Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen  (Posjeta: 32368 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2814
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #20 : 02 Svibanj, 2022, 10:23:28 »
skini ga , okreni naopako i gledaj mikro pukotine ako postoje...

Uzmi dr pulley, mrvu lakse od original, bit ce puno zivlji u startu, a nebude prevrtavao kasnije ...

- čim bude skuter rastavljen radi termostata, ide i deklo komplet dole i pregled.
- ne bih trošio novce na to, radije bi uzeo sporcki variomat


I ja sam svojevremeno tražia bravicu kofera i isto sam ima problem s njenim pronalaskom :icon_biggrin: imaš jednog momka iz Sućurca na njuškalu šta prodaje sve dijelove za x9 500, imaš moju preporuku da uzimaš od njega :icon_thumright:

Jednu stvar ne razumim, druga me zanima. Šta si stavlja ovu aluminijsku foliju na auspuh i kako si tu uštedia 500kn, ako nova brtva dođe 80ak kn? Pošto su gume u xmax dimenzijama? Najjeftinije u njegovim originalnim dimenzijama, par ~1000kn u Motoboxa.

- što se tiče bravice, ajde pokušat ću ga pronaći
- brtvu kad sam bio pitao u ovlaštenom, mislim ako dobro pamtin da je bila neka paprena cifra 490 kn... tako da dalje uopće nisam ni htio istraživati i jednostavno sam omota alu foliju.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #21 : 02 Svibanj, 2022, 11:01:05 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2814
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #22 : 02 Svibanj, 2022, 11:14:46 »
Javi kad staviš gume jel sve okej, jel di zapinje i tako to.

https://mstrgovina.hr/hr/Grafitna-brtva-auspuha-38x44x28mm-za-Aprilia-Gilera-Honda-Piaggio-Yamaha-Maxi


zašto bi zapinjala kad noviji model ima u originalu 150 zadnju gumu?  :icon_biggrin: :icon_biggrin:

daj me nemoj za brtvu.. hah... strašno
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6048
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #23 : 02 Svibanj, 2022, 15:16:12 »
Te gume su zlo
Pazi ih se
Variomat malossi ili polini i bude to drugi skuter.
Kad sam davno prije na svog nexusa 500 stavio novi polini varilmat nisam vjerovao da skuter tako moze ic i da je razlika tako drastična...nenormalno.
Uglavnom ubodi vario uz put novi klizaci, centralni feder obavezno i bude klao skuter

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2814
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #24 : 02 Svibanj, 2022, 15:29:19 »
Te gume su zlo
Pazi ih se
Variomat malossi ili polini i bude to drugi skuter.
Kad sam davno prije na svog nexusa 500 stavio novi polini varilmat nisam vjerovao da skuter tako moze ic i da je razlika tako drastična...nenormalno.
Uglavnom ubodi vario uz put novi klizaci, centralni feder obavezno i bude klao skuter

Znam da je mišelin bljak, ali samo  da mi sjedne plaća pa bi ih mogao promjenit. Mogao bi dacevusa poslušat i uzet Dunlopke. Ali srce vuče na Diablo Rosso...
kako misliš ubodi vario i odmah novi klizači? zar sa polini/malossi variomatom ne dođu klizači? ovo za centralni feder bi moglo bit isto dobra odluka.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6048
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #25 : 02 Svibanj, 2022, 16:39:21 »
Vario nov za master masine dolazi bez kalote i klizaca. To koristis od original variomata. Zato kazem
Dobijes samo bazu tj variomat( nekompletan) :toothy3:

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #26 : 02 Svibanj, 2022, 17:51:39 »
zašto bi zapinjala kad noviji model ima u originalu 150 zadnju gumu?  :icon_biggrin: :icon_biggrin:

A nemam pojma koje su sve razlike starog i novog modela, znam da na ovaj SL ide 140/70 dimenzija, šta ide na noviji model, nemam pojma :toothy11:

Meni su sve gume iste jer ne idem ni blizu njenih granica, da mi staviš na auto il skuter Savu il Continentala, ja nebi moga primjetit razliku. I tako ja vidim ovde na forumu da svi hvale tog Dunlopa prije nekoliko godina i uzmem ja sebi Scootsmartice za x9, da skratim, to je smeće od gume. Nekoliko puta mi se znalo dogodit da idem u najblažu okuku i vozim ja tako 50-60km/h, a gume nenormalno proklizuju, s obzirom da mi se nekoliko puta to dogodilo, ne virujem da je do kvalitete asfalta, nego do nekvalitete gume. Eto mog amaterskog osvrta o tim gumama.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2814
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #27 : 02 Svibanj, 2022, 19:33:20 »
Vario nov za master masine dolazi bez kalote i klizaca. To koristis od original variomata. Zato kazem
Dobijes samo bazu tj variomat( nekompletan) :toothy3:

aaa daaaaaj... i da za to plaćam te puste pare?? hahahah .... aaaaaaaaaaaaaa


zašto bi zapinjala kad noviji model ima u originalu 150 zadnju gumu?  :icon_biggrin: :icon_biggrin:
Meni su sve gume iste jer ne idem ni blizu njenih granica, da mi staviš na auto il skuter Savu il Continentala, ja nebi moga primjetit razliku

ne virujem da je do kvalitete asfalta, nego do nekvalitete gume. Eto mog amaterskog osvrta o tim gumama.

Meni gume nisu iste, jer ja svako vozilo tjeram do krajnosti, a između ostalog, to mi je posao haha
dobro to je sve moguće zbog onog - različita dimenzija različita guma iako je ista "smjesa"
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2814
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #28 : 04 Svibanj, 2022, 21:38:48 »
Danas je bio dan za Oskara. Uspio sam sve riješiti što sam planirao od početka, a bome sam riješio i curenje (popustila gumica). Skuter je naravno opet raskopan u 35 minuta, svaki šaraf i dio rame je skinut, prebrisan i stavljen sastrane, samo zato što sam sad imao iskustva haha ... promijenjen je odmah filter zraka, te je pronađeno mjesto termostata koji je odmah i zamijenjen.
Kad sam sklapao nazad plastike, nekih 10 šarafa je staljeno novih i oko 4 nove stopice za šarafe. Razmišljam dal da stavim led žarulje na njega... pogotovo na pozicije i slične stvari tipa da su žmigavci uočljiviji i slično. Zaboravio sam bio ozračiti i još sam se čudio kako rekordno se penje temperatura motora haha ... dobro da sam skužio na vrijeme. Za sada sam sa skuterom zadovoljan. Sutra bi trebao otvoriti prijenos konačno ako nađem ujutro vremena.













Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2814
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #29 : 06 Svibanj, 2022, 14:38:19 »
Kako je kišni dan, tako ne mogu raditi veće poslove jer za to moram izbaciti skuter van. Tako su došli na red opet prekidači da ih pokušam savladati do kraja. Uspio sam sve rastaviti bez problema, i zamijenio sam te sam kemija neke prekidače (od 2 napravio 1). Vidi se odmah koji je novi prekidač, dok je prekidač za sva 4 izkemijan od dva komada, inače se teško palilo, gotovo nikako. Stavljen je nov prekidač i samo sam zamijenio plastični poklopac. Pokušao sam riješiti problem i kod sigurnosnog prekidača (ovaj veliki crveni) ali novi prekidač ima kontra pinove na jacku, pa je bilo nemoguće to riješiti. Pokušao sam ih rastaviti, ali nisu napravljeni slični, tako kad se spoje 2 u 1 jednostavno ne dohvaća do kontakta pa se skuter ne može pokrenuti. Pokušat ću pronaći drugi prekidač. Pokušao sam zamijeniti pinove u jacku na kabelu, ali nije mi uspilo izać van iz jacka. Tako sam vratio stari i zadovoljio se time.  :icon_thumright:












Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #30 : 07 Svibanj, 2022, 11:25:06 »
Jebate, nema me par dana na forumu i ovaj vec pola skutera sredio  :headbang: i djir napravio

Neki lik se igrao sa valjcicima i vadio ih, vozio sa par valjcica manje... Ne znam kako je to zavrsilo, ali znam da je pricao da je isao kao blesav

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2814
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #31 : 07 Svibanj, 2022, 14:28:25 »
hahaha dada stipe moj... tako ti je to kad radiš ovakvi posao kao ja, pa imaš vremena a pogotovo kad kiša pada pa onda baš nemaš ništa raditi osim igranja sa skuterom. Upravo je skuter opet rastavljen, jer me zanimalo stanje dekla. A ionako kiša pada do ponedjeljka pa taman će biti složen u utorak kad budem slobodan opet i kad kreće lijepo vrijeme. Jučer sam uspio riješiti i sigurnosni prekidač za On/Off skutera, izvadio sam pinove iz Jacka i presložio ih da pašu na ovaj novi jack.

Da krenemo opet... da bi skinuo deklo i pregledao ga, bez naprezanja i razmišljanja kako da skinem da ne smetaju plastike, mora se rastaviti opet cijeli skuter kao za termostat hahha ... i tako, skinuo sam deklo samo da bi konačno pregledao stanje dekla, jednostavno više nisam mogao psihički a da ne znam stanje (da se ne desi sranje a ja lijen haha). Skinem sve dole, kad ugledam remen u jaaaaako dobrom stanju, i u šoku i sreći ugledam Malossi Multivar sa 8 rolica ukupne težine 170 gr (ukupna težina odgovara serijskim rolicama u OEM variomatu) ... jer skuter ide okej, ali nema taj šut kao kad sam prije par godina probao Nexus 500... pa me malo kopkalo što se dešava... e sad, pregledao sam i klizače, remen, kvačilo, i odlučio sam (u dogovoru sa dacerovsom) da promijenim centralni feder, klizače i da stavim nove lakše rolice. trenutno su 21,5 gr, i ciljao bih na 16 - 18 gr negdje (gađao bih 140 gr ukupno). Moram proguglati da vidim kakvih sve uopće ima težina od Malossi rolica, pa da znam procijeniti. Pošto se svakako ne mogu voziti jer je kiša, skuter će ostatati ovako rastavljen pa će se složiti kad dođu novi dijelovi  :headbang:











Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #32 : 07 Svibanj, 2022, 16:59:36 »
Sta je sa zidovima na variomatu?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2814
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #33 : 07 Svibanj, 2022, 17:23:25 »
Sta je sa zidovima na variomatu?

Dok nisi ovo spomenio, nisam ni išao za time... Sad ne znam jel to tako ili istrošeno, al ako je istroseno onda ima i variomat dobru kilometražu (tipa polovni stavljen i to? A mozda je i od prvog dana na njemu, tko će ga znati što je rađeno sa njime)... Ne bih znao, mozda netko iskusniji da napiše koji komentar, ja ga samo jos mogu detaljnije pofotkati
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #34 : 07 Svibanj, 2022, 17:30:31 »
Ja sam iskusan  :toothy12:

Baci ga u smece,neupotrebljiv je,utezi rolica su nekad prije radi neredovite izmjene pojele zidove rolica.

Moguce i da je kalota radi losih klizaca ubila zidove sa te strane,baci jos koju sliku da se vidi bolje.
« Zadnja izmjena: 07 Svibanj, 2022, 17:34:50 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2814
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #35 : 07 Svibanj, 2022, 19:55:29 »
Oces ti napisati i staviti sliku da je tako neki inžinjer u malossi dizajnira vario ili ću ja?  :icon_thumright: :icon_scratch:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #36 : 07 Svibanj, 2022, 23:55:32 »
Na slici koju si stavio stvarno izgleda da je poglodano i bez obzira kako je to Malossi napravio izgleda mi da je kalota dirala te zidove,budes to malo bolje poslikao i pregledao...

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2814
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #37 : 08 Svibanj, 2022, 00:35:14 »
Čim ga operem ovih dana, pofotkam ga i okačim tu.
Zanimljivost: Moja mašina je starija i ima org variomat sa 6 rolica i 3 klizača, takva je i kalota i takvi se treba multivar kupiti prema njemu. Izgleda da je netko stavio kalotu i multivar sa novijeg modela sa 4 klizača i 8 rolica u skuter... https://www.malossistore.com/en/hr/multivar-2000-variator-5114260-P ovaj URL je link sa tog multivara 2000. u Originalu sa njime idu rolice 15gr komad, dok su na meni 21,5 grama što je suviše teško za 8 rolica (za 6 je idealno) i mislim da se netko po tom pitanju sjebao a sa time je vjerojatno očuvao mašinu, no ne brigajte se, sad kad naručim 16gr rolice ima da plati svoje hahaha ...
e i da, bolcna je serijska dok gledam na linku, malossijeva ima rupice za podmazivanje sa masti. Tu mast imam od Polini, no mene zanima dal da i bolcnu nabavim (420 kn nova) ili da ostavim originalnu i da samo podmažem sa mašću i tjeram dalje?
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6048
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #38 : 08 Svibanj, 2022, 08:14:15 »
Pa imas model bez semeringa variomata.
Zato imas drugaciju bolcnu on novog multivara.
Stavi odgovarajuce rolice i gas.

I daj ga bolje poslikaj

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2814
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio X9 500ie SL 2001g - by challenbeen
« Odgovori #39 : 08 Svibanj, 2022, 10:31:02 »
Ima semering  :icon_scratch:
Zato sam to i pitao... Mogu večeras tek objaviti kad dođem do njega
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"