Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen  (Posjeta: 32653 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #20 : 30 Siječanj, 2023, 07:56:12 »
Dok se čekaju dijelovi koji su naručeni (lulica, amortozer, vilice na reparaciji, gume, i sitnice) i dijelovi koji se još tribaju opijeskariti (felge, i ostali sitni detalji sa rame), a u suradnji sa Rade007 malo sam modificirao kockasti 50cc airbox za SR150 mašinu. Ovo mi je spasilo sve, jer ne volim veliki airbox koji prekriva sve, sad mi je to to i taman hvala Matiji to što je taman imao isti mod na svom DNA. Razbušena je ulazna rupa na 28mm, i sad sam u potrazi sa špricom sa 27mm unutarnjim promjerom da se prigušu vibracije i buka. Pala je i prva naljepnica na airbox. Sljedeća ide na deklo, samo da nađem AGIP žutu naljepnicu. Sve naljepnice su sa Aliexpressa i za sad sam zadovoljan sa njima.





Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #21 : 30 Siječanj, 2023, 10:11:45 »
Lulice ide od sumecih tableta. Eto zena pije neki magnezij pa imam tih lulica u izobilju. Ona je unutarnji 27 i na kraju ima zub za cep tako da kad ju zaguras nemre ju vakum povuc u airbox. A izvana ju svejedno malo zaljepis da ne ispadne.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #22 : 31 Siječanj, 2023, 18:45:01 »
Zanimljivo je ovo s airboxom... no mislim da je previše naprijed i da će udarati u plastike. :icon_scratch:

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #23 : 31 Siječanj, 2023, 21:38:43 »
Nadam se da neće udarati u plastike, zato sam i uzeo manji airbox zbog dimenzija a i čiste perverzije jer ovaj veliki ne mogu smisliti. Ako bude udarao onda je sljedeća solucija gljiva, jer treće nema  :icon_biggrin:

Danas sam se baš igrao sa airboxom nakon traženje odgovarajuće lulice za airbox (27mm). naravno, izrezao je na 72mm dužinu i zalijepio vrućim ljepilom.












To je za sad to, dok ne stignu ostali dijelovi, jer ne znam što bi za sad još radio a da imam materijala za ići dalje haha ...
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #24 : 31 Siječanj, 2023, 21:57:01 »
Super. Tocno to sam ti napisao. Lulica orginal :headbang:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #25 : 31 Siječanj, 2023, 22:02:08 »
Zaboravio si staviti poklopac od sumecih  ;D

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #26 : 01 Veljača, 2023, 00:35:56 »
To je protiv krađe,samo upikneš čep  :headbang:
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #27 : 03 Veljača, 2023, 15:59:46 »
Stigli su mi dodatni dijelovi sa donor Ditechom, i evala, nije imao najbajnije dijelove iako je imao dosta sitnica koje mi falu. Došao je tako da sam od lika išao kupiti sjedalo i kadu za 20eu a on mi je dao cijelog... xd haha
Uz njega, stigle su mi i preostale sitnice koje su bile na pjeskarenju - što znači da se sad čeka samo reparacija vilica i skuter se može slagati. Naime, sa ditechom su stigle i vilice, tako da bi mogao sa njima krenuti slagati, ali nisam siguran dali da se zalićem tako ili ne jer vremena imam. Naime, još mi fali ručka sa sajlom gasa jer mislim da ne paše sa ditecha. Sa njime je stigao cijeli prednji sistem kočnice ali nažalost ima puknut šaraf u sebi pa će morati raditi aparat za varenje. Moram još pohvatati kako da stavim blok na ramu (kako da složim nosače) ... Što se tiče ostalog, ide prvo farbanje sitnica pa idemo dalje sa ostalim stvarima.








Zadnja felga nije do kraja opijeskarena tako da ću je malo deblje pošpricati sa špric kitom i spremiti za farbanje kako treba. Uz sve, stigla je i tablica za skuter, tako da sam baš hepi. (ZD-172-SR)
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #28 : 06 Veljača, 2023, 13:36:25 »
Bio sam jučer u šopingu pa sam sve ovo pokupio za 40 eura. Smatram ovo dobrim ulovom iako plastike nisu pretjerano najbajnije. Imat će dost zezanja sa njima pogotovo skidanja sprej boje sa njih. U principu, ja sam zadovoljan i nadam se da će se dati iskoristiti više manje sve. Plastike su sa Minareli i Morini SRke. Moram naći prednje i zadnje žmigavce, iskreno nit ne znam kako zadnji izgledaju... Kad rastavim i operem prednji far i zadnje štop svitlo, mislim da ću svuda ubaciti LED svitla ako uspijem (treba prvo i testirati) :icon_biggrin:

Vidit ću hoće li mi uspiti i Angel Eyes ... no to je za sad sve samo plan, vidit ćemo vremenom!








Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #29 : 06 Veljača, 2023, 15:01:29 »
Dobro je kad je tržnica jeftina... Ja jedva nasao jednu kad polovno stop svjetlo skuplje nego novo.... :laughing6:

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #30 : 06 Veljača, 2023, 16:02:09 »
Dobro je kad je tržnica jeftina... Ja jedva nasao jednu kad polovno stop svjetlo skuplje nego novo.... :laughing6:

Da, to se znalo dešavati i meni, i onda dođem u ovlašteni i pitam onako iz zajebancije - i znaju te sitnice bit i po 50-80% jeftinije nego što mi prodavaju polovno ovako. Prošle godine su se plastike ove u mint stanju prodavale po 100 eura. Sad ih uopće ne mogu pronaći, a ovo je sve iz sprej partija iz nečje kolekcije tko ne zna slagati skutere nego rabi čekić... tako da ono, zato sam se odlučio na ovaj potez ... prvo svakako uvik provjerim a onda idem dalje u pronalasku polovnog.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #31 : 06 Veljača, 2023, 17:03:14 »
Ja sam nasao ralice (nove) na njuskalu za 120€ ( sto mi je sumnjivo ) a nema ih ispod 160-200€. Medjutim vec mi se sere kupovat dijelove za ovaj skuter, ima jako malo polovnih dijelova. Ralice i one bocne plastike sam vec krpao, medjutim reful bure ga srusio i navedene plastike su se rasule na 386 dijelova. Glupa ralica je izvedena za suvozaceve noge i tu puca ko staklo a sto je najgore, tu se povezuje sve zivo i nezivo... I pomalo typhoon mi ide na jetra.....

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #32 : 18 Veljača, 2023, 19:07:58 »

















Stigli su novi dijelovi te su vilice uspiješno reparirane. Unutra je 10w ulje. Složio sam si mali airbox tj lulicu koja ide na airbox. Prezadovoljan sam, smetao je jedino grijač karburatora koji je uklonjen da bi box stao. Montiran je i zadnji amortozer, no nije za sad još stegnut dok ne dođe montaža na ramu. Falu mi za sad samo sitnice koje sam očito pogubio te ih sad moram tražiti. Fali mi klackalica za mašinu te mi fali šarafi koji stežu vilicu da bi mogao uopce krenuti išta montirati na skuter. Ostali dijelovi još čekaju svoj red pogotovo farbanje. Zadnju felgu još nisam pomakao sa mjesta hahaha... a trebam je pošpricati špric kitom, al mislim da čekam zapravo količinu materijala da ne radim sitnice po sitnice.
Posao ide polako, ali opet zadovoljan sam brzinom rada jer opet nemam baš financija pošto sam kupio novi auto u kolekciji pa i on dolazi kao prioritet ispred SR150. Plastike još takao nisam... morat ću se natjerati...
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #33 : 20 Veljača, 2023, 07:10:13 »


Nakon krvave potrage jedva pronađoh što sam tražio u poprilično okej stanju sa vijcima. Prokužio me lik da jadno i tužno tražim i nabio mi je cijenu na 60 eu, ali sam uspio izmigoljit na 50 eu. Jbg, prije godinu dana kad sam rastavio skuter, bacio sam ramu sa nosačem jer sam bio bijesan na sve živo zbog neiskoristive šasije, tako da sad plaćam što moram. Sinoć sam to pokupio i odmah liku ostavio na pijeskarenju,  a danas ću nabaviti reparacijski set selena. Samo me zanima jel ide mast u nutra ili ovako na suho?
Uz klackalicu dobio sam matice za vilicu koje jos moram pogledat jel pašu...
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #34 : 20 Veljača, 2023, 10:58:02 »
Nutra cim vise masti naravno.
0981674245

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #35 : 20 Veljača, 2023, 15:31:07 »
Nutra cim vise masti naravno.

E i to je nešto, tnx  :headbang: :icon_thumright:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #36 : 20 Veljača, 2023, 20:23:00 »
Prije svega izvuci osovine van da vidiš jesu li pohrđale i dobile brazde...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #37 : 21 Veljača, 2023, 17:21:13 »
Hvala Rade, riješit ćemo i to ;)

Nastavljamo dalje, Domino materijal - ručka gasa sa novim gripom. Danas je namontirao na volan, tako da sad smo kompletirali da sve bude kao novo.

Sve mi se čini da će mi se projekt odužiti i do 5 mjeseca dok ga ne osposobim za cestu!





Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #38 : 23 Veljača, 2023, 08:36:50 »
Došao sam do dijela gdje sam uspješno rastavio i opijeskario klackalicu, te ju reparirao sa novim dijelovima, naravno napunio sa mašću koliko sam mogao. Zatim sam vilice koje su reparirane nedavno, omotao i spremio za farbanje zajedno sa felgom i ostalim sitnicama koje trebaju ići.









Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #39 : 27 Veljača, 2023, 16:50:29 »
Evo i ja sam danas što god napravio, našao sam sajle od SP50, ali naravno da ne paše od SR50 ditech ručka gasa (predugačka sajla) ... tako da moram sa vremenom uzeti i SP50 ručku gasa tako da konačno i sa time završim priču, jer mi se čini nemoguća misija. Uz put sam ofarbao konačno štapove vilica kako sam i zamislio, kao i i ove ostale dijelove šasije. Odlučio sam da ću staviti ipak igličaste ležajeve 16x20x20 u klackalicu da to sve napravim kako treba, tako da sam si naručio 4 komada pa ću sve lijepo složiti da se to napravi kako treba jer koliko ulažem u SR150 bojim se da ga neću prodavat tako skoro :dontknow:












Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"