Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina  (Posjeta: 15455 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« : 06 Srpanj, 2022, 20:26:28 »
Kako je sve više vlasnika tih EURO4 agregata koji su na lošem glasu jer su blokirani na sto strana odlucio sam se napraviti topic/tutorijal o tome gdje se nalaze blokade,kako i sta napraviti da ga se odblokira.Isto tako sam odradio dva stagea tuninga,jedan sa bacvicom,jedan sa rezo auspuhom i multivarom,pa ce tu biti nekih gotovih setupa koji cete si moci prekopirati,ili okvirno primjeniti to kod svog setupa.

Pa evo dosao je jedan primjerak na kojem sam imao cast prvi serafiti,pa isto tako sve nekako moras raditi sa vecom dozom opreza i gledati da to kasnije bude sve po PS-u,svaki serafic na svom mjestu,svaka vezica slicna onoj koju sam skinuo i svaki detalj kasnije vracen kako treba biti.
Evo i skutera,radi se o NRG Poweru iz 2021.g sa 800km na satu.






Ovdje odma uslikan detalj di fali seraf od blatobrana



Neke naljepnice su ofrlje polijepljene,na nekima ima baloncica ispod,krajevi plastika su odrezani i nisu obrađeni i tako.Detalj koji si nekada mogao vidjeti samo na Kinezima,al da sad ih Kinezi rade,pa se to vidi.





Da vidite kako to kriminalno ide blokirano,zanemarite komentare,nisam se mogao suzdrzati :)


« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2022, 21:41:29 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« Odgovori #1 : 06 Srpanj, 2022, 20:47:16 »
Pa evo za pocetak krecem sa objasnjenjem za stage1 odblokiravanje skutera,gdje sam ga najvise htio usporediti sa onim linijama oko 2005g jer se uvijek govori,ahh ovaj novi nejde kao oni stari,pa sam bas iz tog razloga isao na auspuh sa starije linije i ostao na serijskom variomatu.

Ovaj stage je daleko jeftiniji od onog stagea 2,te je za ovaj potrebno nabaviti bolcnu variomata 49.25 x 20mm,auspuh sa starije generacije,rolice 19x15.5gr 5.5gr i getriba sa starije verzije omjera 13/46-13/48.

Pa krenimo redom
Ja sam krenuo od otvaranja dekla,jer sam prvo isao mijenjati getribu,pa sloziti prijenos i za kraj montirati auspuh,da nebi 2x skidao auspuh.

Prvo treba odserafiti blatobran na deklu, Torax 30 nam treba za to,ja sam odmah i metalni nosac skinuo na 8mm gedoricu



Nakon toga treba poklopac airboxa skinuti,naravno može se zabiti gedorica pod airbox,ali nam nije u cilju ostetiti novi skuter.Druga metoda je odserafiti krizni seraf na prednjoj strani airboxa i torax 30 na sredini,pa sve skupa sa karbom,blatobranom,sasom i plastikom podignuti,ali također to nisam htio raditi.



Onda dolazimo do neke tvornicke zastite,vrlo vjerovatno napravljeno da netko nestrucan nebi dirao po prijenosu,takva dva serafa se nalaze i na prirubnici



Da bi ih odvrnuli trebamo preraditi bit imbusa 5 ili sam imbus broj 5,ja sam preradio bit jer ga imam viška.



Evo pobrušen fleksom sa brusnom šajbom da paše u šeraf





Ostali serafi su klasika 8mm i to ide normalno dole

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« Odgovori #2 : 06 Srpanj, 2022, 21:37:45 »
Evo ga deklo je skinuto i dalje skidam variomat,zvono,kvacilo i sve sto mi smeta da dodem do getribe.Tu na slikama imate slike kako izgleda ta bolcna iz komada na EURO 4 mašinama i to je razlog zasto treba nabaviti drugu.














Sad kad smo poskidali sve selimo se na drugu stranu,auspuh,kotac itd jer moramo odserafiti sekundarnu osovinu iza kotaca da bi getriba mogla van.
Na ovoj strani sam uočio da pumpa ulja nije tvornicki dobro podešena,pa sam malo nategnuo španer.Potrebni 10 i 8 kljuc.Cak sam za 1mm jače od crtica nategnuo,neka ga masti :)

Krecemo sa skidanjem auspuha,prvo treba raskačiti šelne koje spajaju SAS i auspuh,samo podbodete ravnim šerafcigerom,ide lagano i iscupate gume dole



Kad ste to napravili onda slijedi skidanje poklopca paljenja,njega skidamo iz razloga sto je original bacvicu i sc46 nemoguce skinuti i montirati da se ta plastika ne ošteti,pa ju ja uvijek skidam u tom slucaju.Skidamo 4 križna šerafa,dva na SASu su malko duža,pa taj dio zapamtite





Radi ovih izbocina ne mozete skinuti odmah van poklopac,ali dovoljno je da ga pomaknete u stranu.





Skidamo sa cilindra dva serafa na 10 gedoricu


I dva imbusa sa nosaca auspuha,kad malo odskrinete auspuh skinete si plastiku paljenja.Ja sam si malo pomogao pridrzati koljenom dok sam te sve radnje obavio.



I evo,auspuh je dole.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« Odgovori #3 : 06 Srpanj, 2022, 21:57:35 »


Dalje ide skidanje kotača,to se malo razlikuje od starijih modela,ali nista komplicorano.Prvo skinemo plastiku kod šerafa kotača.



E sad vise nije kao na starima kotac na 5 serafa pa ispod glavčina,sad je sami kotač glavčina i disk je userafljen u felgu,tako da imamo samo centralni šeraf koji drži kotac na osovini.On opet nema kao stari tip šplentu i lim preko matice,nego je sama matica dizajnirana da ima lim koji se ucvika u navoj.Slicno kao matica sa plastikom.
Posto nam sad kotac silazi sa diskom moramo prije odserafiti čeljust,jer nam ona nece dat da skinemo kotač.





Nakon toga gedorom 24 odserafljujemo maticu kotača,ja sam koristio udarni pištolj



I kotac je dole.Sad sam ja ispustio ulje iz getribe,jer inace malo kotac smeta.



Vracam se na stranu prijenosa dok se to malo iscijedilo i odserafljujem 5 serafa na gedoricu 8.




Ulje je dosta crno s obzirom da skuter ima 800km





« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2022, 12:59:36 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« Odgovori #4 : 06 Srpanj, 2022, 22:08:51 »
Nakon sto je skinuta,malo sam to pocistio u grubo krpom.Ja sam za ugradnju nabavio urednu getribu koju sam imao u šteku i provjereno znam da je ispravna,odnosno ne zavija u vožnji.
Getriba na euro 4 ima 13/46 11/49 omjer,odnosno samo sekundar je krači za 20%
Dok starije verzije imaju 13/46 13/48 omjer
Sad vi možete nabaviti samo sekundar pa dati nekom da vam to ispreša i upreša.Ja sam odlucio staviti kompletnu uz to da ostavim poklopac od euro 4,jer je tamo odstampana gosina i novi dosjedi i lager je tamo.
Tako da sam to sa prešom odradio







Pocisceno i poslozeno sve u kuciste,pripazite na šajbice,jedna je s jedne strane sredisnjeg zupcanika,druga sa druge i morate ju zalijepit uljem na blok da bi mogli gurnut sredisnji zupcanik





Eto sve zadihtano i stegnuto.
Ulijte (špricom najbolje) 0.85dcl 80w90 ulja u getribu.Nemojte zaboraviti seraf na ispust vratiti.
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2022, 22:39:06 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« Odgovori #5 : 06 Srpanj, 2022, 22:37:03 »
Slijedece na redu je deblokiranje solenoida koji radi euro norme upuhuje zrak pod glavnu diznu.Njega možemo blokirati na 2 načina.Jedan od načina je vađenje bijelocrne zice iz konektora.Nju samo treba malim serafcigerom pomaknuti capicu nakon sto otpojite konektor i izbacit ju iz đeka i dobro iuolirati.Ja sam koristio izolirku i termobužir.







Kasnije sam saznao da se samo može otpojiti taj cijeli konektor sa CDI-a i sve normalno radi i solenoid bude ugašen.

Drugi način je blokirati crijevo koje vodi u karburator.Ja svakako odradim oba načina kako mi ksrb nebi nesto vukao kroz to crijevo,ubacim kuglicu od ležaja.Vi možete šeraf bez glave,komad čavla ili kako se več snađete.
To odradim na način da otpojim crijevo tu kod karba,gurnem kuglicu u crijevo i spojim ga nazad,kako bi sve izgledalo kao i u originalu.



Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« Odgovori #6 : 06 Srpanj, 2022, 22:50:36 »
Kad smo to odradili idemo na stavljanje auspuha i kompletiranja prijenosa.

Naheftamo ga na nosac i prvo stegnemo granu na cilindru,pa potom i serafe nosaca stegnemo.





Nakon toga se vrača plastika paljenja.Ja je u ovom slucaju nisam vračao jer sam odmah nakon štele išao ponovno sve demontirati i montirati rezonantni auspuh.

U prijenosu mijenjam bolcnu za onu odblokiranu(gore pišu dimenzije)i montiram rolice od 5.5gr.Sve ostalo ostaje original.



Karburator također ne diram,jer ovaj vec u originalu ima 60 diznu i limić,dok su stari imali 53 u originalu,pa se kod skidanja blokadi stavljala dizna 58-60.

I to je to,slijedi proba.Isto mjesto i jos dodatno po ravnici,da se dobije dojam kako to sada funkcionira.




Po ravnici

« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2022, 13:01:40 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« Odgovori #7 : 06 Srpanj, 2022, 23:05:51 »
Sada slijedi faza 2 tuninga,di ide rezonantni auspuh,multivar i skidanje limica sa karburatora sa vecom diznom i ustelavanje svega skupa.
Ovdje necu toliko detaljno prezentirat montiranje auspuha,jer smatram da za ovo vec treba imati neko znanje,pa cu samo prezentirati radove ugrubo i napisati setup,ukoliko se netko odluci za slaganje takvog setupa.

Sami dijelovi za sloziti ovo su 2500-3000 kn ugrubo,kako se tko snađe i za koliko ce nabaviti getribu iz prethodnih postova.Ako radite sami ustedit cete si za ruke,a to je isto dobar dio novaca,jer posla i radnih sati ima dosta.

Gazda skutera se uz moj prijedlog odlucio za Giannelli Reverse auspuh i Malossi multivar.A i vama predlažem nešto u rangu do 9500rpm,jer je najbolje uloženo i dobiveno,a da ne koljete mašinu.


Sa novog auspuha je potrebno skinuti blokadu(suženje) iz grane auspuha,izgleda ovako









Ja sa sada vratio onu plastiku paljenja što sam i gore spominjao,jer sam montirao odmah drugi auspuh.

Sada vidim da nisam skupno slikao dijelove,ali cu nabrojati sto je kupljeno.

Gianelli Reverse(novi tip)
Malossi multivar
Malossi ljubicasti feder
Malossi crni federi kvacila
Rolice Piaggio OEM za purejeta 5.3gr(finalna gramaža je 5gr,pripaziti kod kupnje)
Svjecica rn2c
Dizna 65

Pa sam krenuo sa ugradnjom,opet otvorio prijenos po gore opisanom postupku.
Odserafio gedorom 34 maticu kvacila i sklopio centralni feder i smontirao mala federe kvacila.









« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2022, 08:40:36 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« Odgovori #8 : 06 Srpanj, 2022, 23:08:53 »
Slijedi skidanje plastika oko airboxa,samog airboxa,limića i montaža veče dizne.




Kod skidanja Airboxa obratite pažnju na ovaj oznaceni dio,jer airbox ide jako knap između dekla i plastike,pogotovo ako poklopac nije skinut,pa ljudi uglavnom oštete plastiku na deklu u predjelu di je zaokruženo.Recept je malko našpanat karb,malo plastiku na boku i prolazi,ili jednostavno podložite krpu ili pak skidajte airbox dok je dekl skinut.











« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2022, 08:09:56 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« Odgovori #9 : 06 Srpanj, 2022, 23:23:29 »
Sad sve posloziti nazad i slijedi proba,tu na slikama se vidi da sam stavljao 5.3 rolice,pa po potrebi olakšao.Na kraju sam uštelao sa 5.0 gr rolicama.Isto tako je karb doštelan na šerafu smjese i kod mene se našao nešto sitno ispod 2 kruga.Trebalo je malo i ler gas doštelati.Igla je u originalu na 1.zubu,tako sam i ostavio.Jos jedna stvar,na euro 4 mašinama je rn3c svjecica u originalu,pa sam ja stavio rn2c nakon skidanja blokada.

Ovdje na videu sam dobio krajnju brzinu od 94km/h i to dva puta,jer sam prije snimanja isao probati.Puhao je malko vjetar u leđa,ali i u kontra smjeru sam postigao 86km/h pa bi ja uzeo da je 90ak relevantno i to u nekom poluzalegnutom polozaju.Uspravno sjedeci sam ja na kratkim snitama imao preko 80 po satu,a sve ostalo ovisi kolko ga držiš,o vjetru i jesi zalegao.Klasika kod slabašnih 50cc




Evo i snimke po ravnom.




Svi videi su na istim relacijama snimani,toliko da se može imati bolja usporedba.Ovaj sat je svega 3km/h u plusu od gps-a,dok je stari 6-7kmh.Znaci da bi na starom vidio 97-98 na satu za istu brzinu.

« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2022, 23:28:35 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« Odgovori #10 : 06 Srpanj, 2022, 23:29:25 »
Ja se ispricavam sto sam pobrisao komentare,htio sam da bude post za postom,pa kasnije komentari i eventualna pitanja...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« Odgovori #11 : 06 Srpanj, 2022, 23:48:46 »
Svaka čast na trudu,tak se to dela  :icon_thumright:

Sve je u detalj razrađeno i sad je sve jasno u vezi tih novih mašina,nema više zabluda i raznih izmišljanja stvari koje ne postoje

Offline fran_hr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zaprešić
  • Moj Skuter: Aprilia sr50r 2018
  • Moja Kaciga: SHIRO
  • MojSetup: Multivar, ljubicasti centralni, plavi lv fedrici
  • MojSpuh: tt
Odg: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« Odgovori #12 : 07 Srpanj, 2022, 00:09:15 »
Bravo, odlicno si sve opisao. Da je bar tako bilo kad sam ja svojeg kupio prije 4 godine ::)
Jedino mi nije jasno kaj se dobiva s onim malossi digitronicom koji ima na SA za kupit za te euro4 skutere? Jer kolko znam nema blokadu na okretajima ???

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« Odgovori #13 : 07 Srpanj, 2022, 01:00:41 »
Lepi posao.. pojma nisam imao da su jos jedan sas nakacili :S Vidi se i po plastikama da im je cilj sto jeftinije, nije to tolko sta je u kini radjeno, ima dobrih stvari iz kine, al ovima je cilj da rezu troskove, sto jeftiniji materijali :(

kolko taj remen traje kad je blokada variomata gore? bas se vidi kolko ga skida od prevrtavanja :S

protip za vlasnika, da ne brise vuru sa papirom, jer celuloza grebe ko nis... samo vlazna mikrofibra

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« Odgovori #14 : 07 Srpanj, 2022, 06:10:51 »
Hvala na pohvalama prije svega.Ovo je mislim treci ili cetvrti komad euro 4 da sam odradio,a bilo ih je i sto su tvornicki jako tesko palili i kriminalno radili.Isto tako na svakom je uljna pumpa bila premalo našpanata,pa sam i taj detalj naglasio.Isto tako ova razlika sa glavčinama je spomenuta,kao i detalj oko ocuvanja plastike paljenja.
Nije niš ekstra,al dobar tip za vidjeti.

Za blokadu izvidjeti bi ga trebalo na nogarama razvrtjeti do ibera pa vidjeti.Ja sam testirao na jednom primjerku sa bačvicom i do 11trpm sigurno nema blokadu,a za dalje treba vidjeti,ja ga bas nemam srca drzati za više okretaje,a vjerovatno nikad nece ni biti potrebni.
Sa tim Malossiem se vjerovatno dobije nesto drugacija krivulja paljenja i mozda je odblokiran na nekih 12-13 trpm sto 99% ljudi nije ni potrebno.
Ono sto sam ja primjetio je da EURO 4 bas ne voli okretaje i da nekako sve preko 9200 -9500 djeluje kao vrtnja u prazno,sto je vjerojatno uzrok drugacije krivulje paljenja.


Poggiali- Da da, dva SASa i dva KAT-a su stavili,prigusen maksimalno.Da ima bas nekih detalja koji otkrivaju da je iz Kine,al kaj je tu je...
Lako za remen,mene vise zanima koliko bi takva mašina trajala sa takvim prigusenjima,a vjerujem da jako kratko.Nisam vidio al navodno auspuh pocrveni od temperature,pa mozes zamislit kako se grije.

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline fran_hr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zaprešić
  • Moj Skuter: Aprilia sr50r 2018
  • Moja Kaciga: SHIRO
  • MojSetup: Multivar, ljubicasti centralni, plavi lv fedrici
  • MojSpuh: tt
Odg: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« Odgovori #15 : 07 Srpanj, 2022, 08:55:05 »
O da, auspuhu se nakon neke normalne voznje užari grana totalno, a iz auspuha mi je znalo pucketat 2 sata poslije voznje dok se hladio… Tam di sam ga kupio su mi rekli kak su imali probleme s prvim primjercima jer su se zapalili skoro bas zbog auspuha kod djela di grana prolazi pored nosaca masine, pa su od onda poceli na tom djelu nosaca stavljat neku kao azbestnu traku da se ne zapali, uglavnom žalosno

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« Odgovori #16 : 07 Srpanj, 2022, 09:02:53 »
Bome sad se treba dosta pomučit samo da bi vozio odblokiranu serijalu,prije si samo skinuo prsten i pocepao slijepo crijevo i amen,peglao si 80 po gpsu

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« Odgovori #17 : 07 Srpanj, 2022, 09:08:11 »
Kineski cdi s baotana kad to vidim nije mi dobro skup s onom pixom kaj moras tokarit obrada svega losa plastike sve zvrndaju zalosno skupi baotan znaci kupis novi motor i moras ga preradit 90& da ne pricamo o getribama kracim koje se tope i raspadaju.
0981674245

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« Odgovori #18 : 07 Srpanj, 2022, 10:02:12 »
O da, auspuhu se nakon neke normalne voznje užari grana totalno, a iz auspuha mi je znalo pucketat 2 sata poslije voznje dok se hladio… Tam di sam ga kupio su mi rekli kak su imali probleme s prvim primjercima jer su se zapalili skoro bas zbog auspuha kod djela di grana prolazi pored nosaca masine, pa su od onda poceli na tom djelu nosaca stavljat neku kao azbestnu traku da se ne zapali, uglavnom žalosno





bank of america near me open now

Svejedno se selen topi,bez obzira na traku,ali sad je gore  :laughing7:
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline DNKZ

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 164
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: nrg power
  • Moja Kaciga: astone
  • MojSetup: malossi sport 70 nrg power
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Skidanje blokada sa PIAGGIO EURO4 mašina
« Odgovori #19 : 07 Srpanj, 2022, 10:21:41 »
Mušterija otišla sa smiješkom, predpostavljam?