Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Baotian 50 4T - gušenje  (Posjeta: 449 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Baotian 50 4T - gušenje
« : 24 Veljača, 2023, 20:15:44 »
Pozdrav radi se o Baotianu 50cc 4T sa 6000km. Ima problem taj što prilikom vožnje uz uzbrdicu kada se pusti gas skuter jednostavno izgubi okretaje i ugasi se. Onda ga treba zakurblati par puta i upali i sve normalno radi. Uglavnom ovaj problem ne postoji na pravcu i nizbrdici. Na leru lijepo radi i prima pun gas. Jedino se u vožnji primjeti da prilikom naglog oduzimanja i davanja gasa ne primi odmah gas nego malo kasni. Karburator je očišćen, filter zraka čist, prirubnica dobra, filter zraka lijepo sjeda, uglavnom nema falšeg zraka to sam provjerio. Nova je svjecica i novi je remen jer je stari remen izgledao potrošen. Variomat i rolice očišćeni, zvono kvačila pošmirglano i očišćeno. Ujutro prilikom paljenja na hladno pali isključivo bez davanja gasa. Znači upalim ga na kurblu i treba odraditi jedno minutu bez ikakvog davanja gasa jer se u protivnom ugasi. Nakon sto odradi 1 minutu okretaji se podignu i spustu što je vjerovatno čok i onda nakon toga normalno prima gas. Vijak za smjesu je na 2 kruga otvoren. Također sam primjetio da na ovakvim postavkama karburator ne reagira na vijak za minimum. To jest njegovim zavidavanjem se ne podižu okretaji. Najveći problem mi je tošto prilikom neke vožnje uz uzbrdicu od par stotina metara nakon sto pustim gas okretaju padnu i motor se ugasi. Također uzbrdo ne vuče baš dobro dok je po pravcu i nizbrdo puno življi i ima okretaja. Ako netko zna što može biti bio bih zahvalan da kaže. Pozdrav.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Baotian 50 4T - gušenje
« Odgovori #1 : 24 Veljača, 2023, 20:52:09 »
Na tim kinezima kad karb pocne zezat baci ga u smece ( ili spremi za dijelove ) kupi novi nasadi gore i radit ce sve kako treba
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"