Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Elektronska Blokada  (Posjeta: 1191 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Elektronska Blokada
« : 24 Studeni, 2022, 07:19:28 »
Procitao sam dosta o blokadama na forumu, od kineskih do uradi sam. Mene osobno zanima ove "novije" generacije, tocnije ova "paprena". Pitam, jer bih volio da blokada ostane upaljena za ostale ukucane a da se ne pate na uzbrdici...


https://mstrgovina.hr/hr/Rev-limiter-push-button-za-2-t-skuter?search=Blokada


Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Elektronska Blokada
« Odgovori #1 : 24 Studeni, 2022, 15:44:40 »
preporucam blokadu od pere ili ti corektora_slowridera
0981674245

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Elektronska Blokada
« Odgovori #2 : 26 Studeni, 2022, 13:38:46 »
Pitam, jer bih volio da blokada ostane upaljena za ostale ukucane a da se ne pate na uzbrdici
Vožnju pod uključenom električnom blokadom zaboravi,to služi samo i isključivo za tehnički i muriju,a ako neko nije sposoban upravljat skuterom koji ide realnih 70kmh onda bolje ni da ga ne vozi,zbog vlastite sigurnosti

A davat 600kn za blokadu s prekidačem je suludo,ovo je obična kineska blokada s potenciometrom i kondenzatorima u vrijednosti par kuna s maržom od 800%,zato toliko i košta

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Elektronska Blokada
« Odgovori #3 : 26 Studeni, 2022, 15:12:03 »
Pitam, jer bih volio da blokada ostane upaljena za ostale ukucane a da se ne pate na uzbrdici
Vožnju pod uključenom električnom blokadom zaboravi,to služi samo i isključivo za tehnički i muriju,a ako neko nije sposoban upravljat skuterom koji ide realnih 70kmh onda bolje ni da ga ne vozi,zbog vlastite sigurnosti

A davat 600kn za blokadu s prekidačem je suludo,ovo je obična kineska blokada s potenciometrom i kondenzatorima u vrijednosti par kuna s maržom od 800%,zato toliko i košta

Nebih Se slozio za par kondezatora i potenciometra... Ova blokada koristi cdi u kombinaciji senzora okretaja kotaca, ako se koristi oba moda. Stela se na pritisak dugmeta kad se dodje do odredjene brzine...i ono sto mi se sviđa ne blokira okretaje ako se nije prebila nakadno odredjena brzina....Znaci po tome....moze vrtit 7 milja a da ne blokira...
Vise info na ovoj stranici:
https://www.motorkit.com/en/all-electrical-parts-for-motorcycles-scooters-and-mini-4-strokes/21456-rev-limiter-speed-limiter-magnet-switch-for-2-stroke-scooters-mopeds-ce.html

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Elektronska Blokada
« Odgovori #4 : 26 Studeni, 2022, 15:18:22 »
Vrijedi te pare, uzmi ju bit ce sigurno bolja od ijedne blokade dostupne na balkanu
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Elektronska Blokada
« Odgovori #5 : 26 Studeni, 2022, 16:31:40 »
HAHAHAHAHA. E zmajure zmajure stvarno si ka zmaj, za ništa drugo nego rugat vatru haha
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1080
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Elektronska Blokada
« Odgovori #6 : 26 Studeni, 2022, 18:43:27 »
Uštedio bi na gumama, 200-tinjak kuna, a dao na blokadu 600, nema logike. Ja na komplet Malossi 70cc mašini i Yasuni R, bez problema prođem tehnički sa Corrector-ovom blokadom.
Nemoj bezveze bacati novce.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Elektronska Blokada
« Odgovori #7 : 26 Studeni, 2022, 19:38:46 »
Uštedio bi na gumama, 200-tinjak kuna, a dao na blokadu 600, nema logike. Ja na komplet Malossi 70cc mašini i Yasuni R, bez problema prođem tehnički sa Corrector-ovom blokadom.
Nemoj bezveze bacati novce.

Di sam ja izricito napisao o "ustedi" na gumama? Molim da me se citira ako jesam. Koliko se sjecam, pitanje o gumama je bilo posve drugacije...iz određenih razloga...

A sto se tice blokade, da se bolje izjasnim, nije radi tehnickog, taj dati momenat mogu ubacit prsten. Ona je vise zbog kceri, zene i ostatka svijeta, tko god bude jahao po tom skuteru...a opet da savlada brda i doline. Ako ja budem zajahao magarca, ima da rice i ide bez blokade...a kad zajase kcer ima da blokira.... Zato ne zelim kondezator iz cipoteke....i prekidac nasred cela....
« Zadnja izmjena: 26 Studeni, 2022, 19:41:56 Zmajur »

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Elektronska Blokada
« Odgovori #8 : 26 Studeni, 2022, 19:59:00 »
HAHAHAHAHA. E zmajure zmajure stvarno si ka zmaj, za ništa drugo nego rugat vatru haha

Ovdje sam dosao raspitat, potrazit misljenja o necemu sto nemam znanja ili iskustva. U postu se kulturno pita sta se misli o ovoj blokadi. Nisam ovdje dosao da se nadobudni ismijavaju, nadrkavaju odredjenim pitanjima. Ako nemate sto god pametnog reci, onda me radje preskocite...

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Elektronska Blokada
« Odgovori #9 : 26 Studeni, 2022, 20:42:54 »
Meni se blokada svida zbog senzora koji ocitava okretaje kotaca, sve ono sa kondenzatorima od starta krade snagu a ovo mozes namjestit da blokira tocno na odredenoj brzini a do tada skuter ide normalno. Steta samo sto je skupa, da je do 50€ uzeo bi ju odma
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1080
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Elektronska Blokada
« Odgovori #10 : 27 Studeni, 2022, 11:41:15 »
Uštedio bi na gumama, 200-tinjak kuna, a dao na blokadu 600, nema logike. Ja na komplet Malossi 70cc mašini i Yasuni R, bez problema prođem tehnički sa Corrector-ovom blokadom.
Nemoj bezveze bacati novce.

Di sam ja izricito napisao o "ustedi" na gumama? Molim da me se citira ako jesam. Koliko se sjecam, pitanje o gumama je bilo posve drugacije...iz određenih razloga...

A sto se tice blokade, da se bolje izjasnim, nije radi tehnickog, taj dati momenat mogu ubacit prsten. Ona je vise zbog kceri, zene i ostatka svijeta, tko god bude jahao po tom skuteru...a opet da savlada brda i doline. Ako ja budem zajahao magarca, ima da rice i ide bez blokade...a kad zajase kcer ima da blokira.... Zato ne zelim kondezator iz cipoteke....i prekidac nasred cela....

Ja sam ti samo dobronamjerno napisao da je to bacanje novaca, i ne vidim u čemu je problem. Moraš shvatiti da ovdje postoje različita mišljenja, i da bilo kakvo neslaganje sa nekim drugim, nije nužno napad na istog. O "ismijavanju" drugih neću, jer ne komuniciram na taj način.
Blokada koju smo spominjali ima dovoljno dužine da ju možeš sakriti od drugih, a opet da je tebi dostupna kad ti zatreba.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Elektronska Blokada
« Odgovori #11 : 27 Studeni, 2022, 14:19:52 »
Citat:
Ja sam ti samo dobronamjerno napisao da je to bacanje novaca, i ne vidim u čemu je problem. Moraš shvatiti da ovdje postoje različita mišljenja, i da bilo kakvo neslaganje sa nekim drugim, nije nužno napad na istog. O "ismijavanju" drugih neću, jer ne komuniciram na taj način.
Blokada koju smo spominjali ima dovoljno dužine da ju možeš sakriti od drugih, a opet da je tebi dostupna kad ti zatreba.

Sve pet, znam da ima raznih blokada..., nacina. Trazim nesto prikladno, ne zbog sebe vec ostalih ukucana.  Nisam rekao da cu je kupit,  trazio sam misljenje o ovoj ako je itko imao priliku koristiti.. Moze biti extra odlicna a moze i stvarati probleme. Tek onda je bacanje novaca.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Elektronska Blokada
« Odgovori #12 : 27 Studeni, 2022, 18:17:52 »
Nisam cuo ili vidio da ju netko ima,tak da budes morao bit prvi pa isprobati,ili probaj googlati neka iskustva š njom.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!