Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont  (Posjeta: 38781 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #140 : 11 Siječanj, 2023, 21:41:37 »
Jesi probavao ustima puhat u prikljucak ulja, moozda je nesto uletilo...

Gledao sam nesto na youtube, probat cu otkacit sajlu od pumpe, i rucno pumpu nategnut do maximuma dok motor radi u leru ili laganom gasu a cijevcicu skinut sa karburatora i pustit prema podu....Mozda zeza kakav zracni jastuk, 😭

To sve napravis,ali sa ugasenim skuterom,a alat za vrtit uljnu napravis od m8 imbusa kojeg ces malo bijaksom doradit na dijelu di stavljas imbus da ti paše u osovinu od uljne.Onda sa aku bušilicom vrtiš sam uljnu dok je drzis u ruci.Alat u bušilicu stegnes za navoj.
« Zadnja izmjena: 11 Siječanj, 2023, 21:43:32 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #141 : 11 Siječanj, 2023, 22:07:18 »
Tako ce i bit na kraju, narucit sve te gumice. Osim toga, uzet cu original gumene cijevi, jer sve sto sam narucio ili su pretanke il debele...., pa nis ne pase kako treba. Neka to smece bude za rezervu...

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #142 : 11 Siječanj, 2023, 22:09:21 »
Jesi probavao ustima puhat u prikljucak ulja, moozda je nesto uletilo...

Gledao sam nesto na youtube, probat cu otkacit sajlu od pumpe, i rucno pumpu nategnut do maximuma dok motor radi u leru ili laganom gasu a cijevcicu skinut sa karburatora i pustit prema podu....Mozda zeza kakav zracni jastuk, 😭

To sve napravis,ali sa ugasenim skuterom,a alat za vrtit uljnu napravis od m8 imbusa kojeg ces malo bijaksom doradit na dijelu di stavljas imbus da ti paše u osovinu od uljne.Onda sa aku bušilicom vrtiš sam uljnu dok je drzis u ruci.Alat u bušilicu stegnes za navoj.

Uffff. ovo ce mi bit krajnja solucija....Tanak sam s vremenom a ni suhog vremena nema bas u zadnje vrijeme....

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1263
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #143 : 12 Siječanj, 2023, 14:13:01 »
Ako je sve ok. Seraf smjese bi trebao bit 1.5 krug odvinut.
Moze bit ostilacije za 15min simo tamo. Ali nikako 2.5 kruga.

Negdje sam pokupio 2.5 kruga i ostalo u glavi. Probat cu krug i pol...pa vidjet. Hvala na informaciji

Potpuno netočno i jedno i drugo. Nema štelanja smjese odoka niti ima nekakva idealna vrijednost. Sve od 1-3 kruga je ok. Ovisi o postavkama skutera,dizni, filteru itd.
Znači digne se ler gas onako poprilično, neka se kotač vrti. Zatim se zavrne šaraf smjese skoro do kraja, paziti da se skuter ne ugasi. Polako odvrtati saraf smjese dok ne dobijemo najbrzi rad na leru odnosno "tvrde taktove". Za ovo treba imati dobro uho. Kada smo dobili najbrzi rad (tvrde taktove) spustiti ler gas na normalu. Zatim probati na mjestu kako skuter prima gas i da li odmah spusta gas nakon sto pustimo rucicu gasa.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #144 : 12 Siječanj, 2023, 15:29:27 »
Ako je sve ok. Seraf smjese bi trebao bit 1.5 krug odvinut.
Moze bit ostilacije za 15min simo tamo. Ali nikako 2.5 kruga.

Negdje sam pokupio 2.5 kruga i ostalo u glavi. Probat cu krug i pol...pa vidjet. Hvala na informaciji

Potpuno netočno i jedno i drugo. Nema štelanja smjese odoka niti ima nekakva idealna vrijednost. Sve od 1-3 kruga je ok. Ovisi o postavkama skutera,dizni, filteru itd.
Znači digne se ler gas onako poprilično, neka se kotač vrti. Zatim se zavrne šaraf smjese skoro do kraja, paziti da se skuter ne ugasi. Polako odvrtati saraf smjese dok ne dobijemo najbrzi rad na leru odnosno "tvrde taktove". Za ovo treba imati dobro uho. Kada smo dobili najbrzi rad (tvrde taktove) spustiti ler gas na normalu. Zatim probati na mjestu kako skuter prima gas i da li odmah spusta gas nakon sto pustimo rucicu gasa.

Probat cemo i to, medjutim, pricekat jcu da potrosim ovaj tank s viska ulja u njemu, pa cu ujedno gledan i boju svjecice...

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #145 : 12 Siječanj, 2023, 15:32:22 »


Propustanja, svijetlo, truba rijeseno. Ulje je pocelo curit prema karburatoru, tako da mi jedino ostaje stelanje smjese i probna voznja....

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #146 : 12 Siječanj, 2023, 15:52:15 »
Posto mi je ovo prvi put da radim na skuteru, zasigurno nisam vican stelanju. Malo sam se igrao na uho i snimio kratak video. Ako mozete sta cuti, vidjeti.... pa onako odokativno reci jeli to donekle dobro, bilo bi pozeljno.
Jos jednom veliko Hvala...svima koji su me pratili i pomagali.

PS: Jos ga nisam vozio...



Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #147 : 12 Siječanj, 2023, 17:58:51 »
Moze mozda jos malo nizi ler gas biti. Ostatak ces vidjeti u voznji kako se ponasa..
Lijepo izgleda, bravo  :icon_thumright:

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #148 : 12 Siječanj, 2023, 18:22:09 »
Moze mozda jos malo nizi ler gas biti. Ostatak ces vidjeti u voznji kako se ponasa..
Lijepo izgleda, bravo  :icon_thumright:

Da, taj ler me malo kopka, nije bas da ga mogu smanjit. Smjesa mi je sad cca 2 kruga i ne dopusta mi smanjit ler. Dodje do neke granice i poslije toga ne reagira. Ako smanjim smjesu, onda minimum bolje reagira ali losije orima gas i motor stuca. Sto se tice setupa prije - poslije, jedina je razlika sto je prije imao mallosi filter spuzvicu sada original a dizna bijese 64, sada 60.  :icon_scratch:

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #149 : 12 Siječanj, 2023, 19:14:56 »
Ako je sve ok. Seraf smjese bi trebao bit 1.5 krug odvinut.
Moze bit ostilacije za 15min simo tamo. Ali nikako 2.5 kruga.

Negdje sam pokupio 2.5 kruga i ostalo u glavi. Probat cu krug i pol...pa vidjet. Hvala na informaciji

Potpuno netočno i jedno i drugo. Nema štelanja smjese odoka niti ima nekakva idealna vrijednost. Sve od 1-3 kruga je ok. Ovisi o postavkama skutera,dizni, filteru itd.
Znači digne se ler gas onako poprilično, neka se kotač vrti. Zatim se zavrne šaraf smjese skoro do kraja, paziti da se skuter ne ugasi. Polako odvrtati saraf smjese dok ne dobijemo najbrzi rad na leru odnosno "tvrde taktove". Za ovo treba imati dobro uho. Kada smo dobili najbrzi rad (tvrde taktove) spustiti ler gas na normalu. Zatim probati na mjestu kako skuter prima gas i da li odmah spusta gas nakon sto pustimo rucicu gasa.

Naravno da je netocno jer seraf se ne stela napamet. Samo sam napomenuo da je u njegovom slucaju 2.5 kruga previse i da ce se lakse nac na 1.5 krug. Ako je sve uredu naravno.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #150 : 12 Siječanj, 2023, 20:38:51 »
A nije tocno ni ovo kako je on opisao, al nema veze...Pisao sam ja o tome vec 5-6 puta, koga zanima bude trazio, neda mi se vise opisivat i pisati "kobasica" postove.

Evo ti jedan zanimljivi video kako provjeriti imas li fals zrak negdje.Mana su poklopac klipica i bijela plastikica koja sluzi kao vodilica klipica

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #151 : 13 Siječanj, 2023, 12:30:23 »
Vozikao sam se nekih 2-3km... Nemam ravnice da vidim krajnju brzinu, ono sto sam uspio vidjet lijepo dodje do nekih 45km/h a onda kao da stagnira. Al opet kazem, jedvice imam 100 metara...
 Solidnu zbrdicu vuce sasvim pristojno, ( imam 120kg,  :help:).
Ja jednostavno nemam iskustva da kazem jel to dobro ili nije. Ovo mi je prvi out da sam vozio skuter, zadnja voznja mi je bila na Tomosu prije 30 godina..... :laughing7:

Edit: Evo i sin kaze da vuce dobro ali da je krajnja brzina mala...cca50km/h

Da pricekam da nove karike slegnu pa da vratim diznu 64 i red sponge te eventualno skinem poklopac od karba?
« Zadnja izmjena: 13 Siječanj, 2023, 13:14:17 Zmajur »

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1263
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #152 : 14 Siječanj, 2023, 10:58:31 »
Ovo sto sam ja napisao je sigurno tocno jer tako se stela smjesa. Znaci kada dobijete da skuter najbrže radi spusti se ler gas i proba se na mjestu odaziv na gas. Ne smije nigdje biti falseg zraka i skuter kada se pusti gas mora odmah spustati okretaje. Ako su samo mijenjane karike ne treba tu puno razrade. Nakon toga se nadje neka ravnica te se vozi pun gas cca 1 km. Skuter se ugasi na kljuc i stane se cim prije. Vadimo svjecicu i gledamo boju. Ako je boja bijele kave koja vuce na ciglasto imamo odgovarajucu diznu i smjesa je ok. Ako je svijecica siva, bijela, ili samo malo smedjkasta dizna je mala. Ako je crna dizna je prevelika. Kada nadjemo odgovarajucu diznu radimo isti test na prvoj trecini gasa i na pola gasa. Poslusao sam snimku i zvuci odlicno, to je to. Ler gas se stela sa upaljenim dugim svjetlima uvijek. Kada rijesite ful gas ako je boja svjecice dobra onda polako dalje.
« Zadnja izmjena: 14 Siječanj, 2023, 11:02:07 dr.mrgood »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #153 : 14 Siječanj, 2023, 12:25:47 »
Ne nije tocno,jer ce skuter najbrze raditi na najvise krugova, a to je presiromasna postavka smjese.
Ono sto si nabiblao napamet nije tocno, lijepo da oces pomoci covjeku,ali to nije to.
U par navrata sam detaljno opisivao postupak,koga zanima neka trazi...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1263
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #154 : 14 Siječanj, 2023, 13:39:45 »
Ne nije tocno,jer ce skuter najbrze raditi na najvise krugova, a to je presiromasna postavka smjese.
Ono sto si nabiblao napamet nije tocno, lijepo da oces pomoci covjeku,ali to nije to.
U par navrata sam detaljno opisivao postupak,koga zanima neka trazi...
Ja nisam nista nabubao napamet jer sarafim po skuterima vec godinama. U biti se kod stelanja smjese traze tvrdji taktovi, odnosno kada nam skuter najbrze radi i kad nadjemo taj polozaj tada zavrcemo saraf smjese dok se okretaji ne pocnu spustati. Kada pocne spustati okretaje samo malo odvrnemo saraf smjese i to je to. Ali za ovo treba iskustvo, uho i precizna ruka.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #155 : 14 Siječanj, 2023, 14:57:53 »
Ne nije tocno,jer ce skuter najbrze raditi na najvise krugova, a to je presiromasna postavka smjese.
Ono sto si nabiblao napamet nije tocno, lijepo da oces pomoci covjeku,ali to nije to.
U par navrata sam detaljno opisivao postupak,koga zanima neka trazi...

Trazio sigurno pola sata, nisam nasao....Trazilica iznavi svega i svačega... :laughing6:

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #156 : 14 Siječanj, 2023, 15:15:07 »
Ali pustimo sad smjesu. Sada sam opet u problemima. Vozio sam par km, vise manje vukao kaka spada ali kao da mu fali okretaja...Na neki nacin, prije je povukao 65-70, sada na jedvice jade 50 ali vuce.
Tesko mi je o tome pricat jer nemam prijasnjih iskustava s ovum ili bilo kojim skuterom.
Medjutim danas ga upalio iz prve i nakon 15 sekundi se ugasio i nebi bog ga upalio. Mjenjam svjecicu, skidam filtar zraka i rokam start sprej i upalio uz malo verglanja.  Stavljam rucni cok, koji me naprosto izludio....
Jednostavno nisam mogao nista nariktat. Ili se gasi ili bi sam digao okretaje u nebo.......dizne uopće nisu reagirale, kad bi dao gas, ostao bi vrtit kao da se sajla zaglavila.  Vracam automatski cok ali primjećujem da u crijevu goriva ima zraka. Isprobavam vakum, vakum radi...na kraju skidam cep od goriva (mozda odušnik pa stvara vakum u tanku) i nekako taj zrak nestao. U leru radi normalno, prima gas i sve pet. Krenem u voznju, skuter odmah ostane bez snage na uzbrdici da ni bez mene na njemu nije mogao potegnut. Kao da ostane bez goriva.... Posto zivim na brdu, nije bas jednostavno gurat ovo g#vn%...
Na kraju skidam svjecicu, malo je čađava ( jos uvijek imam ulja u gorivu i puno rada na minimumu ) tako da to ne uzimam u obzir. Ponovno palim motor ali ovaj put zacepio sam prstom usis zraka na filteru i osjetim da motor dobiva na okretajima i snazi, Kada odcepim nema okretaja, nemiran rad i gas se vraca pol sata u ler... Sad još i falši zrak...
E sad sam potpuno u kur*u....toliko toga a ne znam od kud krenut...

1. Zna se pojavit zrak u crijevu goriva
2. Ponekad ostane bez goriva (nova vakum pumpa)
3. Ponekad motor u leru se sam zaletava u okretaje
4. Falsi zrak iz vedra neba a nemam pojma di

Recimo da sad pali na zub, prima gas ali kao da je ogranicen u okretajima ili nema snage da bolje zavrti... Toliko toga se desilo iz vedra neba da sam vec sada pocimam zalit sta sam se ulovio svraba...
Najgore od svega jesu losi uvjeti za sarafanje i probnu voznju...pa postaje pomalo stresno
« Zadnja izmjena: 14 Siječanj, 2023, 15:26:54 Zmajur »

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1263
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #157 : 14 Siječanj, 2023, 16:11:56 »
Kada skuteru dok radi na airboxu zatvoris skroz ulaz zraka skuter se mora odmah ugasiti. Ako ostaje raditi znaci da imas falsi zrak. Cim on tebi bolje radi sa zatvorenim usisom a nije se ugasio znaci da, logicno, imas negdje falsi zrak. Tome u prilog ide i cinjenica da ne ide preko 50 odnosno nema snage.
Ako ti je proradilo nakon skidanja cepa rezervoara znaci da je zacepljena rupica na cepu. Cep rezervoara mora imati rupicu jer ako je zastopana gorivo ide do odredjene granice i onda stane. To sto si kupio novu pumpu goriva ne znaci nista jer mize ne valjati makar je nova. Sve se to danas radi u Kini i najgore je moguce kvalitete. Ja sam jednom bio uzeo filter goriva koji je bio neispravan odnosno nije propustao gorivo tj. imao je slab protok. Skuter mi se random gasio u voznji dok nisam skuzio da je to do novog filtera.
« Zadnja izmjena: 14 Siječanj, 2023, 16:16:00 dr.mrgood »

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #158 : 14 Siječanj, 2023, 16:29:00 »
Kada skuteru dok radi na airboxu zatvoris skroz ulaz zraka skuter se mora odmah ugasiti. Ako ostaje raditi znaci da imas falsi zrak. Cim on tebi bolje radi sa zatvorenim usisom a nije se ugasio znaci da, logicno, imas negdje falsi zrak. Tome u prilog ide i cinjenica da ne ide preko 50 odnosno nema snage.
Ako ti je proradilo nakon skidanja cepa rezervoara znaci da je zacepljena rupica na cepu. Cep rezervoara mora imati rupicu jer ako je zastopana gorivo ide do odredjene granice i onda stane. To sto si kupio novu pumpu goriva ne znaci nista jer mize ne valjati makar je nova. Sve se to danas radi u Kini i najgore je moguce kvalitete. Ja sam jednom bio uzeo filter goriva koji je bio neispravan odnosno nije propustao gorivo tj. imao je slab protok. Skuter mi se random gasio u voznji dok nisam skuzio da je to do novog filtera.

Kad na airboxu zacepim ulaz zraka motor radi bez beda full gasom. Gdje bi motor mogao dobivati toliko zraka, to mi nije jasno. Nova brtva na poklopcu airboxa, nova prirubnica...sve šelne na mjestu i stisnute propisno. Bojim se za semeringe, ali opet bas toliko zraka da dobiva...
 :help:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #159 : 14 Siječanj, 2023, 18:21:04 »
Jesi pogledao video koji sam ti linkao?
Dezodoranom ili bilo cim zapaljivim spricaj po svim sumnjivom mjestima.Airbox,prirubnica,karb...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!