Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: aprilia sr 50 factory by beckan  (Posjeta: 3242 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline beckan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg dd e4
aprilia sr 50 factory by beckan
« : 05 Prosinac, 2021, 12:04:08 »
Evo ovako.

Sve je pocelo sa oglasom za ovu apriliu.. izgubit kljuc, kupljena nova brava al nece da upali.. nazovem tipa, nekih 30km od mene, dogovorimo za cjenu i vec sam na putu. Dodjem, skuter izgleda extra, dobro sacuvan, nije padan, original stanje vise manje. Probati ga nemogu, nista pakuj ga na prikolicu i krecemo.



Nakon nekoga vremena istrazivanja vidim u cemu je stvar. U kilometar satu nalazi se IMMO. Na original bravi je IMMO antena, koja kumunicira sa satom, sat salje signal na ECU, ako je sve ok moze se upaliti.

Nova brava je za carb verziju koja nema IMMO. Sreca pa sam uz motor dobijo sve stare djelove.
Staru bravu odnesem do kolege bravara, koji ju je otvorijo do zadnjega sastavnog djelica, da bi prema bravi napravijo kljuc koji mi fali. I to smo uspjeli.
E sad je bilo potrebno iz sata izvaditi USER CODE kako bi se moglo brez IMMO uci u postavku podesavanja na satu, i tako izbrisati stare kljuceve i registrirati nove. Tu je bilo jos nesto zezancije ali uspijo sam. Motor pali iz prve.

Krecem na test voznju, extra vuce uz brdo, posle minute voznje motor se gasi u sred brda. I nece vise da upali.
Kontam sta sad, extra je radijo, samo od jednom prekid. Nista, probat cemo prvo sa svjecicom. Odem drugi dan po ZMR7AP NGK svjecicu, zamjenim i motor ponovo pali.
slozim sve plastike na mjesto i ocistim motor.
Krecem malo pregledati prijenose. Skinem deklo i nailazim na multivara sa 7.2g rolnicama, bijeli centralni. I prsten na bolcni. Super.
Remen poprilicno dobar, rolnice lose, remen uljne pumpe skoro pa se pretrgao. Sve to fino skinem, ocistim. Narucim oba nova piaggio remena, rolnice i zamjenim. Od toga ima vec dvije godine, ne vozi se puno, ali motor radi brez kvarova.
Top speed mu je oko 85kmh po satu, samo jedan put uspjelo mi ga je natjerati na 91kmh. Sat laze za oko 3kmh.
Brzina koju postize na original djelovima osim multivara, bi mogla znaciti da je ECU odblokiran. Ja sam skinuo jos prsten sa bolcne i limic na usisu posle tps.
Posto neznam sta se je sve radilo na njemu prije, nabavijo sam jos Aprilia diagnostiku, pa cu na ECU staviti 2.8.0 mapu na proljece, uz GPS before i after mjerjenje brzine jer me bas zanima hoce li biti razlike.
Nabavio sam i ditech polutke, stize jos regulator pritiska goriva od 3bara. i to ce popratiti GPS mjerjenje.

Vjerovatno se jos nesto radilo al se sad ne mogu sjetiti


« Zadnja izmjena: 05 Prosinac, 2021, 12:39:29 beckan »