Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont  (Posjeta: 38346 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #180 : 27 Siječanj, 2023, 12:48:52 »
Malossi Wild Lion ti je prakticki isto kao i serijala. Tu bi možda išla dizna veća za broj ili dva. Još uvijek imaš limić na karbu i čudiš se što skuter ne ide? Pa skidaj to odmah dole koju će ti to vražju mater?!

Nisam jos ugradio spuh.... :laughing7:, nabavio sam ga naknadno kad je pocelo raskopavanje. Inace mi je receno da ga ostavim...dok sam sklapao prvi put :icon_scratch:
« Zadnja izmjena: 27 Siječanj, 2023, 12:50:57 Zmajur »

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #181 : 27 Siječanj, 2023, 12:51:11 »
Nisam jos ugradio spuh.... :laughing7:, nabavio sam ga naknadno kad je pocelo raskopavanje

Nebitno da li je Wild Lion gore ili ne. I sa serijskim spuhom ovaj limić fino baci u smeće jer ne služi ničemu. Odnosno, služi. Usporava skuter i ne daje mu snage. Ako to želiš slobodno ga ostavi  :laughing6:

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #182 : 27 Siječanj, 2023, 18:02:04 »
Danas sam sklepao sta se sklepat da, pa zelim obavijestit prisutne, da je skuter upalio iz prve ( cim je povukao gorivo ). Malo sam dostelao, koliko sam mogao, jer vani dere bura, hladno za popizdit. Prima gas, ne trokira i ne gusi se. Na ful gasu, malo, kao da je oklijevao sekundu, dvije i onda se razvrtio kao lud. Al ponavljam, sve odrađeno na mjestu, bez probne voznje i pozornijeg stelanja.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #183 : 27 Siječanj, 2023, 18:51:23 »
Malossi wild lion je jako dobar auspuhić,ne dreči se kao rezonantni,a opet ce dati vise snage.Limic na serijali nema potrebe skidati kad se odblokira samo se umjesto 53 stavi 58 dizna i performanse budu jednake (uz manju potrosnju)kao i kad se skine limić i stavi 62-64 dizna.Sa Malossi spuhom si skini limić pa probaj 62-64 diznu i rolice 5-5.3gr.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #184 : 27 Siječanj, 2023, 19:50:52 »
Malossi wild lion je jako dobar auspuhić,ne dreči se kao rezonantni,a opet ce dati vise snage.Limic na serijali nema potrebe skidati kad se odblokira samo se umjesto 53 stavi 58 dizna i performanse budu jednake (uz manju potrosnju)kao i kad se skine limić i stavi 62-64 dizna.Sa Malossi spuhom si skini limić pa probaj 62-64 diznu i rolice 5-5.3gr.

Hvala Dario na odgovoru. Trenutno sam bez limica, dizna 64 ( posjedujem jos 58-60 ), rolice imam jedne jedine od 6.3 grama. Usput, stavio sam novo OEM kvacilo i novu oprugu ( stara je na oko bila kraca za 10-15mm ). Trenutno nemam vise nista u posjedu ali zasigurno cu se na vrijeme javiti nakon probne voznje i dati opažanja, pa se nadam da ce te me onda uputiti u pravom smjeru...
Hvala jos jednom svima koji sudjeluju u ovoj temi.  :notworthy:

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #185 : 28 Siječanj, 2023, 00:25:08 »
Ako ces slucajno prodavati Malossi Lion, evo tu sam za kupnju  :headbang:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #186 : 28 Siječanj, 2023, 09:55:27 »
Ako ces slucajno prodavati Malossi Lion, evo tu sam za kupnju  :headbang:
Koliko sam vec ulozio, mogao sam kupit skuter u dobrom stanju... :laughing6:

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #187 : 28 Siječanj, 2023, 10:11:33 »
To ti je uvik tako... ja sad slažem SR150, kad se sjetim do sad uloženog, naježim se hahaha.. nikad ne mozes vratiti ulozeno ali evo, 50eu odmah nudim i doleticu do tebe dole oko Ši još danas pa baciti oko odmah i na skuter  :icon_thumright:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #188 : 28 Siječanj, 2023, 12:50:16 »
To ti je uvik tako... ja sad slažem SR150, kad se sjetim do sad uloženog, naježim se hahaha.. nikad ne mozes vratiti ulozeno ali evo, 50eu odmah nudim i doleticu do tebe dole oko Ši još danas pa baciti oko odmah i na skuter  :icon_thumright:

Kako si pogodio cijenu... Toliko sam i dao za njega... Al za sad nek stoji na motoru. Cak je i tisi od originala, barem u leru....Mozda spuh bude jedan + ako odlucim ga prodat.... :laughing6:

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #189 : 28 Siječanj, 2023, 17:57:14 »
Nasao sam jedan post na forumu sto se meni tocno desava. Negdje  između 1/2 & 3/4 gasa motor kao da okljeva a kad dam puni gas, on kao da prolupa i krene ko blesav. Pa me interesira dal bi pozicijom igle sta god dobio ili je to do prijenosa?

Citat:
Za dalje simptome, treba da otvorimo jednu posebnu temu, ukratko, ako muče na pola gasa, a na punom ide kako treba, čak ume da pukne kad pređeš sa 3/4 na puni i povuče ko lud, igla je suviše spuštena mnogo mu je vazduga na spektru pola gasa


Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #190 : 28 Siječanj, 2023, 21:26:46 »
A taman toliko i vrijedi...  :frajer:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #191 : 29 Siječanj, 2023, 19:57:18 »
Danas sam se vozikao po brdu, gore dole ( vidi sliku ) ... dok mi nisu otplali prsti od hladnoce. Dobro zagrijan i ovaj put nastelana smjesa na radnoj temperaturi. Ponovno opalio đir i dobio sljedeće dojmove:
Na malom gasu trokira dok na pola i punom gasu radi kako spada.
Na pola gasa, skuter pod opterecenjem od 120kg,  :sad1:, ide cca 25km dok na punom 40kmh. Cak i na polovici tog brda, krecem bez guranja...
Za krajnju brzinu ( jos nisam testirao, nemam zimsku opremu, nemam kacigu ) i za boju svjećice ce te biti obaviješteni sljedeci vikend ako bude lijepo vrijeme.

Za sada, muci me jedino trokiranje na malom gasu...i zanima me vase misljenje, eto tek toliko da upijem znanje.  Usput, evo slike koja donekle moze prikazat moje testne uvjete....




Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #192 : 29 Siječanj, 2023, 20:40:19 »
Jesi digao iglu za zub?
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #193 : 29 Siječanj, 2023, 22:00:28 »
Jesi digao iglu za zub?

Nisam jos nasao prste na ulici.... :laughing6:
Salu na stranu, jos se nisam petljao s iglom, jbga, prvi skuter, prvi motor, prva voznja a ja udario generalku. S moje perspektive, dosta tesko i nezgodno bez iskustva bez obzira na opcenito znanje mehanike. Za sada znam, gusenje je vise manje visak zraka, trokiranje visak goriva. Za detaljno podesavanje karburatora sam tek jucer saznao pukim slucajem...sarajuci forumom tako da mi je to novost. Zato cijelo vrijeme bockam s pitanjima.....
Ali pomalo shvacam, sto si blizi cilju optimalnog rada, to trazi dodatne testove.... Ocigledno je da moram opalit krajnu brzinu i odradit pregled svijecice u dva, tri rezima rada, skupit ukupni dojam i tek onda postavit pitanja..
Sta je najgore ja ni neznam koliko uopce ovaj skuter moze potegnut s osnovama a kamoli sa ili bez tuninga variomata. Dali sa 65kmh moram biti zadovoljan ili to mora ici bolje...ja nemam pojma,😂
Tema na forumu i internetu ima more, a mnoge su nedorecene ili nezavrsene te mnogo variranja u informacijama...

Primjer:
* Video na youtube ( neki servis ), deblokada, malossi wild lion, dizna 60, bez limica, rolice 6.4, ostalo OEM 70+kmh
* Covik koji mi je prodao spuh, vice dizna 70+
* Na forumu procitao temu, neko ide 80h samo sa skinutom blokadom  :icon_scratch: , sto znaci dizna 53
* Ista tema na forumu, rezo spuh, dizna 60, variomat 85-90kmh
* A ja se vrtim na dizni od 64,  :laughing9: i laganini trokira od viska goriva... Ako nis drugo, rijesio sam se viska zraka, 😂😂. Sad cim gurnem prst u usis airboxa, skuter se ugasi u sekundi... Barem vise ne moram trosit lak za kosu, 😂

To je ocigledno tako kad nemas iskustva, izgubis se u pregst informacija....i na jraju bole ledja i koljena, 😂

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #194 : 30 Siječanj, 2023, 10:07:46 »
AC masina ima nekaj manje snage naspram LC i netreba to uspoređivat. Jos ako imas kila za dvojcu nemoj ocekivat neke velike brzine na ravnom.

Klipic u karbu ima na sebi oznaku i bilo bi dobro da je 40 jer ako je 30 onda je bogat na 1/4 gasa i zato troksa.
Igla ima neku oznaku i bilo bi dobro procitat koja je da se moze pomoc na koji zub ju stavit. Onda ide proba na cestu i stelanje glavne dizne iako si i tu vec blizu dobrog. Nije serijska masina problem za ustelat jer se na 90% slozi preko tipkovnice i ostaju samo finese
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #195 : 30 Siječanj, 2023, 11:01:22 »
AC masina ima nekaj manje snage naspram LC i netreba to uspoređivat. Jos ako imas kila za dvojcu nemoj ocekivat neke velike brzine na ravnom.

Klipic u karbu ima na sebi oznaku i bilo bi dobro da je 40 jer ako je 30 onda je bogat na 1/4 gasa i zato troksa.
Igla ima neku oznaku i bilo bi dobro procitat koja je da se moze pomoc na koji zub ju stavit. Onda ide proba na cestu i stelanje glavne dizne iako si i tu vec blizu dobrog. Nije serijska masina problem za ustelat jer se na 90% slozi preko tipkovnice i ostaju samo finese

Hvala na odgovoru, evo vase informacije su mi opet novost. Dobro je da ubuduce mogu gledat u pravom smjeru, kako bi kasnije detaljnije opisao setup i ponasanje motora... Hvala jos jesnom

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #196 : 01 Veljača, 2023, 15:54:08 »
Ti prvo moraš naći odgovarajuću diznu a nju ćeš naći tako što ćeš opaliti pun gas 700-800m i onda ugasiti skuter na ključ i stati čim prije. Obavezno ovo raditi sa nekom starom svjećicom.
Ako ti je svjećica boje bijele kave ili ako (daj Bože) vuče na ciglasto to je to. Nešto ovakvo:



Ako je siva, dizna je premala a ako je crna dizna je prevelika.
Tek kada nađeš odgovarajuću diznu ide zezancija sa iglom.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #197 : 01 Veljača, 2023, 18:18:49 »
Ti prvo moraš naći odgovarajuću diznu a nju ćeš naći tako što ćeš opaliti pun gas 700-800m i onda ugasiti skuter na ključ i stati čim prije. Obavezno ovo raditi sa nekom starom svjećicom.
Ako ti je svjećica boje bijele kave ili ako (daj Bože) vuče na ciglasto to je to.

Ako je siva, dizna je premala a ako je crna dizna je prevelika.
Tek kada nađeš odgovarajuću diznu ide zezancija sa iglom.

Bas mora bit stara svjecica, koliko stara? Nazalost, staru sam bacio jer je vjerovatno probila dok sam prvi out imao problema... Sad je nova, ima desetak kilometara.....druge nemam...

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #198 : 01 Veljača, 2023, 21:19:56 »
a pozeljno je da je stara, jer su se na nju vec nahvatale naslage pa ima i boju, kad je cista, ne mozes bas vidit koje boje je...

Offline Dee

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 139
  • Spol: Muški
  • Osoba od mnogo interesa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Drniš
  • Moj Skuter: KymcoYup Runner APN6
  • Moja Kaciga: Jeftina
  • MojSetup: Jako promjenjiv
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #199 : 03 Veljača, 2023, 00:40:11 »
Ako ces slucajno prodavati Malossi Lion, evo tu sam za kupnju  :headbang:
Koliko sam vec ulozio, mogao sam kupit skuter u dobrom stanju... :laughing6:
Nema tog stroja di nećeš morat utrpat pare kad ga nabaviš hahahaha nemoj se previše oko toga sekirat.