Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Prigušivači za Purejet  (Posjeta: 2112 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Prigušivači za Purejet
« : 15 Kolovoz, 2022, 16:44:32 »
Dobro jutro svima.
Budući da sam na svoj Runner PJ montirao ZX prigušivač s kratkom rukom i motor nije uvijek dobro radio (pucketao je pri ponovnom pokretanju), želio bih znati zašto i koji su rizici (napadi? Prerano trošenje svjećica?) Korištenje ovog šal.

Nadalje, bi li bilo moguće napraviti popis prigušivača (s odgovarajućim brojčanim kodovima) koji su prikladni za purejet na temelju cilindra (50cc ili 70cc) i prijenosa?
Vidio sam da postoji i Malossi za Apriliju SR 50 sa Piaggio PJ motorom, ali nisam shvatio da li je dobar na 50cc ili 70cc.

Hvala vam puno

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Prigušivači za Purejet
« Odgovori #1 : 20 Listopad, 2022, 22:50:56 »
ali ima li netko ovdje tko je montirao prigušnicu za skuter karburator na purejet?
Kad sam montirao svoj ZX za verziju s karburatorom, Runner je poletio, u trenu je došao preko 90 (neoriginalni remen i 4.7 rolice na originalnom varijatoru).
Kakvog smisla imaju purejet prigušivači kada oni za rasplinjače čine da ide puno brže? jel to samo da se nešto ne razbije?

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Prigušivači za Purejet
« Odgovori #2 : 30 Listopad, 2022, 00:32:23 »
zašto je TT dobar i na purejetu i na karburatoru, dok konkretan model ZX-a paše samo na purejet?
Koji je prigušivač bolji?
Giannelli, s druge strane, prema katalogu na web stranici, svi su kompatibilni (Reverse, Rekord, Shot V4, Extra V2) i s purejet i s karburatorom ...
« Zadnja izmjena: 30 Listopad, 2022, 02:50:43 PJIta »

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Prigušivači za Purejet
« Odgovori #3 : 02 Studeni, 2022, 17:45:25 »
Oprostite, ali što se dogodilo Corector? Možda je isprobao više prigušivača i može nam reći zašto Purejet tako različito reagira između prigušivača za purejet i prigušivača rasplinjača.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Prigu%u0161iva%u010Di za Purejet
« Odgovori #4 : 19 Studeni, 2022, 18:06:47 »
Pomogni bratu kad nitko nece.
Leovince TT je najjaci za 50ccm. Slikaj auspuh pa cu ti reci je li OK ili nije. Onaj s dugom granom je za Purejet, a kratka ne radi dobro. Razlika je samo u duzini grane.
« Zadnja izmjena: 19 Studeni, 2022, 18:09:23 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Prigušivači za Purejet
« Odgovori #5 : 20 Studeni, 2022, 18:20:57 »
Pomogli bi mi, ali ne znamo, odnosno nemamo iskustva sa pj..

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Prigu%u0161iva%u010Di za Purejet
« Odgovori #6 : 23 Studeni, 2022, 23:34:04 »
Pomogni bratu kad nitko nece.
Leovince TT je najjaci za 50ccm. Slikaj auspuh pa cu ti reci je li OK ili nije. Onaj s dugom granom je za Purejet, a kratka ne radi dobro. Razlika je samo u duzini grane.
Bok Corector, hvala na odgovoru.
Kako si? Vidio sam da si nestala...
Dakle, prije nego što sam montirao ovaj ZX (prva slika) i moped je išao kao iver. Vrlo snažno ubrzanje i najveća brzina preko 90 postignuta u vrlo kratkom vremenu. Međutim, nažalost, motor je radio loše, škljocao je u praznom hodu (možda je karburator bio siromašan?).
Sad montiram ovaj (druga fotka) i motor dobro radi, ali uopće nema performanse kao stari ZX. Ovime se ubrzanje samo malo popravilo, da bih postigao 88-89km/h morao sam montirati i multvar 2000



motor je 50cc, pa sam se pitao mogu li povećanjem zraka i benzina (s Polini regulatorom) montirati stari ZX (pod uvjetom da je problem bio u siromašnoj karburatoriji).
Išlo je kao raketa, bio sam ispred Zipa sa bazom od 70cc.

Također sam vidio, na Giannellijevoj web stranici, da svi njihovi prigušivači odgovaraju i na purejet i na karburator, zašto umjesto toga Leovince mora biti specifičan za Purejet?
Razmišljao sam prodati ZX i nabaviti Shot V4 jer 50cc purejet još uvijek ima izvrstan okretni moment i stoga V4 ne bi bio previše "otvoren" i možda mogu imati veću maksimalnu brzinu.
Hvala vam

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Prigušivači za Purejet
« Odgovori #7 : 25 Studeni, 2022, 23:09:47 »
Pronašao sam ovaj grafikon s performansama specifičnog TT-a za Runner PJ iz 2006. (motor C462M)
Kako to da se s ovim, prema grafu, može postići 90km/h samo s auspuhom, a kod ZX-a moram ugraditi i multivar?
Koliko ja znam ZX=RR, a oba su bolja od TT...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Prigušivači za Purejet
« Odgovori #8 : 26 Studeni, 2022, 07:12:00 »
Prva slika je "short" version, a druga "long" version. To se odmah prepozna, a razlika je u duzini grane. Da skratis granu za 3cm na long verziji, dobio bi short. Ali onda moras i krace nosace auspuha staviti.
Purejet ima malu kompresiju i tesko je dobiti da radi sa short vertijom, tek na 70ccm odlicno radi. Ali ako je slabija na 70ccm nece ni tada dobro raditi short verzija.
Od Leovincea je najbolji TT long version za Purejet, naspram ZXa, recimo, TT ima jos malo jaci start jer krene recimo na 5000rpm, a ZX na 5500rpm.

Mozes probati jos ovakav Giannelli Extra auspuh, on je na pola puta izmedju short i long Leovince auspuha, jako je dobar.

« Zadnja izmjena: 26 Studeni, 2022, 07:15:56 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Prigušivači za Purejet
« Odgovori #9 : 26 Studeni, 2022, 16:49:15 »
Pozdrav Corector,
odakle ja dolazim tko ima purejet i montira Giannelli ima Reverse, Extra V2 kažu da je gori od bilo kojeg Leovincea.
Međutim, tražio sam prigušivač koji bih mogao staviti na 70cc u budućnosti. Ne bih želio mijenjati ZX (kojeg sam dobio novog) za neki drugi prigušivač koji bolje radi na 50cc.
Shot v4, na verzijama s karburatorom, je za bazu 70. Što misliš stane li na purejet?
Onda ponavljam, zašto samo Leovince ima različite verzije za rasplinjač i ubrizgavanje, dok su npr. Giannelli iste (isti kod)?
Između ostalog, razlika između mog starog ZX-a (kratka ruka) i novog (duga ruka) nije samo u duljini kraka nego i u dužini čunjeva (prilažem list oba prigušivača da vidite točne mjere).
Šteta, sa starim ZX-om je bilo jako brzo....




Prilažem i mjere ostalih Leovince auspuha koji po katalogu odgovaraju za Purejet





kao što se može vidjeti, u 4063 (TT) ukupna dužina je kraća nego u 4028 (ZX) i 4075 (TT)
4063 ima istu krivulju koja ide do razdjelnika kao moj stari ZX (4567), počinje se razlikovati s mjerenjima prvih ekspanzijskih konusa.
Je li moguće da tako malo razlika čini toliko puno na purejetu? Zašto je moj stari ZX išao jako brzo, ali je motor u leru bio loš? Ako ga ponovno sastavim, riskiram da slomim motor (bojim se da je to bilo zato što sam montirao ZX 4567 kada sam slomio kavez za valjke i možda se previše nagnuo ili promijenio napredak paljenja i stoga motor je kucao)?
Eventualno, ako je problem bio u naginjanju, imao sam na umu isprobati 4567 s Polini regulatorom i 20mm TPS i crvenom Malossijevom dvoslojnom spužvom.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Prigušivači za Purejet
« Odgovori #10 : 26 Studeni, 2022, 17:51:58 »
Leo Vince TT 4044 ti je za purejet,ja ga imam na Piaggio karburator mašini,to je duga grana,kod mene radi odlično
Shot V4 je midrace auspuh za dosta jake 70ccm cilindre,to definitivno nije za purejet

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Prigušivači za Purejet
« Odgovori #11 : 26 Studeni, 2022, 19:17:21 »
Leo Vince TT 4044 ti je za purejet,ja ga imam na Piaggio karburator mašini,to je duga grana,kod mene radi odlično
Shot V4 je midrace auspuh za dosta jake 70ccm cilindre,to definitivno nije za purejet
4044 je identičan 4075 (vidi sliku u prilogu), samo je 2 cm kraći.

Znam da je Shot V4 na rasplinjačima za bazu 70 jer ih 50 ''prazni'', ali možda Purejet koji ima veliki moment (u odnosu na verziju s karburatorom) ne ''prazni'' i uspijeva iskoristite taj mali prigušivač koji možda postiže veću najveću brzinu nego kod ZX-a

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Prigušivači za Purejet
« Odgovori #12 : 26 Studeni, 2022, 20:11:23 »
Neće dobro radit