Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Zmigavci , truba , alnaser ne rade  (Posjeta: 648 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario1993zz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
Zmigavci , truba , alnaser ne rade
« : 11 Siječanj, 2022, 01:05:56 »
Bok,danas sam busija bravicu od svog skutica jer sam izgubia kljucice xD , posto sam nekad davno vozia vespu px i njoj sam isto busia bravicu , danas nije islo sve kao na px vespici,dakle
nakon sta sam probija cilu bravicu sa puntinom 12mm iako nisam imao zakljucan volan u garazi skuter ceka neke djelove , doslo je do malo vecih komplikacija dakle nisam skinuo kleme sa baterije , te mislim da sam spalija nesto u sistemu.Problem je nasta kada sam totalno izbusia bravicu jer tijekom busenja sam dobia kontakt od gore LCD ekrancica i sve je bilo u funkciji od trube zmigavaca alnasera , nakon sta sam nastavia busiti bravicu i izbusija je do temelja dosa sam do zakljucka da sam jednostavno moga skinuti prednju plastiku i iskopcat bravicu s jacka ali onako hyper uzbuden da stavim novu bravicu zaboravia na sve prethodne korake . Nakon sta sam izbusija bravicu do nekih 70 % , zakurblam motor pali ko iz puske , svjetla rade prednja,stop svjetala,truba,alnaser sve je radilo,ali sam primjetio da mi glavni LCD pokazivac brzine i okretaja ne dolazi u glavni mod nego jednostavno vrti @ F12 F15 @ i tako u nedogled,odlucim ja nastaviti busiti i nakon sto sam izbusio do kraja  neradi mi vise truba , zmigavci , alnaser , zadnje stop svjetlo(pozicija stop svjetla radi ali ne radi jace crveno kada sisnem kocnicu).Nakon nekog vrimena nervoze odlucim se skinuti prednju plastiku i pogledat malo instalacije i dodem do zakljucka da su instalacie vec kopane i da pored dvije glavne zice plusa i mase sto se spajaju na bateriju imam i trecu manju zicicu crne boje s nekom malom rigicom bijele  koja je kasnije prespojena i oznacena zelenom zicom *bojom*,ta ista zica koja je izolirana i oznacena zelenom zicom ide na osigurac te se taj osigurac nastavlja na plus baterije.Sve te zice ne izgledaju bas u super stanju,ali je sve prije mog famoznog busenja funkcioniralo i radilo.E sada se pitam sta mi je dalje ciniti , sta e moglo pregoriti , koja je to zica koja se nalazi u snopu mase i plusa .Dali je moguce da sam spalio nesto buseci puntinom i tako napravia kaos i spojia sve u nekom ludom mementu xD
Help please..
Ty
pun gas

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Zmigavci , truba , alnaser ne rade
« Odgovori #1 : 11 Siječanj, 2022, 07:04:01 »
a o kojem se skuteru radi?  :icon_biggrin:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Mario1993zz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
Odg: Zmigavci , truba , alnaser ne rade
« Odgovori #2 : 11 Siječanj, 2022, 12:07:48 »
Malaguti phantom f12 lc 50cc
pun gas

Offline Mario1993zz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
Odg: Zmigavci , truba , alnaser ne rade
« Odgovori #3 : 11 Siječanj, 2022, 14:40:30 »
nasa sam problem izgleda da cu trebati naruciti novu bravicu, kada spojim neke kontakte na bravici ukratko truba i zmigavci i ostale stvari rade , ali ostaje mi problem kako spojiti ukratko ima 5 zica da nebi na kraju sve zagorilo.
:D
pun gas