Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna 50 2T se gasi pod čokom  (Posjeta: 966 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Big Bore Bike

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna 50
Luna 50 2T se gasi pod čokom
« : 18 Studeni, 2021, 10:04:05 »
Pozdrav,

podesio sam Lunu da ide ko tvornička ali mi je problem da nakon par dana stajanja upali ali se ugasi nakon par sekundi jer jedva radi i nikad ne dođe do okretaja za normalan rad te se kod davanja gasa ugasi.
Kad malo zatvorim rukom usis zraka, onda radi normalno, lijepo upali i radi kako treba, poslije maknem ruku sa usisa i sve je ok.
Također ukoliko zavrnem šaraf za podešavanje zraka do kraja, isto upali i radi ali ne baš skroz ok...ali to nije ok jer poslije smjesa nije dobra i guši se ili trokira ali kad ga podsim kako treba, ide ko metak ali opet ne pali.
Ima ko kakvu ideju?
Nažalost nemam dizne za lergas raznih dimenzija da se poigram....pa je možda netko već riješio takav problem

Offline SX

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 360
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio X8
Odg: Luna 50 2T se gasi pod čokom
« Odgovori #1 : 18 Studeni, 2021, 10:22:47 »
Meni je jako slicno na CPI-u Hussar 2004 kit 70.
Ne znam dal' je do el. coka. Uglavnom pali normalno kad se stavi prst na lulicu i nakon toga citav dan normalno moze palit na dugme ili kurblu. Ja se mislim zaminit taj el. cok. Karburator je Mikuni na ovom CPI-u

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Luna 50 2T se gasi pod čokom
« Odgovori #2 : 18 Studeni, 2021, 16:07:02 »
Pozdrav,

podesio sam Lunu da ide ko tvornička ali mi je problem da nakon par dana stajanja upali ali se ugasi nakon par sekundi jer jedva radi i nikad ne dođe do okretaja za normalan rad te se kod davanja gasa ugasi.
Kad malo zatvorim rukom usis zraka, onda radi normalno, lijepo upali i radi kako treba, poslije maknem ruku sa usisa i sve je ok.
Također ukoliko zavrnem šaraf za podešavanje zraka do kraja, isto upali i radi ali ne baš skroz ok...ali to nije ok jer poslije smjesa nije dobra i guši se ili trokira ali kad ga podsim kako treba, ide ko metak ali opet ne pali.
Ima ko kakvu ideju?
Nažalost nemam dizne za lergas raznih dimenzija da se poigram....pa je možda netko već riješio takav problem

Zajebava te fals zrak. Nikakvo mijenjanje dizni ne dolazi u obzir. Trebas naci gdje vuce zrak. Prirubnica. Airbox itd
:yamaha:

Offline Big Bore Bike

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna 50
Odg: Luna 50 2T se gasi pod čokom
« Odgovori #3 : 28 Studeni, 2021, 15:03:18 »
Čok je nov iradi ok, provjereno.
Pošto se netko prije igrao sa tim skuterom i kad sam ga kupio nisam ga mogao upaliti a čini mi se da je neko razj... karb, očito moram kupiti cijelu novu usisnu granu....
da li nakon kaj stavim gljivu za zrak umjesto airboxa, treba kompletno podešavanje na novo?
I još nekaj, dam gas do kraja i on se zaguši...ono "uuuuuuuuu", manjak zraka ili goriva?

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Luna 50 2T se gasi pod čokom
« Odgovori #4 : 28 Studeni, 2021, 16:39:18 »
Manjak goriva/previse zraka
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Roko gas gilera

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
  • Moja Kaciga: AFX
  • MojSetup: 17,5 mm dellorto ED , Yasuni R
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Luna 50 2T se gasi pod čokom
« Odgovori #5 : 28 Studeni, 2021, 21:28:52 »
Pogledaj dal si dobro zategnuo prirubnicu da ti ne vuče falš zrak i ako imaš airbox pogledaj da negdje nije lulica ispala.

Offline Big Bore Bike

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna 50
Odg: Luna 50 2T se gasi pod čokom
« Odgovori #6 : 02 Prosinac, 2021, 21:49:22 »
čini mi se da je u usisu bila nekakva flanđa, uža od usisnog kanala, koja je ulazila u crijevo od airboxa, prije karba, jel to moguće?
Sranje je da nisam siguran da li je skuter u tvorničkom stanju ili je netko prčkao po njemu pa nemam referentne točke