Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont  (Posjeta: 38931 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #380 : 23 Ožujak, 2023, 06:06:20 »
Hvala svima ma odgovoru, sumnjam da cu opet u rastavljanje, lezajevi getribe su novi. Pun mi ga je k****,  :laughing6: Kad se raspadne, znat cemo sta pisti...
« Zadnja izmjena: 23 Ožujak, 2023, 06:09:37 Zmajur »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #381 : 23 Ožujak, 2023, 08:26:47 »
trebao si minarelli uzet :P  al ajd, sa 50cc ti nije nikad dosadno  :icon_biggrin:

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1263
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #382 : 23 Ožujak, 2023, 11:26:22 »
Hvala svima ma odgovoru, sumnjam da cu opet u rastavljanje, lezajevi getribe su novi. Pun mi ga je k****,  :laughing6: Kad se raspadne, znat cemo sta pisti...

To ti je zato jer se dijelovi za novije piaggio skutere vise ne rade u Italiji nego u Kini tako da to piaggia vidjelo nije. Kvaliteta izrade dno dna. U Italiji se na traci samo sastavljaju u skuter.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #383 : 23 Ožujak, 2023, 12:20:15 »
trebao si minarelli uzet :P  al ajd, sa 50cc ti nije nikad dosadno  :icon_biggrin:

Volio bih ja noviju generaciju Runnera za dosadu....Evo dajem notebook od some eura + za zamjenu,  :laughing6:

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #384 : 24 Travanj, 2023, 13:03:16 »
Eci peci pec.....

Uskoro registracija pa se napravile distance raspona 0.5mm, od 7 do 9mm. Sta vi mislite, koji da turnem...., pitanje je sad...

Isto tako, pitanjce, ako mi u knjizici pise max brzina 49km/h, koliko sam uspio pohvatat price po forumu, ne moram ici ispod 45km/h, jelda?


Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #385 : 02 Svibanj, 2023, 17:49:39 »
Ne bas bajno proljece, al ajde malo se kilometara nabralo.... pa da kazem sta me muci. I dalje imam to nekakvo zvizdanje prilikom opterecenja. Iako drugi, velter kategorija,  to ne primjecuju, mene itekako nervira.  Toga nema u leru na 50kmh, ili na nogarama, manje izraženo na ravnome ali zato svijuce na veliko na uzbrdici pod gasom. 
Drugo, brine me taj start..... za mene nespretnoga. Cupa on s teškim mene i njegovih 70cc, ali toliko da se sam u nekilicini puta skoro poljubio zid ili druge u prometu. Super je to uzbrdio,  napucaš gas a on poleti, međutim malo jebeno pri okretima na mjestu ili gurkanja u gužvi... Dali bi to riješio sa težim rolicama ili mekšum federuma kvačila pa da malo ublažim start...
« Zadnja izmjena: 02 Svibanj, 2023, 17:53:32 Zmajur »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #386 : 03 Svibanj, 2023, 00:03:39 »
99% da ti getriba zvizdi i nemoj se trudit mijenjat ležajeve jer neče pomoč, kod frenda sam imao takvu kombu i mijenjao sam ležaj po ležaj i proučavao i tek promjenom getribe, iako je i stara izgledala ko nova sam riješio problem. Nebi me fermalo ali njegov je zavijao i drobio kao da se raspada.

Blaži start možeš dobiti mekšim federima, samo opet gledaj da ne staviš premekane jer češ ili gurat u brdo ili upast u veliku rupu sa okretajima. Serijski bi trebali dobro igrat na takvom setupu.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #387 : 03 Svibanj, 2023, 10:46:53 »
99% da ti getriba zvizdi i nemoj se trudit mijenjat ležajeve jer neče pomoč, kod frenda sam imao takvu kombu i mijenjao sam ležaj po ležaj i proučavao i tek promjenom getribe, iako je i stara izgledala ko nova sam riješio problem. Nebi me fermalo ali njegov je zavijao i drobio kao da se raspada.

Blaži start možeš dobiti mekšim federima, samo opet gledaj da ne staviš premekane jer češ ili gurat u brdo ili upast u veliku rupu sa okretajima. Serijski bi trebali dobro igrat na takvom setupu.

Hvala na odgovoru... Znaci getriba i ne diraj dok se ne raspadne,  :laughing6:. Sto se tice federa, sad su serijski, ali me taj setup dobro cimne dok krecem... S obzirom na moju tezinu, ispada da bi bilo bolje da se naviknem na stanje kakvo jest...


Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #388 : 04 Svibanj, 2023, 09:15:57 »
Evo, prošao tehnički, mada je ipak trebala malo deblja blokada. Prvo sam stavio 7.5mm, napravio đir i po GPS bi pokazao 50km/h. Rekoh necu se zahebavat, pa stavio pola mm deblju, tj, 8mm.
Ipak, valjci su pikazali 54km/h ali u kratkom vremenu... S obzirom na moju građu, oprošteni svi grijesi... Ako bude drugog puta, ocigledno moram stavit 8.5 ili cak 9mm prsten,  :dontknow:

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #389 : 07 Svibanj, 2023, 15:29:15 »
Evo mene blizu 1000km od "generalke" pa sam odlucio odradit jos jedan test sa sviječicom. Uglavnom, sad kad je zatoplilo, skuter se pali samo pod gasom, osim kad je bas topal. Cim malo odahne, 5 minuta, opet s gasom. Jutarnje prvo paljenje, svječica je mokra i crna a prva voznja je u znaku trokiranja sve dok mu ne napucam gas dva tri puta i onda doslovno odčepi i vozi normalno. Kad se zagrije, nema znakova trokiranja, lijepo vuče i reagira na gas. Igrao sam se sa smjesom, uglavnom na 1.5 krug treba vremena da se vrati gas na minimum i nasao sam se na nekih 1.75 po sluhu i na kraju sam zericu smanjio na 1.65....
Da ponovim, klipic je 40, igla skroz spuštena, dizna 82, svječica NGK BR8ES, poklopac airboxa proširen, lulica usisa 18mm
Potrošnja mu je oko 3.6L umjerene voznje, polugradske vožnje s 125kg nosivosti....

Evo slika svječica:
1/3 gasa - cca 30kmh po GPS-u


1/2 gasa - cca 65kmh po GPS-u


1/1 gasa - cca 85kmh po

I na kraju, izgled svječice nakon 20km voznje, stopiranja i rada motora 3-4minute u leru

Nadam se povratnoj informaciji sto se tice boje svjecica i usput imam pitanje za paljenje pod gasom i trokiranje pri "hladnom" startu. Prvo nadam se da mi je svjecica odgovarajuca, koliko sam procitao na forumu, BR9ES bi mi dala topliju varijantu boje, vise trokiranja u hladnome ali stabilniji rad u visokim okretajima?
Dali mi "novi el.cok"  radi problema, jer uistinu, probao sam rucni cok, isto sam palio na gas kad je cok bio ugašen a nikako ga nisam mogao upalit kad je cok bio upaljen....S obzirom da ga sad dobro zalije gorivom dok je hladan (mokra svječica), dali bi trebao mozda neku drugu igli ili ?
« Zadnja izmjena: 07 Svibanj, 2023, 15:32:56 Zmajur »

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #390 : 07 Svibanj, 2023, 15:34:19 »
Evo mene blizu 1000km od "generalke" pa sam odlucio odradit jos jedan test sa sviječicom. Uglavnom, sad kad je zatoplilo, skuter se pali samo pod gasom, osim kad je bas topal. Cim malo odahne, 5 minuta, opet s gasom. Jutarnje prvo paljenje, svječica je mokra i crna a prva voznja je u znaku trokiranja sve dok mu ne napucam gas dva tri puta i onda doslovno odčepi i vozi normalno. Kad se zagrije, nema znakova trokiranja, lijepo vuče i reagira na gas. Igrao sam se sa smjesom, uglavnom na 1.5 krug treba vremena da se vrati gas na minimum i nasao sam se na nekih 1.75 po sluhu i na kraju sam zericu smanjio na 1.65....
Da ponovim, klipic je 40, igla skroz spuštena, dizna 82, svječica NGK BR8ES, poklopac airboxa proširen, lulica usisa 18mm
Potrošnja mu je oko 3.6L umjerene voznje, polugradske vožnje s 125kg nosivosti....

Evo slika svječica:
1/3 gasa - cca 30kmh po GPS-u ( boja je nijansu svijetlija u stvarnosti)


1/2 gasa - cca 65kmh po GPS-u ( boja je nijansu svijetlija u stvarnosti)


1/1 gasa - cca 85kmh po GPS-u ( boja je nijansu svijetlija u stvarnosti)


I na kraju, izgled svječice nakon 20km voznje, stopiranja i rada motora 3-4minute u leru

Nadam se povratnoj informaciji sto se tice boje svjecica i usput imam pitanje za paljenje pod gasom i trokiranje pri "hladnom" startu. Prvo nadam se da mi je svjecica odgovarajuca, koliko sam procitao na forumu, BR9ES bi mi dala topliju varijantu boje, vise trokiranja u hladnome ali stabilniji rad u visokim okretajima?
Dali mi "novi el.cok"  radi problema, jer uistinu, probao sam rucni cok, isto sam palio na gas kad je cok bio ugašen a nikako ga nisam mogao upalit kad je cok bio upaljen....S obzirom da ga sad dobro zalije gorivom dok je hladan (mokra svječica), dali bi trebao mozda neku drugu igli ili ?

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #391 : 07 Svibanj, 2023, 20:00:53 »
Boja je cak i ok. Iako bi ja isao na hladniju svjecicu tipa br9 ili rn2c
To sta hladan trokira dok se malo ne ugrije je normalno.
Hladan bi trebao palit bez gasa inace. A topal ako trazi gasa je cak i normalno.
Ja tu nebi nista dirao vise. Eventualno stavit za broj hladniju svjecku, pa ce i boja bit bolja, malo tamnija ipak.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #392 : 07 Svibanj, 2023, 20:23:59 »
Boja je cak i ok. Iako bi ja isao na hladniju svjecicu tipa br9 ili rn2c
To sta hladan trokira dok se malo ne ugrije je normalno.
Hladan bi trebao palit bez gasa inace. A topal ako trazi gasa je cak i normalno.
Ja tu nebi nista dirao vise. Eventualno stavit za broj hladniju svjecku, pa ce i boja bit bolja, malo tamnija ipak.

U ovo proljetno vrijeme, hladan pali samo sa gasom..bez obzira na smjesu, isto tako i kad je mlak. Jedino bez gasa pali na zub kad je vrel, topal.... Ispada da mu treba zraka, al po ostalim rezumima rada, zraka ima sasvim dovoljno. Ostaje mi jedino taj čok... :icon_scratch: Kad uspored stari i novi el.cok, stari vise strsi vani kad je hladan.... Jedino da jos isprobam taj stari cok, mozda on bolje zacepi dovod goriva u hladnom stanju...
Iako sam se navikao na ovo stanje, ipak volim ceprkat, pa eventualno naucit nesto novo... :glasses9:

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #393 : 07 Srpanj, 2023, 12:55:25 »
Za kojih 15-20tak dana cu bacit pogled na stanje grupe i raskopat getribu da pokusam ustanovit tajanstveno fuckanje... Prvi put se nisam zamarao oznakama lezajevima u getribi pa ako budem morao u izmjenu dal idu klasicni lezajevi, c3 ili kombinacija navedenih?

@Dario007 , evo nasao sam jedan video sa identicnim zvukom. Koliko se sjecam, rekao si da su to garant zupcanici. Ovako na prvu dok ne raskopam i slikam, se mjenjaju svi ili samo primar? 


« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2023, 13:03:40 Zmajur »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #394 : 07 Srpanj, 2023, 15:34:37 »
Svi, jer nemreš znat koji točno zuje. Bar ne ovak gledajuć na oko
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #395 : 07 Srpanj, 2023, 16:46:33 »
ovo je na pezi normalni zvuk  :icon_biggrin:

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #396 : 07 Srpanj, 2023, 17:36:29 »
ovo je na pezi normalni zvuk  :icon_biggrin:

Ali iritira do boli.... Jucer sam mislio da cu se raspast..., danas skoro pa ni traga od zvuka...Jednostavno nema pravila, rijeđe ulje, gusce ulje.... Nekad cvili do boli, nekad samo uzbrdo...rijetko nista ali uglavnom najvise tamo u rezonu od 45kmh

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #397 : 01 Kolovoz, 2023, 14:52:29 »
Evo, vrag nije dao mira....
Reci te mi jel ovo ok, sto se tice klipa cilindra.
Iako se vide resovi, vise su vizualni. Pod rukom, noktom se ne







Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #398 : 01 Kolovoz, 2023, 15:28:01 »
A kaj se dogodilo da si ga otvoril?
Cilindar izgleda dosta izrisano, ali ako kazes da nije strasno onda bi to moglo vozit.
Celo klipa je dosta suho. Trebalo bi tu smesu pojacat sa par brojeva vecom diznom.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #399 : 01 Kolovoz, 2023, 15:51:14 »
A kaj se dogodilo da si ga otvoril?
Cilindar izgleda dosta izrisano, ali ako kazes da nije strasno onda bi to moglo vozit.
Celo klipa je dosta suho. Trebalo bi tu smesu pojacat sa par brojeva vecom diznom.

Imam specificni zvuk, nesto kao turbina na autu kad svijuce, ili kao da kompersorom puses u lezaj pa on ima.specifican zvuk...
Rekao sam da cu sve pogledat, pa eto rasuturam redom...
Sto se tice dizne, bilo je govora smanjit a ne povecat...lol
Boja svjecice je bila ok u svim rezimima, jedino me mucilo paljenje pod gasom... Dizna 82, igla skroz dole, airbox otvoren