Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont  (Posjeta: 38331 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #240 : 20 Veljača, 2023, 15:49:33 »
Znači ovako:
Kao prvo vrati iglu na sredinu jer ideš krivim redoslijedom. Prvo se podešava glavna dizna a kasnije se po potrebi korigira položaj igle. Inače se ovo što je spomenuo dario007 sa položajem igle (jer je on naštelo već 100 skutera do sada) zove tetrapak tuning, odnosno netko tko je kao on složio već 100 skutera unaprijed zna koji treba biti položaj igle. To može ali i ne mora biti točno i zato postoji redoslijed štelanja karburatora. Kao drugo, kada to napraviš a ispostavi se da skuter "grize" kad je hladan a kada se zagrije ne "grize" znači da imaš manjak goriva odnosno premalu diznu. To se vidi i iz snimke jer skuter nema snage kada je vruc. Kada se skuter zagrije spusti se cok i zatvori cok diznu pa se javlja manjak goriva kada je skuter zagrijan.
« Zadnja izmjena: 20 Veljača, 2023, 15:51:32 dr.mrgood »

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #241 : 20 Veljača, 2023, 16:11:06 »
Znači ovako:
Kao prvo vrati iglu na sredinu jer ideš krivim redoslijedom. Prvo se podešava glavna dizna a kasnije se po potrebi korigira položaj igle. Inače se ovo što je spomenuo dario007 sa položajem igle (jer je on naštelo već 100 skutera do sada) zove tetrapak tuning, odnosno netko tko je kao on složio već 100 skutera unaprijed zna koji treba biti položaj igle. To može ali i ne mora biti točno i zato postoji redoslijed štelanja karburatora. Kao drugo, kada to napraviš a ispostavi se da skuter "grize" kad je hladan a kada se zagrije ne "grize" znači da imaš manjak goriva odnosno premalu diznu. To se vidi i iz snimke jer skuter nema snage kada je vruc. Kada se skuter zagrije spusti se cok i zatvori cok diznu pa se javlja manjak goriva kada je skuter zagrijan.

Hvala na odgovoru, ima smisla i to probati, ipak je to najmanje posla. Kad dobro razmislim, dok je igla bila bila skroz dignuta skuter je trokirao na manjem gasu ali cupao na visokom gasu ali nisam siguran jeli bio ful zagrijan, ipak nisam bio na otvorenoj cesti. Sada sam probao spustenu iglu na prva dva zuba, trokiranje se izgubilo ali se izgubila snaga na toplom motoru. ( moze biti i rastegnut remen, pad kompresije ). Sve u svemu nemam sta izgubit mjenjanjem polozaja igle....

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #242 : 20 Veljača, 2023, 17:10:53 »
A20 i A22 igle su takve da uvjek igra prvi ili drugi zub. Upravo si napisao da ti je na malom gasu trokiral dok je igla bila dignuta previse.
Sada kad si spustio iglu izgubilo se naravno to trokiranje ali fali goriva u punom gasu, a to ces nadoknadit kad povecas glavnu diznu. A tada ce mozda trebat iglu spusti skroz. Jasno ko pekmez na tom isfuranom karbu i isfuranom setupu.zato ti je Dario dao takve smjernice da ti ostane samo igra sa glavnom diznom, a i tu si vec jako blizo
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #243 : 20 Veljača, 2023, 17:25:33 »
Evo prije nego sto mi dodju rolice i federi, vrijeme je za testiranje na full gasu, pa cemo vidjet najbolje rezultate sa podesavanjem igle za pocetak

* Pozicija: Lagana uzbrdica cca 1kilometar
* Nosivost: 125kg ( :binkybaby:)
* Top Speed: 50km/h (GPS)
* Igla postavljena na sredinu.
* Dizna: 64
* Filter: Malossi Red Sponge
* Spuh: Malossi Wild Lion
* Karb: PHVA 17.5 bez limica na usisu
* Svjećica: Champion RN2C ( stara neociscena )









Utisci, torkira na hladnome na 1/4 i 1/3 gasa. Kad je topal, trokira  na 1/4 gasa ali osjetno bolji zvuk i odziv na gas kad je topal.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #244 : 20 Veljača, 2023, 20:21:34 »
Neodgovarajuca toplinska vrijednost svijecice automatski pokazuje krivu boju!

A bilo koja postavka koja odstupa od mog tetrapak tuninga je falš zrak kojeg ja mogu dokazati u 30s, sve te korake sam ja prosao na tim skuterima davnih dana sa svim ler diznama koje se daju kupiti,sa svim iglama i svim glavnim diznama.Isto tako i na masu base i midrace setupa, a dosta njih je i na ovom forumu...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #245 : 20 Veljača, 2023, 20:49:36 »
Neodgovarajuca toplinska vrijednost svijecice automatski pokazuje krivu boju!

Ovo je zamjenska odgovarajuca svjecica (Champion) barem po papirima koje posjedujem... :dontknow:

Original : NGK BR8ES
Zamjenska: CHAMPION RN2C

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #246 : 20 Veljača, 2023, 21:09:23 »
Posjedujes krive informacije,ili si krivo procitao.

Prva ugradnja je champion RN3C, a zamjenska je NGK BR8ES.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #247 : 20 Veljača, 2023, 21:48:16 »
Posjedujes krive informacije,ili si krivo procitao.

Prva ugradnja je champion RN3C, a zamjenska je NGK BR8ES.

Ok, ima li kakve razlike u trenutnom testiranju? Nabavio sam tu polovnu, čađavu Champion RN3C i na slikama se vide trenutno stanje koje ja ne znadem ocitat kako spada. Ako je to ta boja bijele kave, onda bi trebalo znacit da je dizna odgovarajuca i treba odradit te minimalne zahtjeve sa iglom, podesavanje smjese?

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #248 : 21 Veljača, 2023, 11:50:18 »
Koliko ja vidim na slikama ovo je RN2C (vidi se na zadnjoj slici).

Uglavnom, ako i sa RN3C imaš ovakvu boju a kažeš da ti kada je zagrijan trokira na 1/4 gasa (odnosno ima viška goriva) onda spusti iglu za jedan zub (znači osigurač igle za jedan zarez gore od postojećeg). AKo nakon toga bude sve ok, skuter fino ide i ne trokira kada je zagrijan na 1/4 gasa onda je to to.
U slučaju da si primijetio oslabljivanje snage na ful gasu kada si spustio iglu za jedan zub onda ideš za diznom za broj ili dva većom i iglu spustiš do kraja.

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #249 : 21 Veljača, 2023, 12:38:26 »
Ja ne znam tko to koga,  :laughing7:  :laughing7:
Manual koji posjedujem sa neta, podudara se sa modelom motora kojeg posjedujem i od tuda vucem podatak.... Nije da se pravim pametan.... :laughing7:





No, pustimo sad to. Evo dignuo sam ponovno osigurac do kraja ( spustio iglu), kao sto rekoh i prije teokiranja nema ni hladno ni toplo.  Obavio sam istu relaciju u tri režima rada iako ovaj treci na minimumu je bio samo proklizavanje kvacila. Krajnju brzinu nisam dobio nista vise nego kad je igla bila na sredini ali imao sam osjecaj da ima vise snage na pola gasa.  Na pola gasa, skuter je imao snage, bez muke isao blizu 40-43km/h na sat. Na ful gasu dobio sam jedvice 46-50 (ovisi o dionici ceste). Nakon toga isao sam se vozit nekih 30tak km u sutu razne dionice. Ono sto mogu reci, skuter solidno krece s obzirom na moju težinu i sasvim lijepo se vozi na nekih pola gasa, mozda mrvicu više i to je oko 45-50km/h. Dodavanjem gasa 3/4 od 55km/h do 65km/h se pomalo razvlaci. Nesto izmedju 3/4 - 4/4 gasa kao da nema utjecaja. Uz sve to, na istoj poziciji igle, probao sam uz GPS veliku uzbrdicu topal - hladan. Razlika je nekih 5km/h ( hladan 35-40, topal 30-35 ). A sto se tice starta, vidi se lagana razlika u startu, tocnije malo je tromiji, ali to se valjda moze prepisat termo grupi, remenu....
Danas sam ukupno presao 50km, od toga je pola na punom gasu i potrosnja je 4.5 litre na ovaj setup.
Sto se tice svjecice, evo boje u tri rezima rada:

Uzbrdo 1km full gas ( top speed 50km/h)



Uzbrdo 1km pola gasa ( top speed 40km/h)



Otvorena cesta, lagana uzbrdica ( top speed 20km/h)



Evo nadam se da sam dao dovoljno informacija.... Dali je to maximum tog skutera, to je na vama.
Hvala svima...

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #250 : 21 Veljača, 2023, 15:47:58 »
Pusti sve kako je i stavi diznu dva broja vecu pa probaj. Nema tu idealnog setupa i da ce ti netko reci ta dizna, takav polozaj igle itd. , unatoc tome sto kaze dario007. Ja kada sam na svog peugeota stavljao 70 ccm cilindar i veci usis stelao sam diznu, iglu i smjesu tri dana da dobijem maksimum odnosno idealne postavke.
Uz sve to, na istoj poziciji igle, probao sam uz GPS veliku uzbrdicu topal - hladan. Razlika je nekih 5km/h ( hladan 35-40, topal 30-35 ).
Po ovome vidiš da je mala dizna ako on zagrijan ne ide kao kad je hladan. Fali mu mrvicu goriva jos.
« Zadnja izmjena: 21 Veljača, 2023, 15:52:44 dr.mrgood »

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #251 : 22 Veljača, 2023, 14:50:01 »
Danas sam doslovno pojeo g#vn%....
Prvo.sam isao probat diznu 68, da skratim nis od toga, bunar,  ali mi je jedna stvar krajnje sumnjiva.
Gorivo konstantno tece kad je plovak otvoren dok mijenjam diznu.
Dali to znaci da mi je prdnula vakum pumpa?

Vratio sam diznu 64, nazad i nije mi vrag dao mira pa sam vratio originalni filter i poklopac karba za probu. Napravio sam par kilometara, nisam izgubio na snazi ili brzini i motor vise nije drečao kao prije....

Onda sam odlucio da probam nesto drugo za probu, skinuo sam poklopac karba, ostavio originalni filter i promijenio federe na kvačilu... ( Imam plave federe od prije sa starog kvacila ). Isao sam probni djir i na kraju sam bio primoran gurat motor uzbrdo...jer je proklizavalo kvačilo...( zvono dobilo boju ), kao da motor nije mogao dobit okretaje.

Na kraju sam popizdio, vratio sve kako je i prije bilo te sad odjednom kad se zagrije uopce nema okretaja ni snage da sam sebe pokrene.... I ovog puta je morao gurat moj sin od 60kg. Teško se poceo palit dok je topal, samo pod dobrim gasom, a kad upali moram u dignut minimum da uopce radi...inace se ugasi u sekundi.

Dali to moze biti vakum pumpa u kombinaciji sa el.cokom. Vise nisam pametan vec jako isfustriran sam na sebe sta sam se uopce isao dalje petljat....

Svaki iskusan savjet je dobrodošao, hvala...


Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #252 : 22 Veljača, 2023, 15:41:39 »
Sve ti piše,ali kad odradiš još koju turu guranja,onda bude ti valjda malo jasnije. Jednostavno se moraš nasekirat da bi naucio ili skuzio sta i kako ide...

Ako ne radi na leru to je radi nalijevanja coka ili opcenito prebogate smjese(igla na sredini kako meštri kažu je isti takav simptom). Simptom je da nakon davanja gasa okretaji jako brzo padaju bez zvuka,slicno kao da si okrenuo ključ na off.
I da vakum ventil ti je neispravan ako gorivo curi slobodnim padom.Kupis OEM pumpicu i rijesen problem.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #253 : 22 Veljača, 2023, 16:11:07 »
Sve ti piše,ali kad odradiš još koju turu guranja,onda bude ti valjda malo jasnije. Jednostavno se moraš nasekirat da bi naucio ili skuzio sta i kako ide...

Ako ne radi na leru to je radi nalijevanja coka ili opcenito prebogate smjese(igla na sredini kako meštri kažu je isti takav simptom). Simptom je da nakon davanja gasa okretaji jako brzo padaju bez zvuka,slicno kao da si okrenuo ključ na off.
I da vakum ventil ti je neispravan ako gorivo curi slobodnim padom.Kupis OEM pumpicu i rijesen problem.

Dario007, nazalost vakum i cok je OEM  i novo kupljeno.... Jednostavno, kad nemas iskustva bole leđa.....a opet dođe ti plačeš kad znaš da je novo i probano pred montažu. Jednostavno ne mogu vjerovat da je oboje riknulo u 100- njak kilometara...

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #254 : 22 Veljača, 2023, 18:23:20 »
Lako moguce jer je to sve kinesko smece i nemas gdje kupiti kvalitetne dijelove. Kao sto sam vec pisao - kupio sam novi filter goriva sta ide na crijevo i cudio se zasto mi se skuter gasi, a kad ono filter goriva neispravan.
Sad si spalio zvono, jbg. Ne znam sto ti znaci "skinuo sam poklopac karba" jer ako to skines skuter ne moze raditi niti mozes dati gas.
Moguce da te zeza automatski cok. To sto vakuum pumpa ne zatvara nema nikakvog utjecaja na smjesu jer plovak u karburatoru zatvara dotok goriva. Ja sam sa neispravnom vakuum pumpom vozio svog Piaggia godinama i takvoga ga i prodao.
« Zadnja izmjena: 22 Veljača, 2023, 18:25:51 dr.mrgood »

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #255 : 22 Veljača, 2023, 18:38:12 »
Pomalo vec odustajem...Neznam sta vise da gledam.  Skinuo sam čok, 19mm hladan, 25 topal....znači radi...  Otpojio sam vakum pumpu od karburatora, ispravna je..... Promijenio crijeva za svaki slucaj, isprobao ave filtere, tri sviječice, skuter , cim sjednem na njega se guši. Nema snage ni da me pomakne....

Sta mi preostaje... Izmjerit ponovno kompresiju ( toplo - hladno ), vratit stari auspuh?
Moze li uopce auspuh zahebavat kad se ugrije....ili cdi?

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #256 : 22 Veljača, 2023, 19:32:01 »
neki su imali problema da skuter ne vuce kad se dobro pregrije jer je bila pre velika dizna malo... u svakom slucaju, stelanje karba ako nisi nastelao bar 100 komada , hoce potrajati , ne gubi nadu  :icon_biggrin:

drugo, moje iskustvo sa piaggiom je bilo takvo, da mi se remen katastrofa znao rastezat i gubit performanse, pa sam na kraju zavrsio na malossi kevlaru, al ja sam imao 70cc + multivar+ rezo auspuh + pun gas stalno...

Gore sam reko da probas lakse rolice ili feder kontrasta ako nije nov, bas nisam spominjao federe kvacila jer cesto budu stok masinice slabasne i samo klizi, nikako da zagrize...

Ne znam, meni je minarelli serijala bio cak ok za vozikat se po krajnje ne prometnim cestama i puteljcima, al ako ces htjet pratit promet i konkretnije tripovati, bilo bi ti ok gledati neki base 70 cc ...

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #257 : 22 Veljača, 2023, 20:00:08 »
neki su imali problema da skuter ne vuce kad se dobro pregrije jer je bila pre velika dizna malo... u svakom slucaju, stelanje karba ako nisi nastelao bar 100 komada , hoce potrajati , ne gubi nadu  :icon_biggrin:

drugo, moje iskustvo sa piaggiom je bilo takvo, da mi se remen katastrofa znao rastezat i gubit performanse, pa sam na kraju zavrsio na malossi kevlaru, al ja sam imao 70cc + multivar+ rezo auspuh + pun gas stalno...

Gore sam reko da probas lakse rolice ili feder kontrasta ako nije nov, bas nisam spominjao federe kvacila jer cesto budu stok masinice slabasne i samo klizi, nikako da zagrize...

Ne znam, meni je minarelli serijala bio cak ok za vozikat se po krajnje ne prometnim cestama i puteljcima, al ako ces htjet pratit promet i konkretnije tripovati, bilo bi ti ok gledati neki base 70 cc ...

Ni sam vise neznam kako da se vise izjasnim....ali cu se ponovit. Posto je bilo lijepo vrijeme, isao sam prvo kombinirat malo sa usisom zraka. Vratio sam originalni filter i onaj poklopac zraka od karburatora. Napravio sam probni đir od 5-6 kilometara, nisam izgubio na perfomansama ali sam osjetio da je motor tisini mirniji. Vratio sam se kuci koja ima jebenu uzbrdicu i  tu je po obicaju isao 30-35 km/h.

Vrag mi nije dao mira i isao sam staviti plave federe koji su bili na starom kvačilu te sam za probu skinuo poklopac zraka od karburatora. Ponovno sam se dao u vožnju, ista kilometraža ali mi se nije svidjelo startanje. Kad sam se okrenuo za doma, rapidno sam gubio snagu motora na manjoj uzbrdici ( cca 800 metara) tako da sam ga na kraju hodao pored skutera i potezao gas da ga odguram doma....sto je bilo nezaboravno iskustvo.

Cini mi se da je opet " fantomski"  izgubio snagu kad se zagrijao i onda usput spalio zvono jer nije imao dovoljno okretaja da se ukopcavsa tvrdim federima.

Onda sam popizdio i vratio sve kako bijese jucer.... 64 dizna, oem kvacilo, oem federi, red sponge..etc... Ovaj put dajem sinu da napravi par đireva oko kuce i on nakon 5 minuta pred samu kucu opet izgubi snagu i ne moze potegnut samog sebe...

Sad sam provjerio lamelice, ispuhao karburator, testirao čok, testirao vakum pumpu, promijenio svječicu a on dok je na nogari vrišti a cim sjednem na njega, nece da reagira na gas....i dosta je tih u leru...

Jedino sto mi preostaje je auspuh ili se razletilie karike.... Ako itko ima sto god pametnog za rec ja sam za ... :laughing6:

Da, poceo sam razmisljat da odustanem, prodam ovo cudo i uzmem runnera pa sve od pocetka ili na idem na kit.... Sve u svemu, puno dam vec ulozio da ni sam neznam sta da radim,  :help:



Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1080
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #258 : 22 Veljača, 2023, 20:46:27 »
Nema sad odustajanja, ak' ti ne ide, ostavi par dana, ne čačkaj i kad skupiš volje nastavi.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Typhoon 50cc (2011) - Remont
« Odgovori #259 : 22 Veljača, 2023, 21:28:32 »
Koje rolice sad imas gore sa wild lionom?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!