Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen  (Posjeta: 34863 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #80 : 27 Travanj, 2023, 08:33:32 »
Nastavljam sa projektom koliko ide... znači rastavio sam Grimeco prednju kočnicu kompletno, cijelu je očistio u detalj, isprao brake cleanerom, promijenio sve gumice koje sam mogao, i evo, složio sve nazad. Za sad me jedino pipac koji ozračuje na čeljusti zaje*ava, kad je zategneš, i dalje propušta ulje van... Plastke sam riješio, ove crne što su, to su u crnom špric kitu, podloga pred farbanje za tamnu nijansu, zatim tu još preostaju i glavne plastike koje će biti vjerovatnije u tamnijoj nijansi. Stavio sam gume na felge i za sada čekam da mi stignu ležajevi za reparaciju prenje felge... Montirao sam bočnu nogaru konačno, tako da je i taj dio posla gotov. Složio sam zadnji rep sa svijetlima i za sad sam zadovoljan kako je sve ispalo.



















Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #81 : 29 Travanj, 2023, 21:16:11 »
Stigli neki dijelovi, bio sam u pazaru po Zagrebu i tako... nešto sam našao, nešto nisam i eto, sve u svemu nezadovoljan.

Ajmo dalje. Stigli su ležajevi i semerinzi za prednju felgu tako da je i to na redu! to će odraditi Buddy_94 koji u ovom trenu crnči na poslu pa ga nikad nema haahha ... Odmah sam presložio uljnu posudu a zatim i poklopac akumulatora... ono čisto da dođem što prije u red. Uz ležajeve, stigli su i OEM žmigavci te su stigli i dijelvi za uljnu, novi pipci, sito i ostalo ...









Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #82 : 01 Svibanj, 2023, 15:56:21 »
Lijep produženi vikend, ja u zasukanim rukavima, lagano guštam i slažem. Mozak na paši a Škoda rastavlja i kombinira dijelove, naravno uz masu čišćenja i napetosti ... U principu nabavio sam još sitnica kako sam rekao u prošlom postu, tako da sad samo perem, preslagujem ... i ugrađujem. Kako su stigli i novi žmigavci, prebacio sam instalaciju žmigavaca i odmah sam ih ugradio u rep, zatim sam riješio i osvjetljenje tablice znači presložio sam kompletnu instalaciju, sad je u originalnom stanju! Naravno da sam nabavio 2 fara od SR150, ne zna se koji je gori od kojeg. Uspio sam ih rastaviti kompletne i na kraju je ispalo da ovaj "crni" far je bio u plastidipu tako da se lako skinuo a iz unutra je bio u top stanju sa svim kopčama! Njega sam iskoristio za bazu i presložio sve dijelove do kraja. Od fara mi fali samo ožićenje iako i to nije problem prebirkati, ali stvarno bi volio nač originalno stanje tako da to samo ugradim, koliko kužim to je za sada jedina stvar koja mi fali...

















Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #83 : 03 Svibanj, 2023, 14:34:22 »
Postimage ne radi, pa moram ovako objavitii.. upravo sam bio u šopingu za boju i slabo mi je došlo, 225 eu litra boje, srecom uzeo samo 4 deca hahaha...perla učinila svojee...

Nadam se da će nam se svima dopasti boja, boja je iz BMW Invidual asortimana (kod boje) pa bi mogle zasjati još sljedeći tjedan
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #84 : 04 Svibanj, 2023, 23:32:37 »
Mnogo hvala buddy94 što je odvojio vremena pa mi je zamjenio dva ležaja i dva semeringa u prednjem kotačuu.. blago se nadam da će još ovog tjedna sklapanje vozila...








Po pločicama koje su stigle, shvatio sam da ovo nije čeljust od SR150 nego od SR50 modela... tako da ispadam baksuz hahaa.. bit će bolje drugi put, a sad mi ne preostane nista nego potraga za čeljusti

Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #85 : 06 Svibanj, 2023, 18:13:14 »
Krenulo je slaganje sinoć, evo lagano sam već i sad završio za danas. Primijetio sam da nemam akumultor i 6mm crijevo za vakum i dovod goriva tako da sam morao stati... uz to, planiram promijeniti i ove releje paljenja, ne izgledaju mi na oko "zdravo", pa ću vidit jel ima kakva alternativa za njih. Stavio sam za sad prednju (bez pločica za sad) i zadnju kočnicu, prednji kotač i cijelu osovnu sa pužem, sajlu puža, sajlu gasa, instalaciju, kadu, uljnu pumpu + nova crijeva, rezervoar + vakum pumpu, raznorazni releji ... ima tu još jako puno posla... plastike su ostale i dalje u špric kitu ... ne znam kad ću njih krenuti slagati tj farbati ... 







































Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #86 : 07 Svibanj, 2023, 01:33:38 »
Guma koja vodi crijeva uljne pumpe je naopako, popravi to...

Pratim ;) lijepo napreduješ
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR150 by Challenbeen
« Odgovori #87 : 07 Svibanj, 2023, 10:55:25 »
Ahaaaa naopako je... a jedva san je navukao na crijevo hahaaha... mozda bolje fa je ostavim ovako za sad, ako sve bude u redu, stavit cu potpuno novu Mikuni uljnu pa cu i to sve ostalo fixati, za sad mi je okej..
 Mozda pokoji kabel instalacije sam krivo provukao ali trudim se da bude sve sto bolje mogu

Naime, imam problemus... ne znam u koji dio instalacije ubacim plovak od uljne posude... jednostavno nemam jack za njega hahaha... što sad sa time?
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #88 : 18 Svibanj, 2023, 09:33:31 »
Imam katastrofalnih problema sa pronalaskom dijelova... nevjerojatno  :laughing7: a ne želim cvikati i prerađivati, želim OEM  :icon_scratch: :icon_thumright: - barem što se tiče plovka uljne posude hahaha

Naime, dario007 je krenuo sređivati svog na "stage 1" pa sam odmah i svoje dijelove poslao na obradu. Veliko hvalisimo zvonkecu našem sa foruma! ovo su sve njegove fotke koje ja samo prilažem:












Preciznije, mijenjao je kut nagiba samog ventilvara i dobio je nešto slično multivaru. Podatke ostavljam njemu ako će napisati, ako ne, tokareva tajna za čuning bez bacanja 120 eura na multivar.
Naravno, uz suradnju sa Radetom, naručene su rolice 20x17 12gr za optimalnu vožnjicu. Kad stigne do mene, po uputama moram maknuti podlošku koja ide između bolcne i ventilvara...
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #89 : 20 Svibanj, 2023, 10:49:31 »
Glavne plastike su u špric kitu, nadam se i završnom, točnije "light grey" ... direktno po uputama Glasurita i baze 55... Jedino što još planiram napraviti sa njima je pobrusiti sa 1000 na vodu da se dobije besprijekoru glatkoću, ili se barem potruditi, do sad sam samo brusio sa 400 na suho i lagano pošpricao sa još jednom rukom koja čeka tu 1000 gradaciju..  zadnje sam tako dobio na X9 i ispalo je top! Naravno, ove sporedne plastike sam pofarbao u crnu bazu i ispalo je jako dobro... malo su mušice i kukci zasrali, ali kad nemam boljih uvjeta...

Naravno da sam pazario i 280 mm disk za SR, tako da jedva čekam da ga "obradim" i ugradim u skuter iako skuter za sad još nije u voznom stanju... To ću se potruditi riješiti sljedeći tjedan... Imam još par sitnica na pjeskarenju tako da jedva čekam sve kompletirati a da ne kažem da čekam i provozati se konačno...



























Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #90 : 23 Svibanj, 2023, 22:51:32 »
Danas se nešto kratko radilo na SR, prvo sam pokušao staviti spuhčeto, ali nisam uspio jedan šaraf staviti jer je previše nezgodno... kasno sam našao 1/4 gedore pa ću sutra pokušati sa njima izkemijati... posli spuha, krenio sam riješavati struju, di sam uz pomoć Rade skužio da je relej anlasera kompletno mrtav kako sam i očekivao, tako da sam ubacio nov od Runnera SP50, i naravno da sam dobio verglanje... sad sam presretan i mogu nastaviti sa paljenjem skutera... moram pregledati karburator, moram riješiti auspuh, moram ubaciti airbox, a bome i plastike čekaju farbanje...
Naravno da sam testirao i Štopove na instalaciji, i prezadovoljan sam kako je ispalo!!!












« Zadnja izmjena: 23 Svibanj, 2023, 22:53:07 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #91 : 04 Lipanj, 2023, 11:56:30 »
Slabo se skroz radilo ovih dana... jedino sto sam dobio extra volje je to sto sam narucio novu Mikuni uljnu za 60e ... nije još ugrađena - barem ne za sad!
Prčkao sam nešto oko sata, bez nekih uspjeha...
Zaj**ava me naveliko namotaji ali nisam probao iskru preko bloka nego preko aku tako da ih moram vratiti i testirati tako da se vidi jel ima iskre jer onda moze bit da me karb zeza naveliko....  sve u svemu imam masu posla sa svih strana te Nexusa koji se gasira svaki dan tako da SR150 uvik pada u 2-3 plan...
Uspio sam nabaviti konačno i instalaciju od SR50 35w koji ima jednu žarulju, tako da sam morao malo modificirati kablove tj nadodati jednu masu na H1 žarulju i evo uspiješno riješio, izolirao i sad se nadam najboljem.. gledano fara, jedino se čeka MIC da se pojavi u mojim krajevima da mi profi ispolira poklopac fara da bude u perfecto stanju i da se smontira i privede kraju!














Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #92 : 09 Lipanj, 2023, 22:32:26 »
Namjerim se, pobrusim plastike u fino sa 1.000 brusnim, odradim sve kako treba u tih 1 sat, još extra 2 sata odradim pripremu terena za farbanje, itd itd.. krenem farbati i zariba mi kompresor ...  tu dole na slici se vidi što sam sve odradio sa kompresorom dok je zacvikao ...




Jednostavno sam se ohladio od SR 150 ovoga i ako ga tko želi kupiti kompletnog sa urednim papirima, u temi hvala Bogu imate sve detalje, ostalo vam je samo pofarbati plastike koje mogu i ja "jednom" odraditi ako otkupite skuter, jer sam sa parama od SR htio uzet novi kompresor pa eto...

Znam da ne mogu tražiti neku veću lovu, nit ću ikad dobiti do sad uloženih 3.200 eura, no iskreno se nadam barem 2.000 eura i to je cijena za vas forumske članove. molim vas, spasite me, i moju psihu, otkupite mi skuter, upalite je i vozite se u odličnoj i restauriranoj vozilici.

Sa SR150 idu svi dijelovi koje imam ili nisu na skuteru, od Oversize diska, dodanoj dvoklipnoj čeljusti Brembo, dodatne felge, SR50 vilice, dva sata, sve žive plastike i dijelove i ostali dijelovi koje imam a nisu spominjani na forumu. Ovog trenutka fali samo akumulator jer je prebačen na drugi skuter.

U Pleše je još naručen novi SR50 (noviji Piaggio airbox) tako da bi se mogli dogovoriti i za njega ako ga želite u buildu

Po dogovoru vam mogu dostaviti skuter sa svim dijelovima bilo gdje u Hrvatskoj ili Sloveniji.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #93 : 10 Lipanj, 2023, 22:08:32 »
Vise vrijedi stock sr nego hrpa svega a opet nicega
Rasprodaj sve u dijelove il nadji budalu koja ce ti dati vise od 1000e za to

Ovo sto ti trazis il sam ja lud il je svijet oso u k ... krasni

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #94 : 11 Lipanj, 2023, 15:21:51 »
A nije to samo do kompresora. Al pusti da se glava ohladi. Nexus ti je isto vrag koji utjece na motivaciju.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #95 : 11 Lipanj, 2023, 20:15:49 »
Prijatelju
Naslagao sam se tih skutera ko blata
Od base 70cc do bb-a i picki materina :angry9:

Nema od toga kruha
Dijelovi i odrzavanje kao da vozis Ferrari.

Jbt kupis motor (nexus jos prolazi u to)vozis se i uzivas a slobodno vrijeme trosis na voznju a ne sarafanje. :headbang:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #96 : 12 Lipanj, 2023, 13:20:18 »
Ja kad sam vidio kako ljudi uzivaju i  :drkdrk: jednostavno sam se morao presaltati u taj svijet, nebi 1 nepotrebnog serafa vise zaserafio, niti ikada prosjecnog projekta slagao gdje me namaze prosjecan auto danasnjice.
Hrvatska je zemlja gdje se najvise  :drkdrk: a najmanje oznoji, stoga treba to iskoristi, al ne obicno, nego extremno, proucit to i idkoristit na najfiniji moguci nacin. :toothy10:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #97 : 12 Lipanj, 2023, 20:55:41 »
A nije to samo do kompresora. Al pusti da se glava ohladi. Nexus ti je isto vrag koji utjece na motivaciju.

zacvikao je, ne moze se napuniti više niti el motor može išta okrenuti. Sjetio sam se da postoji negdje račun i jamstvo, pa sam ustvrdio da je prošlo 2,5 godina od 5 godina jamstva, pa sam ga ostavio u bauhausu na reklamaciji. problem je u tome bio što se na prvom punjenju nakon par dana "ugasio" a prije toga sam ga ispraznio na odušak jer sam vadio vodu van... sad ciljam neki Chigago Pneumatic iz Tokića pa ćemo vidit što će bit, ali nemam mjesta za tog 200 litarskog  hahahah ..

Prijatelju
Naslagao sam se tih skutera ko blata
Od base 70cc do bb-a i picki materina :angry9:

Nema od toga kruha
Dijelovi i odrzavanje kao da vozis Ferrari.

Jbt kupis motor (nexus jos prolazi u to)vozis se i uzivas a slobodno vrijeme trosis na voznju a ne sarafanje. :headbang:

nije problem u tome, poanta je bila u tome da sam si htio nešto složit da imam uz 4t skuter. nešto za "po kvartu" i ovako otić tu i tamo do posla... i da je toip sređeno u detalj. samo je nevjerovatno to kako me prca... sad kad sam se malo ohladio i promislio, znam što bi moglo biti i želio bi sanirati prvo par sitnica koje sam možda mislio da je dovoljno dobro... pa ću kad budem imao vremena, i probati riješiti to, osim ako netko ne došeta sa kešom. Motor možda i budem opet kupio ali uz njega opet moram imati neki 2t prdekalicu :P makar 125-200cc prijevozno sredstvo poput Runnera, a što se tiče motora, morat će biti nešto veeeliko, kao oni BMW-Kawasaki policijski i taj đir...

Ovo sto ti trazis il sam ja lud il je svijet oso u k ... krasni

ako debili mogu prodat SP180 u ubijeno-izdrkanom stanju za 2.000 eura onda mogu i ja za ovaj projekt tražiti 2.000 e i mislim da je to moje pravo pa makar ga ne prodao a imam već par potencijalnih kupaca...  ;D

Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Dwayne

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 50,SKR 150 2T
  • MojSpuh: Giannelli Reverse
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #98 : 18 Lipanj, 2023, 12:23:33 »
Brate radiš motor 5 mjeseci normalno da će te prcat i da češ ga se zasitit. Složi to do kraja i peglaj na kolo pri samon kraju si.  :headbang:

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen
« Odgovori #99 : 07 Srpanj, 2023, 14:06:51 »
Samo malo da se updejtam... Poludio sam i otisao sam po novi kompresor, ovo je točno taj koji sam uzeo: https://webshop.tokic.hr/akcija-alati-052022/chicago-pneumatic-klipni-kompresor-zraka-200l-230v-10bara-320l-min-cprc-3200-ns12s-ms-4116025672/ ali naravno sa zadarskim Tokićem koji je u franšizi, iz**bo sam se kao nikad, jedva sam dobio popust... dečko koji je prodavao morao je zvati za odobrenje popusta koji je zapravo ispao 32% dok bi mehaničari dobili i punih 45% ali naravno meni nije odobren, i to sam prijetio da ću zvati Tokića u ZG hahaha... o bože sveti...

Naime, kompresor je došao i sad možemo nastaviti avanture sa mojim pi*darijama...








Update što se tiće skutera: skuter je ostao bez nekoliko sitnica, koje su prebačene na drugi SR-150-2t i baš je gušt vozati taj drugi skuter kad znaš da je jedino ulaganje u dvotaktol i gorivo...
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"