Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu  (Posjeta: 5096 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline manga46

  • Tržnica : (+6)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 448
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: fire fox f15
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #20 : 06 Srpanj, 2022, 09:22:05 »
releji su ti iza sata pod prednjom plastikom ako ju nisu skrili negdje drugde uglavnom sve raskopusaj
Uf znači moram skidat i prednji kraj

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16887
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #21 : 06 Srpanj, 2022, 12:12:36 »
nebi ti vjerovo koliko puta su ljudi mjenjali i trecu pumpu koja je radila pa nije radila radi releja od 30ak kuna i oksidiranih kontakata na uticnici

Offline manga46

  • Tržnica : (+6)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 448
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: fire fox f15
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #22 : 06 Srpanj, 2022, 12:28:00 »
nebi ti vjerovo koliko puta su ljudi mjenjali i trecu pumpu koja je radila pa nije radila radi releja od 30ak kuna i oksidiranih kontakata na uticnici
Jeli mi mozes poslat sliku releja ili nešto, jer na internetu nemogu  nać , da bar znam kako izgleda to sta trazim

Offline manga46

  • Tržnica : (+6)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 448
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: fire fox f15
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #23 : 06 Srpanj, 2022, 17:45:45 »
Zna li neko koliko pumpa goriva mora imat napajanje

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #24 : 06 Srpanj, 2022, 17:53:45 »
12V po nekoj logici ;D
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline manga46

  • Tržnica : (+6)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 448
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: fire fox f15
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #25 : 06 Srpanj, 2022, 18:05:50 »
12V po nekoj logici ;D
Tako sam i ja mislia ali meni pokazuje 2 V tražim relej ali nemogu ga nać

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #26 : 06 Srpanj, 2022, 18:10:36 »
Bar za Nexusa možeš nać na internetu di je šta. Pa nije to smijurija od skutera npr. Kymco pa da nema manuala  :toothy11:

A 2V je čudna vrijednost... znači da ipak nešto prolazi kroz relej, a di se izgubilo ostalih 10-11V, nemam pojma. Probaj izvući vanka pumpu goriva i spojit direkt na 12V vidit kako se ponaša, pa onda nađi relej i točno na njemu mjeri koliko imaš volti.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #27 : 06 Srpanj, 2022, 18:16:38 »
Jel se smije ta pumpa spojit drito na akumulator?
Da vidiš jel radi

Offline manga46

  • Tržnica : (+6)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 448
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: fire fox f15
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #28 : 06 Srpanj, 2022, 18:19:56 »
Hahhaha a nemogu nać relej nikako, sve sam plastike skinia. A sta se tiče direktnog spajanja neznam smin li a ni kako pinovi su ko iglice, jedino da gulim zice prije

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #29 : 06 Srpanj, 2022, 18:22:17 »
Ne znam. Ja to gledam ka običnu pumpu, ka onu Parksideovu koju svi imamo s kojom možeš ulje usisat iz kartera na autu :toothy11:

Evo tek sad na slikama vidim da konektor na pumpi ima 4 žice, trebalo bi naći u shemi odakle ide to... mjerit napone, a da ne znaš koju vrijednost tribaš očekivat je beskorisno. Malo googlanja i nije to znanstvena fantastika. Pitanje je između čega i čega si ti uopće i miria 2V? :dontknow:

Nađi manual i nađi di je relej i nađi di su spojene ove 4 žice, pa ti možemo dalje pomoć. Bar ja ti bez toga nemogu ništa reć.
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2022, 18:23:49 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline manga46

  • Tržnica : (+6)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 448
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: fire fox f15
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #30 : 06 Srpanj, 2022, 18:34:04 »
Imaju 4 žice, dvi su od pumpe, dvi od plovka koji pokazuje razinu goriva (bar mislim da je tako)
Mjerin između + pumpe i mase pokazuje 2V između plovka i mase pokazuje 5 V. Isto tako pumpa radi, tj nekad radi nekad ne ali uvik su isti volti

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #31 : 06 Srpanj, 2022, 18:50:43 »
ne znam za pumpu, al neki kad su na piaggiu testirali injektor, spajali su ga preko sijalice na 12v

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #32 : 06 Srpanj, 2022, 19:05:18 »
A to sa sijalicom je vjerojatno da ograniče struju, jer ako je injektor u kratkom spoju, povuć će sve :toothy11: valjda? Nisam neki ekspert, ja sam prosječni korisnik elektronike.

A ovo šta se tiče pumpe i plovka, ne znam, plovak bi valjda na rezervaru treba bit? Ako si siguran da su od plovka, probaj ih spojit kratko, pa bi na displeju treba imat min il max? Ne znam. Al ako je tako kako kažeš, onda sigurno nećeš uništit pumpu ako spojiš direktno na nju 12V, jedino je taj problem što je sve na iglicama, nije pristupačno za prespajat... jbg

Jesi izmjeria 2V dok je konektor uštekan u pumpu ili si odspojia konektor pa mjeria? Ja da sam na tvom mjestu bi odspojia konektor i mjeria koliki imam napon na tim žicama za koje mislim da su od napajanja. Jer ako si mjeria dok je konektor spojen, a pumpa je u kratkom spoju, logično da će past napon na 2V jer ne može akumulator isporučit toliko struje, pa spusti napon da ispoštuje Ohmov zakon.

Ja bez dijagrama struje nebi ništa prespaja. Probaj ovo s odspojenim konektorom, ako ti pokazuje 12V na odspojenom konektoru, pa 2V kad spojiš konektor, pumpa ti je u kratkom spoju. Ako si siguran da su 2 žice od plovka, probaj ih kratko spojit pa vidit kako reagira pokazivač na displeju. Ako je uvijek 2V, spojeno il odspojeno, ja bi tražia relej, pa bi na njemu miria.

Tako bi ja. Naravno, ti sve radiš na svoju odgovornost :icon_thumright:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline manga46

  • Tržnica : (+6)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 448
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: fire fox f15
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #33 : 06 Srpanj, 2022, 19:10:03 »
A to sa sijalicom je vjerojatno da ograniče struju, jer ako je injektor u kratkom spoju, povuć će sve :toothy11: valjda? Nisam neki ekspert, ja sam prosječni korisnik elektronike.

A ovo šta se tiče pumpe i plovka, ne znam, plovak bi valjda na rezervaru treba bit? Ako si siguran da su od plovka, probaj ih spojit kratko, pa bi na displeju treba imat min il max? Ne znam. Al ako je tako kako kažeš, onda sigurno nećeš uništit pumpu ako spojiš direktno na nju 12V, jedino je taj problem što je sve na iglicama, nije pristupačno za prespajat... jbg

Jesi izmjeria 2V dok je konektor uštekan u pumpu ili si odspojia konektor pa mjeria? Ja da sam na tvom mjestu bi odspojia konektor i mjeria koliki imam napon na tim žicama za koje mislim da su od napajanja. Jer ako si mjeria dok je konektor spojen, a pumpa je u kratkom spoju, logično da će past napon na 2V jer ne može akumulator isporučit toliko struje, pa spusti napon da ispoštuje Ohmov zakon.

Ja bez dijagrama struje nebi ništa prespaja. Probaj ovo s odspojenim konektorom, ako ti pokazuje 12V na odspojenom konektoru, pa 2V kad spojiš konektor, pumpa ti je u kratkom spoju. Ako si siguran da su 2 žice od plovka, probaj ih kratko spojit pa vidit kako reagira pokazivač na displeju. Ako je uvijek 2V, spojeno il odspojeno, ja bi tražia relej, pa bi na njemu miria.

Tako bi ja. Naravno, ti sve radiš na svoju odgovornost :icon_thumright:
Evo probat ću ti nekako objasnit u rezervar ulazi plovak skupa sa pumpom to je sve na jednom tijelu i to tijelo ima dzek s 4 pina 2 pumpa 2 plovak
Mjeria sam kad je odspojena pumpa

Offline manga46

  • Tržnica : (+6)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 448
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: fire fox f15
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #34 : 06 Srpanj, 2022, 19:12:06 »
Stvar i je da nemogu na motoru nać relej pumpe goriva. Šta je najgore, kad sam sve rastavia izludia s njim, on sad upalia i normalno radi i vozi. I tek sad neman mira, ako vratim sve plastike bojim se da će mi se opet javit problem

Offline manga46

  • Tržnica : (+6)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 448
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: fire fox f15
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #35 : 06 Srpanj, 2022, 19:16:16 »
Jog je reka da je naprid, ovo su tri jedina releja naprid a po brojevima na internetu ispada da su nesto za svitla ili sta već
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2022, 20:10:23 manga46 »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #36 : 06 Srpanj, 2022, 19:52:24 »
ako si sve raskopusao, ne mozes pratit di ide zica od pumpe?

Offline manga46

  • Tržnica : (+6)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 448
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: fire fox f15
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #37 : 06 Srpanj, 2022, 20:08:12 »
A nisam instalaciju odmotava zice ulaze u snop  izolirani.
Ukratko rezime današnjeg dana. Skuter trenutno pali vozi ima snage, ostala su mi pucanja iz auspuha kad se pusti gas i zna se izgasit kad se naglo pusti gas. Napon na dzeku pumpe je i dalje 2V. Ovo je velik napredak, ali opet neznam do čega je jer nisam ništa pametno napravia osim skida releje i vraća i miria po dzekovima. Evo slika svjećice nakon 3-4 km
Nisam se moga više vozit, u Splitu sam ima policije a neman plastika... Šta se tiče releja isprid, svi imaju istu oznaku, ali kad se jedan relej izvadi skuter se izgasi, očito je vezan za paljenje ili  ubrizgavanje ili slično. Ako neko ima još koji savjet, slobodno neka reče. Hvala svima koji pomažu  :help:

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #38 : 06 Srpanj, 2022, 20:47:58 »
To pucanje iz auspuha kad se pusti gas i ponekad (1x tjedno) gašenje kad pustim gas zbog semafora se događaju i meni na x9. Navika sam, pa me više nije ni briga zašto se događa :icon_thumright:

Čisto sumnjam da si išta popravia. Ne virujem ja tome "samo se popravilo", vratit će se opet. Pratim temu i dalje, al nemam ti šta za pametno reći sad.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline manga46

  • Tržnica : (+6)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 448
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: fire fox f15
Odg: Gilera nexus 250 ie, gasi se, nemirno radi, nema snagu
« Odgovori #39 : 06 Srpanj, 2022, 21:20:37 »
U potpunosti se slažem s tebom. Nikad mi se ništa nije samo popravilo, pa neće ni sad. Vozim ga 3-4 god, zna bi nekad malo puknit iz auspuha ali ovo sad je previše isto tako mi se bije nikad gasia, tako da to moram riješit. Volia bi ispitat lambdu, da nju isključim ili kupim drugu. Sad kad su plastike skinute, svakako ću skinit rezervar i oprat ga kao i pregledat sve ostale spojeve, naša sam i 2-3 nosača koja moram zavarit, tako da ga neću odma sklapat. Ako neko zna kako ispitat lambdu ili neki savjet vezano za situaciju, slobodno nek kaze.