Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Prvi skuter  (Posjeta: 5472 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kalmy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYears
Prvi skuter
« : 11 Svibanj, 2022, 13:10:29 »
Pozdrav svima, novi sam na forumu i registrirao sam se da potražim savjete i znanje iskusnih vozača skutera/motora.
Planiram u skorije vrijeme polagati A kat., no do tada sam ograničen na 50cc i kupio bih svoj prvi skuter. Znači lagana vožnja po gradu, 10km dnevno max. Volim sportski look, nešto poput Aprilie sr 50, taj đir. Mislim da će me dobro služiti jer živim u gradu u kojem se s jedne strane grada na drugu dođe u 7-8 minuta (Pula).
Što bi preporučili jednom početniku? Budžet bi bio cca. 8-9 tisuća, mogu se protegnuti još malo, ali to bi okvirno bilo to.

Također me zanima par stvari prilikom kupnje. Koliko košta tehnički, registracija, osiguranje, prijepis?
Hvala svima na svakoj korisnoj informaciji, ako ima grupna tema za ovakve upite molim moderatora da prebaci i unaprijed se ispričavam.  :notworthy:

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Prvi skuter
« Odgovori #1 : 14 Svibanj, 2022, 02:10:00 »
Ako vec polazes A, mozda ces u blizoj buducnosti htjeti nesto jace, pa gledaj neku povoljniju pedesetku..
Ostaje ti naci nesto sto ti se svidja, sjest na to, vidit jel imas mjesta, jel ti sve odgovara, pa onda pogledati po online trgovinama da vidis izbor djelova ... netreba ti nesto sto je raritet..

Uglavnom se vecina svodi na Minarelli, Piaggio, Peugeot masine... koje su se pokazale kao najzahvalnije, sa dosta dostupnih djelova...

Sad opet ovisi jel mislis voziti skroz serijski 50 ili ces ga dogradjivati... npr peugeot zracnjak vertikala ide ok, al mu je getriba jako kratka, mucis se da uhvatis 70, dok ce piaggio/minarelli koji su vodeno hladjenje puno lakse hvatati tu brzinu, dok su skroz serijski...

Ukoliko nemas u blizini dobrog mehanicara, svakako bi zaobisao modele sa ubrizgavanjem goriva (ditech,pure jet..)




Offline Kalmy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYears
Odg: Prvi skuter
« Odgovori #2 : 19 Svibanj, 2022, 10:29:55 »
Što bi mi ti preporučio? Uzeo bih ga kroz dva-tri tjedna, pa još sve gledam i istražujem. Nisam u žurbi.
Sviđa mi se Piaggio Typhoon, Aprilia SR, Gilera Runner, Peugeot Speedfight, taj đir.
Koji bi po tebi bio najbolji izbor polovnog skutera do 10 000 kn?

I ako može još malo infa o tehničkom, registraciji vozila, osiguranju?
Nemam nikoga u svome okruženju tko se razumije u motore, tako da je svaka informacija zlata vrijedna.  :icon_thumright:

Edit: Yamaha Neos isto glasi kao dobar odabir, bila je jedna na njušci 2012. godište 4500km za samo 5700, ali to se prodalo u 5 minuta jbg.
« Zadnja izmjena: 19 Svibanj, 2022, 10:37:02 Kalmy »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Prvi skuter
« Odgovori #3 : 19 Svibanj, 2022, 10:46:25 »
Uzmi skuter koji ti se svida samo gledaj da nisu djeca srafala i da je u originalnom stanju kakav dolazi iz tvornice. Ne kupuj tuce propale tuning projekte i glavobolje.
To sto si nabrojao sve je to dobro, ubiti bilokoji marka proizvodac iz europe je generalno jako pouzdan i servisi nisu problem.
Sto se tice registracije racunaj sa nekih 430kn (tehnicki + osiguranje).
Prijepis kolko kosta neznam napamet ali nije nista strasno, poreza na 50ke nema a jedino trebas izraditi nove papire i tablicu.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Prvi skuter
« Odgovori #4 : 19 Svibanj, 2022, 16:07:22 »
Što bi mi ti preporučio? Uzeo bih ga kroz dva-tri tjedna, pa još sve gledam i istražujem. Nisam u žurbi.
Sviđa mi se Piaggio Typhoon, Aprilia SR, Gilera Runner, Peugeot Speedfight, taj đir.
Koji bi po tebi bio najbolji izbor polovnog skutera do 10 000 kn?

I ako može još malo infa o tehničkom, registraciji vozila, osiguranju?
Nemam nikoga u svome okruženju tko se razumije u motore, tako da je svaka informacija zlata vrijedna.  :icon_thumright:

Edit: Yamaha Neos isto glasi kao dobar odabir, bila je jedna na njušci 2012. godište 4500km za samo 5700, ali to se prodalo u 5 minuta jbg.

Dosta ovisi koliko si visok, jer neki skuteri su bas mali i udaras koljenima... prvi runner je jedan od komotnijih, dok recimo ja sa 183 na aeroxu udaram koljenima u volan i ocajan mi je polozaj sjedenja..  Neos se cak i meni svidja, minarelli zracno hladjenje jednostavan za odrzavanje, ima hrpetinu djelova, dosta je popularan pa se nadje i plastika po oglasnicima itd..

Teze ces procjenit stanje ako nisi iskusan, al najosnovnije, da kad ga gledas spreda i straga da kotaci stoje u centru skutera, da nije nis savijeno, i ako ga probas da volan ne trese, da ne vuce u stranu... dok budes pregledavao koncentriraj se na skuter, ne previse na pricu prodavaca i samo polako bez zurbe, ako nisi siguran, odgodi kupovinu....

ja osobno nebi davao 10k kn za skuter od 50 cc cijeg vlasnika ne poznajem... ili da je bar ovdje sa foruma imao projekt neki gdje je sve slikama popratio...
Uvjek sam se vodio time da uzmem jeftiniji skuter (oko 3000kn) , samo da nije savijeni, pa razliku ulozim sam u djelove za koje znam onda da su promjenjeni...

Eto, otvoris oglasnike, vidis kojih skutera ima puno, pa onda vidis koji ti je najzgodniji, pa odes pogledas, pogledas 2-3-4, na neki nacin ih i usporedis...

Offline Kalmy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYears
Odg: Prvi skuter
« Odgovori #5 : 21 Svibanj, 2022, 21:57:45 »
Ovih cca. mjesec dana koliko pratim moram reći da mi se kao laiku ponuda polovnih skutera čini jako slaba, gotovo pa i nepostojeća za nekoga tko nije baš iz ZG.
Evo npr. trenutno na Njušci svega 6 skutera za cijelu Istru.
A cijene su priča za sebe, Kinezi stari 10 i više godina po 6-7k, a iole bolje marke stare 10ak godina po 11, 12k.
Čini mi se da ću moći biti sretan ako nađem nešto ispod 10 000, što mi je čak i ok, ako nije mačak u vreći.

Vrijedi li Piaggio 4T 50ccm iz 2018. s 4000km na satu 13 000? https://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/piaggio-fly-50-cm3-oglas-25420857

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Prvi skuter
« Odgovori #6 : 21 Svibanj, 2022, 22:56:40 »
50 cc 4t nebi gledao cak ni da je injection.. osim ako ga dobis na poklon.. slabo, sporo, smetas u prometu, ne mozes pratiti promet, vidi brdo prije tebe, tuning djelovi papreno skupi, jedina prednost mu je sta trosi ispod 2l..
Ovaj piaggio kinez 4 god star za 13 000kn je shvatio da mu skuter nicem ne sluzi, pa bi da povrati pare, kolko je dao i za novog  :toothy11:

Prati Index oglasnik, mozda je nesto bolja ponuda tamo, jer je Njuskalo uveo placanje oglasa za skutere, pa nije neka sreca, ili preko FB Trznice..

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Prvi skuter
« Odgovori #7 : 14 Studeni, 2022, 18:05:02 »
Uzmi skuter koji ti se svida samo gledaj da nisu djeca srafala i da je u originalnom stanju kakav dolazi iz tvornice.
Hahha, ovo je ziva istina. Nazalost osobno sam kupio za sina zbog male ponude slicno takvo. Nedostaje 30% vijaka, pa cak i usis od karburatora je imao dvije razlicite vide...Skuteri nisu moja domena, al kad vidim sina (naravno on i njegovi drustvo puni hvale) kako barata alatom, znanjem i informacijama, dodje mi da placem.. :toothy12:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Prvi skuter
« Odgovori #8 : 26 Studeni, 2022, 12:18:52 »
moras ga uciti da ne nastane iz njega magarac

Offline Kalmy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYears
Odg: Prvi skuter
« Odgovori #9 : 30 Studeni, 2022, 10:00:52 »
Pozdrav svima, evo nadam se kroz desetak dana "A" kategorija je u džepu pa bih uzeo neki skuter.
Budžet je 3000 eura cca., razmišljao sam i da uzmem nešto novo iz dućana tipa Honda PCX ili Honda CBF 125 (znam da su 125cc, ali za početak bi bili ok).
Što biste vi kupili za 2500-3000 eura? Najviše mi se izgledom sviđaju Gilera Nexus i Piaggio Cruiser.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2835
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Prvi skuter
« Odgovori #10 : 30 Studeni, 2022, 10:22:42 »
prodajem ti ja X9 500 (A2 kategorija) bez ulaganja - isto što i Nexus 500 samo drugačije plastike  :toothy10:
za prvi skuter, kruzer ipo, malo je teži skuter, jbg, ali jako stabilan na cesti - ipak je touring skuter.
predstavljen je u Garaži ako te zanima više info.

ako ćeš gledati nešto novije, tu nemam baš puno savjeta, da se nać Burgmana 400 za 2.500 eu
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Prvi skuter
« Odgovori #11 : 30 Studeni, 2022, 15:55:58 »
Pozdrav svima, evo nadam se kroz desetak dana "A" kategorija je u džepu pa bih uzeo neki skuter.
Budžet je 3000 eura cca., razmišljao sam i da uzmem nešto novo iz dućana tipa Honda PCX ili Honda CBF 125 (znam da su 125cc, ali za početak bi bili ok).
Što biste vi kupili za 2500-3000 eura? Najviše mi se izgledom sviđaju Gilera Nexus i Piaggio Cruiser.

Beverly, ako ti odgovara. Nemaš se šta puno mislit, za te novce se nađe otprilike iznad 2012. godišta, šta je relativna okej starost skutera. Ako misliš novo iz salona, onda uzmi taj PCX ili NMAX il šta već ima u tom rangu Piaggio grupacija.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Kalmy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYears
Odg: Prvi skuter
« Odgovori #12 : 10 Prosinac, 2022, 09:53:04 »
-
« Zadnja izmjena: 10 Prosinac, 2022, 20:15:56 Kalmy »

Offline Kalmy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYears
Odg: Prvi skuter
« Odgovori #13 : 10 Prosinac, 2022, 11:11:41 »
-

« Zadnja izmjena: 10 Prosinac, 2022, 20:15:40 Kalmy »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Prvi skuter
« Odgovori #14 : 12 Prosinac, 2022, 19:12:17 »
Kupuj samo ono sta ti se svida sve drugo je glupost.
Motor A klase neces naci za 3000e u dobrom stanju a da je neki aktualni model.
Po meni je bolje da si uzmes neki ER6N pa da vjezbas saltat, ili uzmi nesto iz piaggio grupe  sta je u dobrom stanju.
Sta se tebi svida to ti sam odluci ali 125 ne uzimaj jer ti je sad prespor a kamoli za godinu dana.