Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: DT 350 Zderonja  (Posjeta: 1058 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Silx79

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • Years
  • Moj Skuter: Kymco down town 350i
DT 350 Zderonja
« : 10 Veljača, 2023, 05:39:39 »
Da i ja predstavim svog zderaca goriva...
Prije 2 tjedna uzeo DT 350i 2021, zasitio se Fazera, ali me bas neugodno iznenadio sto se tice potrosnje a boga mi i ovlastenog...
Skuter ima 6800 km, garancija, uzeo ga od 1 vlasnika, tip-top no medutim trosi ko ruska vozila :toothy9:
Po putnom oko 6.5, na tocenju 7-8 i tako je trosio prije stavljanja multivara prije nekih 5-6 dana. Bas jucer natocio jer ga provjeravam, 5.8L-79 km, jbg ne mogu stavit slike...
Zovem ovlasteni, skuter bio tamo 2 dana, sve u redu, radni nalog bla bla, rezime ne znam izracunat potrosnu haha, reko stari moj pripremio sam se, potrosnju zna i moj %u0110uro(pekinezer) izracunat, a ja slike racuna i km na koliko je toceno i sad pocinje drama, nemoguce, vi ste prvi, standard.
Drugi tjedan idem opet tamo ako ne srede sam cu izvadit diznu i odnjet ju na ispitivanje pa cemo vidjet jer zbog nje guta gorivo.
Ako tko ima jos kakav prijedlog bio bih zahvalan...
« Zadnja izmjena: 10 Veljača, 2023, 10:00:05 Silx79 »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: DT 350 Zderonja
« Odgovori #1 : 10 Veljača, 2023, 10:09:05 »
Stari moj ja ne mogu virovati, stvarno prečudno! Nebi trebao više od 4 litre trošiti
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: DT 350 Zderonja
« Odgovori #2 : 10 Veljača, 2023, 16:39:17 »
Dobornamjeran savjet: okači garanciju pekinezeru o rep i uzmi odmah stvar u svoje ruke.
Sretno.  :icon_thumright:

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: DT 350 Zderonja
« Odgovori #3 : 10 Veljača, 2023, 19:24:11 »
Da li se podiže temperatura mašine na radnu? Moguće da radi pod čokom ako je termostat neispravan. Ako zujiš kratke relacije to je normalna potrošnja. Mom Majestyu treba 5-6km da se ugrije na radnu temperaturu po ovoj zimi. A realno vozim nekih 3-4km do pekare i natrag... tako da gledam potrošnju sigurno bi i kod mene bila 7-8L. Dok kad idem na turu znam ga spustit ispod 4L ako ga štedim i uživam u krajoliku. Sasvim neloše za kravu od 250kg i magarca od 110kg na njoj :icon_biggrin:

Također provjeri na kojim okretajima kruziraš... kod mene je to oko 4000-5000 o/min pri 80-100km/h. Veći okretaji = veća potrošnja. Također može više trošiti ukoliko su okretaji niski pa ga zalijevaš a on ne može razvrtiti

Da li imaš šoferšajbu od vjetrobrana? Meni je ukrao 20km/h od konačne i sigurno podigao 1L na potrošnji pri većim brzinama...
« Zadnja izmjena: 10 Veljača, 2023, 19:26:40 du_vlaho »

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: DT 350 Zderonja
« Odgovori #4 : 10 Veljača, 2023, 19:28:31 »
Sta kaze dijagnostika? Lambda sonda? Temp sonda? Pritisak goriva? Filter zraka čist?
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Silx79

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • Years
  • Moj Skuter: Kymco down town 350i
Odg: DT 350 Zderonja
« Odgovori #5 : 10 Veljača, 2023, 19:38:35 »
Danas bio u servisu, poslao im mailom zadnja 4 tocenja i potrosnju sa slikama, lik bez rijeci, narucujemo diznu, kao znate probali smo ali nisu odobrili...
Tako da sad cekam...
« Zadnja izmjena: 10 Veljača, 2023, 20:32:09 Silx79 »

Offline Silx79

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • Years
  • Moj Skuter: Kymco down town 350i
Odg: DT 350 Zderonja
« Odgovori #6 : 10 Veljača, 2023, 19:42:16 »

Sta kaze dijagnostika? Lambda sonda? Temp sonda? Pritisak goriva? Filter zraka %u010Dist?
Ma kao sve 5, restartali.komp, sve u granicama tolerancije, filter nov...

[/quote]
« Zadnja izmjena: 10 Veljača, 2023, 20:33:08 Silx79 »

Offline Silx79

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • Years
  • Moj Skuter: Kymco down town 350i
Odg: DT 350 Zderonja
« Odgovori #7 : 10 Veljača, 2023, 20:38:58 »
Da li se podiže temperatura mašine na radnu? Moguće da radi pod čokom ako je termostat neispravan. Ako zujiš kratke relacije to je normalna potrošnja. Mom Majestyu treba 5-6km da se ugrije na radnu temperaturu po ovoj zimi. A realno vozim nekih 3-4km do pekare i natrag... tako da gledam potrošnju sigurno bi i kod mene bila 7-8L. Dok kad idem na turu znam ga spustit ispod 4L ako ga štedim i uživam u krajoliku. Sasvim neloše za kravu od 250kg i magarca od 110kg na njoj :icon_biggrin:

Također provjeri na kojim okretajima kruziraš... kod mene je to oko 4000-5000 o/min pri 80-100km/h. Veći okretaji = veća potrošnja. Također može više trošiti ukoliko su okretaji niski pa ga zalijevaš a on ne može razvrtiti

Da li imaš šoferšajbu od vjetrobrana? Meni je ukrao 20km/h od konačne i sigurno podigao 1L na potrošnji pri većim brzinama...
Sve je to ok, dize temp, relacije nisu ispod 20 km, vizir je gore od pocetka tako da nikakvih preinaka nije bilo, idu jednostavno linijom APP, ako prode prode sad kako kod koga upali...