Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Beverly 350 nizak ler gas  (Posjeta: 820 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mstipcevic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300
Beverly 350 nizak ler gas
« : 09 Ožujak, 2023, 06:35:31 »
Pozdrav
Dakle, ne događa se svaki put, ponekad, pri startanju motor par sekundi ima jako nizak ler gas, skoro da će se ugasiti....ali ne ugasi se. Tako radi par sekundi i onda digne okretaje i radi normalno. Znade li tko u čemu je stvar?

I još nešto, za vozače BV 350, koliko vam treba da se motor zagrije na radnu temperaturu??? Ja vozim do posla ca 3,2km i ne uspije se zagrijati, kazaljka dođe negdje na 3/4 od radne temp. Žena ima BV 300 i on na radnu dođe u manje od kilometra, a ako stane na semafor i prije.
« Zadnja izmjena: 09 Ožujak, 2023, 14:58:56 mstipcevic »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Beverly 350 nizak ler gas
« Odgovori #1 : 09 Ožujak, 2023, 20:54:34 »
Neka pise netko tko bas ima 350, ali ako nikad ne digne na radnu, moze biti da je stalno otvoren termostat i to nije dobro... nisam siguran dal mu kompjuter to ocitava kao da treba cok, pa bude i prebogat i onda moze filat ulje benzinom, kontroliraj ulje... i vidi jel jako mirisi na benzin...

Ovo sa ler gasom, moze bit svasta, ali ako nije nikad ciscena klapna gasa, ja bi to prvo napravio... skinut usisno tijelo i lagano ga ocistit i ispuhat dobro...

ps kod svih takvih radova di se otpajaju zice, prvo otpojiti akumulator..

Offline mstipcevic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300
Odg: Beverly 350 nizak ler gas
« Odgovori #2 : 10 Ožujak, 2023, 08:26:24 »
Jtr. Digne on na radnu, ali ako se baš vozam sa njime, a to je jako rijetko.I da, znao sam čuti, meni neobjašnjiv, miris benzina. Klapana gasa sa elektronikom je nova. Stara je pokazivala grešku svako malo i prije cca mjesec dana sam stavio novu. I meni je pomisao bila na termostat. Kupio sam i njega, ali nikako uhvatiti vremena zamjeniti ga.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Beverly 350 nizak ler gas
« Odgovori #3 : 10 Ožujak, 2023, 11:49:14 »
Jel ta klapna mijenjana u servisu? Zato jer se svaka klapna "personalizira" za svaki motor, tvornicki dolaze kalibrirane, ako to nije radjeno, treba napravit...

Offline mstipcevic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300
Odg: Beverly 350 nizak ler gas
« Odgovori #4 : 10 Ožujak, 2023, 12:47:17 »
Da, da, u servisu. Ali prije mjesec dana je to mijenjano, možda i malo više i do prije par dana je palio ko "puška"

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Beverly 350 nizak ler gas
« Odgovori #5 : 10 Ožujak, 2023, 17:10:36 »
Ne diraj nista vozi ga na servis i neka rjesavaju kako got znaju.
I termostat treba novi.

Offline mstipcevic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300
Odg: Beverly 350 nizak ler gas
« Odgovori #6 : 14 Ožujak, 2023, 07:41:30 »
....da se nadovežem na ono moje pitanje o vremenu potrebnom za zagrijavanje na radnu temperaturu....stavio sam novi termostat i novi senzor temperature, ali nema promjena. Dakle, temperatura se jako sporo diže. A kada kompjuter dobiva informaciju da je temperatura niska / niža, onda, vjerojatno, daje i bogatiju smjesu...više goriva, automatski je i potrošnja veća. S obzirom da najčešće vozim relaciju od kuće do posla i nazad (cca 3,5km), meni se skuter nikada ne zagrije.
Supruga vozi BV 300. Baš sam neki dan upalio svoga (350), nakon 5 min sam upalio i njenoga. Nakon 5 min od paljenja njenoga (znači 10 min nakon što sam startao svoj), njezin je već skoro bio na radnoj temperaturi, a na mome se kazaljka diga za 2 crtice. To mi ne izgleda normalno.
Možda je greška i u samom pokazivaču u komandnoj tabli, možda se motor i zagrije na radnu temp brzo, a pokazivač pokazuje krivo. Što mislite??
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak, 2023, 07:54:46 mstipcevic »

Offline mstipcevic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300
Odg: Beverly 350 nizak ler gas
« Odgovori #7 : 14 Ožujak, 2023, 11:02:22 »
Dakle...našao sam, ali ne i rješio problem, koji to možda i nije. Nakon 15ak min vožnje po gradu, kazaljka pokazivača temperature bila je negdje ispod pola između 50 i 90, znači nešto manje od 70ak stupnjeva. Sa laserskim beskontaktnim termometrom mjerio sam temperaturu na ulazu kod termostata i bila je 88.5 stupnjeva. Znači motor je ipak zagrijan na radnu temperaturu. Budući da je senzor temperature novi (vjerojatno je i stari bio ispravan), računam da centralnoj jedinici šalje ispravan podatak, a isti podatak bi trebao slati i u instrument tablu na pokazivač. Ispada da je problem u samoj instrument tabli, tj u pokazivaču temperature rashladne tekućine.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2842
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Beverly 350 nizak ler gas
« Odgovori #8 : 14 Ožujak, 2023, 13:24:21 »
Na 4T je 105°C radna temperatura
Na 2T je 88/90°C radna temperatura
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline mstipcevic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300
Odg: Beverly 350 nizak ler gas
« Odgovori #9 : 15 Ožujak, 2023, 08:02:41 »
Na 4T je 105°C radna temperatura
Na 2T je 88/90°C radna temperatura

Kod Beverlyja 350 se ventilator pali na 105 stupnjeva, a gasi na 100, tako da radna ne može nikako biti 105.
« Zadnja izmjena: 15 Ožujak, 2023, 09:45:58 mstipcevic »