Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: sym jet 2 , 50cc paljenje  (Posjeta: 1856 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
sym jet 2 , 50cc paljenje
« : 20 Svibanj, 2022, 09:19:54 »
Uzeo sam jedan sym jet 2 2006tu cvaju, koji je  stajao minimalno 7 god. i odlučio ga dići iz mrtvih.
Bivši vlasnik kaže da ga je vozio do zadnjeg dana i onda kad je kupio auto odjavio i ostavio da stoji.(al dobro ne vodimo se za tim).

očistio sam rezervoar koji nije hrđav i nalio novi benzin.
očistio fergazer i filter
iskru ima
rezervoar mu je ispod razine fergazera pa ima vakum pumpu koja radi na vakum iz bloka.

kada sam ga počeo paliti, podigao bi benzin iz rezervoara do pumpe i tu bi stalo jer nije imalo snage za dalje vući.(znači jebao ga je vakum)
stavio sam potpuno novi klip i karike, cilindar nisam mijenjao, izgleda dobar( cilindar se čini neogrecan, tj ima jedan mali ris ali ništa duboko ili da se jako vidi)
nakon promjene klipa i vakum cijevi sada vuče benzin skroz do frge i želi upaliti ali nikako da primi.

znači trza kada se vergla, prima skoro svaki drugi takt, kada dodam mrvicu gasa još se više ubrza to kašljucanje ali nikako da primi.
probao sa različitim položajima gasa, prima kao i na leru i sa gasom, sad će al nikak da sastavi.
svjećica nakon tog verglanja, bude masna i topla( znači gorivo i podmazivanje dobiva..već bi upalio zeru mu fali al ne..)

obrisem svjecicu i vratim, verglat možeš pola sata,,,sada će kao svaki okret kresnut i niš.

što bi sada ili još mogao napraviti da ga uspijem upaliti??
Hvala!!







Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16861
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: sym jet 2 , 50cc paljenje
« Odgovori #1 : 20 Svibanj, 2022, 10:35:40 »
vrati originalne karike i klip koje si izvadio van i vidi jel onda pali, provjeri semeringe

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: sym jet 2 , 50cc paljenje
« Odgovori #2 : 20 Svibanj, 2022, 11:45:10 »
 YOG Zakaj misliš da bi bilo dobro probati sa starim klipom?

Stari klip sam maknuo jer nije bilo vjerojatno dovoljno kompresije, čak toliko da ni vakum pumpica koju vuče vakum iz bloka nije htjela povući benzin iz rezervoara. Klip je bio crn do bolcne, što bi trebalo značiti da su karike propuštale(ispravite me ako griješim), i imao je na rubu vrha oštećenje kao da je nekaj drobio.
volio bih da nisam mijenjao al ono,  loše je izgledalo.

kada sam stavio novi klip i karike (strelica prema ispuhu), odmah pri prvom verglanju je pumpica povukla benzin do frge.

što se tiče semeringa, nisam otvarao.
može li se to nekak istestirati?,
gledao sa na nekom tomos forumu nekad davno kak stave mašinu na natpritisak pa kao pjena nešto, manometar ovo ono al ne sjećam se više...

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: sym jet 2 , 50cc paljenje
« Odgovori #3 : 20 Svibanj, 2022, 13:29:40 »
Za paljenje trebamo tri stvari: kompresiju, gorivo i iskru. Moras se osigurati da imas sve to. Znaci prvo testiraj svjecicu vani da li baca iskru uopce. Kad to rijesis prekontroliraj da li gorivo dolazi u cilindar. Ako imas i gorivo onda je ostala samo kompresija. Kada je sve troje ok jednostavno mora upalit. Za svaku slucaj ulij malo goriva u cilindar i onda zavrni svjecicu pa probaj kresnut.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16861
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: sym jet 2 , 50cc paljenje
« Odgovori #4 : 21 Svibanj, 2022, 08:17:27 »
Citat:
YOG Zakaj misliš da bi bilo dobro probati sa starim klipom?

Zato jer sam gledao 400 puta istu pricu sa novim klipom i karikama koji nisu original i koji su radeni od slame i motor ne pali ili jako brzo izgubi kompresiju.
Ako je originalni klip i karike onda ok. Preostaju ti jos semerinzi.

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: sym jet 2 , 50cc paljenje
« Odgovori #5 : 21 Svibanj, 2022, 12:00:58 »
hm, da....pretpostavio sam da ciljaš na to, al sam se nadao da ipak nije tak.
klip i karike nisu original već uzeti u Skuter dijelovima u sesvetama.

nažalost stari klip i karike kao što sam rekao su oštećeni i sa njima nije imao dovoljnu kompresiju da povuče vakum za pumpicu...u medju8vremenu sam gledajući nekaj strgao jednu kariku i to je sad u k. 

probat ću nabavit ono za mjerenje kompresije pa ću vidjeti kolika je otprilike, pa ćemo znati više, ili napraviti manometar i staviti na natpritisak od recimo 2 bara pa vidjeti dali  gubi tlak.

jer on kresne kao svaki put kad svjećica baci iskru, znači možda i ima kompresiju kad svjećica baci, ali ne odradi do kraja, da bi se motor zapalio i radio. Što bi moglo biti do semeringa valjda...pretpostavljam nisam toliki znalac.

možda sam trebao uzeti i novi cilindar, al jbg, uvijek gledaš da proođeš jeftinije..

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: sym jet 2 , 50cc paljenje
« Odgovori #6 : 25 Svibanj, 2022, 08:34:30 »
išao sam provjeriti semeringe i situacija je sljedeća:
sa strane variomata semering izgleda malo masan na spoju sa radilicom, al ne mogu utvrditi jel to mast od montaže ili dvotaktol.
sa strane paljenja ne izgleda masan ali sam skužio da radilica ima lufta na lagerima, tj, kad primim za kraj ide cca 1mm gore dolje i čuje se klok,klok klok.

nemam baš iskustva sa tim, ali logika mi nalaže, da ak lageri imaju lufta i radilica može ići 1mm gore dolje, lijevo desno, da onda ni semerinzi ne mogu dihtati.
čak mi se čini da kad radilicu klimam lijevo desno, da se odvaja od semeringa ovog sa strane paljenja.


vjerujem da je u tome greška, al molim iskusnije da potvrde ili opovrgnu jer nalazim na internetu hrpu primjera gdje radilica na lagerima ima ovakav luft, al skuteri rade kao :dontknow:

hvala

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: sym jet 2 , 50cc paljenje
« Odgovori #7 : 25 Svibanj, 2022, 08:56:52 »
Naravno da su lezajevi razjebali i semeringe i tu vuce zrak. Ceka te zamjena i jednog i drugog.
:yamaha:

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: sym jet 2 , 50cc paljenje
« Odgovori #8 : 25 Svibanj, 2022, 18:37:23 »
to je za zamjenu itekako.. imas srece ako se nije kavez razletio i havariju napravio...

vodi brigu kod rastavljanja da ces trebat i dihtunge, mozda diht masu i sta ja znam...

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: sym jet 2 , 50cc paljenje
« Odgovori #9 : 25 Svibanj, 2022, 19:07:07 »
I ako opet uzmes sir trapist dijelove u skuter dijelovima cim upali unesreci novog vlasnika tim vozilom da se kasnije ne lupas po glavi. Stari klip ako nije zaljepio dobar je, trebao si samo kupiti karike za njega.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: sym jet 2 , 50cc paljenje
« Odgovori #10 : 25 Svibanj, 2022, 23:29:17 »
da, nikako ne kupovati no name kineske djelove... klip karike, nebi iso na nivo ispod Meteora... lageri, semerinzi imas u lageros ili lager komerc...

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: sym jet 2 , 50cc paljenje
« Odgovori #11 : 02 Lipanj, 2022, 08:52:15 »
Promijenio sam lagere i semeringe, sve je sad novo, zadihtano i sad više nema lufta.
simptomi su i dalje isti :angry9: na rubu je da zapali al ipak ništa.

btw skužio zašto ste popljuvali no name klip od sira
u ruci je duplo lakši od originalnog, kao da je od nekog super lakog aluminija, a karike su nakon što sam ga izvukao iz cilindra ostale stisnute, znači ne rašire se već su ostale kao kad su bile u cilindru, a još novo samo par puta zaverglano. :confused5:

ostaje mi kupiti klip i karike, pa molim preporuke iskusnijih gdje potražiti, jer u zastupništvu za sym jur prom sam zvao i oni bi me dobro ošišali, a na e bayu. aliju i to je gotovo nemoguće neštp naći za 2t sym-ove nešto, a da nije 100e ili ovo kaj sam već kupio.

hvala

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: sym jet 2 , 50cc paljenje
« Odgovori #12 : 02 Lipanj, 2022, 18:46:21 »
obicno kad stavljas klip i karike, uvjek provjeri dal se vrte na klipu ili vec zapinju, nekad treba malo pobrusiti da ne zapinju..

Za novo provjeri na ms trgovini... kolko znam Meteor je proizvodio razne klipove za razne masine, pristojne kvalitete, cijenom prihvatljive..

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: sym jet 2 , 50cc paljenje
« Odgovori #13 : 06 Lipanj, 2022, 08:05:56 »
evo ga, riješio, radi ko sat.

1 greška je bila što nisam provjeravao zazor na karikama u cilindru, već sam ih samo stavio na klip
2 greška je bila što su karike kao što je netko napisao bile mrvicu široke pa su se utisnule u klip i nisu raširile više nazad.

Skinuo sam sve dolje, stavio kariku u cilindar i shvatio da nema zazora. Pobrusio obje da dobijem zazor, ali i dalje su na klipu kad ih stisneš ostajale unutra, pa sam ih malo pobrusio bočno i tada su počele normalno stajati na klipu i "federirati".

sklopio, zapalio je odmah na zub.  Dobro radi i vuče, pali iz prve na anlaser i kurblu i to je to...znači novi lageri i semerinzi na radilici i novi klip sa karikama. Klip je ovaj zamjenski, al ok nek bude dok ne nabavim meteora.

hvala na svajetima.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16861
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: sym jet 2 , 50cc paljenje
« Odgovori #14 : 06 Lipanj, 2022, 08:31:36 »
znaci pao si tocno na stvarima koje sam ti objasnjavao.  :icon_thumright: :icon_tongue: :icon_tongue: :icon_tongue: