Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Projekt - traktorska prikolica kipper  (Posjeta: 2042 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Projekt - traktorska prikolica kipper
« : 28 Prosinac, 2021, 20:47:20 »
Planovi su sljedeći -> stara traktorska prikolica koju bi prebacio da bude kipper na hidrauliku, naravno da se sa vremenom i ojača ovjes te ugradi hidraulika. Trenutno je to obična prikolica iz 70ih od labin progresa (ili slično) koju je dida kupio novu još u "Yu". Kako smo kupili novi traktor preko poticaja, nismo odmah mogli potegnuti 30.000 kn za novu prikolicu, zato sam došao na ovu ideju da pokušam modificirati prikolicu za normalniji rad da se gotovo i iz kabine ne izlazi, makar da se ne diže prikolica ljudskom snagom.

Plan 1 - zadnju stranicu moramo skidati svaki puta kad bi išli istovariti materijal- Plan je da se napravi kipper sistem, da kad se nagne da sama se otvori zbog nagiba i samog materijala. Koristio bih ovakve sisteme koje se već koriste na mnogim kamionima... U planu sa ovim je promijeniti sve bočne daske da budu čitave i izravnati zadnji dio koji je malo popigan.

Plan 2 - zamjena lima poda - pošto je već stara prikolica koja je prošla sve i svašta u nas, veća kamenja su napravila svoj danak, udubio se lim, te bih ga zamijenio sa debljim, tu nemam ideju kakvi bih izabrao... imate li kakvu ideju ili jednostavno samo pokrpati stari i teraj dalje?

Plan 3 - zamjena osovine - već sam gledao okolo po njuškalu osovine, i došao sam do sad na najjeftinijeg komada na ovoliko tona nosivosti, samo na žalost, nema felge na stanju. Tu moram još iskopat koje bolje - https://www.rositeh.si/osovina-za-prikolico-4800-kg-brez-zavor-(1500-mm) (Plus felge)

Plan 4 - kad se kupi hidraulika, plan ju je ugraditi te izrezati prikolicu sa ovog centra i dat je naprijed, da ima puno bolji pad i težište prema naprijed. Kad bi ovo odradio, onda bi definitivno išao do kraja i dodatno ojačao donju konstrukciju radi nosivosti.


Čekam vaše ideje i prijedloge... znam da je najlakše kupiti "novu", ili neku polovno prikolicu, ali ama su preskupe ama nema tu gušta  :headbang: :icon_thumright: ako ispadne top, poslije bi je čak prijavio kao samo-gradnju, jer se ne može odvojiti od "freze" kao zasebni dio...

Fotogalerija:





« Zadnja izmjena: 28 Prosinac, 2021, 20:55:30 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Projekt - traktorska prikolica kipper
« Odgovori #1 : 28 Prosinac, 2021, 21:30:18 »
A kaj rec. Puno posla cak ako i ide sve po planu.
Svakako dobro izracunaj financijsku isplativost pa odluci.
Znam dosta slucajeva zapocetih i nedovrsenih. Pa i onih koji su dovrseni kao a ne rade dobro.
Zato dobro procjeni.
Pratim
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline road_runner

  • Tržnica : (+11)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: SR 50 r
  • Moja Kaciga: IXS HX 246
Odg: Projekt - traktorska prikolica kipper
« Odgovori #2 : 28 Prosinac, 2021, 22:07:05 »
Lani smo od TAM-a sandučara radili trostrani kiper.  Zlo isusovo koliko posla, osobito oko dodatne šasije.
Za stranicu samo uzmi dva jača panta u željezari. Eventualno staviti jedan od cijevi i šipke kroz obje cijevi da bude osigurač, da ne može otpasti stranica kad kipaš.
Regaš pa treba biti tvornička osovina? Dobre su se pokazale od fiat ducata  :icon_thumright: :icon_biggrin:

Općenito mi se čini pre mala priksa. Jedino ak nemaš puno za voziti pa ti je gušt. Inače da je neka 180*250 cm barem, taman


Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Projekt - traktorska prikolica kipper
« Odgovori #3 : 28 Prosinac, 2021, 22:42:58 »
Znam da je jako puno posla, raspitivao sam se okolo a bome i nagledao sam se videa... svjestan sam u što ulazim, samo ne znam jesam li spreman toliko novca potrošiti...  :icon_scratch: krenuo bih od te kiper stranice do zamjene dasaka na stranicama... išao bi na normalno soluciju. Za sad mi je ovo dovoljna veličina - dimenzija jer će prikolica ostati za tomu vinkovića, a kad tad će doć nova 4t bruto prikolica...

Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Projekt - traktorska prikolica kipper
« Odgovori #4 : 28 Prosinac, 2021, 22:48:58 »
Mani se čorava posla i kupi Tam-ića i peri deri stroj i po ... ja sam kupio Vw lt mk1 ne davno


Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Projekt - traktorska prikolica kipper
« Odgovori #5 : 28 Prosinac, 2021, 22:49:24 »

Offline Oliverxxx2

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 289
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2 honda x8rs
Odg: Projekt - traktorska prikolica kipper
« Odgovori #6 : 29 Prosinac, 2021, 08:34:14 »
Svakako se isplati krenuti u samogradnju i preradu, prijatelj je dao napraviti po mjeri usku prikolicu sa hidraulikom za vinograd, metar x 2.5m i izašlo ga sve skupa oko 4tkn a takve su inače preko 10tkn i ispalo je bolje nego iz dučana

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Projekt - traktorska prikolica kipper
« Odgovori #7 : 29 Prosinac, 2021, 11:48:06 »
Ovo je pre mala prikolica kako se meni vidi da bi išta od nje iskoristio.
Napravi od nule il uzmi neku bazu jacu i vecu
🙈

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Projekt - traktorska prikolica kipper
« Odgovori #8 : 29 Prosinac, 2021, 18:41:17 »
Mjere su 2,00 m duljina x 1,40 m širina x 0,40 m visina - inače je nosivost 1,5 T neto - znači sasvim dovoljno da preveze bilo što i da je dosta okretna prikolica...  jedino što bi možda odradio van ovih dimenzija je 0,55 - 0,60 m visina da se dobije 2 T neto kapacitet... razumite da je ovo prikolica za mali traktor, i da bi kasnije bila samo za Tomu Vinkovića...
Kasnije, kroz koju godinu bi došla ta 3,5T neto prikolica... zato bi ovu i obnovio, jer mi sad ionako puno znači!  :glasses9:

Što smo zaključili? prikolica je taman. neću kupovat rage jer imam traktor.

ajmo dalje, kakvu je hidrauliku kupio ? kako se uopće računa koja ti nosivost hidraulike treba??  :dontknow:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Projekt - traktorska prikolica kipper
« Odgovori #9 : 29 Prosinac, 2021, 21:20:13 »
Fizika mi govori da bi trebao to sračunati kao zakon poluge (omjera).
Prvo dignes max sanduk i podboltaš. Onda vidis koliki je krak i na kojem mjestu kraka bi stavio hidr cilinder/klip. (Vjerojatno ispred prve trećine). Onda prema max težini (+ dodaj 1 tonu vise ko faktor sigurnosti) i prema kraku di ga smjestas odrediš koliko treba biti dug ispružen cilinder/klip (oko-oko) i koliko tona mu mora bit snaga. Zatim izmjeriš kolko je dug sklopljen cilinder/klip i prema tome mu smisliš kut i montažne točke da se može spustit do kraja. Pumpu odabrati prema kapacitetu (brzina dizanja uzevsi u obzir presjek radnog klipa) i potrebnoj snazi.
Geometriju dizanja bi si nakon toga izanimirao na podu sa 3 letve i dva čavla cisto da vidim jel sam zaebo.
Ovo sve pišem odokativno i nisam radio nista slicno :laughing7:
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Projekt - traktorska prikolica kipper
« Odgovori #10 : 30 Prosinac, 2021, 10:15:30 »
ako gledamo odokativno, vidim da svi koriste jaču hidrauliku skroz na sredini... meni je to čudno  :dontknow: možda da stavim 4-5 T hidrauliku na sredinu i možda bude tako stvar riješena  :icon_scratch: ali bi svakako volio znati kako se može izračunati ili doć nekom pouzdanom logikom do zaključka ... . :icon_thumright:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline nenadlaza

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio nrg dd lc e4
Odg: Projekt - traktorska prikolica kipper
« Odgovori #11 : 30 Prosinac, 2021, 10:26:33 »
dali moze da se iskoristi hidraulika od traktora da dize prikolicu im mozda mozda da stavis sajlu i mali jarbol na vrhu remenicupa da ona podize tovarni deo.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Projekt - traktorska prikolica kipper
« Odgovori #12 : 30 Prosinac, 2021, 10:37:38 »
Mislim da se to može riješiti, ali čemu to kad traktor ima 2 izlaza za hidrauliku i 2 izlaza za zrak  :dontknow:

kolko gledam u sloveniji su sa poštarinom cijene hidraulični cilindri oko 300 eura <(2 stupnja, 6 tona, 1 metar se širi) ... tako da se ne mislim baš previše zajebavati sa kemijama ...
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Projekt - traktorska prikolica kipper
« Odgovori #13 : 31 Prosinac, 2021, 16:21:47 »
Malo sam danas za kraj godine pregledavao prikolicu, i što je duže gledam, sve manje mi se sviđa ideja da je krenem raditi, tj pretvoriti u kippericu i uložit neke pare.  :icon_scratch:






Nije trula, ali je lim dobio svoje, i sol je lagano krenula načet. Možda da samo za početak uložim u pjeskarenje i farbanje pa poslije što bude. Inače, uspio sam nać dobitnu kombinaciju za prikolicu i hidrauliku...  :glasses9:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline road_runner

  • Tržnica : (+11)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: SR 50 r
  • Moja Kaciga: IXS HX 246
Odg: Projekt - traktorska prikolica kipper
« Odgovori #14 : 31 Prosinac, 2021, 17:09:40 »
Eventualno cisto jednostavno pojacati poprecnim profilima i staviti jednoradni cilindar bez puno ulaganja u farbanje. Isplatit ce se kod istovara. Al opet, dal ce donji dio cilindra biti nisko pa ce zapinjati na terenu?