Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Quasar 250 / 300 brtva kartera?  (Posjeta: 551 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Piaggio Quasar 250 / 300 brtva kartera?
« : 10 Kolovoz, 2022, 03:09:08 »
Ne mogu sad izguglat, ali se sjecam da se pricalo da promjenom rolica (na dr pulley) iiilii variomata, remen struze po karteru dok ne iscupa brtvu kartera i pusti ulje...

Meni se na stock setupu pozna da je remen lagano gladio karter i jos neke dijelove, ali mi opet malo cudna prica da dr pulley guraju vise remen, ako se variomat i ventilator dodiruju u krajnjem polozaju vec sa stock rolama, kako ga onda dr pulley mogu dalje gurnut? :/

Cak se pricalo o nekoj fuzzy washer podlosci koja se dodavala uz postojecu izmedju ventilatora i bolcne, da bi se izbjegla havarija...

Jel ima netko vise iskustva sa Quasarom da kaze iskustva?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Quasar 250 / 300 brtva kartera?
« Odgovori #1 : 10 Kolovoz, 2022, 08:43:20 »
Pulley ne moze izgurati remen vise ako se variomat i ventilvar apoje, ali moze promjeniti karakteristike rada variomata, pa ces tako imati manje okretaja na visim brzinama, sve dok se variomat ne spoji s ventilvarom kada dolazi do izjednacavanja. Dakle mozes se voziti da manje osjetia pad performansi ako je remen potrosen za 1mm primjerice. I trebao bi biti bolji start.
Skuzio sam naspram drugih da imam visi prijenosni omjer iako sam znacajno lakse Dr.Pulley staviol. Trebao bih probati serijske rolice i odmah bi ti cijelu pricu detaljno potkrijepio jer ih nisam samo stavio pa sta se desi, nego sam  ih probao u 3 tezine sto je vec solidno za donest neki zakljucak, a presao sam vec dosta km tako da znam napamet karakteristiku rada Dr.Pulleya
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Quasar 250 / 300 brtva kartera?
« Odgovori #2 : 10 Kolovoz, 2022, 11:08:19 »
pa to i ja mislim, al sam na stranim forumima gledao slike di je pustil karter jer ga je remen probio... mozda jedino ak je drugi vario ili sta :/ Nesto mi je i Efz pricao o tome, al ne znam na kraju jel mozda netko kod ugradnje jednostavno nije odsjeko visak dihtunga pa ga je remen izvuko ili sta...

Uglavnom planiram si na servisu mjenjat role za dr pulley jer sam zadovoljan njima od ranije...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Quasar 250 / 300 brtva kartera?
« Odgovori #3 : 10 Kolovoz, 2022, 12:04:25 »
A Piaggio ti je poznat po tome da ce potrgat remenom taj dihtung cim remen ode vise od serijskog maksimuma. Posmirglaj taj dihtung s gornje strane, odnosno donje od variomata, lijepo sve zagladi di bi remen mogao strugati.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<