Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba  (Posjeta: 5255 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Backflash1987

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYears
Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« : 22 Lipanj, 2022, 10:08:28 »
Pozdrav svima, molim za savjet i misljenje.
U prilici sam kupiti 2 skutera pa imam dvojbu, koja bi bila bolja kupnja a radi se o slijedecim skuterima:
1. Yamaha Xmax 250 2016. redovno odrzavan sa servisnom i samo 5 200km. 33 000kn

2. Aprilia SR GT 200 2022.(novi). 33 000kn

Voznja bi uglavnom bila gradska( centar Pule,obilaznica ) po koji izlet po Istri i eventualno do Rijeke.

Unaorijed hvala na savjetima.

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« Odgovori #1 : 22 Lipanj, 2022, 11:17:17 »
Ipak nov skut ima prednost u ovoj usporedbi, ali ja ti predlazem da gledas nesto jace, barem 300cc jer ces sigurno ici i na dalje rute pa ce ti bit zao.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« Odgovori #2 : 22 Lipanj, 2022, 11:17:40 »
Moj savjet ti je da ideš na daleko jeftinije skutere, a koju su maxi i touring. Poslije toga ćeš znati što želiš i dali si spreman uložiti u skuplji.

Ja sam kupio novog Xmaxa300 (2020g) te sam ga prodao i kupio x9 500 (2001godina) tako da barem imam iskustva za što kažem.

Za sve sto si naveo možeš odraditi i na 50cc  :icon_tongue:
Moja preporuka je da kreneš sa skuteom tipa Majesty 400, Burgman 400, beverly 250, X8 250, Xevo 250/400, Nexus 300 i taj đir do 15.000 kn i onda bi vidio kuda dalje i jesi li spreman uložiti
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« Odgovori #3 : 22 Lipanj, 2022, 11:25:48 »
E Škoda sad si ga pretjero, za 15tkn da nade Burgmana 400 ili Majestya 400???? Zaboravi da ces gledat taj film, odnosno hoces al ces promijenit sve zivo i nezivo na njemu da bi vozio, bez 20-25tkn zaboravi da ces se navozat sa tim.

Kad vidim da je ovu novu Apriliju predlozio, neka onda bolje pogleda Kymco KX-ACT 300, mali i relativno lagan skut sa najjacom 300cc masinom u klasi  :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline Backflash1987

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYears
Odg: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« Odgovori #4 : 22 Lipanj, 2022, 12:05:11 »
Ipak nov skut ima prednost u ovoj usporedbi, ali ja ti predlazem da gledas nesto jace, barem 300cc jer ces sigurno ici i na dalje rute pa ce ti bit zao.

I ja bi radije sa je 300 jer mislim da nije neka razlika u potrosnji, ali sam kratak s budzetom za noviji Xmax a oni koji su do 35t kn imaju preko 20 000kma ovaj sto mi se nudi ima samo 5200km

Offline Backflash1987

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYears
Odg: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« Odgovori #5 : 22 Lipanj, 2022, 12:10:52 »
Moj savjet ti je da ideš na daleko jeftinije skutere, a koju su maxi i touring. Poslije toga ćeš znati što želiš i dali si spreman uložiti u skuplji.



Ja sam kupio novog Xmaxa300 (2020g) te sam ga prodao i kupio x9 500 (2001godina) tako da barem imam iskustva za što kažem.

Za sve sto si naveo možeš odraditi i na 50cc  :icon_tongue:
Moja preporuka je da kreneš sa skuteom tipa Majesty 400, Burgman 400, beverly 250, X8 250, Xevo 250/400, Nexus 300 i taj đir do 15.000 kn i onda bi vidio kuda dalje i jesi li spreman uložiti

Nebi vise uzimao starije skutere jer imam losa iskustva, uvijek neki kvarovi i ulaganja i nikad neznas na sto mozes naletiti...

Offline Backflash1987

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYears
Odg: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« Odgovori #6 : 22 Lipanj, 2022, 12:13:31 »
E Škoda sad si ga pretjero, za 15tkn da nade Burgmana 400 ili Majestya 400???? Zaboravi da ces gledat taj film, odnosno hoces al ces promijenit sve zivo i nezivo na njemu da bi vozio, bez 20-25tkn zaboravi da ces se navozat sa tim.

Kad vidim da je ovu novu Apriliju predlozio, neka onda bolje pogleda Kymco KX-ACT 300, mali i relativno lagan skut sa najjacom 300cc masinom u klasi  :icon_thumright: :icon_thumright:

Neznam kako je sto se tice rezervnih dijelova za Kymco? Jesu uvijek dostupni i koliko se cekaju..?!

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« Odgovori #7 : 22 Lipanj, 2022, 13:12:58 »
Rađe bi gledo novije modele i novije godiste nego 2016 s malo km. Tim skuterima 20000 km nije ništa ako imaju dokaz o redovnim servisima.
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Backflash1987

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYears
Odg: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« Odgovori #8 : 22 Lipanj, 2022, 13:48:12 »
Rađe bi gledo novije modele i novije godiste nego 2016 s malo km. Tim skuterima 20000 km nije ništa ako imaju dokaz o redovnim servisima.

Koju prednost imaju noviji modeli od 2016 osim sto su 300 ?

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« Odgovori #9 : 22 Lipanj, 2022, 13:56:27 »
Neznam kako je sto se tice rezervnih dijelova za Kymco? Jesu uvijek dostupni i koliko se cekaju..?!

Ja sam za svoja 2 Kymca čekao po par mjeseci dijelove, ako je i dalje ovlašteni zastupnik za Kymco onaj na Krku, onda bježi glavom bez obzira od Kymca. Dijelova za njega nećeš nać :icon_thumright: vidio sam nekidan tu Apriliu u salonu, brutalno izgleda. Sve ovisi što želiš, al moj glas ide za Yamahu il Piaggio.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Backflash1987

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYears
Odg: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« Odgovori #10 : 22 Lipanj, 2022, 15:38:07 »
Neznam kako je sto se tice rezervnih dijelova za Kymco? Jesu uvijek dostupni i koliko se cekaju..?!

Ja sam za svoja 2 Kymca čekao po par mjeseci dijelove, ako je i dalje ovlašteni zastupnik za Kymco onaj na Krku, onda bježi glavom bez obzira od Kymca. Dijelova za njega nećeš nać :icon_thumright: vidio sam nekidan tu Apriliu u salonu, brutalno izgleda. Sve ovisi što želiš, al moj glas ide za Yamahu il Piaggio.

Pa oba su mi dobra ali bojim se da mi aprilia nebude preslaba a i nema mjesta za integralku ispod sjedala a zasada ne postoje jos nosaci i koferi za nju...

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« Odgovori #11 : 22 Lipanj, 2022, 16:01:37 »
Ja bi na tvom mjestu prvo provjerio cijene servisa, dijelova i td, pa onda ono sto mi ergonomski odgovara.. ali mislim da ti piaggio grupa i dalje nudi najsiri izbor dijelova sto novih sto rabljenih...

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« Odgovori #12 : 22 Lipanj, 2022, 16:40:29 »
Pa oba su mi dobra ali bojim se da mi aprilia nebude preslaba a i nema mjesta za integralku ispod sjedala a zasada ne postoje jos nosaci i koferi za nju...

To je caka kod tih novih modela, preskoči i to. Uzmi Xmaxa il Beverlya il tako nešto. Iako mi ona cijena izgleda prevelika za onog Xmaxa kojeg si spomenia. Za njih imaš dijelova na svakom kantunu, od servisa, do njuškala do otpada do di oćeš... Pukne li ti koja plastika na toj Aprilii, nebi ti bia u koži :icon_biggrin:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Backflash1987

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYears
Odg: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« Odgovori #13 : 22 Lipanj, 2022, 16:59:28 »
Pa oba su mi dobra ali bojim se da mi aprilia nebude preslaba a i nema mjesta za integralku ispod sjedala a zasada ne postoje jos nosaci i koferi za nju...

To je caka kod tih novih modela, preskoči i to. Uzmi Xmaxa il Beverlya il tako nešto. Iako mi ona cijena izgleda prevelika za onog Xmaxa kojeg si spomenia. Za njih imaš dijelova na svakom kantunu, od servisa, do njuškala do otpada do di oćeš... Pukne li ti koja plastika na toj Aprilii, nebi ti bia u koži :icon_biggrin:

Pa s obzirom sta se trenutno nudi od xmaxa ovo mi je najbolja cijena s obzirim da ima samo 5200km i stvarno izgleda kao nov...

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« Odgovori #14 : 22 Lipanj, 2022, 17:09:31 »
Od ta dva, uzeo bi Xmax-a. Em mi je SR GT užasno ružan skuter, nepraktičan je totalno. S razlogom novi košta puno manje od Xmax-a a nije zbog 50 kubika manje, vjeruj mi. To ne budeš niti osjetio.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16861
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« Odgovori #15 : 24 Lipanj, 2022, 12:48:43 »
Nebi se ja tako zaletio na yamahu, kako got okrenes novo je novo, a aprilija je nova i pod garancijom.
O dizajnu se da diskutirati ali ja osobno zastupam ideju novog pogotovo dok se radi o vise manje srodnim nivoima kvalitete i provjerenim agregatima.

Idi sjedni probaj koji ti se vise svida i toga uzmi, pogrjesit neces s nijednim.
Po meni je novo novo.

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1997
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« Odgovori #16 : 24 Lipanj, 2022, 18:19:33 »
Danas sam vidio tu apriliju i mogu reći da prilično dobro izgleda.
A novo je novo.

Budi drukciji :)

Moj glas za apriliju

(Mada mislim da je ta yamaha kvalitetnija, ali Boze  moj, triba probati i apriliju)
« Zadnja izmjena: 24 Lipanj, 2022, 18:26:12 stipe »

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« Odgovori #17 : 24 Lipanj, 2022, 19:33:33 »
Ako bi voznja bila vecinom gradska onda uzmi Apriliu jer ima skoro 30 kg manje od xmaxa a to se osjeti. E sad xmax mi izgleda puno prostraniji i udobniji na dulja putovanja jer se noge mogu ispruzit tj ne moraju stalno bit u slovo L, a s obzirom na cijenu ja bi ipak uzeo Beverly 350 koji ostavi u prašini oba skutera i moze se nac za 33 000 kn koliko mislis dat za xmax sa nista kilometara a opet je dobar za grad. Meni sa 200cc  iznad 80 km/h uvijek fali snage pogotovo ak nekog hocu prestic.

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1997
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« Odgovori #18 : 25 Lipanj, 2022, 08:29:00 »
Aprilia je made in vietnam, ako ti to igra ulogu...

Offline Backflash1987

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYears
Odg: Kupnja prvog maxi skutera-dvojba
« Odgovori #19 : 25 Lipanj, 2022, 15:39:37 »
Ipak sam na kraju uzeo xmaxa...spustio sam jos malo cijenu. Vrijeme ce pokazati dali sam pogrijesio...zasada nakon 2 dana voznje savrseno mi odgovara...ubrzava lijepo linearno...stabilan je i sa suvozacem od 100kg...nisam ni osjetio da nekoga vozim. Jedino mi je malo zao sto nema ABS i usb prikljucak al ajde.