Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera vxr 180 4t  (Posjeta: 517 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ivanvxr180

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Gilera vxr180
Gilera vxr 180 4t
« : 30 Lipanj, 2022, 17:09:32 »
 :hello:
Pozdrav svima,
Novi sam u forumu ali imam odmah par pitanja nisam uspio naći takvu temu.. imam Gileru vxr 180 2002 godina 4t već 3 godine i nisam do sada imao problema..mjenjao sam kvačilo, variomat, gume, stavio novi far i sijalice, akumulator je star godinu i pol dana i kada ga skinem sa skutera drži odlično i danas sam mjenjao regler jer sad dolazim do problema.. prije nekih tjedan dana sam skužio da motor u leru bez svjetla ili pod pozicijom puni 13.7v a pod svjetlima na leru već napon pada na 12.5v do 12.6v. pod gasom bez svjetla ili na poziciji isto pada napon na 12.5v 12.6v . razlog mijenjanja reglera je što sam mislio da on ne puni kako treba ali danas sa novim original reglerom i dalje je isti problem..dali netko zna što bi moglo biti jer nisam još uvijek stručan sa skuterima.za sad ga još vozim samo do posla nekih 4 km i kad dođem ugasim svjetla i poziciju ostavim u leru i kada idem kući motor pali od prve a ako ga odmah ugasim nema snage ni zaverglat.. i neznam dali su namotaji možda ili negdje dira masu.. ovih dana bih otišao iz Vukovara do Osijeka da ispitam namotaje jer jedino prijevozno sredstvo mi je taj skuter pa ako itko zna što bi moglo biti dok ne odem ispitati namotaje jer sam ih gledao izgledaju kao novi iako sam čitao i čuo da se tu okom nemože ništa provjeriti... Ispričavam se što je prvi post odmah duži i zahvaljujem se svima unaprijed na bilo kojoj informaciji jer u svojoj okolini nema pouzdanog majstora za malo bolji skuter...
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2022, 17:16:41 Ivanvxr180 »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16887
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Gilera vxr 180 4t
« Odgovori #1 : 01 Srpanj, 2022, 19:52:15 »
otkopcaj cok pa gledaj voltazu, odpoji zarulje jednu po jednu i gladaj voltazu, imas vjerojatno ispravan regler ili losu masu ili defektni potrosac u sustavu

Offline Ivanvxr180

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Gilera vxr180
Odg: Gilera vxr 180 4t
« Odgovori #2 : 02 Srpanj, 2022, 00:06:01 »
Rjesen problem... Kod prijašnjeg vlasnika se zbog nekog kvara otopilo kućište gdje su 2 osigurača koji su između reglera i akumulatora... Pretpostavljam zbog prevelikog napona se rastopila ta kutijica.. danas sam stavio novu kutijicu i osigurače i problem riješen.. jedino na šemi nisam našao dali je to standardno da ima tu osigurače ili je netko naknadno to ugradio jer nisam prvi vlasnik pa neznam koliko je čačkano oko te instalacije... Jer je kutijica bila zaturena između šasije i kadice od sica... Kutija od tih osigurača je bila izolirana i kad sam to sve razmotao sam odmah pretpostavio da bi to mogao biti kvar... Sad puni odlično i pod okretajima i svjetlima.
Svakako hvala na odgovoru