Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen  (Posjeta: 35036 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #200 : 29 Veljača, 2024, 21:01:26 »



 ;D  :help:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #201 : 03 Ožujak, 2024, 18:31:43 »
NOVI PROJEKT
(2.) Aprilia SR150 2t 2001


I tako.. imao sam viška novca, viška dijelova kući, i pokupio skuterče u Rijeci koji je bio u prometnoj nesreći. Kako sam imao ramu kući, set riješenih plastika, i još dosta sitnica na šteku, izašao mi je ovaj oglas i u teškim pregovorima ponudio sam mu možda i najrealniju cijenu na koju je čovik pristao nakon par dana kad je vidio da sam mu jedini ponudio preko 350e. Kad sam došao gledati skuter, bilo je jako bitno da ima netaknute blokove, da nisu pukli ili slično, da ima spuh, karb, instalaciju i uredne papire. Sve je to imao i ja sam bio zadovoljan. Od bonusa, ima perfektan sat (celer), uredan karb, kompletan prijenos, odjavljene papire, komplet ispravne bobinu i CDI, i nema lufta na radilici ni sa jedne strane, a od mana mu fali komplet brave (sve 3). Možda će mi faliti plastike oko akumulatora one među nogama, fali i guma od airboxa do karba i zadnji blatobran - njih nemam, ostalo je više-manje, sve u mom šteku.
Idem redom. Prvo ću opijeskariti ramu, auspuh, njih riješiti u farbanju, zatim sam već lagano očistio prednju čeljust i pumpicu, izvadio iz šteka nove pločice, te ih montirao, očistio sam i karburator, a dalje ostaje i prekontrolirati kompletne blokove te ih dobro oprati, i izvaditi airbox iz šteka jer mi je ovaj sumnjiv.  Prijenos ću dalje složiti kako sam radio do sad, a glavu, ventilvar i variomat ću poslat našem Zvonkecu da mu nije dosadno da mi to riješit kako treba i ubaci Malossi gumicu...

Sa ovim projektom nadam se da sam iza Uskrsa gotov.
Svakako ga slažem za prodaju, ali to ne znači da ću fušariti, dat ću sve od sebe da ga dovezem u dobro ili odlično stanje.


















Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #202 : 04 Ožujak, 2024, 13:35:19 »



















Lagano kiša pada, sa njime ide čišćenje, sortiranje i rastavljanje dijelova. Sve je očišćeno, ostalo je još nešto malo na blokovima riješiti. Za sad sam zadovoljan, lufta na radilici nema, semerinzi su suhi, sve u svemu sve je ok. Popucali su seleni, ali imam druge koji su ko novi.. naravno, čekaju ugradnju :D :D Klackalice sam izvadio iz šteka, već jedne spremne i pofarbane, tako da samo sad triba sve nabaviti i poraditi na njima da bude složeno i podmazano.

Za sad, dok se ne naruče dijelovi i dok ne stignu, opraćemo sve što možemo, posložiti sve što možemo, i nadam se, pohonovati cilindar. Cilindar je dobar, klip i karike su dobri, radilica je dobra, bez lufta, tako da blokovi neće popola, samo ćemo promijeniti semeringe i dihtunge.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #203 : 09 Ožujak, 2024, 16:31:32 »
Dok čekam tokarsku obradu glave, ventilvara i variomata, lagano se zabavljam prvim SR150. Nisam htio sad pilati sa svakakvim fotkama radova, pa me evo samo dok sam sve mijenjao. Bukva mi je našao prekidače sa Aliexpressa, pa sam ih naručio par setova, tako da je jedino to ostalo za promijeniti i to je upitno hoće li se minjati, jer su i ovi u dobrom stanju, samo izlizani malo. Uspio sam i maske ispolirati, srediti kako triba, te sam zalijepio po šabloni OEM naljepnice na skutač. Ispalo je odlično, samo što eventualno fali sad pokoji šav na sjedalu u crvenoj boji hahah ... sve u svemu, prezadovoljan san skuterom, odličan je, odlično se vozi


























Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #204 : 11 Ožujak, 2024, 16:40:02 »
Padaju mi blesave ideje za ovaj najnoviji build, nadam se samo da će sve raditi kad spojim hahaha ... Što se tiče Koso sata, ima ono dugme, nastavak, to me dobro dobro zeznulo jer nisam imao pojma što je... mislio sam da je neki senzor, a u uputama sam kasno skužio da se misli na dugme (switch) ... Pa posli te realizacije odlučio sam da ću to sve iskoristiti i ufiksirati u celer i nekima od vas dignuti živac hahah  :icon_scratch: Mislim da ću još ubaciti i USB priključak za punjenje sa pokazivačem volti i da dalje neću pretjerivati hahah ... iako imam i prikaz temperature, ali smatram da je to već overkill za zračnjaka

Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #205 : 13 Ožujak, 2024, 21:37:42 »





Project 1 je završio svoje putovanje danas samnom, i otišao kod D. u Zadar... Znam da žestoko prati forum pa ga ovim putem pozdravljam  :headbang:
neka on napravi još puno km!
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #206 : 19 Ožujak, 2024, 15:22:13 »
Bio sam van zemlje par dana, jučer se vratio danas odmah šarafaaanjeee pošto je danas odmah i došla glava sa tokara. Ovaj puta nije radio Zvonkec jer sam od njega dobio odjeb jer je bukiran drugim poslom  :toothy11: no nema veze.

Složio sam glavu, koristio sam Locktite 510 za sklapanje kompletne mašine. Složio sam odmah i deklo i zalijepio AGIP naljepnicu. ovaj puta neću farbati deklo, ostaće ovakve originalne boje. Još ću vidit hoću li nabaviti plastiku koja ide preko dekla  :dontknow:










Jedino za sad nisam promjenio ležaj u zadnjem kolu ali sad se razmišljam dali bi to mogao da odradim... ionako sve imam na lageru, i ležaj kola i semering za ležaj... khmmm...
Ionako nije rama opijeskarena, možda bude ovih dana, tako da bi mogao to riješiti  :icon_thumright:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #207 : 20 Ožujak, 2024, 17:26:55 »



















Nećkao se hoću neću, pošto znam kakav mogu biti baksuz ako ovako nešto ne napravim odmah, i na kraju je ispalo da se ležaj raspao i puštao mast do strane semeringa... tako da sam dobro napravio što sam ga izvadio. Do sad je sve oprano u brake cleaneru, počišćeno, i ležaj je ubačen sa osiguračem. čekamo semering da sutra dođe pa ćemo da i getribu riješimo da bude kao nova  :icon_thumright:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #208 : 21 Ožujak, 2024, 15:47:09 »



















Gledam prednju felgu... rekoh, ne mogu ja ovako složit skuter da još netko izgine radi 15e troška... naručio sam Koyo Japan, semerinzi su neki livi, nisu Corteco, u principu onaj manji nije stigao, tek sutra dolazi... Ove KBC sam lijepo izbio, nabio sam nazad Koyo, napunio sam sve sa Valvoline mašću, ima da dihta... Jako sam sretan kako sam ovo odradio, mislio sam da je nešto kompliciranije i zajebanije za zamjenu. Nisam hladio ležajeve, samo sam grijao felgu pri izbijanju i nabijanju ležaja. Zadovoljan sam za prvu zamjenu ikad na prednjem kolu.
Naručio sam u Vulkala 2x Mitas Touring Force 130-60-13 za 80e + 17e montaža... mislim da je to dobra cijena!
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #209 : 22 Ožujak, 2024, 19:47:42 »

















Završio sam semering na kotaču, sad je to to, naravno bio kod lokalnog tokara da mi napravi nabijač semeringa zadnjeg kola, presretan sam sa tom solucijom, i naravno, montirao semering, montirao getribu, zabrtvio sa Locktite 510, ubacio Polini rolice 11,7gr kao i inače, montirao opet i sve ostalo, i evala, ajmo reć da je to to. Čekamo ramu da stigne, dečko ima problema sa pijeskarom, popucalo mu neki T spoj, i sad moramo da čekamo da to riješi.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #210 : 25 Ožujak, 2024, 14:12:01 »
Riješeno. 99,90 eura - 2 gume, 2 ventila i 2 montiranja. ja presretan.  :laughing7:

Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #211 : 27 Ožujak, 2024, 15:21:30 »





















Kao što vidite, danas se bavim samo sitnicama, odnosno dijelovi koji će se sad napraviti, dok rama kasni sa pijeskarenjem, tako i sa farbanjem, pa posli ovo ostaje samo natakniti na skuter, zapravo čak i dobro ide, osim naravno ovih bijelih zamjenskih poklopaca koji su tako loše napravljeni i osjetljivi da je to prestrašno! ove okrugle od zadnjih žmigavaca moraš doslovno probušiti prvo sa 3mm svrdlom i onda zašarafiti šaraf, u suprotnom, samo pukne ...

Prvi puta sam krenuo sa montažom zamjenskih aliexpress prekidača volana (10 eura) i moram reći da nemam ništa protiv njih, ovako na opipavanje su jako dobre kvalitete. Kako će raditi kad se spoju na instalaciju, za sad ne znam. Sa vremenom ćemo da vidimo! Jedino što je drugačije od originalnih prekidača su kopče koje ga držu na mjestu (duple su).

Jedino za sad nemam šarafe koji drže žmigavce i nemam mačje oko sa osvjetljenjem tablice. Ovaj puta možda napravim neku improvizaciju, zakeljim samo mačje oko, a instalaciju od osvjetljenja tablice provučem naprijed i napravim 12V punjač za mobitel pod sjedalom. Još ćemo viditi u kojem će smjeru projekt ići!

Uspješno sam složio i zabrtvio far, posložio njegovu instalaciju, i sad samo treba sve testirati. To ću sve kad stavim instalaciju na šasiju pa ćemo prvo sve isprobavati ...
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #212 : 03 Travanj, 2024, 16:17:07 »
Konačno dobio ramu, i naravno sa ramom prvog potencijalnog kupca (brat od dečka koji mi pijeskari) ... hahah kad sam mu pokazao što želim, rekao je da je to to... vidit ćemo još kako će sve napredovati.
Naime, ramu sam odmah ispuhao, oprao sa 2 brake cleanera, i bacio u crveni epoksi primer. 4 sata nakon sam bacio specijalnu bazu i naravno q-refisnish 70-275 lak. nakon 2 sata od pituranja, rama je već spremna za montažu!

Primijetio sam da mi je stup vilice kriv, tako da sam zamjenski iz šteka poslao na daljnju obradu odnosno na pjeskarenje  :dontknow:










Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #213 : 09 Travanj, 2024, 16:42:32 »
Trenutno slažem samo SR, plan ga je što prije osposobiti i staviti u rad. Iako sam mu nabavio centralne nogare, neću ih moći instalirati jer stara šipka zapekla i jednostavno se ne može skinuti ... čak ni sa prešom, Nisam zainteresiran da kidam i da varim od stare rame, ali ako to bude želio novi vlasnik, drage volje će sve dobiti pa nek sam radi. Tako sam nabavio novu bočnu nogaru... Jučer sam stavio blokove na ramu, a danas sam pofarbao prednju vilicu, te sve lagano montirao kako se vidi i na fotkama ... Bočnu nogaru sam uspiješno instalirao, te sam stavio instalaciju. Skužio sam da mi fali jedan naprijed limić koji nosi regler i prednju plastiku prednju, tako da je sad potraga za njime po kući. Ubacio sam novi blatobran, novi filter zraka u airbox te ugradio i karburator. Ostaje sad da krenem na prednju i zadnju kočnicu te sajle gasa i sajlu brzinomjera... ali prije bi volio nać taj limić da ga ugradim, da ne preskačem.. a di san ga posijaao ahhahaha






















Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #214 : 09 Travanj, 2024, 21:17:13 »







Uspio sam odraditi i montažu prednje čeljusti sa pumpicom ali nisam ulio ulje i ozračio, također sam montirao sajlu za zadnju doboš i odmah sam dotegao sajlu i složio da bude kako treba. Jedino što je za sad ostalo je sajla gasa i uljne pumpe, nadam se sutra da ću zajedno sa ulijevanjem ulja u kočnicama i ozračivanjem srediti to...
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline TopPerfomance4

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1065
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #215 : 10 Travanj, 2024, 10:18:35 »
Jako mi sviđa ovaj projekt boja je prekrasna podsjeća me na staru skuter scenu gdje su skuteri bili fino ofarbani i složeni

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #216 : 10 Travanj, 2024, 19:40:38 »






















Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #217 : 10 Travanj, 2024, 19:41:25 »




















Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #218 : 10 Travanj, 2024, 19:47:26 »
Danas je bilo veselo, slagao sam svašta, pokušao sam ozračiti prednju kočnicu, ali bez uspijeha, ubio sam se, ali nikako nije moglo.. haha provukao sam sajlu gasa, tražio (4 od iza fotka) od karba gornji dio, jedva ga našao, otkupio i montirao stari auspuh od zadnjeg builda, pošto dečko ide na SM-06, lemio sam žice, spajao instalacije, krpao, doveo sam ga u red najbolje što sam mogao. Ostalo je još par sitnica riješiti da bi ga upalio, a to je kupnja 5mm i 6mm crijeva za karb - vakum ventil, te prirubnica uljne posude koju sam ja negdje pogubio, te sam čep uljne, i to sve novo naručeno! Montirao sam čak i nove gumene ručke, ali one nisu OEM, nego su zamjenske, za sad su mi jako dobre!
Nadam se sutra da ga palim!
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #219 : 14 Travanj, 2024, 19:07:59 »
Jučer i danas bilo baš zanimljivo. Upalio sam SR, naravno radila je normalno prvih 30ak sekundi a onda je nešto počelo "cviliti"... srećom da sam uz pomoć Rade zaključio da je ipak do nosača mašine, a ne propalog ležaja na radilici haha ... inače skuter lijepo ide, vrti se lipo, povlači lijepo, ali trenutno se gasi u leru. mislim da moram smjesu namjestiti... uz to, našao sam jack od instalacije za rezervoar, te nakon spajanja, prikazuje ispravno razinu goriva! mislim da na ovom satu jedino i ta lampica ima ispravna, tako da ću najvjerojatnije prebaciti sat. kao što se vidi, montirao sam zadnje plastike, a trebalo bi ubaciti i prednje lagano...










Eddit: e da, 3 dana nakon, ozračena je kočnica, koči odlično! samo smo prepustili sili vremena i sama se ozračila tj stvrdnula. ne moreš da beliviš!
« Zadnja izmjena: 14 Travanj, 2024, 19:14:25 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"