Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Malo trom, Beverly 200  (Posjeta: 898 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Malo trom, Beverly 200
« : 03 Lipanj, 2022, 15:03:39 »
Pozdrav svima

Pošto me uskoro očekuje veliki servis, htio bi usput malo ubrzati Beverly 200.

Mislim da je vrijeme i za zamjenu centralnog federa jer mi nakon 5-10 minuta gradske voznje (kreni stani kreni stani) pri kretanju pocinje drhtat i trest a kad stanem onda kao da motor stalno gura naprijed.

Isto tako primjecujem da dok je hladan (naravno da ga ne forsiram hladnog) bolje ide nego kad se zagrije, nije to nesto drasticno jer ide fino i uz brijeg i ide 125 km/h itd ali cudno mi je da gilera 125 ima ista ubrzanja kao moj Bev 200. Dosta je ljudi napisalo da je to zbog potrošenog ili starog remena što je moguće jer je motor dosta dugo stajao tako da remen mozda ima i 5-6 godina ali nije presao 12 000km nego npr 6-8000.(nakon stajanja je napravljen komplet servis, ciscenje karburatora,nova svjecica itd.)

Sad me zanima je li bi se isplatilo "SAMO" stavit malossijev centralni feder, neke opruge kvacila i malo lakse rolice jer nekako mi se ne daje 1200 kn za polinijev ili malossijev variomat  :sad3: ? Osim ako netko zna gdje bi se mogao kupiti novi variomat za manje  ;D

Ili je malossijev (ili neki drugi) variomat presudan da bi motor isao bolje ?

Postoji li jos neki mod/trik za ubrzanje motora a da nije veci kit ili ostali skupi mod?

Ne ocekujem od ovog motora puno ali mislim da bi trebao bit dosta brzi od gilere 125 koja je samo stavila lakse rolice  :confused5:


Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16878
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Malo trom, Beverly 200
« Odgovori #1 : 05 Lipanj, 2022, 19:29:07 »
Uzmi malosijev ili polinijev kompletan prijenos, ako ti je to van budeta obnovi prijenos original komponentama znaci federi klizaci utezi remen. I naravno sve ostalo potrosno sta se mjenja na kilometrazi.

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Malo trom, Beverly 200
« Odgovori #2 : 06 Lipanj, 2022, 10:41:09 »
Uredu, hvala na odgovoru :icon_thumright: