Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50  (Posjeta: 3445 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cuki_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR50R Factory
Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« : 26 Travanj, 2022, 09:28:13 »
Stavio sam komplet drugu mašinu s blokovima, čašicomi injektorima. Vozio sam se 5 km skuter super ide, čupa, čudo jedno, i najednom u vožnji javi grešku ECU02 i  počne trokitati, pucati i ne lovi gas više. Ohladi se, upalim opet radi al na višim okretajima pali se service. Promijenim sviječicu, stavim NGK CPR8E, radi mirno u leru, ide ko lud bez greške. Danas ujutro ga probam upalit, upali iz prve, radi 10 sekundi i krepa. I sad samo daje znak kao da bi upalio ali ne pali. Stvarno ne znam više šta da radim s tim ditechom da se napokon vozim osim što samo šarafim. Ima tko kakve prijedloge, dal je moguće da su i tu gumice na injektorima za zamjenu ili što se događa?

Offline Cuki_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR50R Factory
Odg: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« Odgovori #1 : 26 Travanj, 2022, 12:16:51 »
Da li uopće po toplotnoj vrijednosti odgovara NGK CPR8E ili je ona samo za original agregat?

Offline Vragolasti Denis

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 160
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet force
Odg: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« Odgovori #2 : 26 Travanj, 2022, 12:44:03 »
Purejet i ditechsu dobri dok voze ali cim krenu kvarovi pogotovo ti sa strujom , vrijeme je da ih se rijesis.

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« Odgovori #3 : 28 Travanj, 2022, 22:52:31 »
Ja bih rekao da je fabrika keva...svi kitovi i slicni radovi vode lupanju glave u zid...

Offline Cuki_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR50R Factory
Odg: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« Odgovori #4 : 29 Travanj, 2022, 10:33:18 »
Izgleda da je bilo krivo gorivo koje sam ulio za probu pa ga nije bilo dovoljno iako nisam čuo da pumpa vuče zrak. Dolio sam još 1L, promjenio svjećicu i zasad radi, nadam se da će tako i ostat. Gore je NGK CPR8E sad, radi mirnije u leru nego s onom Denso U31ETR sa 2 elektrode, ali kod pune brzine kao da nekad malo zna zaštucnut na sekundu pa ide dalje, ne znam dal je do iskre ili do goriva, odnosno ne znam dal je ta CPR8E adekvatna sad za taj kit ili bi tu Denso irridium bolje sjeo.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« Odgovori #5 : 29 Travanj, 2022, 10:50:25 »
Purejet i ditechsu dobri dok voze ali cim krenu kvarovi pogotovo ti sa strujom , vrijeme je da ih se rijesis.

Veci problem je kaj ljudi sami idu serafit a neznaju osnovne stvari o tom agregatu. Onda naprave jos vece sranje i tada je kriv proizvođac :binkybaby:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Cuki_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR50R Factory
Odg: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« Odgovori #6 : 30 Travanj, 2022, 11:41:14 »
Šta se pokazalo bolje u praksi Polini čašica ili Malossi dodatak za ECU? S čim ima mašina više snage, potrošnja dal se razlikuje?

Offline Mirzoni

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50 ditech
Odg: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« Odgovori #7 : 03 Svibanj, 2022, 20:09:59 »
Ako ti je bila greška 02 to ti je pickup sensor problem, juce se meni isto desilo, voda u konektoru ili nesto slicno oko magneta....
Ja na purejetu (70cc polini kit+ zx) imam i malossi ecu i polini casicu(bez podloske) i motor odlično radi, vadio sam casicu ali osjeti se kako malo slabije vuce, isti slucaj kad izvadim i ecu..

Offline Cuki_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR50R Factory
Odg: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« Odgovori #8 : 12 Svibanj, 2022, 15:06:01 »
Ako ti je bila greška 02 to ti je pickup sensor problem, juce se meni isto desilo, voda u konektoru ili nesto slicno oko magneta....
Ja na purejetu (70cc polini kit+ zx) imam i malossi ecu i polini casicu(bez podloske) i motor odlično radi, vadio sam casicu ali osjeti se kako malo slabije vuce, isti slucaj kad izvadim i ecu..
Koliko se potrošnja razlikuje sa i bez čašice?

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« Odgovori #9 : 17 Svibanj, 2022, 17:57:53 »
Šta se pokazalo bolje u praksi Polini čašica ili Malossi dodatak za ECU? S čim ima mašina više snage, potrošnja dal se razlikuje?

Ja sam imao komplet malossi setup, potrošnja cca 2.8 litara - 3 litre. Nikad nikakvih problema nisam imao
4t u srcu <3

Offline Cuki_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR50R Factory
Odg: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« Odgovori #10 : 20 Svibanj, 2022, 08:33:25 »
Da li zna netko zašto kad sam kupio mašinu nije prelazila 8 500 okretaja, bila je između 8 000-8 500 i vukla je idealno. Sad već zna povremeno kod ubrzanja otići i do 9 200. Dal je to do rolica, remena ili centralne opruge?

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« Odgovori #11 : 20 Svibanj, 2022, 08:50:03 »
Pa sam si napisao od čega je moguče. Idelano je uštelan na oko 8700, pa kad se ugrije padne na 8500.
Purejet racing :aprilia:

Offline Cuki_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR50R Factory
Odg: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« Odgovori #12 : 20 Svibanj, 2022, 11:55:27 »
Pa sam si napisao od čega je moguče. Idelano je uštelan na oko 8700, pa kad se ugrije padne na 8500.
Ne sjećam se više da smo o tome pisali, ovo je novo unazad 2 dana, prije je držao do 8 500 okretaja stalno.

Offline Cuki_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR50R Factory
Odg: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« Odgovori #13 : 06 Lipanj, 2022, 16:47:42 »
Pozdrav ekipa, nakon skoro 2 mjeseca vožnje novi problemi. Parkirao sam skuter ispred kafića i nakon što sam htio kući anlaser jedva okrene mašinu. Mislim si ja akumulator je gotov, odguram ga kući, probam na kleme i skoro isto, mašina kao da se teško okreće. Skinuo sam bočnj poklopac da provjerim anlaser i bendiks i čini se da je sve u redu ali dok rukom pokušam okrenut motor na zupčaniku na variomatu kao da se dosta teže okreće i čak kao da se neki zvuk poput pijeska koji struže jedno vrijeme osjetio. Šta mislite dal su ležajevi radilice možda u pitanju? Da čujem mišljenja da ne rasklapam mašinu po pola bez veze. Snimak na linkovima.





Offline Vragolasti Denis

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 160
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet force
Odg: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« Odgovori #14 : 06 Lipanj, 2022, 21:38:14 »
Lezajevi , klasika. Kada sam pisao da je to mana na purejetu i ditechu ostao sam posran. Vjerovatno radilica dosjed. Jeftinije ti je novu masinu naci nego radilicu kupovati. Ali onda kada kupujes drugu uzmi karb.

Offline Cuki_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR50R Factory
Odg: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« Odgovori #15 : 06 Lipanj, 2022, 22:36:04 »
Lezajevi , klasika. Kada sam pisao da je to mana na purejetu i ditechu ostao sam posran. Vjerovatno radilica dosjed. Jeftinije ti je novu masinu naci nego radilicu kupovati. Ali onda kada kupujes drugu uzmi karb.
Na karb ne prelazim sigurno, pogotovo sad s ovim cijenama goriva. Ako su ležajevi, zamjenit će se, ako je radilica opet stavim Malossi radilicu drugu i nove ležajeve nego karb. Ako mi skuter troši ko auto onda definitivno ne vidim njegovu prednost. Zamina me samo dal je to sigurno da ne rastvaram sve i ne radim bespotreban trošak vremena i novaca bezveze.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« Odgovori #16 : 06 Lipanj, 2022, 23:26:23 »
Tesko je to napamet rec,ali ako osjetis neki otpor u mašini onda svakako nije dobro i trebalo bi raskopat dok se nesto ne saspe...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« Odgovori #17 : 07 Lipanj, 2022, 10:32:26 »
Citat: matija84m
[/quote

Veci problem je kaj ljudi sami idu serafit a neznaju osnovne stvari o tom agregatu. Onda naprave jos vece sranje i tada je kriv proizvođac :binkybaby:


Tak je i ja kad gledam recepte za kolace  i sline mi idu i odem u kuhinju da za 10 minuta napravim cokoladnu tortu od 50 snita jedino kaj mogu je doc srat na forum kak to bas nije to i kak mi nije uspjelo, ali jbga tak je u muskoj naravi ili ludoj glavi da smo svi automehanicar i mma borci i sprinteri ko usain jeb bolt. Ali naravno to nije istina.

Offline Cuki_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR50R Factory
Odg: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« Odgovori #18 : 07 Lipanj, 2022, 12:13:35 »
Ja sam kupio gotov motor i prebacio na svoju šasiju jer je moj otišao. Ono što sam ispitivao sitnice sam gledao kako ga možda doraditi još da ide bolje ali na kraju nisam ništa dirao nego točio i vozio. Sad je problem i moram intervenirat pa mi je svaki savjer dobrodošao. Dok tako vrti zna javiti ECU02 grešku kao da nema struje al nebi radi toga slabo okretala mašina, znači da se nešto očito dogodilo unutra što pruža otpor.

Offline Cuki_16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR50R Factory
Odg: Malossi 70 Purejet, ponovni problemi kao na Purejet 50
« Odgovori #19 : 10 Lipanj, 2022, 17:33:09 »
Probao sam skinuti poklopac od strane magneta pa dok vrtim rukom mi se ne čini da motor pruža nekakav prevelik otpor koji anlaser nebi mogao savladati, a ono kao struganje je nestalo, okrece se normalno. Ne znam stvarno šta da radim dal da rasklapam sve po pola ili odakle da krenem?