Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner sp50 2000 godiste - problem sa strujom  (Posjeta: 474 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mily vanily

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner Sp 50
Gilera Runner sp50 2000 godiste - problem sa strujom
« : 24 Ožujak, 2023, 18:44:19 »
Pozdrav,

Pokušavam oživit motor od pokojnog starog i registrirat ga, pošto mi kroz koji dan vozacka od auta ide na mjesec dana hladjenja. Odrađena je generalka, sve je fino poštelano, samo me jos muci struja. Akomulator je skorz mrtav, motor lagano pali na kurblu i fino radi. Muči me ostatak struje sa namotaja. Lampica ulja mi stalno žmirka, sirena pokušava svirnit ali kašlje, svijetla i žmigavci jedva rade. Mjerio sam struju na kablovima koji vode na akomulator i puni na mjestu 2.5 do 3.5V maximalno. Cim dam gasa, opadne na 1V i manje. Regler sam danas promjenio i situacija je ista. Istraživo sam svuda na koji način ispitati namotaje ali za ovu vrstu namotaja nikad nisam nasao ni jedan tutorial. Namotaji imaju onaj okrugli bijeli džek a o njemu na netu nisam nasao nista. Ima plavu, žutu, zelenu i sivu žicu. Ako netko ima kakav prijedlog, bio bi mu zahvalan, cisto da vise ne razbijam glavu. Sliku namotaja šaljem u prilogu. Hvala Vam unaprijed.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gilera Runner sp50 2000 godiste - problem sa strujom
« Odgovori #1 : 24 Ožujak, 2023, 20:19:17 »
A da stavis novi ili barem ispravni akomulator pa onda vidi kaj se događa za pocetak
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline mily vanily

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner Sp 50
Odg: Gilera Runner sp50 2000 godiste - problem sa strujom
« Odgovori #2 : 24 Ožujak, 2023, 20:39:43 »
Da, zaboravio sam napisati, kada ga spojim na ispravan akomulator onda sve radi super, al ne puni akomulator nego ga lagano trosi.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gilera Runner sp50 2000 godiste - problem sa strujom
« Odgovori #3 : 24 Ožujak, 2023, 21:03:15 »
Ako si isprobao ispravni regler onda ostaje zamjenit paljenje. Jer je vjerojatno izgorio namotaj koji daje struju
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline mily vanily

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner Sp 50
Odg: Gilera Runner sp50 2000 godiste - problem sa strujom
« Odgovori #4 : 24 Ožujak, 2023, 21:10:08 »
ma da, na to i sumnjam. Vizualno izgleda sve ok, pa  bih ga volio ispitat, da nije neka zica putem u banani. Samo sto neam nikakav diagram zica od njega, pa sam mislio mozda netko zna postupak.  Posto sam vec za regler izvisio, volio bi prvo bit siguran da je namotaj, posto dio namotaja za svjecicu radi top.