Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen  (Posjeta: 4099 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« : 29 Travanj, 2023, 17:39:34 »
Još jedan od 4t artiljerije koji prolazi mojim rukama i mojim servisiranjem. Ovaj puta sam ispunio svoj dječački san pa sam zato želio uzeti Nexusa u vrhunskom stanju. Novci su već bili pripremljeni za njega preko godinu dana, ali svaki put kad bi išao gledati Nexusa bilo bi stanje kaosa, jednostavno loše održavani primjerci, protučeni, prevelike kilometraže, sve do nekidan gdje sam refreshao Njuškalo stranicu i samo se pojavio ovaj Nexus. Ja sam ostao paf. Poslao sam odmah link Dacerovsu i nagovarao me jedan dan da se čovjeku javim. Na kraju sam pukao, javi se, tražio snimke i otišao u Zg jučer i evo nas na Pagu drajvamo se. Nemam što puno duljiti, sve ogrebotine koje skuter ima ima od garaže od 1 vlasnika, samo je smetao i tjerao se vamo-tamo i na kraju prodao drugom vlasniku sa 31.000 km gdje je bio godinu ipo dana. Kod mene je završio sa 33.600 km. Našao sam ga kraj bolnice Rebra odmah do Maksimira... Odmah sam tripnuo sa njime prema Jurki66 po neke dijelove a zatim Franu u Zaprešić gdje je nastala ova fotka ispred Konzuma i kraj Caddy... Od Zaprešića pičimo na Lučko i Autocestom kući... Išao bi starom cestom svakako, ali imao sam druge obaveze i nisam mogao priuštiti prevelik gubitak vremena (morao sam biti u Zadru do 19h). Tablica je skinuta sa fotkanja sa dogovorom trenutnog vlasnika. Prijepisu se nadam u utorak (jutros nisam stigao). Sve u svemu jaaako sam zadovoljan iako je prijenos čista serijala pa se osjeti rupa u ubrzanju. Deklo je trenutno nemoguće za skinuti radi krvničko stegnutog šarafa na primaru getribe, tako da moram pronaći način kako skinuti (fora sa držanjem kočnice ne pali) a udarni mi je od Parkside preslab.

Svakako sam sa Dacerovsom dogovorio Pulley rolice od 15gr, svakako ću uzeti novi remen Mitsobushi, OEM klizače i centralnu oprugu, ležajeve za deklo, ležaj za arm support, ležaj za ublaživač udaraca, i naravno 2 filtera ulja i 2 fitera zraka. Ulje imam Repsol 5w40 koji je ostalo od X9, a ulje za getribu imam (ELF 75w90).

E i da, jutros sam odmah promijenio već ulje tako da je službeno šarafanje po njemu krenulo hahahaha ...



Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« Odgovori #1 : 29 Travanj, 2023, 17:40:09 »


















Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« Odgovori #2 : 29 Travanj, 2023, 19:45:24 »
Odličan je!
Uvijek sam se pitao di mu je filter zraka

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« Odgovori #3 : 29 Travanj, 2023, 19:51:22 »
Super !!

Dobrodosao nazad u klub Mastera  :icon_biggrin:


I moj saraf na primaru je isto bio krvnički stegnut pa sam sa udarnim(zateže na 100Nm) zatezao-otezao i odsarafio sam ALI po manualu bi trebao kupiti okasti kljuc 21 da mozes racnu sa gedorom 10 mm upregnuti u pod i odsarafiti sa okastim.

Kakav je  zvuk sa tim auspuhom?
« Zadnja izmjena: 29 Travanj, 2023, 19:52:56 Beverly200x »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« Odgovori #4 : 29 Travanj, 2023, 21:56:07 »
haha da, radi filtera zraka nema mjesta pod sjedalom.. katastrofa. Sporcki skuter. Nema što... nije mi se dopao hahah

Dobrodosao nazad u klub Mastera  :icon_biggrin:

izvuka si se, nisam odmah komentirao  :dontknow:

Zvuk je bolesno dobar. U Tunelu jekaaa ajme ajme ježiš se... u gradu se svi okriću za tobom, a dost motorista se okrene za tobom misleći da nešto brutalno prolazi a ono kad vidu nexus, okreću očima.. haha imam doma MIVV spuh za ovaj Nexus, treba ga samo popraviti (dobio sam i OEM sa ovim skuterom) tako da bi možda i pokušao presložiti nešto jer mi MIVV ima protočniji zvuk i ima DB killer.

što se tiče šarafa, tu sam bez komentara.. moram nabaviti neku udarnu koja to može ošarafiti, nemam crijevo na kompresoru koje to može izvesti dok topa udarnu na zrak imam...
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« Odgovori #5 : 30 Travanj, 2023, 00:20:31 »
Sretno i sa ovim  :headbang:

Stavljaj oem spuh dok nisi rastopio ventile  :icon_biggrin:

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« Odgovori #6 : 30 Travanj, 2023, 14:27:25 »
Biti će dobar i ovaj Leovinče pa nek se istope... hehehe

Ajde da sad malo napišem dojmove i nakon što sam "prespavao".
Moram priznati da sam očekivao lakši skuter kao vozilo. Dojmio me kako se ponaša po gradu, otvorenim cestama a bome i autoputu. Fali mu ubrzanja a kao svaki master ima to kao i urođene vibracije. Naručio sam tech pulley rolice kako sam već rekao tako da taj dio planiram ukloniti sa time. Ne želim od njega napraviti R motor, ali svejedno želim da lijepo povlači. Primijetio sam da ima 2 amortizera te da je onaj "mali" plavi, tj ljubičasti tek tamo da ukloni trešnje dok pod sjedalom ispod airboxa ima još jedan veliki koji apsorbira udarce i daje udobnost vožnji. Nisam se još vozio u dvoje sa njime, ali prvo što sam mogao primijetiti da ima snage kao i X9 tako da ne vjerujem da će sa te strane biti problem. Gume su Dunlop, dost istrošene, nisam gledao dot ali dobro se drže. Mogu za sad samo pretpostaviti 4+ godine. Vilice prednje su odlične, skuter se vozi super. Sjedalo i nije neudobno, dapače, dobro je, samo što se kliže prema naprijed. Ima lagane točkice napuknuća na tkanini pa bi se možda to dalo i pretapecirati, ali naravno, ne ja, nego profić koji zna što radi.

Napram X9 kojeg sam do sad vozio, Nexus je dosta ograničen sa displayem... nema prikaz vanjske temperature, digitalni prikaz kilometra na sat, nema potrošnje po rezervaru (koliko si prešao, moraš ručno resetirati pa dijeliti), ima samo prikaz preostali domet sa trenutnim stanjem goriva, što je zapravo i jako korisno (to X9 nije imao), ima prikaz punjenja akumulatora, što je također jako korisno, dostignutu max brzinu i tako te neke sitnice, ali stvarno bi volio da prikazuje trenutno stanje km/h.

Na prvu kad sam sjeo, udario sam koljenima u volan, ali kad sam krenuo voziti, uspio sam se prilagoditi i skuziti kako noge treba stajati, tako da i za mene velikog ima dosta mjesta. Ajmo reći da sam bio malo zaljubljen u stanje skutera i sam pronalazak, da nisam išao za kapacitet kade odnosno spremišta ispod sjedala, koje opisujem kao veliki nedostatak za profi tripera na skuteru. Plan je kupiti nosač koji košta oko 60-a eura i 58 litarski alu kufer od 440 eura, ali još nisam siguran sa ulaganjem u to, jer me ono baš nekako "razočaralo".  No dobro, ne mislim ga još pustiit dalje, želim ga sad prvo servisirati i krenuti malo tripovati po obližnjim otocima koje sam do sada i naumio tj i planirao, pa Stay Tuned...

Moram se posvetiti i SR150 koji je trenutno u procesu slaganja i lagano prikupljam sve sitnice koje su preostale tako da ću se i na to skoncentrirati pa će onda doći Nexus na red.

Volio bih probati X10 500 poslije Nexusa
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« Odgovori #7 : 30 Travanj, 2023, 14:39:27 »
mozes stavit i malossi force master, ako vec imas auspuh da bude i neka korist od performasi :)

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« Odgovori #8 : 30 Travanj, 2023, 22:10:02 »
Jako lijepi primjerak, čestitam na dobroj kupovini, neka dugo i dobro služi  :icon_thumright:
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« Odgovori #9 : 01 Svibanj, 2023, 11:36:38 »
Jos jedan skuter u prolazu velis, Nexus je glupost, puno toga mu fali za pravi trip. Probaj Burgman klasu s velikim vizirom pa ces vidjeti sto je uzitak u dvoje na skuteru. Sve ispod toga samo skuplja mane.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« Odgovori #10 : 01 Svibanj, 2023, 18:25:12 »
Ma znam Pero moj, ali želja, prilika, mogućnost i mokri snovi srednje škole su učinili svoje... sad da se samo izguštam i to je to  :headbang:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« Odgovori #11 : 01 Svibanj, 2023, 20:44:02 »
Izguštaj se i prodaj ga meni :icon_thumright:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« Odgovori #12 : 02 Svibanj, 2023, 08:39:55 »
Najbitniji je gust, na cemu god bio, istina. To drzi vodu ako nemas ozbiljnije planove.

Mogu ti reci da Dunlop ScootSmart odlicno igra na tim 200+kg skuterima. U stanju su pregrijati i tvrđe gume sto me je cudilo kad bi neki stavljali kamene gume. Razlika u temperaturi straznje naspram raznih motora je velika, zbog male colaze koja pri istoj brzini predje veci put, plus enormna masa. Kad se ugriju kamencici frcaju neprekidno. Cudan svijet. Ja sam riskirao i to ucinio, jos imaju uzak kalup tako da sam dobio i na agilnosti. Po hladnom i mokrom su naravno kaos. Samo nemoj City Grip, jer su te gume presirokog kalupa i Nexus skrece s nekoliko sekundi zakasnjenja s njima.

 
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« Odgovori #13 : 02 Svibanj, 2023, 10:47:03 »
Mogu ti reci da Dunlop ScootSmart odlicno igra na tim 200+kg skuterima.

Ja koji na autu vozim gume sve dok mi se volan ne počne trest (10+ godina stare gume) i koji ne dovodim gume niti blizu njenim granicama, mogu reći da su Dunlop ScootSmart gume najveće smeće od gume koje sam ikad imao na skuteru, na x9 500. To je od prvog dana zanosilo, proklizavalo...
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« Odgovori #14 : 02 Svibanj, 2023, 11:06:48 »
Baš sam gledao nekidan gume, prednja će biti Hindeu K66 a zadnja Pirelli Diablo Rosso. Mekana + sporcka guma = kombinacija koja bi trebala biti dobitna za 10.000 opuštenih km za napraviti
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« Odgovori #15 : 02 Svibanj, 2023, 12:32:34 »
Ba%u0161 sam gledao nekidan gume, prednja %u0107e biti Hindeu K66 a zadnja Pirelli Diablo Rosso. Mekana + sporcka guma = kombinacija koja bi trebala biti dobitna za 10.000 opu%u0161tenih km za napraviti

E to ti je dobra kombinacija, s tim da postoji mogucnost pojacanog trosenja prednje gume zbog mekse smjese, ovisno o tome koliko ce kilograma osjetiti ista prilikom kocenja.


Mogu ti reci da Dunlop ScootSmart odlicno igra na tim 200+kg skuterima.

Ja koji na autu vozim gume sve dok mi se volan ne po%u010Dne trest (10+ godina stare gume) i koji ne dovodim gume niti blizu njenim granicama, mogu re%u0107i da su Dunlop ScootSmart gume najve%u0107e sme%u0107e od gume koje sam ikad imao na skuteru, na x9 500. To je od prvog dana zanosilo, proklizavalo...

Prvu godinu moraju biti dobre kad se zagriju na suhom, a zatim naglo izgube svojstva, prvenstveno na hladnoj i skliskoj cesti. To je opce poznato ako ih namontiras nove. Kod mene je ukupna stalna masa ~450kg sto bitno mijenja stvari, mekane gume sam rasturao, sto ukljicuje i deformaciju prednje, a uspio sam se opeci i eksplozijom zadnje gume. Mnoge stvari se odvijaju puno brze, a tako i imam probleme s pregrijavanjem gume koja krene mjestiti, pa je pozeljno napraviti pauzu nakon dobre ceste.

Plan je odjebat te male kotace za djecu, i ovjes za djecu. Uzet barem 150hp, jer sve ispod toga, svaki seljo sa TDIjem te namaze nakon 80kmh kad prolazos kroz njegovo selo pa te em zadimi, em zajebava sa svojim kurcenjem.
« Zadnja izmjena: 02 Svibanj, 2023, 12:36:48 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline avr freak

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1330
  • Spol: Muški
  • powered by buxa! ','
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Bravarija, Sefovi, Stolice
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: VXR 200
Odg: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« Odgovori #16 : 02 Svibanj, 2023, 14:08:05 »
Odlično izgleda i vjerujem da ti se 500x ljepše na ovome voziti nego na 50/70 :frajer:

Puno sretnih kilometara i guštaj. Ovo je sad već ozbiljnija stvar :)

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« Odgovori #17 : 02 Svibanj, 2023, 17:35:12 »
Mogu ti reci da Dunlop ScootSmart odlicno igra na tim 200+kg skuterima.

Ja koji na autu vozim gume sve dok mi se volan ne počne trest (10+ godina stare gume) i koji ne dovodim gume niti blizu njenim granicama, mogu reći da su Dunlop ScootSmart gume najveće smeće od gume koje sam ikad imao na skuteru, na x9 500. To je od prvog dana zanosilo, proklizavalo...

Potpis, na bev 400 isto,  bokte moras pod 90° kroz zavoje :S

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« Odgovori #18 : 03 Svibanj, 2023, 08:28:41 »
oooo lepo lepo  :icon_thumright: pratim temu

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Nexus 500 ie 2008 by Challenbeen
« Odgovori #19 : 06 Svibanj, 2023, 17:58:11 »
Inače sam fan Ferodo pločica na Piaggio skuterima, ali kako sam dobio ove Malossi disk pločice, iskoristio sam njih. Da, škripuckaju pri kočenju ali zaustavljaju skuter u mjestu ... zadovoljan kako koče, nezadovoljan sa nepotrebnim zvukovima... Što se tiče prijenosa, rješavam ga sljedeći tjedan pa čekam tu pošiljku ...



Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"