Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Vikktor - custom naked  (Posjeta: 8293 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dee

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 139
  • Spol: Muški
  • Osoba od mnogo interesa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Drniš
  • Moj Skuter: KymcoYup Runner APN6
  • Moja Kaciga: Jeftina
  • MojSetup: Jako promjenjiv
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gilera Vikktor - custom naked
« Odgovori #20 : 02 Travanj, 2022, 17:55:39 »
Evo nosac tablice izbliza, jako sam zadovoljak kako je to ispalo, to mi je jedan od drazih detalja. Osvjetljenje tablice sam montirao naravno.

Radove obustavljam do na jesen. Dosta sam zivaca potrosio na njega i postao mi je velika tlaka, pa sam ga odlucio stavit malo sa strane. Nisam nista na njemu radio vec neko vrijeme. Idem raditi na obalu preko ljeta pa cu nastavit kad se vratim. Vremena jesam imao za dovrsit ga, al imao sam i drugih stvari koje sam htio napravit, a malo sam ostao i bez para, pitanje je kolko bi jos stvari trebao mijenjati i doradivati kad bi isao na atest, tako da on najvjerojatnije ne bi uspio doc na cestu za ovu sezonu voznje, pa nisam htio sebe dalje maltretirat.













Posla zapravo nije puno ostalo. Trebam napravit nosac instrument table i provuc elektricnu instalaciju. Sve uredaje sam spakovao u kadu ispod sica, regler, automat zmigavaca, bobinu itd.

Motor radi, neeeevjerovatno je TIH, al to i ne cudi s obzirom da ipak ima tvornicki airbox, nova vuna u prigusivacu auspuha, a i Yasuni ima dosta velik prigusivac.
Nisam ga niti vozio nakon sastavljanja, eto kolko mi se ne da vise oko njega. Tu bi onda trebalo stelati tezinu rolica i glavnu diznu i tako, a nemam volje.

Offline Dee

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 139
  • Spol: Muški
  • Osoba od mnogo interesa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Drniš
  • Moj Skuter: KymcoYup Runner APN6
  • Moja Kaciga: Jeftina
  • MojSetup: Jako promjenjiv
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gilera Vikktor - custom naked
« Odgovori #21 : 28 Prosinac, 2022, 00:16:05 »
U meduvremenu sam dosao do saznanja da bi netvornicki celer trebalo testirati na stazi, koja je u Zagrebu, jer to ne bi radili u Sibeniku, pa sam nabavio i tvornicki celer. Stajao je na polici dosta dugo vremena dok sam razmisljao kako da ja to pobogu montiram na svoj rogati volan, a da to na nesto lici i pogotovo, da se moze montorat sajla brzinomjera, a to me je i najvise ogranicavalo. Bas je bio kompliciran problem za rjesit i zakljucim da to nema sanse. I opet mozgam se s time onako u pozadini dobrih par tjedana dok sam radio druge stvari, i padne mi na pamet da ia njega razdvojim u djelove i prepakujem. Naravno, i to se pokaze kao retardirano komplicirana operacija, a kad ga i prepakujem, upitan mu je status tvornickog celera. O celeru mi dosta ovisi slaganje ostatka instalacije jer dosta toga ide na tablu, pa nisam ni nista drugo radio po motoru.

I onda dodem do rjesenja koje zbilja nisam htio, al jebiga sta sad. A to je: montirat na volan sve po tvornicki. Ako, nista bar ce mi svi instrumenti propisno radit. Posto sam tablu vec raskomadao, nabavim jos jednu, i nabavim i volan od Runnera, a plastike volana sam imao u šteku otprije.
Nemam nikakve posebne slike od toga, svi smo vidjeli Runner tablu.






Ova klijesta za stopice su genijalan alat. Poceo sam slagati instalaciju, cak opustajuci rad nakon svega cime sam razbijao glavu na ovom motoru. Bravu paljenja sam montirao u plastiku kade ispod sica.
Na stupu volana sam otpilao dio gdje nekad bjese brava i kljucanje volana, i rupu zakrpio sa komadom druge rame. Sad nemam nikakvo kljucanje volana, sta mi nije previse drago, al o tome cu se mozda pobrinut nekad ubuduce.
Nosac stranjeg blatobrana je bio prilicno mlitav pa sam na njemu radio neke varove da ga ukrutim. Naravno, potkrala mi se nekakva greskica, nosac se iskrivio i sad vise blatobran ne stoji dobro. Sam blatobran mi izgleda super, al je njegova montaza jako traljavo rjesenje, oko njega cu jos malo razmislit. Sa desne strane nema bas tocaka gdje ga mogu ovjesit, pa je nosac dosta kompliciran za izmislit.
Al mozganje oko table mi je nabilo prilican stres pa eto nek sam i to rjesio, pa makar na najlaksi nacin
.
Inace, Runner ima tvornicki jedno dosta inteligentno rjesenje u instalaciji: stop prekidaci dobijaju napajanje preko plovka ulja, i kad je na njemu kontakt ukljucen, i lampica ulja svijetli, stopovi ne dobijaju napajanje i ne moze se zaverglat, jer tipka alansera dobija napajanje sa stop prekidaca.

Offline Dee

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 139
  • Spol: Muški
  • Osoba od mnogo interesa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Drniš
  • Moj Skuter: KymcoYup Runner APN6
  • Moja Kaciga: Jeftina
  • MojSetup: Jako promjenjiv
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gilera Vikktor - custom naked
« Odgovori #22 : 28 Prosinac, 2022, 00:28:24 »
Skinuti rogati volan je prevelika steta, manje radi izgleda a vise radi ergonomije, jer je na njemu polozaj ruku daaaaleko ugodniji jer su rucke malo zakosene prema dolje, a i visociji je. Kad dovrsim instalaciju razmislit cu o tome da i ovaj volan preradim u tom stilu, da podignem rucke, al naravno ovaj put ne diram nosace table. Onda ne mogu koristit Runnerove prekidace na tabli vec moram opet stavit posebne, al vec su im stopice slozene, ne bi trebalo biti previse posla, ni prekomplicirano.

Offline Dee

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 139
  • Spol: Muški
  • Osoba od mnogo interesa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Drniš
  • Moj Skuter: KymcoYup Runner APN6
  • Moja Kaciga: Jeftina
  • MojSetup: Jako promjenjiv
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gilera Vikktor - custom naked
« Odgovori #23 : 28 Veljača, 2024, 13:23:14 »
Ovaj bajk me je jako smorio jer se to sve zakompliciralo a sve je manje ličio na ono što sam ja htio.
Tako da...
Odlučio sam napravit dva koraka unazad i jednostavno ga slozit da se moze vozit.
Stao sam na završavanju elektro instalacije a to je psihijatrija. Posto je ostao nedovrsen i napusten vec preko godinu dana stvarao mi je veliku nervozu u pozadini mozga, jer ovo je ipak nesto sto zelim dovrsit, al slozit ovakav motor da bude street legal je stvarno puno posla, a usto sve izgled ovog motora je posta nakaradan i to vise nije imalo smisla.
Tako da sam sve to poskidao i pojednostavnio, i slozio motor da sluzi zapravo najbitnijoj svrsi, a to je da se moze vozikat i da bude jednostavan za sarafanje po njemu, kad me uhvati zelja za mehanikom i inzenjeringom.
U promet naravno ne mogu, al se mogu vozat po selu, a oko mene ima i dosta makadama koji je jako dobar i po kojem se moze i skuterom, tako da su male sanse da cu tu doc u sukobe sa organima reda.
Uglavnom, evo prvo video kako sam ga trenutno slozio pa cu kasnije napisat i nesto radova sto sam radio. Zapravo tu i nije bilo puno radova, samo sam napravio prirubnicu za jedan jako zanimljiv karburator i evo motor vozi odlično, jako sam zadovoljan i ugodno iznenaden.

https://youtu.be/XWDaZGoTuZw?si=8hzG_YqCA7kgPAzk

Offline Dee

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 139
  • Spol: Muški
  • Osoba od mnogo interesa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Drniš
  • Moj Skuter: KymcoYup Runner APN6
  • Moja Kaciga: Jeftina
  • MojSetup: Jako promjenjiv
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gilera Vikktor - custom naked
« Odgovori #24 : 29 Veljača, 2024, 09:52:29 »
Znaci odredio sam stavit ovaj karburator





Kopija Tillotsona HL324 sto ide na Stihl 070 i 090. Vec sam imao airbox i flanđu airboxa za njega jer mi je bio na Kymcu neko vrijeme. Velicina Venturija je 20.8mm, grlo do filtera je 28mm a do masine 25.4mm.

Ovaj put malo drugaciji pristup izradi usisne prirubnice. Posto je busenje velikih rupa u 3mm debelom zeljezu retardirana kolicina posla, ovdje sam izmislio novu tehniku





Offline Dee

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 139
  • Spol: Muški
  • Osoba od mnogo interesa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Drniš
  • Moj Skuter: KymcoYup Runner APN6
  • Moja Kaciga: Jeftina
  • MojSetup: Jako promjenjiv
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gilera Vikktor - custom naked
« Odgovori #25 : 29 Veljača, 2024, 10:08:06 »
Sa Kymca sam vec znao da karb ima vrhunske performanse i nevjerojatno je lagan za ustelavanje, al takoder i da je jako zedan. Posto ovaj motor nije za daily, njemu visoku potrosnju mogu i oprostit, dok sam ga sa Kymca skinuo. Takoder na ovom motoru su i cilindar i auspuh nesto blazi pa sam ocekivao nesto slabije performanse i manju potrosnju.
Kad sam to sve slozio kroz koji dan, pokazalo se da performasne zaostaju jedva malo iza Kymca, al je potrosnja osjetno manja.

Pumpu ulja sam spojio u petlju jer ju ne mogu izvadit posto dobija pogon skupa sa pumpom vode i da tu izmisljam neko rjesenje mi je trenutno bilo previse posla, al nisam htio ni da radi, da pojednostavnim motor sto je vise moguce.



Novi ventilator prijenosa, dosta bitna stavka zapravo



Ovako nekako je fllanđa ispala. Iznutra sam ju frezerom počistio da uklonim škart od varenja i staru hrđu. Na svim spojevima imam brtve po mjeri pravljene od specijalnog papira za brtve, debljine 1mm. Smjer brtvi sam morao oznacavat jer su ovo ipak djelovi rucne izrade i nisu savrseno simetricni, sa jedne strane je rupa za brezon bliza nego sa druge recimo, pa moram uzet u obzir takve nepravilnosti pri montazi da bi spojevi bili glatki i usklađeni.




Probusio sam dva para rupa da kasnije mogu birat poziciju karba kako mi odgovara, a i da u buduce ako bi stavljao razne druge karburatore isto imam vise opcija za montazu, da ne moram skidat prirubnicu da ju doradujem ili da pravim komplet drugu, tipa ako pozelim stavit PHBG 21 ili tako nesto, mada malo vjerojatno.

Na dijelu do bloka sam ovaj dio raspilao tako da mogu prvo zavidat vidu u blok pa onda stavit prirubnicu, jer mi je ovdje radi koljena jako tesko provuci vidu, i trebao bih inaace tu napravit nepotrebno veliku rupu za vidu




I malo boje da to djeluje malo profesionalnije


Offline Dee

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 139
  • Spol: Muški
  • Osoba od mnogo interesa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Drniš
  • Moj Skuter: KymcoYup Runner APN6
  • Moja Kaciga: Jeftina
  • MojSetup: Jako promjenjiv
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gilera Vikktor - custom naked
« Odgovori #26 : 29 Veljača, 2024, 10:18:36 »
Rijetko propustam priliku za frezanje aluminija, pa sam kuciste lamela malo doradio da ga uskladim sa usisnom granom




Nekoliko slika sa predmontaže







Na usisu nemam nikakvu trubicu sto je bas steta, mozda ju napravim nekad ubuduce, to mi je za ovaj put bilo previse posla, a i vidio sam da na kartinzima dosta koriste ovakve karbove i isto cesto stavljaju ovakve ravne flanđe za prihvat filtera zraka. Kolko sam i gledao razne testove usisnih trubica na raznim masinama, one daju tek nekoliko postotaka razlike, a ovdje meni izvlacenje max snage ionako nije prioritet, masina ima sasvim dovoljno snage i ovako. Definitivno da bi trubica ljepse usmjeravala zrak i dobio bih nesto bolji rad sigurno, ako ne snage.

Offline Dee

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 139
  • Spol: Muški
  • Osoba od mnogo interesa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Drniš
  • Moj Skuter: KymcoYup Runner APN6
  • Moja Kaciga: Jeftina
  • MojSetup: Jako promjenjiv
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gilera Vikktor - custom naked
« Odgovori #27 : 29 Veljača, 2024, 10:26:31 »
Na kraju sam se ipak odlucio za drugaciji polozaj karburatora a i ipak sam odlicio stavit sajlu gasa sa desne strane gdje ima puno manje toga o sto moze zapinjati a i da mi ne prolazi oko vijaka za podesavanje smjese




Izrada nosaca za auspuh jer ga nisam dobio s njime





Nosac je ispao vrhunski, rock solid. Visak komada nosaca nisam htio otpilat, isto zato da u buduce imam vise opcija ako bi stavljao druge auspuhe, sta sam 100% siguran da ocu.

Offline Dee

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 139
  • Spol: Muški
  • Osoba od mnogo interesa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Drniš
  • Moj Skuter: KymcoYup Runner APN6
  • Moja Kaciga: Jeftina
  • MojSetup: Jako promjenjiv
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gilera Vikktor - custom naked
« Odgovori #28 : 29 Veljača, 2024, 10:52:48 »
Zasad nemam vise slika al jos par stvari koje bih htio napomenuti.

Originalni Runnerov tank sam skinuo, jer on zahtjeva da motor ima pumpu goriva i sekundarni mali tank, a to su sve ogromni izvori potencijalnih problema, usto sto vakuum vod do vakuum pumpe goriva efektivno povecava volumen kartera sto definitvno nije dobra stvar. Tu su onda i hrpa malih cjevcica koje su izvor problema a i ruzne za vidit, a i sam tank je ruzan, iako barem jako velik.

Pri kemijanju sa custom sajlama i koristenjem stegica za sajle, kao sto sam ja na ovom karbu, obavezno slobodne krajeve sajli obilato zalemit sa kositrom, jer se inace jako brzo pocmu raspletati niti i uzrokuju velike probleme. To sam znao i prije, al na ranijim projektima to nisam radio, i zbilja sam na tezi nacin naucio da je to esencijalan zahvat za sprecavanje kasnijih problema.

Finalna verzija monrtaze sajle je vidljiva na videu koji sam gore objavio al evo ovdje jos jednom

https://youtu.be/XWDaZGoTuZw?si=8hzG_YqCA7kgPAzk

I evo paljenje masine prije finaliziranja. Ovo naravno nije bas PRVI prvi start, al tu ju jos nisam vozio, i nema prigusivaca auspuha.
Kod ovog auspuha mi je apsolutno nevjerojatno kolko je tih, cak i bez prigusivaca. Sad imam prigusivac al u njemu nema niti grama vune, i cak i takav je opet osjetno tisi nego sto mi je Yasuni koji je na Kymcu.
Pretpostavljam da mu je stinger uvucen dublje u lonac, cuo sam da to osjetno stisava auspuh, al nisam osobno to probao izvodit, zasad.

https://youtu.be/_n5hk2CE4mo?si=ykx7dZsKN4Oq64Go

Offline Dee

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 139
  • Spol: Muški
  • Osoba od mnogo interesa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Drniš
  • Moj Skuter: KymcoYup Runner APN6
  • Moja Kaciga: Jeftina
  • MojSetup: Jako promjenjiv
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gilera Vikktor - custom naked
« Odgovori #29 : 29 Veljača, 2024, 11:04:01 »
Sa skuterom sam jako zadovoljan, polozaj sjedenja je jako dobar mada cu napravit jos neke preinake. Jako mi se svida sto se sjedi dosta nisko, jos cu malo nagnuti sjedalo prema naprijed, a vjetojatno cu i volan otpilat pa zavarit, da mi rucke budu malo dalje jer malo su preblizu. Oslonce za noge bi isto valjalo jos udaljiti oprema naprijed, al to su manje sanse da cu sad radit jer je to puno kompliciraniji zahvat, to cu na jesen, idem radit sezonu uskoro.

Sa performansama masine sam apsolutno ODUSEVLJEN. Motor sa nevjerojatnom lakocom ubrzava i bez ikakve velike drame. Ima nevjerojatan okretni moment, cak i vucaranje na malom gasu na velikim uzbrdicama nije nikakav problem. Sa prijenosom sam takoder odusevljen. Drzi okretaje posve fiksno, i sto je cesto zna bit problem na friziranim masina jest kick down, tj saltanje u nizi prijenos pri nailasku na uzbrdicu, sto ovdje uopce nije slucaj. Prijenos radi tip top. Da li su straznje polutke linearne nisam siguran, cak mislim da nisu posve, al se ponasa kao da jesu.

Performanse su samo nesto slabije nego kad sam ovaj karb imao na Kymcu, a na Kymcu je Yasuni R i Airsal kit 74cc aluminijski sa jednom karikom, dakle mnogo jaci setup. Al je zato Kymco bio uzasno zedan, a ovaj je puno razumniji.

Ovaj auspuh mi se jako svida, mislim da cu njega upasat na Kymca, jer je bolji za daily voznju, a Yasuni cu upasat na ovaj skuter jer je jaci.