Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Cilindri- prerade  (Posjeta: 5070 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zeto

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica osijeka
  • Moj Skuter: yamaha neos 100cc
  • Moja Kaciga: Lazer
  • MojSetup: kupujem za skuter, ako netko ima
  • MojSpuh: -
Odg: Cilindri- prerade
« Odgovori #20 : 17 Kolovoz, 2009, 00:58:45 »
zanima me s cime turpijate kanale na cilindru? jel sa onim dremerom koji se vrti na 20k okretaja pa se spoji na njega ona sajla kao produzetak?

S kojim alatima mjerite dimenzije unutar cilindra? Nekako mi to nezgrapno djeluje za tocno izmjerit.

A u k**ra*, vec vidim da cu ubrzo pocet turpijat nesto.


i trebaš  :headbang: :toothy12:


pa uzmeš pomično mjerilo iliti šubler, po našem  :glasses9: i s njime mjeriš.......al polako se sve radi, kada imaš volje za to......a gada ju izgubiš, bolje ostaviti i nastaviti drugi dan.......

pa poslije toga sam napraviš recimo auspuh.......koji te izađe manje od recimo 100kn,a zapravo dođe 200-300€.......samo treba mjere naći negdje na netu......pa usput,jel ima netko nekakvih mjera.......??


al uvijek ono standardno s motora ostaviš sastrane u slučaju da ti ovo nešto neštima,da možeš gore vratiti ono s čime se možeš voziti.......pa nabaviš neke druge polovne djelove.......i turpijaj
yamaha tzr 125
yamaha neos 100

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Cilindri- prerade
« Odgovori #21 : 17 Kolovoz, 2009, 01:25:13 »
za neko lagano turpijanje, dali se turpijaju kanali samo prema gore?
to se da onda izmjerit sa šublerom, ali kako ih izmjerit kada se šire kanali lijevo/desno? Za sad mi samo na pamet pada napravit blueprint kanala preko papira i onda na papiru šublerom mjerit.

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Cilindri- prerade
« Odgovori #22 : 17 Kolovoz, 2009, 07:40:06 »
Za one koji zele eksperimentirati sa cilindrima ,auspusima itd ,najbolje da krenu od ovog

http://www.kreidler.nl/artikelen/performance-tuning-graham-bell/performance-tuning-graham-bell.pdf

Offline zeto

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica osijeka
  • Moj Skuter: yamaha neos 100cc
  • Moja Kaciga: Lazer
  • MojSetup: kupujem za skuter, ako netko ima
  • MojSpuh: -
Odg: Cilindri- prerade
« Odgovori #23 : 17 Kolovoz, 2009, 20:02:57 »
Za one koji zele eksperimentirati sa cilindrima ,auspusima itd ,najbolje da krenu od ovog

http://www.kreidler.nl/artikelen/performance-tuning-graham-bell/performance-tuning-graham-bell.pdf


davno pročitana knjiga.....imam još dvije mislim......al tu je potrebno puno eksperimenta, kada radiš svoje kanale......ja mislim na standard cilindru nešto napraviti, recimo kopirati kanale sa nekog skupog kita,jasno je da nećeš dobiti snagu kao i tvornica, al dobit ćeš nešto,a i auspuh sam napraviš, koji opet košta.......i imaš OK motor
yamaha tzr 125
yamaha neos 100

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: Cilindri- prerade
« Odgovori #24 : 18 Kolovoz, 2009, 00:40:20 »
jel ima ko slike od bb cilindara,preradjenih naravno?
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Cilindri- prerade
« Odgovori #25 : 18 Kolovoz, 2009, 00:51:57 »
pitaj ti laki-a nek ti posalje slike pravog hevy tuned cilindra 125ccm big bore ..kroz ispuh ispada cilindar hahahha  ivkulja kad cemo trgovat za gljivu

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: Cilindri- prerade
« Odgovori #26 : 18 Kolovoz, 2009, 00:53:39 »
sutra stavljam drugu glavu , moram vidit kak ce se sa ovim setupom karba ponasat,ak opet nebude valjalo,donjet cu ti je u osijek
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Cilindri- prerade
« Odgovori #27 : 18 Kolovoz, 2009, 06:56:36 »

davno pročitana knjiga.....imam još dvije mislim......al tu je potrebno puno eksperimenta, kada radiš svoje kanale......ja mislim na standard cilindru nešto napraviti, recimo kopirati kanale sa nekog skupog kita,jasno je da nećeš dobiti snagu kao i tvornica, al dobit ćeš nešto,a i auspuh sam napraviš, koji opet košta.......i imaš OK motor

Ako kuzis kako i sta je radjeno u knjizi ,znaci bez nepoznanica sa razumjevanjem onda ne bi trebao imati puno problema tj. unistenih cilindara iza sebe  ;D

Najlakse ti je prekopitati neki tvornicki cilindar , za vjezbu nabavi neke zaribane ili seriske sa dosta km za sitne pare ,pa ako mislis da si ga dobro napravio onda pohonas na prvu specijalu i isprobas , ako shvatis da si zeznio bacis u smece.