Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Generic Xor Stroke 2t 50cc - problem sa uzbrdicama  (Posjeta: 783 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ETX

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Generic Xor Stroke 5
Generic Xor Stroke 2t 50cc - problem sa uzbrdicama
« : 14 Svibanj, 2022, 19:22:32 »
Pozdrav drugari . Imam 2t skuter 2010 god. generic xor stroke 50cc koji valjda ima chinarelli masinu , malo kina malo italija. Sve na njemu je fabrika osim guma i tako to potrosni materijal s godinama normalno. Trpim kolko vec dobrih 12 godina jedan te isti problem , a to su uzbrdice , osobito kad se popnu dvoje na njega iz mesta tesko da krene ,  sa zaletom 25 km/h izacice nekako do vrha. Na ravno razvija 65 km/h. Iz vaseg iskustva koji setup je najbolji za ovu masinu , ekonomicno , a efektno i trajno poboljsanje kako ubrzavanje tako krajnja brzina da izvucem +10-15km/h , a da ne rikne za 10,000 km? Razumem se onako laicki oko delova ali me zanima strucno misljenje i iz iskustva neko ko je vec na ovom skuteru radio tuning i koliko kosta od prilike u evrima . Dali kit 70cc (ne znam sta spada u njega moze objasnenje) , dali fabricki varijator rolne lakse od fabrickih max 4.7gr ispod nista, jace federe/opruge na fabrickoj lameli i kevlar uzi da dize do gore sa/bez sportski auspuh , sportska lamela i varijator plus auspuh,karb klip dizna i slicnih kombinacija..? Sta je najbolje ulozit , sa obzirom da mi nije za utrke vec da ga malo ozivimo. I molio bih bez komentara tipa prodaj uzmi veci itd. Hvala  :notworthy:

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Generic Xor Stroke 2t 50cc - problem sa uzbrdicama
« Odgovori #1 : 14 Svibanj, 2022, 19:41:26 »
Koliko ima km skuter?

Tesko je nesto reci, na forumu ih bas i nema, a chinarelli moze i ne mora da pasu djelovi za minarelli, cesto izgleda nesto isto ali ne pase..
Ako ide 65 po satu, moguce da nisu ni skinute sve blokade..
Meni je na minarelliu odlicno sjeo top performancesov variomat, sto ne mora znacit da ce i tebi.. mozda probat sa variomatom ako je originalni vec u losijem stanju i ako zadnja remenica nije linearna, da se stavi linearna...

70cc bi bilo pozeljno da ide sa 17.5 karbom, dok za otvoreniji auspuh trebas par brojeva vecu diznu... pa vidi za sta si financijski

Offline ETX

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Generic Xor Stroke 5
Odg: Generic Xor Stroke 2t 50cc - problem sa uzbrdicama
« Odgovori #2 : 14 Svibanj, 2022, 19:54:53 »
Koliko ima km skuter?

Tesko je nesto reci, na forumu ih bas i nema, a chinarelli moze i ne mora da pasu djelovi za minarelli, cesto izgleda nesto isto ali ne pase..
Ako ide 65 po satu, moguce da nisu ni skinute sve blokade..
Meni je na minarelliu odlicno sjeo top performancesov variomat, sto ne mora znacit da ce i tebi.. mozda probat sa variomatom ako je originalni vec u losijem stanju i ako zadnja remenica nije linearna, da se stavi linearna...

70cc bi bilo pozeljno da ide sa 17.5 karbom, dok za otvoreniji auspuh trebas par brojeva vecu diznu... pa vidi za sta si financijski

Skoro 10,000 km...Sve blokade su skinute i svih sto sam pito sa istim skuterom max 70km/h da su razvili po satu..Nisam za 70cc i ako se moz zaobici auspuh..Jer u startu dize cenu auspuh , inace bas mora veca dizna ako se stavi auspuh? Jer sam se nagledo mnogo skutera koji samo auspuh zamene sa rolnama i oprugice male i lagano dobiju +10-15 km/h .(pr na sr50 ali to je piaggio masina kud bolja od ove u genericu)
« Zadnja izmjena: 14 Svibanj, 2022, 20:13:40 ETX »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Generic Xor Stroke 2t 50cc - problem sa uzbrdicama
« Odgovori #3 : 14 Svibanj, 2022, 21:42:53 »
poanta auspuha je da moze sagoreti vise benzina i zraka, zato i ide bolje, ako ostane isto, samo moze da zariba, jer ce se vrtiti sa pre malo goriva..

ako ti je skupo, probaj uzeti variomat, al nemoj samo neke kineske gluposti...tpr, polini, stage6...