Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Beverly 500 Cruiser  (Posjeta: 10805 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #20 : 23 Rujan, 2022, 13:09:28 »
Ma tomi, te rolice nisu zamjena za sporcki vario, ali su definitivno bolje od klasicnog oblika... inace gilera gp 800 ti ima stock takve rolice...

ovo fuzzy mislim da je samo sleng, to je obicna sajbica kakvu vec imas samo dupla...  a jbg, treba sporbavat i igrat se inace bi svi vozili serijale...

https://www.ebay.com/itm/361727761261

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #21 : 12 Studeni, 2022, 22:57:21 »
Mali update:

Pošto sam tek ušao u svijet skutera za svaki problem moram guglati i naletim na ovo






Odma me presjeklo jer sam mislio da je puklo crijevo od kočnice kad ono samo prekidač štop svijetla  :toothy12: . Nezgodno je bilo što je  komad ostao ušarafljen unutra ali sreća da je od plastike pa ga se moglo zarezat i ispao je van. Moram priznat da je glupo ako rikne/pukne jedan prekidač štopa, ne radi niti drugi  :icon_scratch: .

Sljedeće na redu je bilo zatezanje gasa.Jako se sporo vraćao i imao je puno i previše lufta i zatezanje na volanu i kod leptira nije baš pomoglo.Vidio sam da ljudima pomoglo podmazivanje sajli pa sam probao to  i stvarno se sad vraća brzo.






I zadnje su utezi volana koji je vec netko prije farbao i to jako lose. Ja sam za sada ofarbao sprejem a u bliskoj buducnosti planiram nabaviti neki špric







Zanima me zna li netko gdje bi se mogli kupiti ili napraviti dijelovi nosača vizira za Cruiser 250/500? Eventualno bi kupio neke rabljene nosace jer mi se stvarno ne daje 900 i nesto kuna za nove a fali mi par dijelova. Nigdje na stranicama ne mogu naći.








Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #22 : 07 Prosinac, 2022, 22:41:03 »
Mali update nakon dugo vremena...

Napokon sam pronašao rabljene original nosače vizira kojih NIGDJE nema a za nove nedam 985 kn a fali mi par dijelova.  Prodavao je u kompletu nosače i vizir za dost dobru cijenu to jest za onoliko koliko sam bio spreman dati samo za nosače  :toothy3: . Još moram kupiti podlošku i 2 šarafića koja vjerojatno imam doma i onda imam kompletan setup.

Uvijek je postojao plan B da prodam vizir koji imam i većinu dijelova nosača pa kupim od nekog aftermarket proizvođača ali ne sviđa mi se izbor jer ili su preveliki ili premali...

Iako su to viziri za Cruisera, malo se ipak razlikuju u položaju rupa


 
Na par mjesta izgledaju grozno zbog hrđe ali da se to srediti.





Koristio sam Sonaxovu Chrome pastu i moram reci da i nije nesto.. Ne znam je li joj istekao rok ili sto ali neda(barem meni) pravi sjaj chroma nego nekako mutnjikavo....





Postavljao sam vizir valjda sat vremena  :help: . Nikako da to gvožđe namjestim, zakrenem, okrenem da sve sjedne u rupe... Necu ga nikad vadit dolje haha.

Iskreno, puno mi je ljepsi sa vizirom nego bez, pogotovo sprijeda samo zbog savršeno okrugle lampe s kojom sam izgledao kao čuvar u onim prastarim filmovima s kojom sam svijetlio zarobljenike koji bježe iz zatvor ili logora  :toothy12:







Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #23 : 03 Siječanj, 2023, 22:07:12 »
Izgleda da je vec pocela sezona  :toothy10: pa vadim skuterce van da vidim sto se nalazi u prijenosu. Kad sam ga kupovao covjek mi je rekao da je na zimu ili proljece mislio promjenit sve sto treba unutra mada skuter trenutno sasvim uredu linearno ubrzava, brzo pusta/prima gas itd.

Iako je vani prekrasno, ostaje u garazi neko vrijeme dok se sol i kamenje sa sporednih cesta ne makne.

Posto sam pocetnik svaki posao traje puno duze nego kaj bi trebao al eto.


boy names that mean warrior

Netko je zategao ovaj saraf ko sivonja jer sam na racnu trebao nataknut cijev dugu 2 metra da odsarafim. Sa udarnim nije islo.




Dosta materijala...






Pakne koliko vidim imaju dosta mesa



Remen ne znam kakav je al nebi rekao da je bas najnoviji hah







Variomat je dosta gladak na dodir i jedni mali zljeb(groove) ili kak se to vec kaze  ima na pocetku.







Imao sam u planu napravit veliki servis prije sezone i stavit polinijev variomat kad ono gospon Malossi vec pokrece ovaj skuter i bijeli centralni...Eh sad ne znam je li to dobro ili uzasno jer sam na ovom forumu procitao da Malossi hoce pojest zube na radilici ako se ne stavi dobro  :icon_scratch:  Stavit cu slike radilice pa me zanima je li to kak treba bit ili vec pojedeno  :help:












Osim velikog servisa planiram podmazat neke stvari kao u ovom videu

Zanima me kakvo je stanje prijenosa sa slike i je li to primjereno 30 000 km? Je li trebam drugi variomat?



Dan prije sam promijenio crijevo povratnih para




Puno mi je ljepsi sa vizirom


















« Zadnja izmjena: 03 Siječanj, 2023, 22:44:23 Beverly200x »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #24 : 04 Siječanj, 2023, 08:37:57 »
Bravo na poslu :)

Vario kad operes, pogedas u kakvom su stanju kanali rolica, rolice su ocajne, i pogledas vodilice di idu klizaci od kalote, kad budes stavio nove klizace budes vidio jel ima lufta, ako je jako poderano i klacka onda budes trazio drugi vario... Takodjer, bolcnui kad stavis u vario vidi jel ima puno lufta...

Remen izvrni naopako i gledaj redom ako ima pukotine i razdvajanja kakva, onda je za zamjenu...

Zupci izgledaju ok, mislim da su najvise problema radili na Leader masinama, al za ostale ne znam...

Provjeri dva lezaja u zadnjim polutkama , ako ne zapinje nista, samo podmazi, provjeri lezaj u deklu dal ide bez otpora i hrustanja i lezaj na ublazivacu remena, on se da upresati u tu plastiku da ne kupujes cjeli ublazivac...

Ja ako bi mjenjao vario, isao bi na original, bez obzira sto leti sa sportskim, ali i dize potrosnju, bolje jede remen i masina je stalno u okretajima... ti si izvazi sta ti je bitnije.. 400/500 ide dosta dobro i samo sa malo laksim dr pulley rolama/klizacima...

Ako nemas, izguglaj beverly 500 workshop manual, to ti bude koristilo...

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6048
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #25 : 04 Siječanj, 2023, 11:01:45 »
Master 500 masine koriste oem kalotu i na sportskom variomatu sto je i kod tebe slucaj. Bio bi lud skinut variomat malossi i stavljat oem. :icon_scratch: :toothy3:

Drugo nikakvi se tu zubci ne pojedu.
Ne trosi se nista brze remen zbog tog variomata.

Remen izmjeri sirinu da znamo jel za zamjenu
Rolice klizace i centralni kupi nove
Ovo izgleda lose
Bolcna od variomata se podmaziva s mascu
Kod tebe izgleda suho :happy3:
« Zadnja izmjena: 04 Siječanj, 2023, 12:24:55 ljubo46 »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2812
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #26 : 04 Siječanj, 2023, 11:57:13 »
Trebaš 16gr (x8) malossi rolice, malossi klizače (x4) i novi bijeli malossi feder. Imat ce i krajnju i start sa tim rolicama
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #27 : 04 Siječanj, 2023, 20:47:38 »
Evo kako izgleda nakon ciscenja sa benzinom i brake cleanerom










Ne blista ali ocistio sam s kistom kolko sam mogao.





Ova osovina na kojoj je polutka ima nekakvu malu crticu i ima lufta to jest mo%u017Ee se  malo pomicati gore dolje...


Ova gumica je malo ostecena




Koliko sam uspio nac na netu i ovdje na forumu rekao bi da ne treba mijenjat variomat niti ventilvar jer nema udubljenja ostecenja i slicno. Kanali su glatki.
Bolcna ima skroooz minimalno lufta i dosta glatko klizi jedino ne znam zasto ovo smedje nejde dole.

Polutku ne mogu rastavit jer moram nabavit 55 mm gedoru(vrlo vjerojatno za vikend na Jakusevcu ili na top alati) ali vidi se da je podmazana i igli%u010Dasti se dobro okrece.
Natezac remena dobar kao i ostali lezajevi.

https://youtube.com/shorts/7njLPDhgDe8?feature=share

Usput bi kupio i jedan od ova dva alata samo ne znam koji a htio bi ga moc koristit i na Bev 200








« Zadnja izmjena: 04 Siječanj, 2023, 20:59:46 Beverly200x »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #28 : 05 Siječanj, 2023, 07:35:27 »
Ovaj semering variomata probaj odnjeti u lager komerc, imas na jankomiru, mozda imaju od corteca nesto tih dimenzija..

Ja imam ovaj desni alat, dobar je, ne mrda nikud, mislim da je "stabilniji" od levog, a kod mastera nije bas mala sila stezanja..

ovo sto je bolcna promjenila boju, il se stara mast upekla, ili se pohabao malo taj polirani dio, ak nema lufta samo podmazi i teraj dalje... provjeri samo koja mast je dobra, da nebude losija od malosijeve...

ps, ova poluga getribe na kojoj ti je zadnja polutka nije kruta, jer nju drzi deklo, zato je matica izvana... i pazi kad vracas, da bude onaj prsten izmedju zvona i dekla, inace ode lager odma..
« Zadnja izmjena: 05 Siječanj, 2023, 07:37:25 Poggiali »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2812
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #29 : 05 Siječanj, 2023, 09:15:33 »
Na top alati sam i ja kupio, samo da znaš da jh nema u 1/2 nego moraš odmah i adapter uzeti ako nemaš 3/4 ili 1" alat doma.
Remen ti je 100% za zamjenu takvi je i moj bio pa je pukao odmah čim sam olakšao rolice.
Nabavi udarni pistolj 400+ nm i nece ti trebati ti držači da odvrneš matice na deklu

Mast stavi grafitnu Tip II
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6048
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #30 : 05 Siječanj, 2023, 10:42:35 »
Remen ti je koliko vidim 27mm širine
A novi je 27.2

Kako onda to moze bit za zamjenu?
Pa to je ko novo
Mjenja se kad se potrosi 1mm
Semering na variu je izbio zato jer ga je konj neki sastavio bez masti na bolcni pa je sve radilo na silu.

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #31 : 05 Siječanj, 2023, 14:50:48 »
Hvala na odgovorima i preporukama  :icon_thumright:

Narucio sam sve za veliki servis sa malossi rolicama,klizacima i federom i antifriz jer je moj narančast  :icon_scratch: .Usporedit cu stari i novi remen al ipak bi stavio novi jer nebi htio da mi stari pukne usred pm negdje. Jos samo moram nabavit negdje malossi mast,gedoru 55 i alat za variomat.

Imam neki my project udarni iz kauflanda sa malo sutra 550 Nm :icon_biggrin: i mogu rec da sam zadovoljan onim za kaj ga ja trebam i koliko sam ga platio. Zelim alat za variomat zato da mogu s moment kljucem zategnut kak pise u manualu a ne da stalno razmisljam hoce se nesto odsarafit i sve smrdat ili pak pre tegnut.


Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #32 : 05 Siječanj, 2023, 17:05:13 »
Imam  ja udarni iz kauflanda, kaj se kopca u struju, i nije nis jaci od bosch udarne srafilice na bateriju :/ ( stezao sam na kvasaru vario sa tim kaufland, i kad nije vise islo, onda sam sa bosch jos uspio dotegnuti, a bas sam ga kupio kao za vario da bude jaci od boscha...  ) i to moze proc za 200,250 cc, al nebi se igrao na masteru sa tim, isto stezem moment kljucem i ne razmisljam se... Za 50cc su odlicni ti udarni..

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #33 : 06 Siječanj, 2023, 05:07:05 »
Imam  ja udarni iz kauflanda, kaj se kopca u struju, i nije nis jaci od bosch udarne srafilice na bateriju :/ ( stezao sam na kvasaru vario sa tim kaufland, i kad nije vise islo, onda sam sa bosch jos uspio dotegnuti, a bas sam ga kupio kao za vario da bude jaci od boscha...  ) i to moze proc za 200,250 cc, al nebi se igrao na masteru sa tim, isto stezem moment kljucem i ne razmisljam se... Za 50cc su odlicni ti udarni..

Za 50ccm su ok, dok ne dodjes do osovine zadnjeg kotaca :D Medjutim, postavlja se pitanje  Cemu odserafljivat te male serafe strojno ako nisi profi ili poluprfi odserafljivac, jer ako si hobist onda uzivaj lijepo i gustaj u rucno odvrnutom i stegnutom serafu., Jer osjecaj je najbitniji  A za maxi su vec upitni. Ja sam 800kn dao samo na odserafljivac radilice, jer mi se nije dalo radit blokator varia za jedan skut. I to jedva jedvice sam skinuo, i sad me najvise brine kako je to stegnuto jer to samo bog zna, i igram se to odserafi pa ce nastat ogromna steta, a i ogromno sranje je potencijalno prisutno. Zamisli da mi se odserafi na 190 kad raspirim gremline s novim remenom, taj nemir me dosta izjeda jer sam svjestan posljedica, makar bi volio da nemam pojma o svijesti i da me ladno zaboli  o razmisljanju sto bi moglo biti ako nije dobro stegnuto.
« Zadnja izmjena: 06 Siječanj, 2023, 05:10:43 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #34 : 06 Siječanj, 2023, 10:54:35 »
dobro, mislio sam na vario - zvono, mada ide za silu i osovina zadnja, ali brate mili, prasinu pravi od matice xD

Ma kul je, pogotovo dok slazes setup, pa u danu 6 puta skidas vario, ko bi to na ruke sve :P  A i lakse ti je svako malo skinut prijenos i oprat ga...


Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #35 : 08 Siječanj, 2023, 13:35:19 »

Evo friško iz Jakuševca

Ima dosta izbora ali po preporuci prijatelja koji radi u Manu a za fuš najčešće kupuje alat ovdje išli smo kod jednog čovjeka to jest sina i oca( ne znam kak se zovu) ali uglavnom  to su 2 bijela kombija i nalaze se u sredini relativno blizu pečenjara.

Za gedore sam dao 100 kuna svaka ganc nova, reduktor 40 kn račna 150 i ovaj set za vađenje gumica 30 kn.
Super sam zadovoljan s obzirom da ostali traže po 200 kn za svaku i to rabljenu.




Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #36 : 08 Siječanj, 2023, 18:34:08 »
Ovako izgleda polutka









Ne znam je li problem ako je gornja narančasta gumica ovako opuštena ?



Nakon čišćenja


Krenuo sam rastavljat kuplung ali sam odustao jer kad vratim zeger ne drži više kao prije vađenja




Ne znam ni sam je li da naručim tu narančastu gumicu i sve očistim i namažem novom mašću i je li da diram opruge kvačila tj stavim neke druge ?




Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #37 : 09 Siječanj, 2023, 10:57:43 »
sve opruge sa vremenom omeksaju, ja sam na 250 promjenio centralni feder, razlka je bila ko da sam vario sporstki stavio..

gumice isto promjeni kad si rastavio, da nebi posle pustalo mast, pa opet iznova sve skidaj..  daj poslikaj pinove od polutke kad operes, jesi gledao kolko lufta tu ima?

zegeri na kvacilu su vjerojatno upeceni od prljavstine pa ti nesto jace drze sad...

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #38 : 10 Siječanj, 2023, 12:04:36 »


Došli su dijelovi ali ne svi  :'( . Danas sam naručio preostale sa Sip Scooter. Živcira me što ne postoji jedna poštena stranica u EU gdje sve mogu naručiti sa jedne stranice da ne plaćam 10 eura dostave sa svake( ako postoji takva molim vas recite mi  :laughing6: ). Htio sam naručit sa Scooter Attacka ali me živcira njihov filter jer kad stavim Beverly 500 Cruiser on mi izbaci 80% stvari koje nisu za moj skuter. Jucer sam valjda 3 sata trazio one 2 crne gumice za polutku(Oil seals for Driven Pulley) i nisam nasao dimenziju koja meni treba a ne odgovaraju mi na e mail vec 2 dana  :hmh: .

sve opruge sa vremenom omeksaju, ja sam na 250 promjenio centralni feder, razlka je bila ko da sam vario sporstki stavio..

gumice isto promjeni kad si rastavio, da nebi posle pustalo mast, pa opet iznova sve skidaj..  daj poslikaj pinove od polutke kad operes, jesi gledao kolko lufta tu ima?

zegeri na kvacilu su vjerojatno upeceni od prljavstine pa ti nesto jace drze sad...

Nisam htio i to raskopat dok mi ne dođu dijelovi da nebi bilo...

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #39 : 10 Siječanj, 2023, 13:03:47 »
A to da, bolje ne prckat ako nemas zamjenu :)

Ulje ne znam kolko te izaslo, na kupi vozi cesto bude akcija pa imas 5w40 do 80kn
Filter ulja je do sad uvijek bio najjeftiniji u auto kresi oko 35kn, hiflo, dobar je, godinama ga koristim...