Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nrg purejet 70ccm  (Posjeta: 1404 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pikica10

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg purejet
Nrg purejet 70ccm
« : 21 Veljača, 2022, 20:53:24 »
Pozdrav,
Radi se u purejet prije stavljanja termo grupe sve je bilo ispravno i vozio normalno.
Dr evo i glava od tsdi polini casica 4 podloske gorivo baca kada se skine svijecica ide maglica no nece nikako upaliti.

Ne znam dali moze biti do toga sto sam kod stavljanja klip cilindar sve dobro nauljio sa 2t pa sada ima previse ulje pa nece sastaviti.

Ne znam dali ga mogu probati upaliti sa start spreom da pu kroz priubnicu pospricama ili direkt goriva da mu kroz otvor od svijecice pospricam.

Neke ideje



Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Nrg purejet 70ccm
« Odgovori #1 : 21 Veljača, 2022, 23:01:45 »
Prvo makni one 4 podloške sa polini čašice i vidi, da su ti svi oringi iznad regulatora bez oštečenja. Probuši TPS na 20mm i tek onda se igraj sa podloškama u čašici. U regulatoru rupu probuši na 5,5mm ili 6mm, jer original 5mm može sa ovim original plastičnim batičen zaglaviti i ne radi.
« Zadnja izmjena: 21 Veljača, 2022, 23:10:07 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline pikica10

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg purejet
Odg: Nrg purejet 70ccm
« Odgovori #2 : 22 Veljača, 2022, 20:06:53 »
Prvo makni one 4 podloške sa polini čašice i vidi, da su ti svi oringi iznad regulatora bez oštečenja. Probuši TPS na 20mm i tek onda se igraj sa podloškama u čašici. U regulatoru rupu probuši na 5,5mm ili 6mm, jer original 5mm može sa ovim original plastičnim batičen zaglaviti i ne radi.

Pozdrav da se javim, uspio je upaliti vidi se da ima viska goriva jel dosta se osjeti gorivo na aspuh sa filterom je nemirno radio kada sam skinuo filter radi odlicno sa 4 podloske prosiren tps .
Razlog zasto nije htio upaliti preslab akumulator!!! pumpa se nije veselo vrtila i ocito nije mogao stvoriti dovoljnu kolicinu goriva.
Kada jos odrafiti na mjestu budem malo probao da vidim kako pod opterecenjem prima gas i ide. Pa cu onda stelati.

Hvala jos jednom kolega na informacijama

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Nrg purejet 70ccm
« Odgovori #3 : 22 Veljača, 2022, 22:55:16 »
NRG ima trokutni filter? Taj je najbolji i sa čistim  ili novim filterom ne bi trebao pravit probleme.
ECU imaš deblokiran? Koji auspuh?
« Zadnja izmjena: 22 Veljača, 2022, 23:01:41 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline pikica10

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg purejet
Odg: Nrg purejet 70ccm
« Odgovori #4 : 22 Veljača, 2022, 23:18:53 »
Da filter je trokut u kutiji zraka su maknute pregrade jos prije nove termo grupe, aspuh je zx duga grana, evu bi trebao biti deblokiran jel ide do 12 tisuca na 50ccm cak i vise onda upali check lampicu

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Nrg purejet 70ccm
« Odgovori #5 : 23 Veljača, 2022, 16:11:24 »
Onda je to to. Ali još uvjek mislim, da su 4 šajbice u polini čašici previše. Kad če bit toplije če pucat u fazi zagrijavanja na 4000-6000rpm. Sada je možda OK. Jaka smijesa daje filing na manjim okretajima, da je jači ali se teže razvrti u okretaje i imaš pad krajne brzine. Znači neče biti brži od 50ccm, nego možda čak sporiji. Treba uhvatit nek kompromis. Ja bi pokušao sa dvije tanje šajbice (2x 0,3mm) ili jednom deblijom (0,5mm). Sada imaš ukupno 1,6mm. Ako su iste ko u mom kompletu. Ako ti se to neče dogadjat, več si ga pogodio i ne diraj ništa. Zavisi i od debeljine dihtunge koju si stavio izpod dreva. Jača kompresija dozvoljava viši pritisak.
« Zadnja izmjena: 23 Veljača, 2022, 16:27:42 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline pikica10

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg purejet
Odg: Nrg purejet 70ccm
« Odgovori #6 : 23 Veljača, 2022, 18:48:13 »
Pozdrav,
Dihtug je limeni koji je dosao sa dr evo, budem probao jos kako bude doslo do kraja razrade ovak za sada radi