Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Beverly 200  (Posjeta: 5847 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #20 : 01 Prosinac, 2022, 00:21:12 »
500 masina se ugradjivala u vise skutera, neki su imali prihvat tu di je tebi rupa, to je ok, i da, bev 500 se ne klima na nogari ni malo...

Ovo gore ko da ima lufta i na nogari, uglavnom se ta nogara po intervalima podmazuje, ali to nit ko vozi na servis, nit podmazuje i razloha se, pa plese vise, ostaje ti jedino podmazivat dalje i bok...

Seleni su za zamjenu, cim imaju po sebi pukotinice, starost ih je stigla.. otvori si na easy parts ili oem parts dijagram pa vidi jel ima jos nesto sto se tu mijenja, dal su neke plasticne pikse ( meni su bile na 250 sportcity)

Vibracije mogu dolazit od losih selena, moze bit i da je nesto pretegnuto oko nosaca, pa bi bilo idealno ako budes skidao to sve, nazad vracat moment kljucem... bit ce ok onaj iz pevexa za cca 200kn

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #21 : 01 Prosinac, 2022, 21:08:23 »
500 masina se ugradjivala u vise skutera, neki su imali prihvat tu di je tebi rupa, to je ok, i da, bev 500 se ne klima na nogari ni malo...

Ovo gore ko da ima lufta i na nogari, uglavnom se ta nogara po intervalima podmazuje, ali to nit ko vozi na servis, nit podmazuje i razloha se, pa plese vise, ostaje ti jedino podmazivat dalje i bok...

Seleni su za zamjenu, cim imaju po sebi pukotinice, starost ih je stigla.. otvori si na easy parts ili oem parts dijagram pa vidi jel ima jos nesto sto se tu mijenja, dal su neke plasticne pikse ( meni su bile na 250 sportcity)

Vibracije mogu dolazit od losih selena, moze bit i da je nesto pretegnuto oko nosaca, pa bi bilo idealno ako budes skidao to sve, nazad vracat moment kljucem... bit ce ok onaj iz pevexa za cca 200kn

Hvala na odgovoru  :icon_thumright: . Nisam znao da postoje intervali za podmazivanje nogare i da se moze razlohat jer nije podmazana  :icon_scratch: . Pretegnuto nije nista jer nitko to nije nikad skidao i bas sam neki dan kupio moment kljuc sa top-alati.hr za 250 kuna, 28-210 Nm. Moram ovih dana( kad kisa prestane) još malo vidjet kakav je u voznji i eventualno promijenit pred sljedecu sezonu. Je li se isplati uzeti oriđiđi Piaggio ili zamjenski Rms?

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #22 : 02 Prosinac, 2022, 10:38:59 »
Podmazuje se jer udje prasina i onda svakim koristenjem pjeskaris iznutra, vjerojatno ti se dio bloka prosirio posto je aluminij, ne znam jel ima kakva piksa jos , treba  vidit, ako je blok, nemas kaj sad vise ...

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #23 : 07 Prosinac, 2022, 22:57:45 »
Da iskoristim valjda zadnji lijepi dan ove godine, stavio sam vizirče i isao u grad skuterom. Ne znam na koju foru mi se nakon sudara samo iskrivio jedan šaraf a vizir je prošao bez pukotine, samo crtica tamo gdje sam udario kacigom to jest kamerom  :icon_scratch: . Odlazim gdje drugje nego u vijci kranjec koji imaju valjda svaki šaraf na ovom svijetu (osim bakrenih koji su mi trebali za auspuh hah) i usput uzimam bitove koji mi oduvijek trebaju...





Vizirče




Nisam stavljao deku jer ga moram oprat i mislim da je to to od ove sezone. Non stop kiša kenjka a nebi htio da mi zbog vlage rikne brzinomjer koji im je mana.






Eto nakon malo detaljnijih testova nakon slaganja skuzio sam da mogu zakrenut volan u odnosu na kotac ako recimo kotac uprem u stup/zid to jest nesto cvrsto. Ne znam je li da probam jos pritegnut tamo di volan sjeda na šipku ili da ostavim  :icon_scratch:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #24 : 07 Prosinac, 2022, 23:30:53 »
Pritegni ako ti nije stisnulo vilicu u vrhu,tako je meni bilo pa se nije dalo stegnuti.

Koja je duzina ovih imbus m6 vijaka?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #25 : 08 Prosinac, 2022, 18:05:44 »
Pritegni ako ti nije stisnulo vilicu u vrhu,tako je meni bilo pa se nije dalo stegnuti.

Koja je duzina ovih imbus m6 vijaka?

Budem onda pritegao  :icon_thumright:

Duzina je 110 mm(bez glave)

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #26 : 19 Ožujak, 2023, 21:00:37 »
Mali refresh teme

Skuter se vozi svaki dan i sad kad dode lijepo vrijeme vozit cu se i po gradu. Neki dan se na satu okrenulo 21 000 km i nadam se da ce proci jos toliko.

Ovaj tjedan mi napokon dolaze alati za variomat da napokon vidim šta se dešava u variomatu, sad kad sam se naučio to raditi na 500-totki. Veliki servis je napravljen na 19 000 km ali jos uvijek prilikom prvog starta i prilikom paljenja čoka počne brzo vrtiti kotač i to me nevjerojatno živcira, isto tako u velikoj gužvi (stani kreni) počne trzat pri kretanju. Ostalo sve funkcionira.
Za njega i 500 sam narucio senzor temperature jer stalno imam fobiju da ce se pregrijat samo ne znam di cu ju stavit  :icon_scratch:.

Friško opran i originalan sic namazan leather care-om.Usput sam skinuo Tucano deku.




Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #27 : 20 Ožujak, 2023, 00:47:58 »
Fin skuteric, samo ga cuvaj :)

Ovo za pregrijavanje, ne znam, da kucnem, na 400 nisam imao problema, ali palo mi je na pamet, da mozda ubacis ova rebarca za dodatno hladjenje, spaja se na postojeca crijeva...


Offline zedooo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Atlantic 200
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: štok
  • MojSpuh: štok
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #28 : 20 Ožujak, 2023, 09:32:19 »
Fin skuteric, samo ga cuvaj :)

Ovo za pregrijavanje, ne znam, da kucnem, na 400 nisam imao problema, ali palo mi je na pamet, da mozda ubacis ova rebarca za dodatno hladjenje, spaja se na postojeca crijeva...



Gdje ovo ima, imas kakav info?

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #29 : 20 Ožujak, 2023, 17:11:02 »
Vidjao sam po scooter shopovima, tipa scooter attack, bilo je i drugacijih oblika i boja...

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #30 : 20 Ožujak, 2023, 20:44:04 »
Vidjao sam po scooter shopovima, tipa scooter attack, bilo je i drugacijih oblika i boja...

Iskreno ovo sad prvi put vidim haha.
Ma nije me strah da ce se pregrijat od same voznje nego bi stavio nesto tipa ovog https://m.aliexpress.com/item/1005002208747559.html?spm=a2g0n.order_detail.order_detail_item.4.30c0f19ci8CeXz

jer Beverly 200 nema kazaljku temperature kao ni 500 Cruiser. Čisto da mogu pratit za koliko se zagrije, na koliko je radna temperatura i tak.

Offline zedooo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Atlantic 200
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: štok
  • MojSpuh: štok
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #31 : 21 Ožujak, 2023, 12:09:47 »
Ja imam na svom Atlanticu prekidac koji pali ventilator na kileru i bok....ak si u gradu i puno stojis i krene rast temp upalis ga i ciao (inace se malo prekasno pali, kad je vec skoro u crvenom)

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #32 : 26 Ožujak, 2023, 21:43:47 »
Nakon kaj sam na 500 naucio kako se radi veliki servis, sada po prvi puta otvaram deklo na 200. Veliki servis na 200 je raden na 19 400 km ( u Moto Mondu)  a sad ima 21 100 i zanima me kakvo je stanje i kako izgleda nakon 2 tkm.





Odlucio sam skinut podnicu da mogu bez problem do svih sarafa  al kad sam krenuo vadit deklo skuzio sam da se podnica mora obavezno skinut.





Kako sam i mislio deklo u servisu nije cisceno i ko zna kada je zadnji puta i je li ikada cisceno. Bile su naslage ostataka od kupluga i remena za razliku od dekla na 500.





Znao sam da su ovlasteni servisi neki puta cig@ni i da moraju od necega zivjet ali ovo im je bas losa reklama. Racunali su remenicu ublazivaca(340kn !!)koju nisu zamjenili jer se ne okrece lagano i sva je pohabana. Zaboravio sam slikat centralni feder koji je isto "zamjenjen" ali nebi rekao da je novi. Dobri su za neke ozbiljnije kvarove ali za redovne servise ih treba izbjegavati u sirokom luku  :nono:  :nono:



Nakon ciscenja

Svi kazu da si sa duzom getribom brzi a ja nikada nisam mogao nabrati preko 130 kao sve gilere, jedva 128 ali sad vidim zasto. Pretpostavljam da me ovaj neiskoristeni rub na samom vrhu variomata sprjecavao u tome ?






Primarni razlog otvaranja dekla je bio taj sto nakon paljenja i kada se upali cok zadnji kotac se pocne dosta brzo vrtjeti ali nakon sto se cok ugasi prestane se vrtjeti. To mi ajmo rec ne smeta ali smeta mi sto nakon kreni-stani voznje u gradu pocne tresti prilikom kretanja...

Ne znam je li ovo oderano na zvonu razlog jer mislim da to nije normalno ili je to oderano zbog necistoca u deklu?






Mozda je do opruga kvacila starih 20 godina jer skuter krece na najmanji gas?















 
« Zadnja izmjena: 26 Ožujak, 2023, 21:58:17 Beverly200x »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #33 : 26 Ožujak, 2023, 22:06:37 »
kad spojis variomat i ventilator, koliko ti visoko stoji remen?

sad kad si to skinuo stavi nove federe kvacila i centralnu, sa godinama omekane.. meni je na 250 bila bas razlika sa novom centralnom...

vidi to zvono kad se vrti jel plese.. gledaj unutarnji dio zvona, ne vanjsku kosuljicu... izgleda ko da je strugalo o nesto zvono :/ mozda je bio puko remen nekad..

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #34 : 26 Ožujak, 2023, 22:23:03 »
kad spojis variomat i ventilator, koliko ti visoko stoji remen?

sad kad si to skinuo stavi nove federe kvacila i centralnu, sa godinama omekane.. meni je na 250 bila bas razlika sa novom centralnom...

vidi to zvono kad se vrti jel plese.. gledaj unutarnji dio zvona, ne vanjsku kosuljicu... izgleda ko da je strugalo o nesto zvono :/ mozda je bio puko remen nekad..

Da remen je jednom pukao i zablokirao se kotac...

Kako sam trebao vidjeti kako stoji remen? Upalit skuter bez dekla ili?

Da sad bas razmisljam da to zamjenim i mozda cak uzmem dr pulley rolice kad ih svi tako hvalite jer ne zelim uzimat polini i ulagati u 200 od kada imam 500.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #35 : 26 Ožujak, 2023, 23:36:56 »
ma ne, dok je vani sve, uzmes samo variomat i pritisnes rukom na njega ventilator, drzis to dvoje skupa i prebacis remen, pa vidis dokle upada, ako ti remen stoji unutra, i ne prelazi taj rub sto vidis da je ocrtan, onda ne mozes nicim vise dici taj remen i to je to.. eventualno ako se toliko stanjio remen pa se ne dize vise...

vidi i taj lager u deklu kako se okrece, ako si prao nekim benzinom pa ti je uslo u lager, moguce da si isprao mast iz njega... obrati paznju na to...

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #36 : 27 Ožujak, 2023, 18:10:09 »
ma ne, dok je vani sve, uzmes samo variomat i pritisnes rukom na njega ventilator, drzis to dvoje skupa i prebacis remen, pa vidis dokle upada, ako ti remen stoji unutra, i ne prelazi taj rub sto vidis da je ocrtan, onda ne mozes nicim vise dici taj remen i to je to.. eventualno ako se toliko stanjio remen pa se ne dize vise...

vidi i taj lager u deklu kako se okrece, ako si prao nekim benzinom pa ti je uslo u lager, moguce da si isprao mast iz njega... obrati paznju na to...

Hvala na odgovoru  :icon_thumright:

Probat cu ovaj ili iduci vikend kad cu mijenjat opruge kvacila i centralni...

Offline zedooo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Atlantic 200
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: štok
  • MojSpuh: štok
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #37 : 27 Ožujak, 2023, 22:48:46 »
Koje opruge i centralni stavljas?

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #38 : 28 Ožujak, 2023, 20:14:43 »
Koje opruge i centralni stavljas?

Nigdje na internetu ne mogu naci serijske opruge tako da cu uzeti malossi ili polini a za centralnu kazu da je najbolja serijska (ako je sve ostalo serijsko).

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 200
« Odgovori #39 : 28 Ožujak, 2023, 20:39:03 »
samo oem opruge uzmi... pitaj MS trgovinu, Skuterdijelove ili neki ovlasteni koji ti je blizu...

https://oem-bike-parts.com/en/parts/piaggio/historical-catalogs-1998-2005/beverly-200-emea/engine-driven-pulley