Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera ST125 - ne dovodi dovoljnu struju na akumulator  (Posjeta: 453 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline glr_rnnr125

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Giler Runner 125
Gilera ST125 - ne dovodi dovoljnu struju na akumulator
« : 13 Studeni, 2022, 12:04:31 »
Pozdrav
Skoro mi se desio problem da posle vozanja krenem upaliti motor i nisam mogao -ispraznio se akumulator.Napunim akumulator opet jedan dan vozanja isprazni se opet.Kupim novi jer sam mislio da ne drzi struju-opet isto.Kupim novi regler jer mi je na leru na akumulatoru 11.80V,na punom gasu jedva 12.10V,opet isto.
Sve zice koje dolaze na regler  ispitane i ispravne
Sta dalje?

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2835
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera ST125 - ne dovodi dovoljnu struju na akumulator
« Odgovori #1 : 13 Studeni, 2022, 14:33:39 »
namotaji?
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Jaki808

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot kisbee
Odg: Gilera ST125 - ne dovodi dovoljnu struju na akumulator
« Odgovori #2 : 13 Studeni, 2022, 19:28:03 »
Ja imam slični problem. Meni žmigavci ne rade kad upalim svijetla i kočim ili kad samo svijetla rade ponekad jedino kad dam malo gasa zažmigaju ali ponekad čak niti onda ne žele. Promijenio sam regler i prvi dan je bilo oke koliko toliko i mislio sam da je problem riješen, ali sad opet po starome. Mijerim napon akumulatora i ispadne 12.25V, uključim motor i bude 12,75V, uključim kratka svijetla, žmigavce i padne na 12,3 do 12,5. Probao sam odspojiti regler i potpuno je ista situacija znači napon ni raste ni pada a neki dan mi se tokom vožnje čak ispraznio akumulator. Probao sam i sa novim akumulatorom ista situacija. Tako da sumnjam na namotaje da ne pune očito.

Offline glr_rnnr125

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Giler Runner 125
Odg: Gilera ST125 - ne dovodi dovoljnu struju na akumulator
« Odgovori #3 : 15 Studeni, 2022, 22:10:45 »
Ispostavilo se da namotaji nisu uredu,1 konektor dovodi manje struje nego sto treba(oko 14V) a trebalo ni negdje oko 30 ne znam.tacno.Dalje,negdje je kratki spoj na masi i magnetu tako da 99% su problem namotaji.