i najdeblji i sad je sa tim platnom tvrdo sjedalo! Pa je na duze ture neudobnije








Danas mi stiže novi zadnji blatobran tako da ću uskoro i zamjeniti zadnju gumu za 130-60-13 iako bi volio prvo probati Mitas Touring Force koja je na drugoj felgii i spremno čeka drugi SR150. Zanimljiva je stvar da sam Mitasicu lijepo stavio na blok, dok sam Molasicu morao ispuhati da stavim na blok... pa bi provjerio prvo ponašanje skutera sa tom felgom pa zatim onda bi stavio 130-60-13 kako i je originalna dimenzija. Sa Molasicom sam nekidan usao u zavoj ko blesav bez ikakvog cimanja skutera, jako brzo i izgleda sigurno, tako da sam bas fasciniran gumama.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Aprilia SR150 by Dario007
« Odgovori #59 : 14 Srpanj, 2023, 10:54:25 »
Super.

Bas me zanima kolko ce moc odvozit ta molas na zadnjm kraju?
Strah me da ce nestat za 2000 km, mozda grijesim :dontknow:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.