Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Honda ADV 350 - test, mehanika, prijenos by Challenbeen  (Posjeta: 2478 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Honda ADV 350 - test, mehanika, prijenos by Challenbeen
« : 14 Listopad, 2023, 22:37:12 »
Haaaa!
Prvi utisak! - čudo!
Odmah da kažem, ako se pojavi u Garaži (temi) nemojte se čuditi. Jednostavno skuter koji me baš iznenadio i vozno i pristupu mehanički.

Kako sam došao do njega - došao je lik kod mene na ugradnju Tech Pulley rolica (23x18 18gr - ali da bi bio još bolji i življi treba 17gr ić) te periodičnu zamjenu ulja (Motul 7100 10w40) duplo kraće od preporučenog servisnog intervala  :drunken_smilie: :icon_thumright:

Vlastoručno servisiranje - Lakoća pristupa i skidanja variomata, lokacija filtera, šarafa za ispuštanje ulja i ulijevanje novog ulja - ne mogu virovati da tako nešto i postoji uopće. Prvi put sam radio na Hondinoj 350cc mašini, i sve sam skinuo bez gledanja manuala, onako logično gdje bi se trebalo nalaziti. 4 šarafa plastičnog poklopca i onda 10-ak šarafa na aluminijskom deklu, koji se skida komplet dole i u sebi ima ležaj za primar getribe. U fotkama sam ostavio redoslijed šarafa-šajbica ventilvara i variomata ako kome bude trebalo u budućnosti!

Vozne performanse - malo sam osta paff sa njegovom vožnjom, udobnošču i položaju sjedenja. Gume su na njemu malo grube - ali top za makadam. Po mom mjestu na Pagu smo prošli cca 10ak km, i baš sam ga silio i gonio po cesti tj. naginjao, jako je udoban, i poletan, pogotovo nakon ugradnje Tech Pulley rolica. Ozbiljno razmišljam o istom skuteru da se uparkira kod mene u garažu! hahaha.. koliko sam vidio, ima moto vilice, ima masu mogućnosti za gadgete, i za višlje ljude moguće je podignuti volan, i ono najvažnije napram Beverly i ostalih skutera, ima više položaja za postaviti noge, tako da ne mogu baš lagano utrnuti. Nije došao sa kuferom, tako da sa kuferom ne mogu dati utisak do kraja.

Razlika između Beverly 350 i ADV 350 - paaa, osim u položaju sjedenja, i udobnosti samog skutera, Honda ne dominira snagom. Ima samo 29 ks dok Piaggio ima 34! Razlika se osjeti i u ubrzanju, tj brži je Pia od Honde u ubrzanju te krajnjoj (155 vs 145 km/h). Obadva su gradsko agilni, ali opet Beverly je dost brži u zavoju, pogotovo radi veće felge i više snage. Razlika u modelima je 10 godina, tako da Honda ima dosta više prihvata za gadgete i ostali pribor dok se na Beverly možeš slikat i metnit phone u prednji pretinac, koji je zapravo i dosta koristan. Potrošnja Beverly je oko 4,5 do 5,1 litara na 100 km, dok je ADV 3,2 do 4,0 litre, sve ovisi o težini vozača i opreme, te samog dodavanja gasa... Honda prođe 300 km bez pardona, dok Beverly prođe 200 km sa rezervoarom.


























-





« Zadnja izmjena: 14 Listopad, 2023, 22:48:54 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Honda ADV 350 - test, mehanika, prijenos by Challenbeen
« Odgovori #1 : 14 Listopad, 2023, 23:18:55 »
Gledam nešto što će nasljediti Majestya 400 i još ne mogu odabrati pravog kandidata. ADV 350 je zanimljiv kao i Forza 350, nego kao što i ti kažeš - fali im snage. Na autocesti svaka konjska snaga znači. Također mi smeta što nema ručnu kočnicu. 750ccm verzije su mi također fora, ali lanac i kaciga manje pod sicem  :angry7:


Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Honda ADV 350 - test, mehanika, prijenos by Challenbeen
« Odgovori #2 : 15 Listopad, 2023, 06:55:58 »
Tako nekako, da... 350-400 cc sa 35-37 ks bi bilo idealno i bez ikakve dileme bi se odlučio na ADV350 da ima barem 33-35 ks, jer 28 ks je imao Xmax300 i po mom mišljenju su tu negdje ako se dobro sjećam ubrzanja
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Honda ADV 350 - test, mehanika, prijenos by Challenbeen
« Odgovori #3 : 15 Listopad, 2023, 12:18:03 »
Jooj meni je zelja imat Xadv 750 jer izgleda bolesno i u kombinaciji sa zvukom,moze se sici s ceste,ma nema bolje...jedino me brine taj L polozaj sjedenja koji ne izgleda bas udobno :icon_scratch: 

Tako da mi je taj manji i slabiji, bucmasti 350 xadv kao prst u oko naspram 750

Btw.super recenzija


Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Honda ADV 350 - test, mehanika, prijenos by Challenbeen
« Odgovori #4 : 16 Listopad, 2023, 05:02:57 »
Tako nekako, da... 350-400 cc sa 35-37 ks bi bilo idealno i bez ikakve dileme bi se odlučio na ADV350 da ima barem 33-35 ks, jer 28 ks je imao Xmax300 i po mom mišljenju su tu negdje ako se dobro sjećam ubrzanja

Jedan moj poznanik je imao oba, kaže da Honda ide bolje u svim režimima vožnje i da je opčenito sve bolje na Hondi osim završne obrade. On je imao Hondu Forzu i riješio je se brzo jer je sve živo prohrđalo na njemu. Jedini sa takvim primjedbama, očito ga je zahvatio falični model jer nikad nije bio na soli i kiši...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16888
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Honda ADV 350 - test, mehanika, prijenos by Challenbeen
« Odgovori #5 : 17 Listopad, 2023, 08:17:47 »
Taj skuter je bicikl za malu djecu sa svojom dimenzijom.
Neznam kak je to na dulje rute za trpjeti ako si 180-200 visok

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Honda ADV 350 - test, mehanika, prijenos by Challenbeen
« Odgovori #6 : 17 Listopad, 2023, 08:44:41 »
Da vama gabaritnijima je teško nač nešto Japanske proizvodnje kad je tam sve dimenzionirano za nas pikule od 170-180cm sa 70-80kg
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16888
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Honda ADV 350 - test, mehanika, prijenos by Challenbeen
« Odgovori #7 : 17 Listopad, 2023, 15:35:38 »
Bogami Madly, onda Nmax i slicni su nam malo sve nes malo pre sitni.
Ko da na djecji bicikl sjednes.