Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tyfoon - Kit 70  (Posjeta: 2260 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Tyfoon - Kit 70
« : 23 Veljača, 2023, 14:21:04 »
S obzirom kako mi se stvari odvijaju, prodat i dobit uloženo ne mogu. Ovako na moju težinu, pati motor, patim ja i pati promet pošto živim na rubu pa vec i u predgrađu grada Rijeke. Preostaje mi prodat za sitno i uzet mozda "Runnera" ili staviti kit na Typhoona.

Zanima me sta bi sve morao kupit, koja je razlika, koliko bi dobio na snazi. Znaci vise me interesira da komotno vozim 45-55 na uzbrdici nego da razvlačim ,80+ na ravnici...

*Malossi 70cc -  144€  ili  D.R 119€
*Malossi Multivar - 74€
*Auspuh bi volio da ostane Wild Lion
*Zvono od Malossi Wing Bell 40€ ( pošto je moje spaljeno)

Koje jos stvari se moraju kupit pod obavezno ( opruge, dizne...etc )

Znaci, isplati li se ulozit u to da mene od 120 kila vucara 50km/h po usponima. Ne interesira me da budem najbrži, nemam 15 godina, treba mi stabilnost.
Hoce li biti pregrijavanja klipa ili prijenosa, kolika bi trošio umjerenom vožnjom? Dali getriba uopce podrzava kit ili trazi zamjenu...

Teme koje sam citao, uglavnom su bile za starije verzije Piaggia koje imaju kraci blok za razliku od moga...a nisam siguran dali postavje odgovaraju drugim modelima...

Hvala...



Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7024
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Tyfoon - Kit 70
« Odgovori #1 : 23 Veljača, 2023, 14:38:15 »
Sve sto si procitao važi i kod tebe,samo imas drugaciji remen i malo drugacije poslozenu getribu, ali u principu sve ostalo je isto.

Ja bi ti preporucio DR.evo kit,jer se pokazao jako kvalitetan i pouzdan s obzirom na cijenu.

Multivar mozes i ne moras, sa njim nista spektakularno neces dobiti,osim malo linearnijeg ubrzanja i jedno 10km/h krajnje brzine.

Od prerada treba otvorit airbox,ubacit vecu diznu 78-80-82 ovisno koja ce ti biti najbolja i trebas ljubicasti centralni feder(ako ide multivar).Federi kvacila mogu ostati original ili najmeksi iz bilo kojeg seta.
Rolice uz multivar bi ti bile 7.2-7.5gr,uz serijski variomat oko 6.5gr. Ovo vrijedi ako bi ti ostao wild lion.
Zvono po svom izboru,ja nikad nisam imao problem sto je malo poplavilo, a ti sad ako te to smeta mozes uzeti novo.
Uz to sve bi ja jos malo nategnuo uljnu pumpu i tjt od prerada,eventualno karbonske lamelice na usis.

Ovakav setup  ti ide dost jace od piaggia 50 LC i puno lakse savladava uzbrdice i teret .
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1273
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Tyfoon - Kit 70
« Odgovori #2 : 23 Veljača, 2023, 15:53:59 »
DR. Evo ti je dosta a vrlo je pouzdan kit. Što ne reče prije da si blizu Rijeke, ja sam u Ri pa ako zapneš mogu doletit jedan dan da to poštelamo.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Tyfoon - Kit 70
« Odgovori #3 : 23 Veljača, 2023, 17:31:27 »
Sve sto si procitao važi i kod tebe,samo imas drugaciji remen i malo drugacije poslozenu getribu, ali u principu sve ostalo je isto.

Ja bi ti preporucio DR.evo kit,jer se pokazao jako kvalitetan i pouzdan s obzirom na cijenu.

Multivar mozes i ne moras, sa njim nista spektakularno neces dobiti,osim malo linearnijeg ubrzanja i jedno 10km/h krajnje brzine.

Od prerada treba otvorit airbox,ubacit vecu diznu 78-80-82 ovisno koja ce ti biti najbolja i trebas ljubicasti centralni feder(ako ide multivar).Federi kvacila mogu ostati original ili najmeksi iz bilo kojeg seta.
Rolice uz multivar bi ti bile 7.2-7.5gr,uz serijski variomat oko 6.5gr. Ovo vrijedi ako bi ti ostao wild lion.
Zvono po svom izboru,ja nikad nisam imao problem sto je malo poplavilo, a ti sad ako te to smeta mozes uzeti novo.
Uz to sve bi ja jos malo nategnuo uljnu pumpu i tjt od prerada,eventualno karbonske lamelice na usis.

Ovakav setup  ti ide dost jace od piaggia 50 LC i puno lakse savladava uzbrdice i teret .

Zahvaljujem na odgovoru....

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Tyfoon - Kit 70
« Odgovori #4 : 23 Veljača, 2023, 17:33:07 »
DR. Evo ti je dosta a vrlo je pouzdan kit. Što ne reče prije da si blizu Rijeke, ja sam u Ri pa ako zapneš mogu doletit jedan dan da to poštelamo.

Zapeo sam odavno kad nemam prijašnjeg iskustva....Javit cu ti se na pp, pa cemo prvo popit pivkana....dok ja ne odlucim sto dalje i dok se vrijeme ne stabilizira...

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2871
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Tyfoon - Kit 70
« Odgovori #5 : 23 Veljača, 2023, 19:09:31 »
a koje godiste je tajfun?

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Tyfoon - Kit 70
« Odgovori #6 : 23 Veljača, 2023, 19:13:48 »
a koje godiste je tajfun?

2011 Godište, LBMC50100)
Motor C421M

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Tyfoon - Kit 70
« Odgovori #7 : 24 Veljača, 2023, 02:00:05 »
Ovo sto ti je Dario napisao... runner samo ako ti je perfect po svemu, ali ako imas mjesta na typhoonu, ne znam jel vredi gnjavaze...

Nemas A kategoriju?

Ja bi uzeo bolju radilicu kad vec sve to rastavljam..za 100€ mi se ne riskira i nebi dalo dva puta radit taj posao... Na minarelliu koji ima nesto bolje lezajeve od piaggia sam slozio drevo, koji je brzo dobio lufta na lagerima, pa sam nakraju stavljao drugu radilicu... od onda je mir...

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Tyfoon - Kit 70
« Odgovori #8 : 24 Veljača, 2023, 09:15:06 »
Ovo sto ti je Dario napisao... runner samo ako ti je perfect po svemu, ali ako imas mjesta na typhoonu, ne znam jel vredi gnjavaze...

Nemas A kategoriju?

Ja bi uzeo bolju radilicu kad vec sve to rastavljam..za 100€ mi se ne riskira i nebi dalo dva puta radit taj posao... Na minarelliu koji ima nesto bolje lezajeve od piaggia sam slozio drevo, koji je brzo dobio lufta na lagerima, pa sam nakraju stavljao drugu radilicu... od onda je mir...

Nemam A kategoriju i nisam od polaganja. Mada sa nacuo da bi se moglo rapravljat da bi B kazegorija važila do 125cc.
Radilica je nova sa Koyo ležajevima. Ne mislim klat skutera na 100%, više za sigurniju 50km/h vožnju...

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1273
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Tyfoon - Kit 70
« Odgovori #9 : 24 Veljača, 2023, 11:05:55 »
Ako imaš novu radilicu tu si onda uštedio. dario007 ti je već sve napisao što ti treba. Nakon sklapanja ide razrada i opet igranje sa diznom i smjesom  ;D.
Neverending fun !

Nemam A kategoriju i nisam od polaganja. Mada sa nacuo da bi se moglo rapravljat da bi B kazegorija važila do 125cc.
Radilica je nova sa Koyo ležajevima. Ne mislim klat skutera na 100%, više za sigurniju 50km/h vožnju...

Ne treba ti A kategorija. Ja ju također nemam, možda jednog dana. Uzmimo za primjer moj Peugeot Elyseo koji možda nije zahvalan za usporedbu jer je potpuno drugačiji koncept mašine - rekao bih lošiji nego Piaggio.
Sa serijskim cilindrom ja sam na uzbrdici kod Novog Lista u Rijeci (vjerujem da znaš gdje je to) išao maksimalno 45 kmh i to ako bi se dobro zaletio. Nakon stavljanja većeg karburatora, usisa bez restrikcije sa karbonskim lamelicama i 70 ccm cilindra (Malossi Sport) sada tamo idem bez problema 70 kmh. Auspuh je ostao serijski.
« Zadnja izmjena: 24 Veljača, 2023, 15:09:30 dr.mrgood »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2949
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Tyfoon - Kit 70
« Odgovori #10 : 24 Veljača, 2023, 12:53:35 »
Isti problem mi je imao frend u Opatiji. Imao je AC 50cc i jednostavno je skuter bio preslab pogotovo ako je vozač malo jači, nedaj bože druga osoba iza. Riješili smo to jako jednoatavno, prodao je FLY 50, i kupili smo mu NRG Power, čista serijala sa takvim Lion ko sto ti imaš, samo je Giannelli izdanje. Preporodio se čovik...

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Tyfoon - Kit 70
« Odgovori #11 : 24 Veljača, 2023, 13:31:45 »
Ako imaš novu radilicu tu si onda uštedio. dario007 ti je već sve napisao što ti treba. Nakon sklapanja ide razrada i opet igranje sa diznom i smjesom  ;D.
Neverending fun !

Nemam A kategoriju i nisam od polaganja. Mada sa nacuo da bi se moglo rapravljat da bi B kazegorija važila do 125cc.
Radilica je nova sa Koyo ležajevima. Ne mislim klat skutera na 100%, više za sigurniju 50km/h vožnju...

Ne treba ti A kategorija. Ja ju također nemam, možda jednog dana. Uzmimo za primjer moj Peugoet Elyseo koji možda nije zahvalan za usporedbu jer je potpuno drugačiji koncept mašine - rekao bih lošiji nego Piaggio.
Sa serijskim cilindrom ja sam na uzbrdici kod Novog Lista u Rijeci (vjerujem da znaš gdje je to) išao maksimalno 45 kmh i to ako bi se dobro zaletio. Nakon stavljanja većeg karburatora, usisa bez restrikcije sa karbonskim lamelicama i 70 ccm cilindra (Malossi Sport) sada tamo idem bez problema 70 kmh. Auspuh je ostao serijski.

Živio sam na Krnjevu pa bio podstanar na Grbcima i Pehlinu, pa boravio Podmrvicama....tako da znam svaku uzbrdicu... :laughing3:
45km/h i nije ni loše...za Novi List dionicu... Takva dionica , malo duža i zericu strmija je kod mene , pred naseljem....To je Rijeka, jedina ravnica je na Grobniku i Biviju.... :laughing7:
Mene je ovo govance vuklo 45km/h prema Čavlima kad bi radio, ali to je doslovce klanje...

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Tyfoon - Kit 70
« Odgovori #12 : 24 Veljača, 2023, 13:34:49 »
Isti problem mi je imao frend u Opatiji. Imao je AC 50cc i jednostavno je skuter bio preslab pogotovo ako je vozač malo jači, nedaj bože druga osoba iza. Riješili smo to jako jednoatavno, prodao je FLY 50, i kupili smo mu NRG Power, čista serijala sa takvim Lion ko sto ti imaš, samo je Giannelli izdanje. Preporodio se čovik...

Sad mi je malo teže odustat pa uzet drugo.... Odlucio sam ici na kit 70, pa ako bude srece, nek posluzi godinu, dvije. Ako mi se svidi, onda cemo razmisljat i necem udobnijem i povoljnijem za kitanje

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Tyfoon - Kit 70
« Odgovori #13 : 24 Veljača, 2023, 13:43:55 »
DR.Evo je 120€  dok je Malossi 144€ ali on dolazi sa karbonskim lamelicama pa se tu cijena izjednjacuje.

Ima li kakve razlike u kvlaliteti, trajnosti...hlađenju...?

Offline Oliverxxx2

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 296
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2 honda x8rs
Odg: Tyfoon - Kit 70
« Odgovori #14 : 24 Veljača, 2023, 14:31:49 »
Oba su kvalitetna i pouzdana to je neupitno,moraš dobro uštelati karb i prijenos da dobiješ ono što nude, vidi koliko daju snage, mislim da je Malossi malo jači.
Inače na sf2 vozim Malossi ali mhr replicu več 3 godine  i oko 12t km i ja prezadovoljan

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1273
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Tyfoon - Kit 70
« Odgovori #15 : 24 Veljača, 2023, 15:11:13 »
Ako ti Malossi dolazi sa karbonskim lamelicama uzmi to. Neces fulati, bez brige. Svaki 70 ccm je triput bolji od serijale (pod uvjetom da 70ccm nije kinez).

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2949
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Tyfoon - Kit 70
« Odgovori #16 : 24 Veljača, 2023, 15:28:24 »
Ne dolazi sa karbonskim lamelicama kao što ni MHR Replica ne dolazi sa karbonskim lamelicama nego onim zamjenskim sranjima što brzo pucaju  :icon_thumright:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7024
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Tyfoon - Kit 70
« Odgovori #17 : 24 Veljača, 2023, 16:00:06 »
Drevo uzmi,bolji je,jači i kvalitetniji od Malossia, a i kasnije klip i karike,te klipovi za specijalu su povoljniji negi za Malossi.

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Tyfoon - Kit 70
« Odgovori #18 : 24 Veljača, 2023, 21:29:09 »
Ovo sto ti je Dario napisao... runner samo ako ti je perfect po svemu, ali ako imas mjesta na typhoonu, ne znam jel vredi gnjavaze...

Nemas A kategoriju?

Ja bi uzeo bolju radilicu kad vec sve to rastavljam..za 100€ mi se ne riskira i nebi dalo dva puta radit taj posao... Na minarelliu koji ima nesto bolje lezajeve od piaggia sam slozio drevo, koji je brzo dobio lufta na lagerima, pa sam nakraju stavljao drugu radilicu... od onda je mir...

Nemam A kategoriju i nisam od polaganja. Mada sa nacuo da bi se moglo rapravljat da bi B kazegorija važila do 125cc.
Radilica je nova sa Koyo ležajevima. Ne mislim klat skutera na 100%, više za sigurniju 50km/h vožnju...

Jel to radilica sa punim polutkama? Ako je onda super, nemas brige...

Malossi ti dolazi sa karbonit lamelicama, a te lamelice su svi zivi ispljuvali jer brzo pucaju, karbonske su druga prica, uglavnom ako su bjela slova su karbonit, ako su zuta su karbon.

Ja sam karbon lamelice bio naso od athene u tokicu, bila je i ok cijena i imam ih preko 3 godine, bez problema...Bile su tad najpovoljnije od svih, jer npr malossi dolaze u pakiranju od 3 debljine, a to nisam htio...

Ne znam, dobro si razmisli sta ces i koliko voziti, i da li ti se cak isplati polagati... ja imam 70, 250ie i 400ie i svaki ima svoje neke vrline i mane i ne moze jedan zamjeniti drugoga, ali 70 mi umjereno trosi 4.5l, a to je vec ko beverly 400 koji opet ide 160 i leti, s druge pak strane, 250ie trosi 2.9-3 litre :)

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Tyfoon - Kit 70
« Odgovori #19 : 25 Veljača, 2023, 00:17:59 »
Sto se tice radilice, ona je OEM.... Sad me ne služi pamcenje jeli puna ili nije.
Ako smatrate da uzmem Dr.evo, meni paše, malo sam u stisci sa penezma pa cu preskočit lamelice i extra rolice za ovaj mjesec. Ionako nema sanse da ga sklepam i razradim u par dana....
Kad bude spreman za gaženje, testiranje onda cu uzet po preporuci sta treba....