Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Beverly 500,stoji 3 godine  (Posjeta: 794 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Beverly 500,stoji 3 godine
« : 10 Kolovoz, 2022, 23:57:31 »
Pozdrav svima

Imam priliku kupiti jedan Beverly 500 (493cc,2 svjecice) koji stoji 3 godine(vlasnik je rekao da ne stoji jer je pokvaren  ::) ) pa me zanima na što najviše obratiti pažnju?

Može li se nešto pokvariti nakon toliko stajanja? Planiram doći sa akumulatorom i nekoliko litara friškog goriva pa me zanima hoce li odma kresnuti  :laughing7: ili ipak tu treba zamijeniti i očistiti dosta stvari da bi upalio i da bi se moglo procjenit stanje mašine?

Je li se uopce pametno zezat s tim?

Je li imao neko iskustva s ozivljavanjem ie-a nakon toliko vremena?


Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2841
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Beverly 500,stoji 3 godine
« Odgovori #1 : 11 Kolovoz, 2022, 12:42:19 »
Jako osjetljiva masina i ako ne znaš zbog čega je pokvarena, ja se ne bih vozio nego odnio majstoru. 493 je navodno the best mašina glede Master500 modela al opet, sa dozom opreza pristupiti
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Beverly 500,stoji 3 godine
« Odgovori #2 : 11 Kolovoz, 2022, 12:47:47 »
provjeri prije paljenja jel ima ulja dovoljno. Ionako ga treba mijenjat, al za paljenje cisto da vidis hoce li upalit ce posluzit i to staro ako je nivo OK.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Beverly 500,stoji 3 godine
« Odgovori #3 : 11 Kolovoz, 2022, 13:56:22 »
ako je gorivo 3 godine, to je za vadit, jer se pokvarilo 100%

ako imas srece da nije pumpa i plovak oksidirao, jer ethanol u benzinu navlaci vodu u sebe...

aku je umro, 370kn LP novi u tokicu

uzmi bar litru ulja sobom (5w30 sintetika) , ako mislis vozit dalje od 20km, ja bi izvuko spricom bar litru ulja i dao novo nutra...

ostalo su sitnice, ako je koje crevo istrulilo, filter zraka uzet, filter ulja, ulje ( ide oko 1.7l ne znam tocno) uzet antifriz g12 rozi (30kn tokic), pogledat remen, moze istrulit od stajanja pa da ne pukne... mjenjat ulje u kocnicama, i promjeni ulje u vilicama (7.5w) ako nisu propisale, onda ces i semeringe trebat, vidi kakvi su brisaci na vilici, ako su ispucali i njih...


Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Beverly 500,stoji 3 godine
« Odgovori #4 : 11 Kolovoz, 2022, 14:07:58 »
ako je gorivo 3 godine, to je za vadit, jer se pokvarilo 100%

ako imas srece da nije pumpa i plovak oksidirao, jer ethanol u benzinu navlaci vodu u sebe...

aku je umro, 370kn LP novi u tokicu

uzmi bar litru ulja sobom (5w30 sintetika) , ako mislis vozit dalje od 20km, ja bi izvuko spricom bar litru ulja i dao novo nutra...

ostalo su sitnice, ako je koje crevo istrulilo, filter zraka uzet, filter ulja, ulje ( ide oko 1.7l ne znam tocno) uzet antifriz g12 rozi (30kn tokic), pogledat remen, moze istrulit od stajanja pa da ne pukne... mjenjat ulje u kocnicama, i promjeni ulje u vilicama (7.5w) ako nisu propisale, onda ces i semeringe trebat, vidi kakvi su brisaci na vilici, ako su ispucali i njih...


Gorivo promijenit, svakako, izvuc koliko se moze, natocit svjeze, to bu dovoljno.  To je IE mashina? Ne treba onda brinut o ciscenju karbova.

sve gumeno sto si naveo nije jako stradalo ako je bio u garazi, bez utjecaja sunca. Eventualno semerini vilica su mogli malo proslinit, ali, ako su bili zdravi prije mirovanja, vec bi nakon prve voznji mogli povratit oblik i elasticnost - za propazit da, ali cesce nego rjede da ce bit ok u ovakvom slucaju makar malo slinili. Problem je doduse promijenit ulje ako se nivo ne moze izmjerit (npr na upside down vilicama) bez rastavljanja, kad se samo gornja kapa odserafi pa istoceno ulje koje nije falilo zamijenis istom kolicinom novog. Ne znam kakve su vilice na ovom skuteru, mozda se i moze mjerit nivo bez raskapanja vilica. S druge strane, to ulje vremenom ne gubi puno svojstva, ulje u vilicama vise sjebe kilometraza (nije higroskopno kao na primjer kociona tekucina pa da ce navuc vlagu na sebe).


Naravno, ako je skuter star, onda gumene dijelove barem prekontrolirat i ako nema naznaka da su stradali od starosti, to je za vozit i pazit ubuduce na prve znakove ispucanosti pa mijenjat ako se primjeti propadanje materijala. Crijeva rashladne tekucne, kocnica itd......
« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz, 2022, 14:12:21 3alfa3 »

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Beverly 500,stoji 3 godine
« Odgovori #5 : 11 Kolovoz, 2022, 18:04:18 »
Jab' nasuo friški benzin, provjerio ulje, stisnuo kočnice i ak je sve OK zapalio, probao, nacjenkao se i kupio. Dalje sve kako je već savjetovano... :headbang:
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Beverly 500,stoji 3 godine
« Odgovori #6 : 11 Kolovoz, 2022, 18:14:46 »
Hvala na odgovorima  :icon_thumright:

Evo onda cu prvo to sa gorivom rijesit a ulje promijenit ako kupim motor i ostale stvari naravno