Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?  (Posjeta: 3634 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kekos

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha neos 70cc
  • MojSetup: DrEvo 70 AC
  • MojSpuh: Yasuni r
Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« : 11 Listopad, 2022, 22:15:54 »
Pozdrav,radi se o yamahi neos 70cc DRevo.Zamolio bih ako neko ima iskustva sa minarelli 70cc prijenosom da mi pomogne.Koje role i federe da stavim ako vec ima forumla neka ili u najmanju ruku koje role i federe da  gledam na jacinu setupa.Treba li prije svega stavljati getribu od aeroxa.Nisam neki znalac pa bi zamolio bez ruganja.
Setup:
Drevo 70cc
Dellorto 17.5
Lamele malossi carbonio 0.30
Polini highspeed role 6.9
Mishimoto remen
Malossi delta kvacilo
Yasuni r ispuh
Malossi red sponge

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #1 : 11 Listopad, 2022, 22:41:25 »
Prije svega ako nisi airbox si preradi za taj karb i naštelaj dobro karb.
Ako imaš serijske zadnje polutke odmah si stavi Malossi žutu centralnu oprugu.
Moja preporuka za remen bi bila da si uzmeš Bando remen....Nije skup, a lijepo radi na takvom setupu.
Kad to odradiš onda si doštelaj težinu rolica.
Računaj da će ti tražiti rolice oko 5,5g.
I još jedna napomena - S obzirom na to da imaš HiSpeed variomat ne bi bilo loše da dodaš barem jednu šajbu od 1mm između bolcne i ventilvara da si start vratiš na normalu.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #2 : 12 Listopad, 2022, 12:23:46 »
Ako ti je original getriba od neosa, ona je bas kratka i pozeljno je stavit minimum od minarelli vodeno hladjenje..

Preporuka je zadnje polutke nabaviti linearne, neki suzuki su imali, peugeot speedfight 2 wrc... ili kupis motorforce novu

remen kao sto Mic kaze, bando je the best..

Offline Kekos

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha neos 70cc
  • MojSetup: DrEvo 70 AC
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #3 : 12 Listopad, 2022, 18:18:30 »
Na koji nacin da preradim airbox?Tako sam nesto i zamisljao 5.5g role,zuti centralni.Opruge kvacila zute pa ih nastimat natezanjem?.Remen mi je novi pa mi ga je steta mjenjat ako nije neka drasticna razlika?hvala na odgovorima.Za sada ne bih dirao polutke zadnje.Dok se ne razradi kit.Getribu mislim u buducnosti mijrnjati.

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1083
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #4 : 12 Listopad, 2022, 18:50:45 »
Nađi crijevo unutarnjeg promjera oko 19mm, Proširi rupu u airboxu, i uguraj crijevo, oko spoja stavi diht mase/ silikona, i to je to. Uslikaj te lamele i stavi sliku ovdje, moguće da nisu karbonske, ja sam imao problema sa tim, a i ovdje su se više puta spominjale u negativnom kontekstu.
Linearna definitivno.

Offline Dasta je16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 79
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beta ark 50
Odg: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #5 : 12 Listopad, 2022, 19:11:20 »
Na koji nacin da preradim airbox?Tako sam nesto i zamisljao 5.5g role,zuti centralni.Opruge kvacila zute pa ih nastimat natezanjem?.Remen mi je novi pa mi ga je steta mjenjat ako nije neka drasticna razlika?hvala na odgovorima.Za sada ne bih dirao polutke zadnje.Dok se ne razradi kit.Getribu mislim u buducnosti mijrnjati.
Kao sto je dragster rekao, ija sam od njega koristio savjet i uzeo komadic najobicnije gume za vodu ispred kuce i stavio u airbox i ucvrstio silikonom. Sve odlicno radi. Nadovezujem se na to za linearne polutke i sajbicu za hi speed variomat. Sto dobijem sa podlaganjem variomata sajbicom. Meni vec od prije suska u deklu nesto kad se variomat pocne sirit sada neznam jeli to do zupcanika od startera jer procitao sam da je to uobicajeni problem ali neznam kako ga rijesiti. I koja je prednost i razlika linearnih polutki.

Offline dell

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 355
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #6 : 12 Listopad, 2022, 20:47:10 »

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1083
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #7 : 12 Listopad, 2022, 21:37:24 »
Na koji nacin da preradim airbox?Tako sam nesto i zamisljao 5.5g role,zuti centralni.Opruge kvacila zute pa ih nastimat natezanjem?.Remen mi je novi pa mi ga je steta mjenjat ako nije neka drasticna razlika?hvala na odgovorima.Za sada ne bih dirao polutke zadnje.Dok se ne razradi kit.Getribu mislim u buducnosti mijrnjati.
Kao sto je dragster rekao, ija sam od njega koristio savjet i uzeo komadic najobicnije gume za vodu ispred kuce i stavio u airbox i ucvrstio silikonom. Sve odlicno radi. Nadovezujem se na to za linearne polutke i sajbicu za hi speed variomat. Sto dobijem sa podlaganjem variomata sajbicom. Meni vec od prije suska u deklu nesto kad se variomat pocne sirit sada neznam jeli to do zupcanika od startera jer procitao sam da je to uobicajeni problem ali neznam kako ga rijesiti. I koja je prednost i razlika linearnih polutki.

Linearna i obična.


Offline Kekos

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha neos 70cc
  • MojSetup: DrEvo 70 AC
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #8 : 13 Listopad, 2022, 09:40:02 »
Pozdrav,oprostite sto se kasno javmjam posto sam skuter sastavljao sinoc do kasnih sati.Znaci preraditi onu lulicu od airboxa sta je na vrhu?onu dole drugu rupicu ne dirati?Lamele su malossi karonske ne karbonitne ako na to mislite.Znaci najbolje staviti duzi prijenos i ravne polutke pa se igrat sa oprugama i kuglama.To za polutke ravne nisam znao sto daju.Gdje se mogu nabaviti te ravne a da nisu malossi one od1000kn.Posto je kit tek sastavljen mislim da mi je potrebno proci nekih 1500 2000km da sve sjedne na svoje za eksperimentirati sa oprugama.Getribu i polutku mogu ubaciti i prije?Posto sam novi na forumu neznam kako se kace slike da vam pokazem cime raspolazem.Pomoc🤣🤣🤣

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1083
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #9 : 13 Listopad, 2022, 18:05:19 »
Getriba duža od Minarelli vodenog i linearna. Cijena nove linearne je oko 50€, ili jeftinije ak' netko na forumu ima za prodati, getriba nebi trebala biti skuplja od 200-250kn.
Netko od kolega je spomenuo, kreni sa 5,5gr, a što se tiče centralnog i federa kvačila, dalje od Malossi žutih ne trebaš probavati, eventualno ako već imaš Polini plave.
Za razradu ti ne treba toliko, 300km i to je to. Getriba i polutke mogu odmah, bez obzira na razradu.
Slike:
Postimages.org
Upload
Direktan link za forume
C/P link ovdje

Offline Dasta je16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 79
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beta ark 50
Odg: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #10 : 13 Listopad, 2022, 19:27:29 »
Getriba duža od Minarelli vodenog i linearna. Cijena nove linearne je oko 50€, ili jeftinije ak' netko na forumu ima za prodati, getriba nebi trebala biti skuplja od 200-250kn.
Netko od kolega je spomenuo, kreni sa 5,5gr, a što se tiče centralnog i federa kvačila, dalje od Malossi žutih ne trebaš probavati, eventualno ako već imaš Polini plave.
Za razradu ti ne treba toliko, 300km i to je to. Getriba i polutke mogu odmah, bez obzira na razradu.
Slike:
Postimages.org
Upload
Direktan link za forume
C/P link ovdje
Ahaa hvala na odgovoru. Znaci limearne su ravnih rupa bez uvijanja ikakvih?. I gdje da vidim ima li itko za prodati te linearne?

Offline Kekos

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha neos 70cc
  • MojSetup: DrEvo 70 AC
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #11 : 14 Listopad, 2022, 00:30:52 »
Pozdrav,danas skuter odradio skoro 5h u leru.Svako 10 min cca ga ispuhao da dim izade.Provozao ga 100km i vec ima bolesno snage.Lijepo se vrti prima gas i remen je poceo prenosit ljepse.Skuter odlicno ide sta me izmemaduje da nije cackano oko variomata.Znaci polini 6.9 role,polini plava svijetlija opruga iz highspeeda i malossi delta sa bilin oprugama.Stvarno me zadivluje.Trebalo bi jace opruge kvacila jer odma odvaja al sto me fasciniralo kad se yasuni uzari stalno pucketa i to glasno.Pod nogama se osjete pucnjevi,to nisam ocekivao.Stvarno sam iznenaden kako skuter ide nakon 100km i 5 h lera.Mislim da bi to sa getribom i polutkqma bio pun pogodak.Isplati li mi se stavljat zuti malossi centralni i zute opruge prije getribe i polutki posto nebi odma odvajao 200e.

Offline Kekos

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha neos 70cc
  • MojSetup: DrEvo 70 AC
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #12 : 14 Listopad, 2022, 00:32:48 »
Eh da.Da opet postavim pitanje.Treba na mjesto lulice staviti novu sa promjerom 20mm?Time mogu samo dobiti?

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #13 : 14 Listopad, 2022, 10:41:41 »
Na 17.5 karb lulicu fi19 ili 20mm,koju lakše nabaviš/napraviš,bolje će ić kad se poštela s većom diznom

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1083
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #14 : 15 Listopad, 2022, 07:15:39 »
Pozdrav,danas skuter odradio skoro 5h u leru.Svako 10 min cca ga ispuhao da dim izade.Provozao ga 100km i vec ima bolesno snage.Lijepo se vrti prima gas i remen je poceo prenosit ljepse.Skuter odlicno ide sta me izmemaduje da nije cackano oko variomata.Znaci polini 6.9 role,polini plava svijetlija opruga iz highspeeda i malossi delta sa bilin oprugama.Stvarno me zadivluje.Trebalo bi jace opruge kvacila jer odma odvaja al sto me fasciniralo kad se yasuni uzari stalno pucketa i to glasno.Pod nogama se osjete pucnjevi,to nisam ocekivao.Stvarno sam iznenaden kako skuter ide nakon 100km i 5 h lera.Mislim da bi to sa getribom i polutkqma bio pun pogodak.Isplati li mi se stavljat zuti malossi centralni i zute opruge prije getribe i polutki posto nebi odma odvajao 200e.

Pokušat ću ti ja odgovoriti. Ne znam tko ti je rekao da ga držiš 5h na leru, ne vidim smisla, vjerujem isti koji ti je rekao da za razradu treba 1300km.... :dontknow:
Valjčići su ti definitivno preteški, kolega MIC ti je već napisao, gađaj oko 5,5gr. Sa širenjem ulaza u airbox ti nećeš dobiti ništa, nego će karburator dobiti zraka koliko mu treba. Ako ti puca iz auspuha znači da se trebaš poigrati sa karburatorom, smjesa, glavna dizna, položaj igle. Kako misliš da se Yasuni "užari"?? Ako misliš ugrije, to je jedno, ali ako se baš "užari", onda to ne ide u dobrom smjeru, i negdje si fulao.
Ja sve dijelove uzimam sa Scooter Attack, a ako nešto ne možeš naći, javi se porukom, mislim da ja imam to što ti fali, getriba i ostalo.
Nisi napisao postavke karburatora, i boju svjećice.

Offline Kekos

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha neos 70cc
  • MojSetup: DrEvo 70 AC
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #15 : 15 Listopad, 2022, 20:36:39 »
Krivo sam se izrazio da se uzari.Auspuh je odlican.Svijecica je ngk br8hs.Sto se tice karburatora tih postavki to nezna.U to se ne razumijem.Kako sam ga fobio tako je i montiram.Ako imas volje mogu ti se javiti da mi das smjernice sto trrbam ciniti kod karburatora.I da se cujemo za te djelove.Narucio sam silikonsko crijevo pod 90 stupnjeva unutarnji fi 20mm za airbox.Evo ti moj broj pa mi se javi putem whattsupa sutra ako imas volje pomoci.Hvala na savjetima svakako.097 704 9435

Offline Kekos

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha neos 70cc
  • MojSetup: DrEvo 70 AC
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #16 : 25 Listopad, 2022, 23:10:30 »
Pozdrav,kao prvo da se svima zahvalim na pomoci oko mojeg setupa jer sam dosta naucio o mehanici i prijenosu citaj novi sam u skuterima.Na skuter je zadnje montirana ravna polutka zadnja i lc getriba,prosiren usis na 20mm mozda je i puno to.Zuti malossi centralni i 5.5g role mi nisu bas funkcionirale pa sam vratio prvobitni setup 6.9g role i plavi polini.Probah 6.9g na malossi zuti centralni malo bolje ali opet lose dosta.Trenutno imam zelene malossi opruge na delta kvacilu koje bi zamjenio zutima ili crvenima.Usput zna li netko cemu su oni utezi sa rupama ispod federa?.Sa setupom sam jako zadovoljan ali smatram da se jos moze malo dobiti na startnosti.Malo mi je slabiji osjecaj starta sa ravnom polutkom ali mi se svida ravnomjerno punjenje i upotrebljivije je.Poradia bi jos na rolama i oprugama kvacila.Tipa spustit na nekih 6g i tvrde federe.Jako mi se dopala getriba jer mogu vozit preko 80 a da nemam osjecaj da ce se razletit motor.Takoder bi neki remen koji se sporije grije,trenutno mitsuboshi.Planiram i otvore na deklu napraviti sa donje strane i na kraj da nije bas upadljivo.Ponovno se zahvaljujem svima na pomoci.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #17 : 25 Listopad, 2022, 23:52:06 »
na linearne polutke, malosi zuti je premekan, treba ti crveni malossi ili ekvivalent njemu..

remen bando, postojala je obicna i ojacana verzija, koju god nadjes je the best, samo sta ojacani vise km napravi... mislim da je stage 6 pakirao takodjer bando remenje, al ne znam jel jos stoji to...

ps ja deklo nisam busio, a vozio sam dosta po brdima, i ok je sve radilo, mogo bi osjetit pad pri voznji punim gasom, al to se ionako ne preporuca...

Offline Kekos

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha neos 70cc
  • MojSetup: DrEvo 70 AC
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #18 : 26 Listopad, 2022, 00:07:55 »
Probah zuti malosi sa 5.5g role i jedva 70,stavim 6.9g i ide 75.Vratim polini plavi i 6.9g role ide preko 90gpsa.Jeli potrebno stavljati onaj oversize ventator?

Offline Kekos

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha neos 70cc
  • MojSetup: DrEvo 70 AC
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Minarelli DRevo70cc,pomoc oko prijenosa?
« Odgovori #19 : 26 Listopad, 2022, 00:09:03 »
Znaci bando remen?Ima li razlike onaj od peugeota ili kokeg vec da je navodno duzi?Nikakvi krvlar remeni?