Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Nmax ili Piaggio Madley  (Posjeta: 4344 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ivo123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYears
Yamaha Nmax ili Piaggio Madley
« : 30 Rujan, 2022, 11:01:27 »
Pozdrav, zanima me vaše mišljenje, u potrazi sam za novim skuterom i izbor se sveo na ova 2, Nmax ili Madley, što bi vi odbrali, zašto i dali 125 ili 155 kubika (imam A2)?

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2835
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Yamaha Nmax ili Piaggio Madley
« Odgovori #1 : 30 Rujan, 2022, 12:16:23 »
Ako se vozis isključivo grad, ono 90% grad, onda 125. Ako ideš na otvorenu cestu dužu od 10-12 km, vec se traži potreba za nešto jačim.

Ja bi uvijek prije Yamahu izabrao kod novijih i novih vozila.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Yamaha Nmax ili Piaggio Madley
« Odgovori #2 : 30 Rujan, 2022, 16:46:22 »
uzmi onaj na kojim ti se najljepse sjedi... uzmi 150cc...

Offline halflife

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zip 50 2t
  • Moja Kaciga: noname
Odg: Yamaha Nmax ili Piaggio Madley
« Odgovori #3 : 08 Veljača, 2024, 12:14:10 »
Imao sam istu dilemu kao i jako puno drugih ljudi koji pitaju isto: Nmax ili Medley? A onda, kad sam malo dublje to sve analizirao, shvatio sam da to uopće nisu konkurentrni skuteri!
Ako pričamo o 3 marke, Honda, Piaggio i Yamaha, onda situacija stoji ovako:
NMAX -  konkurencija Honda PCX


Medley -  konkurencija Honda SH


A zašto po mom mišljenju NMAX i Medley nisu konkurenti?
Nije ista koncepcija. Futuristički izgled sa debelim grebenom između nogu prema klasičnom izgledu Medley-ja sa gotovo ravnom podnicom.
NMAX kotači 13" prema Medley 16"-14" (to je velika razlika u vožnji)
NMAX općenito manji po dimenzijama i nosivosti.

A sad ono što me odvratilo od kupnje NMAX-a, a privuklo da kupim Medley:
1. Veliki kotači (gore spomenuto)
2. Veliki čitljivi display koji pokazuje RPM, vanjsku temperaturu, sat 24-formata, indikator bočne nogare (NMAX sve ovo nema i display je dosta manji). Podjela razine goriva kod NMAX-a je pet segmenata, kod Medley-ja 10 segmenata, što je puno preciznije.
3. Prednji žmigavci na NMAXU postavljeni jako nisko
4. Prostor ispod sjedala: kod NMAX-a jedva stane jedna manja kaciga i to okrenuta naopako (kapacitet 23l), kod Medley-ja 2 bez problema (kapacitet 36l).
5. Prednji lijevi pretinac kod NMAX-a otvoren! Desni nema ključ! U lijevom otvorenom još i 12V utičnica za upaljač. U ionako malo mjesta, kad dođe punjač+kabel,... umjesto da je samo USB. A tek kad pada kiša... Medley zatvoreni zaključani pretinac sa USB. Puni 1.3A, testirano. Zbog skučenog i nepravilnog prostora kupiti kutni 90° type-C kabel.
6. Zadnji nosač, rukohvat kod NMAX-a nije pun, nego šupalj ispod. Pitajte suvozača kakve su mu ruke nakon malo duže vožnje. Medley ima pune ručke.
7. Nosač kofera kod NMAX-a treba posebno kupiti. Kod Medley-a je samo potrebno dodati ploču koju možeš napraviti i sam.
8. Medley ima ASR (traction control), NMAX nema, ako je to nekom važno
9. Maksimalno opterećenje: NMAX 166kg (vozač+suvozač+prtljaga), Medley 190kg. Ako ste većih gabarita, mislim da trebate ipak razmisliti o >=300ccm
10. Nešto jači motor iste zapremine 155ccm: NMAX 15.1KS 14Nm, Medley 16.4KS 15Nm

Naravno da sve ovo nekom uopće ne smeta, nije mu važno i slično. Nekome se sviđa izgled, dizajn i nisu mu važne praktične stvari. Meni je sve ovo bilo vrlo važno, tako da sam odnedavno  ponosni vlasnik Medley-a 150S.

Nije niti kod njega sve savršeno i moglo je biti bolje:
1. Bravica na lošem mjestu pa kod otvaranja prednjeg pretinca treba uvijek dizati privjesak ili ostatak ključeva
2. Nema keyless
3. Bočna nogara kad se sklapa-rasklapa udara metal od metal. Komadić gume rješava problem
4. Multifunkcijska tipka "mode" je predaleko za palac kad se nose rukavice i teško je npr. odgovoriti na poziv preko mobitela
5. Kad se usporava, čuje se čudan zvuk ABS-a iz zadnjeg kola (jednostavno je tako i ne utječe na funkcionalnost)

Zato je:
1. Motor odličan, vrlo linearno ubrzava 0-90Km/h (max brzina oko 120km/h)
2. Nakon oko 400km kombinirane vožnje pokazuje potrošnju 42.2km/l, što je prevedeno 2.36l na 100km
3. Zbog niskog težišta, velikih kola i položaja rezervara, vrlo upravljiv. Zaista prava mjera za grad sa ovakvom uskom siluetom
4. MIA platforma radi odlično. Spaja se istovremeno na mobitel, BT slušalice u kacigi i na eventualno pametni sat da vidiš tko zove. Slušanje glazbe isto radi odlično. Testirano sa Spotify. Mode 1x play-stop, dugo-slijedeća pjesma, 2xkratko-prethodna). Sa svime se upravlja sa Mode tipkom. Ugašen motor, ključ izvađen: može se spojiti sa udaljenosti 70m: otvaranje sjedala, Follow me (svjetli prednje svjetlo 30s) i Find me (pale se žmigavci i sirena 2 puta).
5. Zaključani predni pretinac sa usb utičnicom
6. Ovjes možda malo pretvrd, ali vrlo brzo se navikneš. Lako podešavanje tvrdoće sa priloženim ključem

Dodao sam još stražnji kofer Shad SH44. Tako da sad imam popriličnih 80l (36+44) tovarnog prostora. Skuter savršeno obavlja posao koji mu je ustvari i namjenjen: Odlazak u kupovinu, brzo prebacivanje po gradu punog automobila, odlazak na plažu ili kraći izlet, dovoljno jak za dvoje i na uzbrdicama, dovoljno brz na magistrali da prati promet (nije naravno za autocestu).
Napravio sam i osvjetljenje prednjeg pretinca, prostora ispod sjedala i kofera. Zasad super zadovoljan.













Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Yamaha Nmax ili Piaggio Madley
« Odgovori #4 : 09 Veljača, 2024, 05:07:36 »
Sretno  :headbang: