Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Povratak otpisanih  (Posjeta: 2971 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lik-bj

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: bjelovar
Povratak otpisanih
« : 10 Rujan, 2022, 07:00:16 »
Pozdrav vozio sam skuter prije cca 15 godina. e sad puno se toga od onda promjenilo u zakonima, pa me zanima što se smije što ne:) znam da nesmije ići više od 50kmh e sad dali to itko kontrolira i kako osim tehničkog?
kako na tehničkom gledaju na rezonantne auspuhe i ostale "Tuning" stvari? imam motocikl pa doslovno te je...u na tehničkom i ruše zato što nemaš iza katadiopter.
vidim da još postoje prerade tipa 50/180 kako to na teh. ili ako dođem sa 50 kubika gore recimo plavi TP cilindar itd.
« Zadnja izmjena: 10 Rujan, 2022, 07:27:44 lik-bj »
Kaciga glavu čuva,A što čuva kacigu?

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1312
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Povratak otpisanih
« Odgovori #1 : 10 Rujan, 2022, 08:59:52 »
sve gledaju kod mene (kovinjska 4)= na 50 ccm gledaju graf ubrzanja i vide odma dal imas el blokadu., el blokada koci razvrtavanje motora i graf ne stima ima oscilacije, auspusi se mogu upisat naravno s e brojem za taj skuter cilindre jos nisu poceli gledat ako im nije nis sumljivo naravno po cesti motorist/ policija ako vide malu tablicu s bb masinom vode te na izvanredni nisu ni oni glupi vise skidaju se tablice.,tu i tam po okolnim selima se to jos vozi i registrira., osoba koja to pusti na kraju dobije opomenu 1 put i novcanu kaznu.,drugi put sankcije pred odkaz.
0981674245

Offline lik-bj

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: bjelovar
Odg: Povratak otpisanih
« Odgovori #2 : 10 Rujan, 2022, 09:04:54 »
sve gledaju kod mene (kovinjska 4)= na 50 ccm gledaju graf ubrzanja i vide odma dal imas el blokadu., el blokada koci razvrtavanje motora i graf ne stima ima oscilacije, auspusi se mogu upisat naravno s e brojem za taj skuter cilindre jos nisu poceli gledat ako im nije nis sumljivo naravno po cesti motorist/ policija ako vide malu tablicu s bb masinom vode te na izvanredni nisu ni oni glupi vise skidaju se tablice.,tu i tam po okolnim selima se to jos vozi i registrira., osoba koja to pusti na kraju dobije opomenu 1 put i novcanu kaznu.,drugi put sankcije pred odkaz.
ok znači 50 bi bilo bolje zablokirat na variomatu i u karbu.?
Kaciga glavu čuva,A što čuva kacigu?

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Povratak otpisanih
« Odgovori #3 : 10 Rujan, 2022, 09:31:54 »
sve gledaju kod mene (kovinjska 4)= na 50 ccm gledaju graf ubrzanja i vide odma dal imas el blokadu., el blokada koci razvrtavanje motora i graf ne stima ima oscilacije, auspusi se mogu upisat naravno s e brojem za taj skuter cilindre jos nisu poceli gledat ako im nije nis sumljivo naravno po cesti motorist/ policija ako vide malu tablicu s bb masinom vode te na izvanredni nisu ni oni glupi vise skidaju se tablice.,tu i tam po okolnim selima se to jos vozi i registrira., osoba koja to pusti na kraju dobije opomenu 1 put i novcanu kaznu.,drugi put sankcije pred odkaz.

Ovo za opomene i sankcije vrijedi samo ako te netom poslije tehnickog vrati na vanredni,sve sto je nakon 24h je vec tesko dokazati,osim ako se na slikama to ne vidi.
Iz iskustva teze prolazi 50cc sa rezo auspuhom,nego BB na 50cc,regao sam nekoliko puta BB na blef da nitko rijeci nije rekao...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline lik-bj

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: bjelovar
Odg: Povratak otpisanih
« Odgovori #4 : 10 Rujan, 2022, 09:36:53 »
dobro opčenito tehnički u RH je na liku koji radi tehnički danas prošao sutra nisi.
e sad mene nije pustio sa motorom radi katadioptera, kaže lik uleti im kontrola i gledaju fotke i onda oni dobiju kazne dobio lik 1000kn kazne znači lih na tehničkom.
Kaciga glavu čuva,A što čuva kacigu?

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Povratak otpisanih
« Odgovori #5 : 10 Rujan, 2022, 19:06:32 »
Bez katadioptera te nece nitko pustit.
Skuter/motor mora izgledat kao iz tvornice sa svim tvornickim dodacima. Tako da taj radnik moze opravdat sebe i ono kaj se vidi na slikama.
Slicna stvar je i kod auta da izvana na slici mora bit uredan i cjelokupan, sva signalizacija mora radit.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline lik-bj

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: bjelovar
Odg: Povratak otpisanih
« Odgovori #6 : 10 Rujan, 2022, 19:11:31 »
Bez katadioptera te nece nitko pustit.
Skuter/motor mora izgledat kao iz tvornice sa svim tvornickim dodacima. Tako da taj radnik moze opravdat sebe i ono kaj se vidi na slikama.
Slicna stvar je i kod auta da izvana na slici mora bit uredan i cjelokupan, sva signalizacija mora radit.
znam ja to zato pitatam s :laughing9:a skuterima nekad  si mogao sa koje kakvim  kemijska proci teh.
Kaciga glavu čuva,A što čuva kacigu?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Povratak otpisanih
« Odgovori #7 : 17 Studeni, 2022, 13:30:01 »
Fala bogu pa nitko ne razumije purejet, sve ostalo ce pasti jer su svi majstori i svi sve znaju, al ne znaju sta je purejet. Rade je hrabar s BBom al samo zato sto se vozi 2% koliko ja. Jer sam bio vec na jednom vanrednom i jednom u PP priveden zbog 50ccm.
Al i dalje vozim jer mi.je u interesu da nitko ne zna sta je purejet i nitko me nece prcat. E da, i svaki put sam dobro prosao uz malo srece. Statistika kaze da je prevose ljudi palo i nema vise izvlacenja kao prije.
« Zadnja izmjena: 17 Studeni, 2022, 13:38:23 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<