Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Beverly 500 Cruiser  (Posjeta: 10827 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #40 : 18 Siječanj, 2023, 23:27:43 »
Nakon 8 dana dosli su mi dijelovi sa Sip Scootera.









Detaljno sam očistio polutku,nabavio mast(nije bilo grafitne pa sam uzeo litij-kalcij), sve pripremio, probao stavit 2 crne gumice koje sam drzao u škrinji i naravno jednu sjebao....  :angry9:   :angry9:

Sad opet moram cekat drugu pun kufer i ne znam kako to stavit. Trebam si nabavit pistolj na vruci zrak ali ne znam hoce se ta gumica rastopit kad ju stavim u uzareno zeljezo?

Online dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #41 : 19 Siječanj, 2023, 00:55:11 »
Pa netrebas to grijat i ledit,lagano prstima namjesti i nabij sa necime unutra semeringe.Okrenes polutku da je na panku sa semeringom i odozgora stisnes...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #42 : 19 Siječanj, 2023, 17:20:14 »
Pa netrebas to grijat i ledit,lagano prstima namjesti i nabij sa necime unutra sem :binkybaby:eringe.Okrenes polutku da je na panku sa semeringom i odozgora stisnes...

Evo sad sam uspio jednu nabit unutra sa gedorom i čekićem. Sad znam za sljedeci put tj 7 dana kad dolazi drugi semering  :)

Online dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #43 : 19 Siječanj, 2023, 23:35:46 »
Nemas kaj,cekic mora biti glavni alat  :headbang:
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Tihich

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 255
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: B.Poljice
  • Moj Skuter: Typhoon, Vespa lx
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Serijski
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #44 : 20 Siječanj, 2023, 20:03:59 »
A gle stara kineska poslovica glasi:

Nemoj na silu, uzmi veći čekić.

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1312
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #45 : 21 Siječanj, 2023, 11:16:19 »
jtc' matko' tata
0981674245

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #46 : 28 Siječanj, 2023, 21:47:49 »
Danas obavljam nešto po Sesvetama i usput u Skuter dijelovi uzimam 2 semeringa koja sam prosli put sje*, za svaki slučaj. Nisam htio sam narucivat i placat dostavu 10 eura pa sam uzeo prek njih i prakticki su mi napravili uslugu jer je zaracunao samo 30 centi vise nego kaj je na stranici  :icon_thumright:

Uglavnom i ovog puta sam skoro sje* semering. Jednostavno nejde unutra bez da se oguli ili malo nakrivi,tukao ja njega cekicem direkt,gedorom, drvetom, naopacke ,gurao prstima itd. Kad sam ga napokon zabio unutra onda je prilikom sklapanja dva dijela polutke opet ispao van i trajalo jedno pol sata natezanja da uđe.





Nema vise sanse  da ovo ikad radim jer me bas nazivciralo a mislim da nije presudno...

Posto mi je ta glupost uzela  previse vremena, uhvatila me noc, zima itd. pa nisam bas slikao. Ukratko namazao sam polutku kao na videima od Vespa Motorsport i igličasti malo, stavio novu bijelu oprugu i mrvicu pošmirglao pakne, stavio malo bijele masti(u spreju) na rolice 15 g, podmazao bolcnu i kalota sa novim klizačima nema ni trunke lufta. Variomat sam stegnuo na 170 Nm a šaraf polutke na 100 Nm udarnim.








Isao sam na mali dir i mogu rec da sam odusevljen :icon_biggrin: . Prije se pri ubrzanju vrtio na nekih 5-5.5 t  okretaja a sad odma skace na 6-6.5 t. Mislio sam da se samo vise dere ali ide osjetno bolje tj linearnije ubrzava.  Mozda sutra bacim snimku ubrzanja prije i poslije.


Za sad sam rijesio prijenos i sad mi ostaje izmjena ulja i antifriz...







Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #47 : 02 Veljača, 2023, 18:21:41 »
Mali update:

Zamijenio sam ulje koje je bilo okej boje jedino je pred-filter bio malo spigan pa sam i njega promijenio, ko zna mozda nikad nije mijenjan  :dontknow: .















Nadam se da ovaj Hi Flo filter nije "Hi Flo" pustao necistoce u motor  :laughing7: .


Kad vec sve mijenjam onda sam odlucio i antifriz promijenit. Odzracio sam sistem na onaj pipac kod glave sve dok su izlazili mjehurici. Nakon odzracivanja sam ga pustio da radi u leru jedno desetak minuta dok se ne upali ventilator koji se nakon toga palio svakih minutu pa ne znam jesam dobro odrzracio  :icon_scratch: .







« Zadnja izmjena: 02 Veljača, 2023, 18:24:33 Beverly200x »

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #48 : 19 Ožujak, 2023, 20:39:11 »
Evo da malo ozivimo temu.

Vozim skuter koliko stignem a to je svaki vikend. Jos uvijek mi ga je zao derat svaki dan i za to imam Beverly 200.
Sta reci,skuter je jednostavno zvijer na koju ja, kao pocetnik moram sjedati sa puno postovanja, za razliku od 200. Jos uvijek me ocarava taj zvuk, tezina, udobnost, start, potezanje, brzina, izgled.... ma cak uzivam i vise nego kad sam ga tek uzeo  :headbang: . Za sada mi stvarno ne treba nista jace, ni saltanje mi ne fali.

Od problema bi jedino naveo original vizir na kojeg se polako privikavam ali volio bi da je ili malo visi ili malo nizi jer mi vrsak vizira bas upada tamo di gledam cestu ali dobro, naviknut cu se. Sljedece je zadnja felga koja je mrvicu spigana jer kad se da gas na nogarama malo poskakuje a kad ju se zavrti rukom koci na jednom mjestu ali za sada mi ne predstavlja problem,nadam se da nece smrdat neki lezaj  :icon_scratch: .

Na sljedecem velikom servisu definitivno moram staviti 16g rolice umjesto sadasnjih 15g jer se ipak malo previse vrti to jest za neka dalja putovanja nema potrebe da masina radi u visokim okretajima a sjecam se da je i sa 16g dobro potezao.
Na brzini od 80 km/h radi na nekih 4500 tisuce okretaja dok je sa 16g rolicama radio na 4000 tisuce....

Izmedu ostalog danas sam po prvi puta isao na Sljeme. Znam da se tu motor najvise trosi ali jednostavno sam morao jednom probati.

Znaci osjecaj je brutalan kad je skuter donekle jak. Ne mogu doc k sebi koliko motor (skuter  :icon_biggrin: ) ima snage za vuc uz brdo cak skoro kao po ravnom. Doslovno skuter je zvijer. Pogotvo na pocetku di su stavili novi asfalt koji je bez rupa pa ovjes savrseno upija sve hupsere. Osjecaj je 10x puta bolji od nateravanja po ravnom  :glasses9: . steta sto je zarobljen u tijelu skutera jer od svih karakteristika samo skuter nije  :laughing7: .





popular boy names 1970

Nisam ga cistio od prosle godine ni necu jos 2-3 tjedan dok mi ne dodu tripod,gimbal i ostale stvari za snimanje. Mozda objavim na Youtubeu nesto cisto da imam za uspomenu kad ga vise ne bude.



« Zadnja izmjena: 19 Ožujak, 2023, 20:50:32 Beverly200x »

Offline Adam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: Sanli Devil
  • MojSetup: 72ccm, 4,7g rolice malosi,drugo sve origigi...
  • MojSpuh: Originale
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #49 : 17 Svibanj, 2023, 23:10:59 »
Lijep pozdrav, lijep skuter u budućnosti je i meni takvi u planu , pa me zanimaju baš neke informacije, tamo u prvom postu si napisao da vibrira ko motorka ... Pa jel se to popravilo ili stvarno ima vibracije,jer te mašine imaju kontratega pa nebi smjele baš tako vibrirati... Pa jel znaš koja je razlika u kilaži od 200ccm, mislim kolko imam kg 500ccm otprilike... I nisam naša neku prosječnu potrošnju goriva koja je...?  :dontknow:

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #50 : 18 Svibanj, 2023, 00:21:10 »
Lijep pozdrav, lijep skuter u budućnosti je i meni takvi u planu , pa me zanimaju baš neke informacije, tamo u prvom postu si napisao da vibrira ko motorka ... Pa jel se to popravilo ili stvarno ima vibracije,jer te mašine imaju kontratega pa nebi smjele baš tako vibrirati... Pa jel znaš koja je razlika u kilaži od 200ccm, mislim kolko imam kg 500ccm otprilike... I nisam naša neku prosječnu potrošnju goriva koja je...?  :dontknow:

A mislim, vibrira u odnosu na Beverly 200 na primjer. Dosta često se idem vozit sa bratom pa kad sjedneš sa 500 na 200 imaš osjećaj da je 200 bicikl ili neka igračka ali to nije  mana nego samo pokazatelj da je 200 i ostali skuteri tih kubikaza bolji za grad jer su laksi,okretniji i manje troše.

Beverly 200 ima oko 150 kila dok Cruiser 500 ima oko 190 kg i mogu ti rec da se dosta osjeti kad ga npr. ispeljavas iz garaze ali zbog tih 40 kg je udobniji jer ne drndaš toliko kad prelaziš preko rupa.

A što se tiče potrošnje za 500 ne znam jer još uvijek nisam mjerio ali bi rekao da troši 5.5 l normalne vožnje, možda više možda manje  :dontknow: a kad ga gaziš onda voli srknut i 7-8 pogotvo ako staviš drugi variomat i lagane rolice, dok Beverly 200 troši 4.5 l s time da je karb i ne štedim ga nimalo i to još gradske vožnje.

Offline Adam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: Sanli Devil
  • MojSetup: 72ccm, 4,7g rolice malosi,drugo sve origigi...
  • MojSpuh: Originale
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #51 : 18 Svibanj, 2023, 14:23:21 »
Pa ovak po slikama na oko ne izgleda da je ovaj 40kg+ , vjerojatno glomaznija mašina ili pojačana rama... A jel znaš jel su ovi stariji na karb. ili su svi na ie..? Mislim na 500ccm.  :icon_biggrin:

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #52 : 18 Svibanj, 2023, 15:50:56 »
ne postoji 500 karb

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #53 : 18 Svibanj, 2023, 22:07:53 »
Pa ovak po slikama na oko ne izgleda da je ovaj 40kg+ , vjerojatno glomaznija mašina ili pojačana rama... A jel znaš jel su ovi stariji na karb. ili su svi na ie..? Mislim na 500ccm.  :icon_biggrin:

Da ni meni nije jasno di je tih četrdesetak kila više ali mašina je teža, rama je malo deblja kao i vilice, imaš dodatan disk i čeljust, dijelovi u deklu su jedno 30% veći, veći tank goriva, neznatno više ulja i antifriza ide u njega, glomazniji auspuh....

Kao sto je Poggiali rekao svi su ie i bolje da jesu, ne znam ne volim baš karburator i nikako da ih se naučim čistit  :toothy3: . Kad je ie onda i manje troši i ne trebam pazit hoce ga 3 mjeseca staro gorivo poštopat ili ne. Jedini problem je hoce li taj sustav funkcionirat jos dugo jer su to relativno stari skuteri a zamjenski dijelovi nisu baš jeftini  ??? .

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #54 : 23 Svibanj, 2023, 21:51:33 »
Danas je bila rega  :happy3: .

Usput sam snimio ubrzanje od 0-100 i izgleda da imam najsporijeg Beverly-ja 500 sudeći po forumu i ostalim videima   :help: .   

                                        https://youtube.com/shorts/9X-02PH1Jmc?feature=share

Nije da nisam zadovoljan ubrzanjem i brzinom ali 8.2-8.5 sekundi sa sportskim variomatom i to još najlakšim rolicama i nije nešto. Ne znam u cemu je problem  :icon_scratch:

Znaci napravio sam veliki servis prije 1000 km i skuter je skroz ispravan. Jedino sto mi pada na pamet je gas koji ima previše lufta  s time da sam vec prije(imate u temi) podmazao sajlu gasa i naštelao one šarafiće i na volanu i kod leptira tako da nije imalo nimalo lufta i sad opet? Je li moguce da kad odvrnem gas do kraja ustvari to nije do kraja zbog lufta i sajli? Skutercic ima 32 000 km pa je li moguce da je to zbog ventila koje treba postelati? Drugo mi nista ne pada na pamet.

Online dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #55 : 23 Svibanj, 2023, 23:05:39 »
Mjerio si po satu ili po gps-u?

Meni koliko se čini u prave okretaje dolazi na tek 110ak po satu...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #56 : 24 Svibanj, 2023, 08:28:41 »
Mjerio si po satu ili po gps-u?

Meni koliko se čini u prave okretaje dolazi na tek 110ak po satu...

Po satu...
Moj odma skoči na 6 tisuca okretaja a @chalenbeen ova Gilera na videu koji je objavio, ispod 100 km/h je zakucana na 7 tisuća okretaja.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #57 : 25 Svibanj, 2023, 10:23:35 »
Ako zelis da bolje ide, moras povecati broj okretaja motoru. Najlaksi pristup je tako da ugradis lakse rolice.

Problem je sto nitko s maxi skuterom, ne isproba barem 3 seta rolica da dobije neki kvalitetan dojam. Gotova sva iskustva su realno - tuzna, jer se kupi 1 set i to je to. Zato je to, rijetko istrazena prica. Za neki maksimum, potrebno je imati okretaje na dodavanje gasa tamo gdje masina inace najjace povuce. Primjerice imas 5000rpm, a maksimum je na 8000. Recimo 6000, pa i 6500rpm ce biti jedan jako lijepi optimum. Sto se vise dizu okretaji, to se gubi na iskoristivosti momenta odnosno morati ces vise gasa dodati za istu brzinu sto dize i potrosnju. Sreca pa su ti agregati siroko raspolozivi, pa se moze preko preporuke pogoditi bolja kombinacija negoli je bila, pa mnogi budu zadovoljni. Primjerice, stavi 1.5gr lakse rolice u odnosu na sada i biti ce sve bolje. Ali, oni koji se zaista voze, prisiljeni su kvalitetno odraditi posao, jer sve sto se intenzivnije radi, mora biti kvalitetno inace lazu ko psi ili se uopce ne sluze.

Mene je jako smetalo da okretaji krenu rasti tek na 120kmh. Morao sam spustiti tu granicu i na kraju se nasao na 30kmh

Ima jedna krajnost u cijeloj prici. Kad se zaista vozis, onda te agregat jednostavno trazi da maksimalno iskoristis potencijal kada je to zaista potrebno. A potrebno je kad ides kroz neko selo, i uzivas u pogledu dok lijevom rukom lagano poliras majmuna, a ispred tebe neki cadjo ga stisce dok ti se monoksid instantno veze za hemoglobin pa sad koliko tko moze bez kisika...
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #58 : 25 Svibanj, 2023, 22:02:15 »
Ako zelis da bolje ide, moras povecati broj okretaja motoru. Najlaksi pristup je tako da ugradis lakse rolice.


Sve ja to kuzim ali mi nije jasno zasto sa Malossi variomatom i Malossi 15g rolicama(to su najlakse malossijeve rolice tih dimenzija) dobijem skoro isto vrijeme kao netko sa stock tj tvorničkim variomatom i 21 ili 22g rolicama. Iskreno nebi išao lakše od 15g jer imam dojam da su okretaji viši nego što ni trebali biti za neko mirno kruzanje . Samo sam htio pitat je li itko zna u cemu bi mogao biti problem  :icon_scratch:

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #59 : 25 Svibanj, 2023, 22:18:34 »
stavi 15g dr pulley